24 szep 21, 04:09:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 166
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérvonal képességek / Vérvonal kiterjesztés (Kekkei genkai / Kekkei touta)  (Megtekintve 505861 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Sand
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 341


The Sandwraith


« Válasz #2070 Dátum: 11 máj 14, 17:09:05 »

Lenne egy kérdésem, bár mivel csak az anime-t nézem, így a spoileres dolgokat nem nagyon tudom. Ha ezek már kiderültek, jelezzétek, vagy ha lehet spoilermentesen (vagy minimális spoilerrel) megválaszolni, annak örülnék  smirksweat

Szóval, megpróbálom kézzel-lábbal elmagyarázni a dolgot. Adott ugye a Sharingan. Középen egy nagyobb pötty, körülötte körív szerűen elhelyezkedik még 3 (most csak ez a fontos) kisebb. A Magekyou Sharingan, a rendes továbbfejlesztett formája. Az még az animeből nem derült ki, hogy ez csak a 3-as Sharinganból alakulhat-e ki, de én úgy gondolom, igen (bár erre talán pont Kakashi tudna leginkább válaszolni, aki talán a megszerzésekor már Mangekyou-t birtokolt kacsint ). Szóval, mindegyik M Sharingan egy adott sémát követ: mindben megtalálható egy a 4-es tagolás. Középen egy nagyobb, fekete pötty, körülötte pedig 3 pontban "szimbólumok" vagy összefutó vonalak, de mindenhol 3. Kakashinál az örvényszerű vonalak, Madaránál (a simán) a 3 pötty, Madara öccsénél a 3 középen összefutó vonal, Itachinál pedig a szintén a kicsit "deformálódott" háromszög 3 csúcsa. (emlékeztető: http://weareawesomeness.files.wordpress.com/2009/11/mangekyo-sharingan.jpg)
A Felsorolásból Sasuke kimaradt, hogy miért? Ez az igazi kérdés. Sasuke M Sharinganja (ahogy már fentebb is vitattátok) kicsit eltér a szokottól. Érdekes módon, ahogy én látom, jobban mint első látásra tűnik. Az ő szemében összesen 6 pöttynek jutott hely. A "csillag-szerű ábrának"  mindegy csúcsát figyelembe véve, neki valamiért 2x annyi van. Ez hasonló a Madara féle- örökös M. Sharinganhoz. Ott is összesen 6 pöttyös ábra látható. Vajon miért? Van valami összefüggés a kettő között? Ennek lehet jelentősége? Vagy csak a készítők fantáziájának szüleménye? Kiderült valami ilyesmi már a mangából, hogy ez miért van és van-e fontos szerepe?
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 14, 17:11:36 írta Sand » Naplózva

/ A túlélésért abba kapaszkodunk, amit ismerünk és megértünk. Ezt elnevezzük valóságnak. De a tudás és az értelem bizonytalan. A valóság lehet csupán egy illúzió... Minden ember ezzel a hibás feltételezéssel él. Nincs más nézőpont? /
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #2071 Dátum: 11 máj 14, 17:12:25 »

Nem derült még ki. De nemrég történt egy ide kapcsolódó elég fontos dolog a mangában, ami ha kiforrja magát, utána talán kicsit többet fogunk tudni. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2072 Dátum: 11 máj 14, 17:27:47 »

Sasuke MS-e valójában három db. ellipszis szimmetrikusan elrendezve a központi kör körül...
Naplózva
Sand
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 341


The Sandwraith


« Válasz #2073 Dátum: 11 máj 14, 17:34:31 »

Sasuke MS-e valójában három db. ellipszis szimmetrikusan elrendezve a központi kör körül...

Igen, ez igaz, csak a többi M. Sharingan annyiban különbözik, hogy az ábrák és formák mind a 3 pöttyre csúcsosodnak ki, Sasuke-é pedig nem (noha igazad van, 3 elipszisből áll)
Naplózva

/ A túlélésért abba kapaszkodunk, amit ismerünk és megértünk. Ezt elnevezzük valóságnak. De a tudás és az értelem bizonytalan. A valóság lehet csupán egy illúzió... Minden ember ezzel a hibás feltételezéssel él. Nincs más nézőpont? /
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2074 Dátum: 11 máj 14, 17:59:42 »

Amúgy mingen sharingan úgy néz ki elsőre, mintha piros alapon fekete lenne, viszont sasuke mangekyouja inkább fekete alapon piros. lehet vmi köze a megszerzési módhoz?
Bocs, csak most olvastam vissza, de szép észrevétel.
Szerintem ez csak egy, már jól ismert Kishi-féle szimbólum.
Sasuke, azáltal, hogy beleőrült a fájdalomba, akaratlanul is megtagadta a klánját, ezért medfordultak a szeme színei.
Nem biztos, hogy Kishi ugyanígy gondolkodott, de valami hasonló lehet a megoldás.
Az viszont 100%, hogy szimbólum.
Naplózva
LordHidan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 207


