24 jún 17, 07:21:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 544 545 [546] 547 548 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1181996 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #8175 Dátum: 11 nov 28, 16:57:11 »

Először is mit értünk '' munkanélküli '' alatt. Az aki az utcán van? vagy az akinek csak munkája nincs? Érdekelne ki milyen szempontból látja.
Aes: Igen a diploma az egy papír arról ami megmutatja hogy elvégeztél ilyen és ilyen sulit és milyen szakon.
Saphira: Azért mennek ki az orvosok mert itt is mit hallok? 10.000 euró hó naponta. Átszámítva 500  euró ilyen 130 ezer körül van és akkor ne is mondjuk a többit.
Uchihamasashi: Nálad is más a szisztéma és nálam is más. Nekem mind1 hol vagyok csak legyen jó megélhetésem.
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 28, 17:50:34 írta Kentonsama » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8176 Dátum: 11 nov 28, 17:39:32 »

A munkanélküli szó tudtommal azt jelenti, hogy olyan ember, akinek nincs munkája. Ennyi, a házhoz ennek semmi köze.
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #8177 Dátum: 11 nov 28, 17:53:50 »

Igen aes jól mondja az akinek nincs "háza"(bár szerintem a legtöbb embernek max lakása van fölég a városokban) az a hajléktalan.
"Nekem mind1 hol vagyok csak legyen jó megélhetésem. "
Hát ez szerintem elég szomorú én nem akarok kimenni nagyon ebből a gyönyörű országból csak ha nagyon muszáj.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8178 Dátum: 11 nov 28, 17:57:08 »

Ezt a képet fb-n láttam pont most:



Azt hiszem a lényeget el is mondja. Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8179 Dátum: 11 nov 28, 19:28:47 »

Aes: Igen a diploma az egy papír arról ami megmutatja hogy elvégeztél ilyen és ilyen sulit és milyen szakon.

Nem mondod...

Saphira: Azért mennek ki az orvosok mert itt is mit hallok? 10.000 euró hó naponta. Átszámítva 500  euró ilyen 130 ezer körül van és akkor ne is mondjuk a többit.

Komolyan? Ezt nem is tudtam. Az előző hozzászólásomban pedig véletlenül sem célozgattam hasonlóra.

Azt hiszem, én most megszűnök létezni... Már tényleg nincs idegzetem ehhez. Majd talán egy év múlva megint visszatérek, és megnézem milyen lesz az akkori újonc-felhozatal.
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #8180 Dátum: 11 nov 28, 21:09:55 »

Majd talán egy év múlva megint visszatérek, és megnézem milyen lesz az akkori újonc-felhozatal.
Nehogy elmenj, szeretem olvasni a megmondós irományaidat. Bár sokszor nem értek egyet, de akkor is. Nevet

Nekem mind1 hol vagyok csak legyen jó megélhetésem.
Akkor jó neked. Szóval ha kimennél Észak-Koreában (akár) ott is élveznéd az életet, ha lenne jó munkád?

  Nálam nem a megélhetőség az első szempont, nem az érdekel hogy élek meg, mert tudom hogy meg tudok élni, az első szempont Magyarország iránti hűségem. Nekem ez itt minden. Lehet hogy van aki emiatt őrültnek néz mert inkább ,,éhezem'' és itt maradok, pedig nálam ez a helyzet. Igaz elég sokszor kitárgyaltam hogy mi is az... Mosolyog
Ezt valahogy sose értettem. Szóval csak akkor szereted a hazádat, csak akkor vagy hű stb ... ha itt maradsz, és úgy élsz ahogy csak bírsz? Számomra ez baromság. Mert én szeretem Magyarországot, de ha elmegyek innen (és el fogok:)) akkor én máris "hazaáruló" lennék? Magyarország egy szép hely, csodás tájjal, és itt nőttem föl, bennem van hogy szeretem, de leginkább csak azt a részt ahol élek, ezt a kis várost, legszívesebben kivágnám, és az egészet magammal vinném mert nagyon szeretem. Magyarországnak meg van a maga varázsa, ahogy minden másnak is egyaránt.
Lehet nem a megélhetőséged az első szempontod, de be kell vallanod, hogy igenis számít. És pénzközpontú világban élünk ahol a pénz igenis fontos már. És ez nem jó szerintem, de ez van...

