24 szep 21, 08:39:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 638 639 [640] 641 642 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1304987 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9585 Dátum: 12 jan 14, 18:17:15 »

A Tavasz szerintem sokkal jobban hangzik, mint a Haru.

A Debórát meg sajnos csak leszólni tudnám, de mivel ízlések és pofonok, inkább nem mondok semmit.
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9586 Dátum: 12 jan 14, 18:21:55 »

Helyes hanii Nevet
Nekem is ritka a nevem, és nem is magyar, így nagyon örülök neki. És mivel elég ritka szerencsére már kicsi korom óta hozzá vagyok szokva hogy vissza kérdeznek és nagy szemekkel néznek rám hogy ilyen létezik.

Haru név jobban hangzik minthogy úgy nevezzem el a gyerekem itthon hogy Tavasz. Szép szó hogy tavasz, de nekem nem egy név jut róla az eszembe, ha esetleg japánban nőttem volna fel, lehet ugyan így gondolnék a Haru név hallatán is.
Naplózva


Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #9587 Dátum: 12 jan 14, 18:22:21 »

ha haru a tavasz, és natsu a nyár, akkormi a másik kettő? Nevet
meg én a Haku nevet is láttammár több helyen, ugye naruto, és a chihiróból kohaku 'rövid' neve.
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 14, 18:24:03 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #9588 Dátum: 12 jan 14, 18:51:27 »

Az ősz aki, a tél meg fuju. Csak ez kanjikkal nehezebb. >.<#

Minagi, mi a neved, ha szabad kérdezni? Nevet
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #9589 Dátum: 12 jan 14, 19:24:25 »

Álljunk meg egy szóra. Nem azt mondtam, hogy nem használnak olyan áltagos neveket, mint pl a Haru (mint Saphira is írta tavasz), Hana (virág), Sora (égbolt), Tama (ékkő), Yuki (hó) vagy a hasonló szavakat nem kombinálják össze: Haruka, Hanako, Akane, Shion (shio (ár/árapály/víz) + ne (hang/zaj)= a tenger/ár hangja) stb... Ők általában  nem csak felütnek egy könyvet tele nevekkel és ráböknek egyre, hogy "ez nekem tetszik, úgyhogy ez lesz a gyerekem neve". Szeretnek eljátszani a kanjikkal, azok különböző olvasási módjával, és az így kapott különböző jelentésekkel.

Viszont az Itachi, Minato, Kiba név megint más. Te is elneveznéd a gyerekedet Virágnak, de Menyétnek már kétlem. Attól, hogy mi magyarok nem sok különbséget látunk egy Minato és egy Hanako között, a japánoknak az egyik egy teljesen átlagos név, de a másikat max részegen adnák a gyereküknek. A Kiba különben is nekem kutyanév. Inuzuka Kiba se lenne Kiba, ha a családja nem azzal foglalkozna, amivel foglalkozik. (az inu meg ugye kutyát jelent)

A mangakák (főleg a Narutohoz hasonló shounen történetek alkotói) a szereplőik nevével általában azok karakterét akarják kihangsúlyozni, esetleg a történet előrehaladtával világossá válik, hogy miért is az a neve a szereplőnek, ami.
Naruto->ráktekercs (utalás a ramenra)->a tekercsen levő örvény (utalás a róka pecsétjére és a pecsét/Uzumakik közötti összefüggésre)->uzu(maki)-örvényt jelent...

