24 szep 22, 16:33:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Chidori / Raikiri  (Megtekintve 135391 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #105 Dátum: 08 jan 26, 18:29:56 »

A Chidori és a Raikiri kb oly mértékben ugyan az, mint a Rasengan és az Oodama Rasengan.
Kakashi több chakrát nyom bele, valamint miután kettévágott egy villámot átnevezte Raikirire.
Naplózva

Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #106 Dátum: 08 jan 26, 18:33:45 »

.. ign  és ezt miből is tudod ??.. Mosolyog ...
..szertnénk.. linkelt  képet.. leírást  ahol  ezt mondja.. Mosolyog ...
..mert ezt Gai  maga  mongya  h  teljesen ugyan az ..  akkor  most  nemértem h  ez  honnan jött.. Mosolyog ..
« Utoljára szerkesztve: 08 jan 26, 18:36:16 írta Adachi » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #107 Dátum: 08 jan 26, 18:57:51 »

Izé csak asszociáltam. :-X
Úgy értem, hogy Chidori/Rasengan "kevés" chakra Raikiri/Oodama rasengan "sok" chakra.
Naplózva

Gangstakun
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1577


« Válasz #108 Dátum: 08 jan 26, 19:11:09 »

Na most olvastam 7 oldalnyi eszme futtatást erről  :-X . Most én mondom az enyém :
Szerintem amúgy nem ugyanaz a chidori és a raikiri chidori folgalmam nincs hogy van most de szerintem mind a kettő idéző teckhnikval megy . szóval kézjelek (nyíl) idézés = áram a kézbe és ezt az áramot gonodlom chakrváal kontrollálja mint sasuke a tűz justsuit -  mert már le van írva leírásban hogy tüzet idéz a szájába és nem ott van benne alapból hanem valahogy azt is kontrollálja amúgy én meg úgy emlékszem hogy mikor megöli zabuzát csak nem túl hangos sercegés van aztán mikor orochimau találkozik kakashival akkor is de mikor sasuke vs gaara van akkor elég hangos csipogás van . Je meg nem tudom a kakashi gaiden - t még nem olvastam csak az anime - t néztem de akkor lehet hogy
valamivel átvágta a villámot és azután kapott villám beállíttottságot aztán a chidoriba is bele vezette lehet hogy most baromságot írok de ezt gondolom hogy akkor miben különbözik ondolom a chidori teljesen korlátolva van ezért mikor sikázik az áram akkor halljuk csipcsirippet de akkor a raikiri az meg talán csak annyiban van korlátozva hogy a tenyérnél maradjon így sokkal formázhatóbb . Meg mivel olvastam hogy a rasengannak van sok fromája és 8 szintje így szerintem a rasengan csak annyit jelent hogy valaki a tenyere elé írányítja a chakráját .
« Utoljára szerkesztve: 08 jan 26, 20:25:31 írta Gangstakun » Naplózva

SR club alapító és tag
feleségem : Zakuro
lányaim : Tenchi , Pomegranate

Gangstakun
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1577


« Válasz #109 Dátum: 08 jan 26, 19:19:46 »

Szóval szerintem akkor tulajdon képpen a chidori egy villám idézés és kontrollálás a rasengan pedig chakra kiengedés és testen kívüli irányítását pl. mikor naruto a 2.-odik és a 3.-adik szint közt an hogy megtartja a gömböt és ezzel szét szed ami hozzá ér a másik pedig hogy chak meg van tartva a chakra kirobann . Ja és igazából ha most hülyeséget írtam akkor naruto nem igazán tudja a rasengan - t mert jiraiya egykézzel gyorsan idéz naruto meg hozzá " üti " és így igazából nem a rasengant tudja csak írányítani a chakráját hogy ezt mér csak pár ember tanulta meg arról fogalmam nincs . És amúgy a rsengan és a chidori ugyan oylan hatású szóval jó kezekben minkettő  ugyanúgy elpusztítja amit eltalálnak vele de rossz kezekbe chakra-t pazarol . Ja amúgy a rasengan használhatóbb mert töbször használható hibázás esetén is . Ha hülyeséget írtam akkor kéram ikázást köszönöm .  :-X 
Naplózva

SR club alapító és tag
feleségem : Zakuro
lányaim : Tenchi , Pomegranate

Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #110 Dátum: 08 jan 26, 19:33:57 »

