24 szep 22, 10:23:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 191 192 [193] 194 195 ... 248
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Akatsuki  (Megtekintve 646732 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #2880 Dátum: 10 jan 31, 18:29:12 »

Valóban volna rá némi esély, hogy az Uchiha fellázad egész Konoha ellen, de nem szükségszerű, hogy valóban így történjen. Annyira labilis, és hiányos ez a történet, hogy én inkább csak arra figyelek ami a tény. Mert még mindig jobb valamit nem tudni, mint rosszul tudni.
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #2881 Dátum: 10 jan 31, 22:51:28 »

Hát ha már tény és spekuláció avagy fekete és fehér alapon kezeljük a dolgot, akkor igazából rájövünk, hogy se az nem biztos, hogy nem lett volna polgárháború, se az hogy lett volna. ^^

A puccs lehetőségéről csak Tobi papa mesedélutánjából tudunk, de azért jobb egy apró kérdőjellel kezelni az egyszemű kijelentéseit. ^^" Viszont Sasuke visszaemlékezéseiből sejthető, hogy az Uchihák terveztek valamit, ami persze nem feltétlenül jelent tömegmészárlást (bár békés, vértelen puccsról még nem nagyon hallottam). Pl. arra jelenetre gondolok, amikor éjjel Itachi apja és anyja beszélnek Itachival, Sasuke meg éppen valszeg a WC-re tart és csak Itachi veszi észre, hogy az öccse hallgatózik.

Még egyszer hangsúlyozom, nem tudni, hogy mit terveztek az Uchihák, vagy terveztek-e egyáltalán valamit, de azért elég gyanúsak voltak azok az elejtett dolgok...
« Utoljára szerkesztve: 10 jan 31, 23:09:18 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
L
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 510

Hello, my name is L.


« Válasz #2882 Dátum: 10 jan 31, 23:01:04 »

Igen, az öreg álarcos kijelentéseit csak fenntartásokkal lehet kezelni, viszont szerintem az, hogy Itachi "kettős ügynök volt", simán belefér, és hogy a lelkiismerete felőrölte. Kaihaku R. Kumori, érdemes lenne újraolvasni azokat a részeket, ahol erről, és az előzményekről van egy mesedélután, mert ott megemlítik, hogy a 3. túl későn kapcsolt, és próbálta volna megoldani a dolgot, csak addigra már nem volt kivel...  Mosolyog Chakra, osztom a véleményed, hogy a szürkének is sok árnyalata van. És ezt a történetet pártatlan szereplőtől még nem hallottuk...
Naplózva

Imagination more important than knowledge
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #2883 Dátum: 10 jan 31, 23:21:19 »

Hát lehet inkább neked kéne átolvasni azokat a fejezeteket. Mer ha jól tudom, az öreg nem kapcsolt olyan későn, hogy ne lett volna kivel beszélni. Hiszen még Itachi is a mészárlás előtt ment el hozzá védelmet kérni Sasuke-nak. Hiruzen nem idő előtt tudta meg a dolgot, pusztán Danzou és a két tanácsos csendre intette, amit nem is értek, hogy hagyhatott. Mert hát az, hogy ő próbált ellenkezni, még elég kevés, egy Hokage-nak ennél jóval többet kell tennie.

Igazad van Chakra, nem lehet biztosra mondani, hogy nem lett volna polgárháború, sajnos ezt a részt elég nagy homály fedi. Viszont tényleg elég gyanús helyzet volt ott, de ez nem is olyan meglepő. Úgy tűnik Konoha mindig a megosztottság, és a káosz falva volt.
Azért remélem még kiderül valami erről a történetről, mert én Madara szavára nem nagyon tudok adni.
Gondolom Danzou sokat tud a dologról, habár az nekem nem tiszta, hogy Itachi a Gyökér tagja volt-e. Mert ha igen, akkor ugye Danzou-tól kapta a parancsot. Viszont ha ANBU, akkor Hiruzen-től, aki ezt ellenezte, szóval mint hűséges ANBU, ki kellett volna tartania mellette.
Naplózva

h_Tunde
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 358



« Válasz #2884 Dátum: 10 feb 01, 15:58:47 »

Én ha Itachi helyébe képzelem magam csak egy dolgot tudnák tenni elfutni a családommal együtt .Mert a parancsot nem lettem volna képes teljesiteni és bár fájt volna ha arra gondolok .hogy meg tudtam volna akadályozni a háborut de túl önző lettem volna és csak a saját javam érdekelt volna . Úgy látszik háború igy is lett az álitolagos 4 ik nagy nindzsa háború vagy akármelyik más csak elhalasztottam volna . És talán bujdosva de a családommal együtt éltem volna (bár Sasuke igent mondott vola de Itachi szülei nem biztosan támogatnák ezt a tervet)
Naplózva
Nauzika
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Válasz #2885 Dátum: 10 feb 01, 16:41:13 »

