24 szep 20, 20:14:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 166
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérvonal képességek / Vérvonal kiterjesztés (Kekkei genkai / Kekkei touta)  (Megtekintve 505600 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #1995 Dátum: 11 ápr 14, 21:36:43 »

Hát őőőő ez is egy vélemény! Nevet Kíváncsi vagyok az építő kritikákra!  >.<#
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #1996 Dátum: 11 ápr 14, 21:53:52 »

ikszdé

Akkor most kicsit részletesebb reakció:
Ilyen SEHOL nem volt említve hogy a Sharinganból fejlődött a Byakugan. Az még kevésbé, hogy a Sharingan a legerősebb dojutsu, ugyanis az a Rin'negan. Fizikailag nem erősödsz se a simától, se a Mangekyotól. Ez a 6 éves technika nem tudom mi akar lenni, de az, hogy gyorsan tanul Sasuke nem a Sharingannak köszönhető, hanem a tehetségének.  A technikák erejét nem sokszorozza meg, ahogy a Chidoriét sem.

Tsukoyomiról: nem kell évekig kínoznia, Kakashi 3 nap alatt (igen 3, nem 1) kis híján belehalt.
Amaterasu: Belehalhat?ikszdé Max ha felgyújtja magát vele.
Tobi technikájának semmi köze a Mangekyo-hoz, tekintve hogy még nem is láttunk tőle olyat.
Susanoo: Nem Itachi fejlesztette ki. Vagyis nem tudunk róla. Sasuke is képes használni. Milyen tűzistenség? xD

Az 5 emberben véletlen igazad van, csak a felsorolás nem stimmel. Ugyanis roukyou sennin(ikszdé)-nek NINCS Sharinganja. Sőt még csak roukyou sennin sem létezik :O Az Rikudou-sennin akar lenni. Azon kívül nem a "chinchuuriki"(értsd:Jinchuuriki) erejének felét küldte fel, hanem a Juubi testét, de mivel ebben nem vagyok már teljesen biztos itt előfordulhat, hogy hülyeséget írtam.

Viszont ezt a pár apróságot leszámítva mindenben igazad volt, mindenesetre ha már mi, "kispályás rajongók" nem figyeltünk a sorozatra, köszönjük, hogy te megtetted helyettünk. Mindenesetre ha nem akarsz ennyi hülyeséget legközelebb összehordani, nagyon tudom javasolni a teljes manga újra átolvasását. Köszöntem a lehetőséget.
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1997 Dátum: 11 ápr 14, 22:24:36 »

Kiegészítés:

A sharingan NÖM ered a byakugantól. Ez lett itt is tisztázva, de kösz a megerősítést mindenki nevében. Viszont ebből nem adódik, hogy fordítva volt, ez csak egy feltételezés lehet egyesektől, nem tény. Részemről én kétlem, hogy így lenne, nem megyek bele miért.

Amaterasu: Nem kapták semmilyen istenségtől.. még azt is nehéz elképzelnem, honann vetted ezt.
Tsukiyomi: A technika alap esteben csak egy bivalyerős genjutsu, egyedül Itachi volt képes manipulálni benne az időt is eddigi ismereteink alapján, Sasuke Mangekyou-genjutsuja képtelen rá. Emellett a három nap is elég sok volt Itachinak is, az évek pedig az ő képesésgeivel is lehetetlennek tűnnek.. ilyen leven kijelenthetnénk, hogy Pein akár a tűz országát is szétkaphatta volna a shinra tenseiel konohával együtt.
Susanoo: Nem tűzistenség, és Tobi és Sasuke szavai alapján "alap" képesség azoknál a kivételes mangekyou sharingant birtokló Uchiháknál  (akikből amúgy láthatott párat maszkos barátunk, a szavai alapján, ami kicsit furán hat, ha ő "csak" Madara) akiknek elég erejük és tehetségük van ahhoz, hogy együtt hazsnálják a két szem erejét.

Kakashi mangekyoujának eredetéről gőzünk sincs, de pecsét jutsuhoz semmi köze nem volt... az Obito és esetleg Rin miatt érzett bűntudat az az ok, amire gyanakodni szokás.

Az Izanagi mint olyan pedig kimaradt a sharingan képességeinek felsorolásából, bár talán jobb is így.