Ganksta-kun.
Nem az a fő baj, hogy nem jó amit írtál, hanem az, hogy duplapostban tetted azt. Mosolyog
Egyébként, ha olvasnál mangát, akkor tudnád, hogy vannak a chakrának különböző elemei.
A chidori és a raikiri, villám elemű.
Abból amit te írtál, nekem, körübelül annyi jött le, hogy Kakashi, eredetileg szédszedet egy sokkolót, és megalkotta a chidorit, de aztán belecsapott a villám, és már tudta a raikirit. Nevet És ez nem így van. Mosolyog
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
memoryan
Vendég
« Válasz #111 Dátum: 08 jan 26, 19:36:51 »

Namármost..., ha a Chidori villám elemű, akkor csak az tudja megtanulni, akinek villám chakrája van?
Naplózva
Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #112 Dátum: 08 jan 26, 19:37:37 »

Pontosan. Mosolyog De elvileg meg lehet tanulni több elemet is.
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
Gangstakun
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1577


« Válasz #113 Dátum: 08 jan 26, 20:24:43 »

Háát na most amúgyaz uchiha klán nem tűz elem beállítttságú ? akkor sasuke hogy tudta megtanulni ?
Naplózva

SR club alapító és tag
feleségem : Zakuro
lányaim : Tenchi , Pomegranate

Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #114 Dátum: 08 jan 26, 20:25:29 »

Pont a te hsz-ed előtt írtam, hogy meglehet tanulni többet is.
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
Gangstakun
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1577


« Válasz #115 Dátum: 08 jan 26, 20:27:18 »

Hát akkor hülye vok bár ezt eddig is tudtam mostmár bizonyíték is van rá :-[ :-\
Naplózva

SR club alapító és tag
feleségem : Zakuro
lányaim : Tenchi , Pomegranate

Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #116 Dátum: 08 jan 27, 01:44:08 »

.. nah srácok és lányok  azért  is megkerestem.. ugyan az a   2  ő.. Mosolyog ...



(aki nem hiszi járjon utána Mosolyog ...  a  Naruto Manga #114....3 képén láthatoo.. Mosolyog )
   
..további kételkedéshez  nincs hozzáfűznivaloom.. Mosolyog
Naplózva
Itachi.takuta
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 294


Ulquiorra Forever!


« Válasz #117 Dátum: 08 jan 27, 18:46:38 »

Hát, nem tudom...
Szerintem mindkettőtöknek igaza van.
Tehát...
A Chidori és a Raikiri ugyanaz. A kettő között annyi lehet, hogy a Raikiribe nagyobb mennyiségű Chakra van. Tehát például, mint az Oodama Rasenganba, mint ahogy Shiro mondta. Elvégre mondjuk az Oodama is Rasengan, csak továbbfejlesztve, több Chakrával fűszerezve. És (huh, ha ezt a nyelvtantanárom látná... :-X) ilyesmi lehet a Chidori és a Raikiri közti különbség.

Amúgy lenne nekm is egy kérdésemm:
A Chidori Nagashi, vagyis amit Sasuk Orochimaru, Deidara és Itachi klónjainál használ(többesszám, mert a 385-ben is használta) ugyanolyan erővel bírhatna mondjuk, mint a Fuuton: Rasengan? Mert ennek a felépítése is majdnem ugyan az:
Általános Chakra + Elemi manipuláció + Formai manipuláció = Chidori Nagashi
A Chidori elemi manipulációja max-os, ehhez jön akkor mág hozz a csík, formai manipuláció. A Fuuton: Rasengan-nál viszont a formai manipuláció max-os...
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (magasabb volt, mint 200 képpont), ezért a moderátor (Hiei D. Legend) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #118 Dátum: 08 jan 27, 18:48:06 »

A fuutonnal kezdődő rasenganok, mindenképp erősebbek a chidorinál, mert a szél elem üti a villámot.
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
Itachi.takuta
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 294


Ulquiorra Forever!


« Válasz #119 Dátum: 08 jan 27, 18:52:08 »

Igen, ezzel tisztában is vagyok. Ez csak egy hasonlat volt.
A versenyt majdnem felvehetné vele. Annyira persze nem, mint a "sima" Rasengan, a "sima" Chidorival... Mosolyog
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (magasabb volt, mint 200 képpont), ezért a moderátor (Hiei D. Legend) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!