24 szep 21, 12:29:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 166
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérvonal képességek / Vérvonal kiterjesztés (Kekkei genkai / Kekkei touta)  (Megtekintve 506098 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
lartem
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 92



« Válasz #1800 Dátum: 10 okt 02, 20:21:22 »

nem volt egy kishi interjúban h ha lenne egy hyuuga-uchiha baba akkor annak egyik szeme byakugan a másik sharingan lenne ? nemhinném h ötvöződne .. bár szegény baba nem használhatná az ms-t:D
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1801 Dátum: 10 okt 02, 21:44:20 »

Azok az interjúk nagyrészt kamuk. ^^

STM:

Ott elsődlegesen a szemjutsukra gondoltam, mivel fentebb arról volt szó. ^^ Azért is hoztam fel a szemszínt példának.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1802 Dátum: 10 nov 01, 23:14:14 »

Eszembe jutott egy gondolat, miszerint van egy gyengesége a sharingannak (mondjuk gondolom több is van)

egy egyszerű példaként van két magasan képzett shinobi egyforma képzettségi szinttel, és mind a ketten csak színtiszta taijutsut használnak, semmi kapu nyitás csak ütés és rúgás.
Annyi különbséggel, hogy az egyik rendelkezik sharingannal.
(megj: a példában a sharingannak csak az előrelátó képességét vesszük, szal genjutsu most nincs)

Véleményem szerint meg van rá az esély, hogy a sharingan használó shinobi veszítene.

Nos a válaszhoz lehet kicsit el kell rugaszkodnom a Naruto világától.

Ha az ellenfél előre látja minden lépésünket, akkor feltételezhetjük, hogy a lehető legjobb válaszlépéseket fogja tenni.
Na már ha előbbi állítást észben tartva mi tudjuk mi lenne a legjobb válasz a saját lépéseinkre, akkor tudjuk azt is, hogy mi lessz az ellenfél válasza. S mivel az ellenfelünk kiváló lépése válaszok a mi lépéseinkre, így azokat befolyásolhatjuk a saját lépéseinkkel.

De pl egy másik példa. Vegyük a gépi játékos és egy profi embert (most GO-ra sakkra, shougira...stb szellemi sportra gondolok) Az gondolom nagyjából egyértelmű, hogy a gép mindig a helyzetnek megfelelő legjobb lépéseket teszi, de mégis veszít az ember ellen.

ui: De lehet hogy csak az én egyik fura elgondolásom, hogy az egyik erősségét tartam az egyik gyengeségének. xD

megj: Mondjuk a sharinganos is észreveheti, hogy próbálják befolyásolni. hmm ez innentől inkább elme háború taijutsuba öltöztetve. xDD
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1803 Dátum: 10 nov 02, 08:02:58 »


Ha az ellenfél előre látja minden lépésünket, akkor feltételezhetjük, hogy a lehető legjobb válaszlépéseket fogja tenni.
Na már ha előbbi állítást észben tartva mi tudjuk mi lenne a legjobb válasz a saját lépéseinkre, akkor tudjuk azt is, hogy mi lessz az ellenfél válasza. S mivel az ellenfelünk kiváló lépése válaszok a mi lépéseinkre, így azokat befolyásolhatjuk a saját lépéseinkkel.
...
De pl egy másik példa. Vegyük a gépi játékos és egy profi embert (most GO-ra sakkra, shougira...stb szellemi sportra gondolok) Az gondolom nagyjából egyértelmű, hogy a gép mindig a helyzetnek megfelelő legjobb lépéseket teszi, de mégis veszít az ember ellen.
...
ui: De lehet hogy csak az én egyik fura elgondolásom, hogy az egyik erősségét tartam az egyik gyengeségének. xD


Ha Hátom az ütést, akkor látom a válaszomra válaszolt ütést is előre. V tegyük fel h látom h nagy ívbe bé'húzna gyönyörü arcomba, akkor megállíthatom, és ki is térhetek. Tegyük fel hogy te azt hiszed h megállítom, de én az utolsó pillanatban leguggolok és diótörőt hajtok végre. Akkor sokat érsz vele hogy azt hitted hogy háritok.

A másik példára meg annyit, hogy lehet hogy egy lépés az adott állásnál jó, de nem biztos hogy hosszútávon az a legjobb. Felhoztad a GO-t szal, tegyük fel hogy megtámadják a sarkadat, de ha azt nem véded meg, akkor máshol is szerezhetsz kb ugyanakkora területet pl oldalt. A gép (nehézségtől függően) használ josekiket, de azt már nem tudja, hogy 50 lépés mulva a sarok fog nagyobb terület lenni, vagy az oldal lenne nagyobb, amit a sarok beáldozásával szerez ^^
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1804 Dátum: 10 nov 02, 11:08:41 »