És Mistich, a Juubi testével kapcsolatban igazad van. Vagyis jelnlegi ismereteink szerint.
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 14, 22:30:09 írta STM » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1998 Dátum: 11 ápr 14, 23:41:44 »


Olyvást tűnik néha felélénkül a Byakuganból vált ki a Sharingan elgondolás.

Ennek kedveznék egy rövid (kevés, vagy akár semennyi tényt sem tartalmazó) elmélettel.

Néhány dolog

1. A Juubinak volt Sharinganja,
2. Rikudounak volt Rin'neganja
3. Rikudou a Juubit a bögyébe betette. ikszdé
4.Rikudounak 2 fia született.
5. Az idősebb fiu örökölte a szemeit, akit úgy ismerünk, mint az Uchihák őse.
6. Az idősebb fiu szeme a képek alapján se nem Rin'negan, se nem Sharingan, hanem egy örvénymintás dojutsu, pont úgy néz ki, mint az uzumaki klán címere. Megj: nevezhetnénk akár "Uzumakigan-nak" (örvényszem)

Tobi mondá vala: Idővel a két vérvonal felhígult, és az idősebb fivér leszárazottai lettek az Uchihák.

Nem tartom elképzelhetetlenek, hogy ahogy higult a vérvonal képesség, úgy változott a dojutsu is, egy idő után a spirális tekintetből eltűnt a spirál, így Byakugan lett belőle, Majd pedig abból kiválva megjelent a Sharingan.

Valami olyamsit képzlek el, hogy a Uzumakigan genetikai szempontból egyaránt tartalmazta Rikudou erejét a Rin'negant
és Juubi erejét a Sharingant. A vérvonal hígulásával fokozatosan kivált belőle az a rész ami a Rin'negant tartalmazta, s így letisztulva megjelent a Sharingan
A Byakugan pedig ennek a szemtisztulós dolognak lehetett az egyik állapota).
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1999 Dátum: 11 ápr 15, 04:18:54 »

Mellesleg ha választani kéne, én inkább hyuuga lennék, mert az jó hogy itachiék ilyen táposak, de eddig mindenkinek volt byakuganja, aki hyuuga, sharingan pedig csak néhány szerencsésnél jön elő. És akkor is csak egy pöttyös. Valszeg vagy 1-2 év kell a 3 pöttyig. Ráadásul eddig volt vagy 5 mangekyou, hát az nem sok Nevet FMS meg mégritkább. És azt is látjuk, fizikailag mennyire megviseli az embert. A totsuga kardnak, meg a yata tükörnek semmi köze az uchihákhoz.

Ezzel szemben a byakugan kisgyerekkorban előjön, és sokkal praktikusabb.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2000 Dátum: 11 ápr 15, 12:53:35 »

Viccelsz? Oké, kukkolás, védelem, miegyéb, de a legsimább sharingannal is lehet genjutsuzni, én pedig inkább akarok illuzionálni, mint nagyon jól látni. Plusz ugye nem rossz azért a mozgáselemzős (ebből adódóan tanulós) képessége sem, bár ez nyilván már nem csak a szemen múlik.
Naplózva
Rewiag
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124


« Válasz #2001 Dátum: 11 ápr 15, 15:08:12 »

nem hiszem, hogy byakuganból higult volna fel a sharingan, ugyanis elég hülye evolúció lenne ha az "uzumakiganból" jött volna létre egy gyengébb dojutsu, majd a gyengébből egy erősebb. így nézne ki rinnegan+sharingan="uzumakigan" -----> byakugan -----> sharingan. azaz hogy visszatér egy gyengébb állapotba.

másrészről, a byakugan müködése arra utal, hogy egy más, pusztán fejlődési alapon létrejött dojutsuról van szó. ugye amikor használják, jelentősen megugrik a szemek vér/chakraellátása, ami a nagyobb igénybevételre utal. szerintem pusztán arról van szó, hogy az átlagos szemeknél jóval több fényérzékelő sejt + egyébb különleges sejt van a byakuganban, amik aktivizálásához nagyobb ellátásra van szükség.
Naplózva
lartem
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 92



« Válasz #2002 Dátum: 11 ápr 15, 16:47:07 »

megj: akármennyi fényérzékelőt raksz a szembe akkor sem fogsz átlátni a testeken ..
de abban igazad lehet hogy a chakra és a vérellátottsága megnövekszik (lsd : a szemek körüli erek)
Naplózva