De azt hiszem, hogy még a mangában is benne volt, hogy Itachi gyűlölte a háborút, hogy Sasuke nem emlékezhet rá mert ő még nagyon kicsi volt, de Itachi gyerekkora a háborúban telt és tudja milyem, ezért ő bármi áron meg akarta előzni a következőt...
Naplózva

Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni!
Walt Disney

Amíg nem adod fel, addig legyőzhetetlen vagy.
Andrew Matthews
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #2886 Dátum: 10 feb 01, 16:55:20 »

Én ha Itachi helyébe képzelem magam csak egy dolgot tudnák tenni elfutni a családommal együtt .Mert a parancsot nem lettem volna képes teljesiteni és bár fájt volna ha arra gondolok .hogy meg tudtam volna akadályozni a háborut de túl önző lettem volna és csak a saját javam érdekelt volna . Úgy látszik háború igy is lett az álitolagos 4 ik nagy nindzsa háború vagy akármelyik más csak elhalasztottam volna . És talán bujdosva de a családommal együtt éltem volna (bár Sasuke igent mondott vola de Itachi szülei nem biztosan támogatnák ezt a tervet)

A faterja volt a klán vezetője nem?! Nehezen adagolta volna be neki Itachi, hogy lépjenek le. Bár ha a klán gyűlésről és a mészárlás folyamatáról több infónk lenne jobban megérthetnénk ezt az egészet.
(az mekkora dúrva lenne ha csak Ita szavazata kelet volna ahoz, hogy ne legyen puccs Nevet )
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #2887 Dátum: 10 feb 01, 17:58:57 »

Számomra kicsit abszurdnak tűník Itachi karaktere. Ha az ember választás elé kényszeredik, a csaldája mellé áll. Én else tudom képzelni hogy másképp döntsek. És nem hiszem hogy van olyan ember a forumon aki másképp cselekedne. Egy anyának hiába gyilkos a gyermeke, attól ugyan úgy  a gyermeke marad, és szeretni fogja (persze vannak kivételek de én a háborúra gondoltam).

Akármire készül a családom, nem fogom őket lemészárolni. Mert mégis csak a családom. Persze ha egy érzelmek nélküli bábú vagyok, akkor igen. De Itachi nem volt lelketlen. Hisz testvérét életben hagyta. Ez az ellentmondás a karakterében (paradoxon), a Hitem (az ő szavaival éljek a VALÓSÁGOM) erősebb mint a kötelékeim, aztán mégse (Sasuke). Nem tudom hova tenni.

Hiszem hogy Itachinak voltak elvei. És hitt a békében. Eme hite miatt tette amit tett. És elfogadom hogy az átélt gyermekkori háborús élmények okozta traúma miatt alakúlt ki ez a hit, ami elég erős volt ahoz hogy még a családját lemészárolja. De az egész eléggé hihetetlenné válik, amikor Sasukéről van szó. Hogy őt egyedül életben hagyta. Am nem tudom Itachi mit hitt. Tudta hogy nem él örökké. És azt is tudta hogy Madara csak haláláig nem nyúl konohához. Azt meg végkép kétlem, hogy Danzouban megbízott volna (meg is fenyegette). Szal elég nehéz elhinni, hogy ennyi áldozat után, otthagyta konohát, Danzounak és Madarának kiszolgáltatva. Úgy hogy titakit a sírba vitte. Elvárva hogy Sasuke visszatérjen konohába. Arra számított, hogy Sasuke rendeze le az örökMS el? vagy csak azt akarta hogy térjen vissza a barátaihoz? Nem igazán értem itachit. Sem a tetteit, sem mint karakter. Most ő egy ember, aki a hitéért, meggyőződéséért, elveiért élt? vagy családját szelektálva csak Sasukéért xD Anyira védte a falut, és még is otthagyta Danzout és Madarát.
Nekem kicsit sok ez így.
Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
Nauzika
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Válasz #2888 Dátum: 10 feb 01, 18:09:58 »

Igen elég zavaros meg morbid, de lehet, hogy van még amit nem tudunk de Itachi tudott... Nagyon érdekel, hogy mit "adhatott", (vagy mutathatott vagy nem tudom) amikor Narutóval találkozott... Abból talán többet megtudunk majd...
És az apjával elég komoly nézeteltérései voltak, az anyjáról nem tudunk sokat... De sehogy nem látom benne a logikát én se...
Naplózva

Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni!
Walt Disney

Amíg nem adod fel, addig legyőzhetetlen vagy.
Andrew Matthews
MoonTiger
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1090


Hivatalos Tigris imádó


« Válasz #2889 Dátum: 10 feb 01, 18:12:26 »

Bububuo: Szóval azt mondod, hogy ha választanod kell, hogy a családod, aki épp háborút készül indítani, amiben kismillió ártatlan fog meghalni, inkább melléjük állsz? Én imádom a családomat, de 110%-ig megértem Itachit
Naplózva

Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #2890 Dátum: 10 feb 01, 18:28:32 »

Igen! én azt mondom. MAgyarország háborút indítana, még ha önző célbol is, nem diszidálnék csak mert féltem a nem magyarokat.  Ha édes apmék gyilkolni akarnának se ölném meg őket. Nemhogy még édesanyámat meg a nőket és gyerekeket, akik semmiről nem tehetnek. És kb semmi beleszólásuk van. És aki azt mondja hogy megtenné az hazudik. Nem nekünk, hanem önmagának.
Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
Hiei
Vendég
« Válasz #2891 Dátum: 10 feb 01, 18:30:44 »

Azért tegyük hozzá, hogy Itachi apja vezette a lázadást. Szóval nem volt annyira ártatlan az apja. Ám én nem mondom, hogy Itachi ártatlan ő két rossz közül választott. Egyenlőre nem tudjuk melyiket. A kevésbé rosszat vagy a teljesen rosszat. Ám szerintem nem is fogjuk megtudni. Sasuke kozmetikázhatja kicsit az eredényt. Bár eddig csak rondított az összképenxD.
Naplózva
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #2892 Dátum: 10 feb 01, 18:41:29 »

Nekem a békéről az az elképzelésem, hogy békés együttélés. Itachi nem idézett elő semmiféle békét, akkor csinált volna békét, ha az Uchiha-k békében élnének Konoha-ban.
Ha valaki annyira a béke megszállottja, mint ahogy azt Itachi-ról állítják, akkor nem így intézkedik. Mért különb az, hogy ő ki irtott egy egész klánt, annál amire az Uchiha-k készültek? Ugyanúgy meghaltak sokan, az meg hogy kismillió ártatlan áldozat, egyszerűen hülyeség. Nem a világ ellen akartak menni, csak jogokat és szabadságot szerezni.
Más is átélt már háborúkat, még se lett egy ilyen felborult értékrendű önző ember, aki ugyancsak istent játszik mint Pein.
Naplózva

Hiei
Vendég
« Válasz #2893 Dátum: 10 feb 01, 19:20:27 »

Nem hiszem, hogy csak jogokat akartam. Itachi ennyiért nem ölte volna megőket. Szal biztos hatalmat akartak.
Viszont vicces amit Tobi mondott, hogy Naruto és Sasuke olyanok mint ő és az első Hokage... tényleg sok a hasonlóság és a végzet völgye harcnál Kakashi is megállapította.
Ám még mindig ott van Oro és a perverz párhuzam is kíváncsi vagyok melyik véghez fog hasonlítani a történetük. Esetleg saját megváltoztatott sorsú valamit kapnak:D.

Húh kicsit érthetetlen kicsit off:D.
Naplózva
L
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 510

Hello, my name is L.


« Válasz #2894 Dátum: 10 feb 01, 19:29:52 »

Lehet, egy baráti szemmel rásegítettek Itachi döntésére... Szerintem ez tipikusan az Adolfka probléma, csak itt a másik út lett választva.
Bububo, lehet azért lökte le Sasukenak azt a gyűlölet monológot, mert akkor még álmában sem sejthette, hogy lesz majd egy cukrosbácsi, aki elviszi a susnyásba az öcsköst, és szerintem gondolhatta úgy, hogy ha őt le tudja győzni, akkor lehet esélye a másik kettő ellen. Szóval, elképzelhetően nem egészen így tervezte a dolgot, és azért is adott vmit Narutonak, hogy szedálja Sasuket, ha kell. Nem véletlen, hogy nem Sakurának, vagy bárki másnak adta. De ez is csak egy feltételezés a sok közül. Arról nem beszélve, hogy számomra hihetetlen, hogy ekkora túlerővel szemben ilyen lazán kijött onnan...  Gondolkozik
Naplózva

Imagination more important than knowledge
Oldalak: 1 ... 191 192 [193] 194 195 ... 248
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!