Ezzel szemben egy shoujo "slice of life" szereplőnek szinte biztos, hogy tök átlagos neve van, úgyhogy, hamisjoe, nem csodálom, hogy már jó sok azon a listán szereplő nevű mangakarakterrel találkoztál életed során. kacsint
Naplózva

Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #9590 Dátum: 12 jan 14, 19:35:57 »

Az idegen, terjengős, túlzottan "egzotikusan" hangzó nevektől megkímélném szegény gyerekeket, ráadásul átirattal elég otrombán festenek. Dzsenifer, Lüszi, Andzselina.. Helyettük én maradnék a tradicionális , akár magyar neveknél, mint a Csenge, Réka, Emese. Nagyon szép szerintem, ha egy név lágyan, elegánsan cseng, "mint a lehellet, elhal az ember ajakán".
 A suliban az egyik tablón megfigyelhető egy Emma Emma és egy Sára Sára. Szerintem szerencsétlenek szülei sem voltak százasok. A 'poénból' való névadást valahogy sosem díjaztam annyira.
De "eldöntöttem", ha lányom lesz, akkor az Emese nevet kapja, ha pedig fiam, Csongor lesz. Ez az elképzelés már nyolcévesen kialakult bennem, és azóta is tartja magát.  Nevet
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #9591 Dátum: 12 jan 14, 19:39:55 »

Én a tv-ben szoktam hallani bizonyos mesék után, amikor a stáblistát felolvassák, hogy Mihályfalvi Mihály. smirksweat ikszdé
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #9592 Dátum: 12 jan 14, 19:55:33 »

Eléggé kiakasztóak a latin sorozatok utáni névadások is. (Huanita, Máricsúj ikszdé) De azt vettem észre, hogy az ilyen hivalkodó/csicsás neveket főleg bizonyos felfogású/"neveltetésű" szülők adják a gyerekeiknek.

Ha jól emlékszem, akkor MO-on neveztek el egy kisfiút Dömpernek? Az ember azt hinné, hogy poénból hívják így, pedig szerencsétlen szülei tök komolyan gondolták.
A volt ofőm fiát Fedornak hívják. Az jobb? A nagyszülők szabályosan padlót fogtak, amikor meghallották. (meg is értem őket)

A Csongor tényleg az egyik legszebb férfinév. Ha lesz fiam, akkor remélem, hogy így nevezhetem majd el, a lányomat pedig Mirának. (persze erről felesleges is gondolkodnom, mert úgysem lesz gyerekem Nevet)
Naplózva

Sabaku no Temari
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 548


● ... meow ! ('^.^') ! ●


WWW
« Válasz #9593 Dátum: 12 jan 14, 21:13:37 »

Most ez komoly? -.- Dömper? Szegény gyerek.....
Fedor vezetéknévről hallottam már, de keresztnévről.... Szerencsétlen...

A Csongor tényleg annyira jó név. Mosolyog Bár nekem a Benjamin (akár külföldi név, akár nem) tetszik a legjobban. Nevet Ha fiam lesz, talán Benji lesz a keresztneve, a második keresztneve meg az édesapjáé lesz, ez tuti. :3
Nekem az Amélia és az Amanda tetszik még nagyon a Csillán kívül. Annyira... Nem tudom. Szépek! Nevet Szerintem...!
Naplózva


Egyetlen kincsem, szerelmem, vőlegényem: Sz. Lacha Ámor
Anyucim: Aemy ~ Apucim: G-sama
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9594 Dátum: 12 jan 14, 21:16:52 »

Engem nem érdekel ki milyen nevet ad a gyerekének, elvégre engem szüleim Kittinek akartak elnevezni, de nem lehetett, szerencsére, utána apu a Xénia nevet szánta nekem, ami miatt tuti csúfoltak volna, de lehet jobban örültem volna neki mint a Noéminek, hiszen ez mifelénk túl gyakori, ezért utáltam is. Bár a Noét szeretem sokkal inkább mint a feminin változatát, vagy a nevem más becézéseit, csak ehhez meg gyakran megkérdik, hogy hol hagytam a bárkát, ami valljuk be szar poén. Mondjuk gólyatáborban szép brigádvoltunk ugyanis a brigádvezetőmet Mózesnek becézték. xD
A én gyerekeim hát nem tudom biztosra mi lesz a nevük, de nekem mondjuk a Nóra Amália, a Janka, a Petra nevek tetszenek már jó ideje, valamint az Áron Álmos, tetszett pl. a Márk név is... de erről negatív tapasztalatok miatt lemondtam, mint ahogy sok néven ezek miatt nem nevezném a gyerekem. Mosolyog
Középső névnek szívesen adnám még a gyerekeimnek a Margitot, és ha nem lesz ki továbbviszi a családban a nevet a Gézát is Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Sabaku no Temari
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 548