« Válasz #2075 Dátum: 11 máj 14, 18:14:11 »

Egyébként azt honnan szedik a hogya madaranak ilyen a mangekyou-ja? és az FMS-e? Én még idáig nem láttam, de lehet elkerülte a figyelmemet.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2076 Dátum: 11 máj 14, 18:19:29 »

Amikor Tobi Sasukénak elmondja Madara történetét, akkor mind a kettő látszik.
Bocs, most nincs kedvem megkeresni. smirksweat
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #2077 Dátum: 11 máj 14, 18:21:30 »

Mondjuk itt: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/399/11
Vagy itt: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/386/10
Naplózva
LordHidan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 207


« Válasz #2078 Dátum: 11 máj 14, 18:59:43 »

Ahh köszönöm a válaszokat.
Naplózva
naruto96ricsmond
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 422



« Válasz #2079 Dátum: 11 máj 15, 12:35:50 »

De Sasuke MS-e még abban is külömbözik,hogy neki fekete háttér van,és vörös minta.Ha jobban megnézitek,mindenkinek vörös hátterű,és fekete mintájú az MS-e.Bele lehet zavarodni Technikai KO Technikai KO


Nem derült még ki. De nemrég történt egy ide kapcsolódó elég fontos dolog a mangában, ami ha kiforrja magát, utána talán kicsit többet fogunk tudni. ^^

Chakra vagy valaki majd PÜ-ben küldje már el nekem annak a manga résznek a linkjét...


Na, ehhez én nem bírok mit hozzá szólni csak azt, hogy Madara adta Nagatonak a rinegant.

Na persze,meg biztos én vagyok a télapó....Na én ezt biztos,hogy nem fogom elhinni soha....Tobinak a kérdése is egy nagy hazugság!!!
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 15, 13:05:50 írta naruto96ricsmond » Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #2080 Dátum: 11 máj 15, 13:09:31 »

Épp egy oldallal ezelőtt lett leírva amúgy, annyit kellet volna visszaolvasni... Bár gondolom megtörtént, és ez csak megint egy hszfarm akció része :S
SPOILER!!!


Am csakra arra gondolt valszeg, hogy be lett ültetve itachi szeme, és ha ez "kiforrja magát" látni fogjuk az új FMS-t.
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #2081 Dátum: 11 máj 15, 15:13:47 »

A lemásoláshoz nem biztos, hogy kell affinitás. A létrehozásához viszont már biztos szükséges valamilyen szintű érzék. Ha belegondolunk abba, hogy Kakashi is rengeteg jutsut másolt le. Szerintem sok olyan is van ezek között amihez nem volt affinitása de elmondhatta olyan személyeknek akik rendelkeztek megfelelő affinitással és így elsajátíthatta. Ha jól emlékszem akkor Kakashi is azt mondta, hogy azokat nem tudja lemásolni amely valamilyen vérvonalhoz tartoznak. Tehát a vérvonalon kívüli jutsuk szabad prédák számukra. Szerintem csak maga a jutsu létrehozása nem működne affinitás nélkül, a lemásolás lehetséges.
Ezt már egyszer átbeszéltük.
Kakashi egyébként csak Haku vérvonalképességét "sztárolta", és kijelentette mellé, hogy a vérvonalképességeket (úgy általában) nem tudja másolni.
Naplózva
LordHidan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 207


« Válasz #2082 Dátum: 11 máj 15, 15:54:36 »

Ugyanazt tudom mondani a lemásoláshoz nem kell az elemet ismerni mert akkor kakashi föld villám és víz elemű is lenne nem beszélve arról hogy még a többi a jutsuját nem is láttuk. A mizukagenak és a tsuchikagenak van 3 eleme ezért Kage szintűek. Kakashinak 1 eleme van az pedig a villám.
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #2083 Dátum: 11 máj 15, 16:37:12 »

-.- Most direkt mondod, vagy tényleg ezt gondolod?
A legtöbb jounin rendelkezik legalább 2 elemmel, de nem attól kage szintű vki, hogy 3 elemet ismer.
Kakashi pedig Föld, Villám, Víz, és animében még tűz elemű. A villám az alap, az a legerősebb, de a többit is tudja használni. A szelet viszont nem, mert arra egyszerüen nem képes. Ezért nem tudja másolni sem.
Naplózva
LordHidan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 207


« Válasz #2084 Dátum: 11 máj 15, 16:52:02 »

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/315/17

Kakashi megfogta a papírt és begyűrődött tehát villám elemű. Ennyi erővel be is áztathatta volna vagy össze is morzsolódhatott volna miért pont a villám elemet mutatott a papír? Attól hogy egy elemhez nincs affinitázsod a sharingannal lemásolhatod a technikát, ez is azt bizonyítja.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 166
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!