Annyiszor ki volt ez a téma tárgyalva itt, de valahogy a "Hazaszeretők"  van nem tudom hogy hívjalak titeket, soha nem tudtak meggyőzni. Csak azt mondjátok hogy Magyarország szép és soha nem hagyjuk el, és Húúú meg haaa. És ez igaz, tényleg csodaszép, de Magyarországban nincs annyi lehetőség mint lehetne. Még mindig "le van pusztulva" és lábal kifelé, vagyis próbál de elég nehezen megy neki.

Röviden zárjuk le akkor ezt úgy hogy akkor ha valaki úgy dönt hogy otthon marad akkor majd tapasztalhatja az élet fájdalmas nehézségeit ( már most lehet ). Aki meg külföldre megy annak meg örülök mert jobb jövő várhat a fél számára és családja számára.
Azért ez ... aranyos vagy nem is tudom. Külföldön is ugyan úgy vannak nehézségek, és ugyan úgy vannak munkanélküliek, és hajléktalanok. Mindenütt vannak rossz dolgok. Magyarországon csak annyi van hogy nem becsülik meg annyira  munkát mint szeretné az ember és ez szomorú. Ott vannak a tanárok, akik a jövő nemzedékit tanítják ki egy gyereknek 12 évig az a fél otthona, és mégis alig fizetik meg a tanárokat, amit én felháborítónak találok, és sok ilyen van.
Naplózva


hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #8181 Dátum: 11 nov 28, 21:15:27 »

khmm  annyi szép foglakozást láttam itt, és a kétkezi munkát ki fogja csinálni? ikszdé
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #8182 Dátum: 11 nov 28, 21:26:45 »

Minagi: Mondj olyan helyet ahol nem lenne jó ^^. A tanáros részről igazad van.

putir: Én se jöttem ki volna ha nem lett volna muszály. Ennyit erről is.


Naplózva
^^
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3202


he/him. flexee. fórumszarvas.


« Válasz #8183 Dátum: 11 nov 28, 21:36:22 »

Idézet
Azért ez ... aranyos vagy nem is tudom. Külföldön is ugyan úgy vannak nehézségek, és ugyan úgy vannak munkanélküliek, és hajléktalanok. Mindenütt vannak rossz dolgok. Magyarországon csak annyi van hogy nem becsülik meg annyira  munkát mint szeretné az ember és ez szomorú. Ott vannak a tanárok, akik a jövő nemzedékit tanítják ki egy gyereknek 12 évig az a fél otthona, és mégis alig fizetik meg a tanárokat, amit én felháborítónak találok, és sok ilyen van.

Mindkét szülőm tanár, bratyóval ketten vagyunk tesók, hát egyetemnél bajban leszünk, nem mondom (félévente 500 000 ft...asszem fél évig járnánk egyetemre tesómmal azt mehetünka  híd alá. persze nyári munka...de az is csak ausztriába érné meg). elvileg külföldre fogunk egyetemre menni, szal taposnom kell a nyelvet rendesen Szomorú
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #8184 Dátum: 11 nov 28, 22:11:11 »

Masashi: Ez nagyon édes, de látom nem igen fogtad föl amit leírtam, de nem is számítottam rá. Eszembe se jutott hogy meggyőzzelek téged, nem igazán érdekel hogy ki akar itt maradni Magyarországon vagy elmenni, csak mint írtam "Ezt valahogy sose értettem." Mosolyog De akkor azok közé tartozhatok akik "Nem érthetik meg ezt soha" hát akkor ez van.