Úgy beszéltek erről az előrelátásról, mint természetfeletti jósképességről, pedig inkább a már megkezdett mozdulatok az erőhatásoknak megfelelő folytatásának érzékeléséről van szó. A Kyuubi-palástos Naruto mozgását, akit az a chakra rángatott helyenként ide-oda, ezért nem tudta rendesen követni Sasuke.
Ettől persze még meg lehet játszani, hogy manipulálni akarjuk a sharingan használót egy megkezdett, majd megváltoztatott mozdulattal, de azt is ugyanúgy villámgyorsan érzékelni fogja, és reagál rá, nem beszélve arról, hogy bármikor megjátszhatjuk ugyanezt bármilyen, doujutsu nélküli ellenféllel szemben is.
« Utoljára szerkesztve: 10 nov 02, 11:09:26 írta STM » Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #1805 Dátum: 10 nov 02, 14:43:42 »

Kedves akimindenttud, ez nem a ki nyerne topic....
Itt vérvonal képességekről van szó! jó lenne észre venni magadat.
Sry az of ért.
Amugy ZER0 állítása valszeg a helyes, anyit tennék hozzá , hogy hiába látja a sharingan a mozgást, ha a test nem tudja követni azt a sebességet.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
fight back
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 24


« Válasz #1806 Dátum: 10 nov 02, 15:10:59 »

Nekem a Sharingan a kedvencem bírom hogy a genjutsu nem ér semmit a használója ellen  Nevet
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1807 Dátum: 10 nov 02, 15:14:33 »

azért az nem igaz... csak az ellen nem használ ki jól hazsnálja a sharingant. Láthattuk h kakashi is hogy bekapott egy tsukuyomit Nevet
Naplózva
fight back
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 24


« Válasz #1808 Dátum: 10 nov 02, 15:16:31 »

Hát igen mert kakasi nem uchia klánból való  nem is bírja sokáig használni a sharingant míg itachi állandóan sharival nyomult  Nevet
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1809 Dátum: 10 nov 02, 17:21:25 »

...
(megj: a példában a sharingannak csak az előrelátó képességét vesszük, szal genjutsu most nincs)
...

Shiro ezzel csak egy baj van, a Sharingan előrelátó képessége is egy genjutsu.
Gondolj csak a Zabuza vs. Kakashi meccsre, az elsőre még az erdőben.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #1810 Dátum: 10 nov 02, 17:36:29 »

Nem ott Kakashi rájátszott a "jövőbe"látásra.

Sharingant annyi képen átlehet verni, hogy lényegtelen egy bizonyos szint felet.. a sima sharinganos genjutsu 1ember ellen jó. Megoldás csinálok egy árnyék klónt fedezékben és őt uszítom az ellenfélre majd sunyin messziről a látóterén kívülről(ugyebár a klón kitakarhat minket) elintézem. A mozdulatok előre látása is kiküszöbölhető gyorsabb leszek a reflexeinél(pl: Lee, Raikage). Jah és a legegyszerűbb megoldás ne lásson semmit ikszdé és kész.
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #1811 Dátum: 10 nov 02, 22:27:14 »

Idézet
Sharingant annyi képen átlehet verni, hogy lényegtelen egy bizonyos szint felet.. a sima sharinganos genjutsu 1ember ellen jó. Megoldás csinálok egy árnyék klónt fedezékben és őt uszítom az ellenfélre majd sunyin messziről a látóterén kívülről(ugyebár a klón kitakarhat minket) elintézem. A mozdulatok előre látása is kiküszöbölhető gyorsabb leszek a reflexeinél(pl: Lee, Raikage). Jah és a legegyszerűbb megoldás ne lásson semmit ikszdé és kész.

én azért nem mondanám hogy lényegtelen mert akkor is nyersz ha sikerül megúsznod, mert egy csomó technikát begyűjt a harcok közben, és néha kifejezetten hanyagolhatatlan, mint a sasuke vs deidarában.
az tény hogy minnél tapasztaltabb a használó, annál inkább a saját képességeire támaszkodik, de a fiataloknál felgyorsítja a fejlődést.

amúgy a tsokuyumi alapvető sharingan képesség, vagy csak Itachinak van? mert ha jól tudom van néhány egyedi képesség is, pl shishiju(vagy kia a rák) szeme.
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
fight back
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 24


« Válasz #1812 Dátum: 10 nov 03, 10:13:43 »

Hát elvileg a Ms képességek a  tsokuyumi Amateresu meg a Kamui a kettő küzül csak egy lehet meg meg a sasanu bár az izanagi sem gyenhe madara tuti tudja szerintem szerintem ő minden sharingan jutsut tud
« Utoljára szerkesztve: 10 nov 03, 10:16:29 írta fight back » Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1813 Dátum: 10 nov 03, 10:17:39 »

az nem sasanu nézz utána Nevet mondjuk csak a kamuit irtad jól szal mindegy Nevet
am az alap susanoo nem jobb sztem mint itachié volt, de így itachi szemeivel kombinálva tuti erősebb lesz. Viszont ha ita szeme sasukéhoz kerül, akkor nála lesz yana tükre meg az a pecsételős kard, aminek nem jut eszembe a neve. Bírnám véletlen kiengedné marcsit Nevet
Naplózva
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #1814 Dátum: 10 nov 03, 14:40:36 »

totsuka ha jól emlékszem.
és az tényleg érdekes kérdés hogy kilehet e engedni orot
Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
Oldalak: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 166
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!