Rewiag
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124


« Válasz #2003 Dátum: 11 ápr 15, 17:14:58 »

a látás nem csak a fényérzékelésből áll. akár láthat sugárzást is, láthat hangot is, hőmérsékletet is meg kismilió egyéb dolgot. a kép az agyban keletkezik, nem a szemben. vannak bogarak amik szemükkel látnak vagy 10métert, de vannak infravörös sejtjeik amikkel több 10 kilómétterről is látják az erdőtüzeket. vak embereknél is működik az, hogy hallás alapján látják az elöttük lévő teret (kell hozzá egy szerkezet ami a képet hangá alakítja), az agyuk a hang alapján építi fel a képet (persze meg se közelíti a normál látást, de pl meg tudnak különböztetni formákat, sötét ill világos színeket stb)

ezzel csak azt mondom, hogy a szemükben sokféle funkcióval bíró sejtek lehetnek. pl a egy hőképet látó sejtel láthatják a chakragócokat mert ott lehet hogy vmennyivel melegebb a test
Naplózva
Bazsóka
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11


« Válasz #2004 Dátum: 11 ápr 15, 17:37:22 »

Szerintem a byakugán(lehet, hogy rosszul írtam) nem olyan nagy szám annak is megvan a gyengéje a vak foltban, de azért a haszna is megvan. A sharingan pedig tele van gondokkal mert a mangyekut csak nagy veszteség árán lehet megszerezni és még utána is bajok vannak vele. A rinnengan pedig tök állat nekem az a kedvencem.
Naplózva

a holdszem terv végre lesz hajtva, senpai hehehe:D
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2005 Dátum: 11 ápr 15, 18:20:01 »

A byakugan nem hőt lát, hanem chakrát. Hogy hogy érzékelik, az mellékes, de a chakra felfogása valamiylen fizikai úton (talána  chakrarendszer által) egyértelműen függetlenül a hőtől, vagy ilyesmitől. Valószínüeg a byakugan elsősorban a chakrát érzékeli, ezt jelezheti az is, ahogy látnak vele. Talán azért látnak midnent olyan fheérben, mert, ahogy az emberek chakrarendszerét, úgy a mindenütt ott lévő természeti energiákat is érzékelik valamilyen formában.
De ezt leszámítva (vagy ezzel a kiegészítéssel) persze igazad van, Rewaig.
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 15, 18:22:29 írta STM » Naplózva
feraaaa32
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 294


« Válasz #2006 Dátum: 11 ápr 15, 18:41:01 »

úgy látom vannak itt nagy okosok is,a legokosabb valószínűleg STM az igaz hogy néhány helyen hibáztam,de egy néhány dologgal nem naon értek egyet,ha érdekel mibe írjatok  bye bye
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #2007 Dátum: 11 ápr 15, 19:09:27 »

Igen, Feraaaa32, itt szerencsére vannak okos és a Naruto világában jártas emberek. STM is közéjük tartozik.
Talán neked sem ártana egy kis Narutós ismeretbővítés. kacsint
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
TheNineTails
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 300


« Válasz #2008 Dátum: 11 ápr 15, 21:03:50 »

hát én nem tulságosan gondolkoztam azzal a kérdésel hogy a byakugan hogyan lett mert szerintem egy rossz doujutsu mert én amikor elöször láttam a nejit akkor öt vaknak néztem...  Pojén szerintem a sharingan faja,csak sok hátulütöje van meg azért pl.:egy tsuyokumi igénybevétele is sok eröt vesz igénybe
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 16, 17:28:30 írta TheNineTails » Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #2009 Dátum: 11 ápr 15, 21:40:41 »

Uchihák és a Hyugák tuti egy őstől származnak ha belegondolunk mennyi az esélye, hogy van a Rinnegan amiből kifejlődik a Sahringan de a Byakugannak semmi köze a másik kettőhöz?! Ráadásul Konohába került mind a 2vérvonal sőt még a Senjuké is vajon ez véletlen?!
Rikudou idősebb fiának is lehetett több gyereke(leszármazottja vagy azoknak) és valszeg mind keresték az "erőt" csak más utakon így lehet, hogy egyszerre alakult ki mind a két dojutsu.
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Oldalak: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 166
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!