Kentonsama: Ott van akár India, vagy Afrika meg még van jó pár hely ahol szerintem nem lenne jó. Ha Europában kérdezed akkor megfogtál, ideje nem követem annyira a világi meg a belföldi híreket, hogy tudjam Europában másutt milyen a helyzet, de mindenhol vannak ugyan úgy munkanélküli problémák többek között.
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 28, 22:12:16 írta Minagi » Naplózva


Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #8185 Dátum: 11 nov 28, 22:32:38 »

A lövöldözésről eszembe jutott valami, nincs benne lövöldözés, de a bűncselekményre asszociáltam hirtelen és ezért. Szóval. Történt egy esett. Egy betörő betört valakihez, erre a férfi aki otthon volt leütötte a betörőt, és a betörőnek volt pofája beperelni azt akihez betört. És bíróságra vinni. Ebben hol van a logika? De komolyan nem értem. O.o

Meg a másik biztos hallottátok még régen a hírekben, mikor volt egy bácsi akinek a kertjében volt pár almafa (ha jól emlékszem)  és elege lett hogy lopkodnak ezért a kerítésébe áramot vezetett, a saját tulajdonába (jegyezzük meg) és ki is volt írva (mert kötelező) hogy "áram van a kerítésben". Erre kér fiú mikor beakart mászni meghalt az áramütéstől. Szörnyű esett egyébként, meghalt kettő kicsi fiú, ez szörnyű, de hogy emiatt beperlik a gazdát...1. A saját kertje, tudtommal a saját tulajdonommal azt csinálok amit szeretnék, figyelmeztetés is van hogy ne nyúljanak a kerítéshez. 2. A szülők miért nem mondták hogy "Nem szabad bemennetek mert meghaltok, vagy súlyosan megsebesülhetek, és ne lopjatok"?

Egyébként igen, bűncselekmény téren szerencsére nem olyan szörnyű mint sok másik országban. Mosolyog

Naplózva


Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #8186 Dátum: 11 nov 29, 13:33:24 »

Az első esetről: magánlaksértés, önvédelem. Ha ezt egy ügyvéd nem nyeri meg, akkor gondolkozzon el az életén.
A második esetről: ez neccesebb, mert a kerítés nem feltétlen tartozik a magánterületbe. Konkrétan szabályozva van, hogy külön engedéllyel lehet "veszélyessé" tenni, az "életveszélyes" meg még magasabb fok. Annak is külön szabályai vannak, hogy hány méteres körben kell figyelmeztetéseket kitenni - ennek nyilván nem tett eleget.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8187 Dátum: 11 nov 29, 13:34:33 »

Idézet
A tudományterületek önmagukban azonban számomra egyformán értékesek. Minden emberi tudás érték, a teológiától az irodalmon, a filozófián, a matematikán, a kémián és az orvostudományon át a csillagászatig. Az emberiség tudása nagy érték, hiszen nekünk ez jutott, ha már az evolúció megspórolta rajtunk a normális látást, hallást meg a használható méretű karmokat és fogakat. A megszerzett tudás maga az érték, a rangsor pedig csak abból fakad, hogy ebből kinek mennyi van.

A FEEK hülyeségei például egyelőek lennének a TTK-n, vagy a BTK-n megszerezhető bármilyen tudással?
Na ezt kikérem magamnak. Durci
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8188 Dátum: 11 nov 29, 14:37:45 »

Jó, gman elismerem, van valami abban amit mondasz. ikszdé
Naplózva
Sasur
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Válasz #8189 Dátum: 11 nov 29, 15:01:02 »

Megbízhatok-e benne? Létezik, hogy valaki egy ilyen gépet ennyiért ad el? Hol lehet az átverés?

Paraméterei

- CPU: AMD Phenom X4 9150e Quad-core, 4x2,00 Ghz, 4 magos processzor magonként 2.0Ghz-es, 4mb L2 cache összesen
- RAM: 3GB ddr2
- VGA(video kártya): Nvidia geforce 9200 512mb dedikált memória, összesen: 1264MB hypermemóriás.
- HDD: 250GB Sata2
- DVD Dual layer író Sata2
- Alaplapon: 2.1hangkimenet, lan, 6x usb (4 hátul, 2 elől) , spdif aut kimenet , vga, ps2
- Szép házban.
- Extra energiatakarékos



Az igazsághoz hozzátartozik,hogy ez-egy használt gép,az lenne a kérdésem,hogy létezik-e az,hogy ilyen olcsó legyen?Az eladó azt mondja ő azért adja ilyen olcsón,mert olcsón is szerzi a hardvereket.Az igazsághoz hozzátartozik,hogy tényleg több gépet is add el egyszerre.


az ár 43.000.-Ft
Naplózva
Oldalak: 1 ... 544 545 [546] 547 548 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!