● ... meow ! ('^.^') ! ●


WWW
« Válasz #9595 Dátum: 12 jan 14, 21:23:27 »

Hogy-hogy nem lehettél Kitti? Hmm? Pedig névrokonok lennénk akkor most! Pojén
Behalok.... xD Noé és Mózes. Nevet Szerintem amúgy semmi gond sincs a neveddel, a Noémi név is nagyon szép. :] Volt egy osztálytársnőm, akit Noncsinak becéztünk, szerintem ilyen... Nem tudom, hogy fogalmazzak... Csikisen hangzik ez a becenév. xDxDxD
Anyukám engem Jenifernek akart elnevezni, de csak dzs-vel lehetett volna, ezért anyu inkább a Kittit választotta, i-vel, nem y-nal, mert akkor KitTYnek csúfolhattak volna és ő ezt nem akarta.
Naplózva


Egyetlen kincsem, szerelmem, vőlegényem: Sz. Lacha Ámor
Anyucim: Aemy ~ Apucim: G-sama
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #9596 Dátum: 12 jan 14, 21:25:44 »

családi barátainknak születtek ikerfiai, és a nevük  Kiss Kopány Agád, és Kis Csanád Botond. o.O ez már elég durva.. mi lesz szegény gyerekkel, mikor megtudja,hogy a névrokonát kissé felnégyelték? o.O
am nővérem neve: krisztina rita. ez sem átlag Nevet nekem meg szilvia luca, de a lucát nem szeretem annyira :/
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #9597 Dátum: 12 jan 14, 21:46:56 »

Régen láttam egy fiút a neve Szilveszter...Ez nem olyan nagy baj, de mi van ha dec 31én született? xD
Név-szülnap és újév egyszerre Nevet

Am a kedvenc neveim a Dzsnifer, Dzsoni, Dzsekszon(láttam már ilyen fiút ikszdé )
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9598 Dátum: 12 jan 14, 22:02:27 »

családi barátainknak születtek ikerfiai, és a nevük  Kiss Kopány Agád, és Kis Csanád Botond. o.O ez már elég durva.. mi lesz szegény gyerekkel, mikor megtudja,hogy a névrokonát kissé felnégyelték? o.O

Úristen. Ennél hülyébb kifogást életemben nem hallottam.

Idézet
Régen láttam egy fiút a neve Szilveszter...Ez nem olyan nagy baj, de mi van ha dec 31én született? xD

Attól, hogy Szilveszter napján van szilveszter... Csak duplán berúghat. Nevet Vagyis triplán.
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 14, 22:05:09 írta Saphira » Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9599 Dátum: 12 jan 14, 22:38:28 »

Hogy-hogy nem lehettél Kitti? Hmm?

Mert mikor születtem nem volt engedélyezve nálunk a név, azt mondták anyuéknak, hogy legyek Krisztina azt lehet Kittinek becézni, de ha az lennék én a Kriszta becenevet preferálnám, még a Kriszti se jönne be, nem hogy a kitti.

Mondjuk család így meg Miminek hív.

Nekem tetszik a Koppány név... meg mostanság gyakori a Hunor is de azt nem adnám a gyerekemnek, idegesít mikor Hunorkáznak az anyukák ikszdé (ez is csak egy rossz tapasztalat vonatról, ugyanezért nem lenne Bendegúz se a gyerekem pedig nagyon szép névnek tartom)
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 638 639 [640] 641 642 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!