24 jún 17, 02:29:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 418 419 [420] 421 422 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1181715 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Putir
Vendég
« Válasz #6285 Dátum: 11 aug 03, 12:29:21 »

Regisztrált:    11 júl 21, 13:22:05
de megtudod nézni ha bemész a profiljába
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6286 Dátum: 11 aug 03, 12:37:47 »

-.-"

Ez a legfontosabb információ. \o/
newbie vagyok, katasztrófa..

Nem támadok. Nekem ilyen a stílusom, de ha úgy véled hogy támadok, hát ez van, ezzel nem vitázom..

Furcsa egy off topic duma topicjában offot látni, de ezt is megéltem, azért örülök hogy nem kezdtétek el szétcincálni témák szerint a dolgot.
Pirospont.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #6287 Dátum: 11 aug 03, 13:16:40 »

Valaki hallott már ,esetleg üzi is ezt az új hobortot, melynek neve Baglyozás? =D Anyám kérdezte valamelyik nap szoktam-e baglyozni =D mondom WTF. Így dióhéjban elmagyarázta miaz és tök poén dolog lehet, úgyhogy gondoltam megkérdem ki mennyire ismeri.
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6288 Dátum: 11 aug 03, 13:34:06 »

Kit érdekel a társadalom? Az egyén a lényeg, az ember a lényeg, több a lényeg. Még ha a társadalom ér is bármit, csak az egyénen keresztül és az egyén számára tezs szert bármiféle értékre.

Vegyünk egy egyszerű matematikai példát:
Van tíz ember, tíz darab édesség és egy szelet kenyér, amely nélkül éhen halnak. Mind a tíz ember választhat két darabot az előbb felsorolt édességekből. Mindenki választani fogja a kenyeret, azonban nem lesz két ember, amely ugyanazt az édességet választaná.
Mi következik ebből?
Hogy egyéni szinten az embernek saját maga fontos, a saját ízlése, ízvilága szerint választotta ki az édességet. Emellett még fontos volt számára a kenyér, amely az életéhez szükséges. Mivel ez utóbbi mindenki számára fontos volt, így társadalmi szempontból ezt nevezhetjük ki a legfontosabbnak.

Ezzel csak azt akartam - tudom, buta példával - levezetni, hogy tulajdonképpen mindkettőtöknek igaza van. Fontos az egyén és a társadalom is, egyiktől sem lehet elvitatni rangját.
Ugyanakkor van egy jelentős különbség: az egyén egyéni szempontokból fontos, míg a társadalom társadalmi érdekeket tükröz.
Egy személy csak saját magának, jó esetben családtagjainak, barátainak jelent kiemelkedő fontosságot, míg a társadalom minden egyes ember számára ugyanolyan jelentőségű, ezáltal a személyi érdekek fölött áll.

Emellett minden egyes ember önző törekvései, előrejutási kísérletei tulajdonképpen a társadalmat szolgálják, annak keretéből nem tud kilépni, mivel szerves része. Az egyének a társadalom alkotói, nem kerekedhetnek fölé - nélkülük azonban annak rendszere felborul, elpusztul. Épp emiatt a kettő nem választható szét - ez olyan, mintha megkérdeznéd, hogy a virágnak a vegetatív (gyökér, szár, levél) vagy a reproduktív (virág) szervei a fontosabbak.

Társadalmi szinten mindenképp a társadalom a fontosabb. Egyéni szinten az egyén, de annak boldogulása is a társadalmat szolgálja. Tehát van szavaidban igazság - a társadalom az egyéneken keresztül tesz szert bármiféle értékre, ugyanakkor az egyént is a társadalom emeli fel, nélküle értéktelen.

A hangyák tökéeltes, a miénknél amúgy siekresebb, csak épp kevésbé feltűnő világa teljesen értéktelen.

Ezt bővebben kifejthetted volna, mert ez így elég gyenge lábakon áll. Szóval tökéletes, a minénknél sikeresebb, de értéktelen? Itt meg kéne határozni, hogy mit is jelent az érték fogalma - gondolom mindenkinél mást. Nem hiszem, hogy a hangyák társadalma értéktelenebb lenne a miénknél. Saját szemszögünkből nézve talán, az övékből ez már kétséges. Az embernek valami ösztönszerű felsőbbrendűségi komplexusa minden más fajnak lenézése és kihasználása?

Az ízeltlábúak a legelső szárazföldi állatok. Már sokra vitték és még sokra fogják vinni. Akkor is itt lesznek, mikor mi már nem. Nem beszélve arról, hogy a hangyák rengetegen vannak, a testméretükhöz képest az emberékénél jóval nagyobb és bonyolultabb "mérnöki szerkezeteket" építenek, a természetben pedig már-már szinte nélkülözhetetlen takarító tevékenységük. Erre nem mondanám, hogy értéktelen.

Le lehet szólni más fajokat, ki lehet nevetni a szaprofita baktériumokat, az élesztő gombákat, a hangyákat, a kemoszintetizáló baktériumokat és kékbaktériumokat kezdetlegességük és primitív életük miatt, de a Föld szempontjából akkor is fontosabbak, mint az ember. Ha ők eltűnnének, annak káros hatását mindenki megérezné. Az embert nem hiányolná annyira a többi élőlény.

Igen, biztos rendkívül fontos ki mikor regisztrált... Engem láttál már erre, bogcsiika?  
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 03, 13:40:58 írta Saphira » Naplózva

bogcsiika
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 249

I never give up! That's my ninja way...


« Válasz #6289 Dátum: 11 aug 04, 15:26:44 »

Ejfel, nem zavar, hogy newbie vagy, csak a beszédstílussal volt a probléma. Előre is bocsánatot kérek, ha nem tetszik valami, akkor tényleg 'ez van', ne foglalkozz velem. Nem akarok fölösleges vitákba keveredni...

Jaj de szeretlek eső. *.* Valaki adja vissza a nyaramat. : (
Naplózva

"Maradj egy éjszakát, és meggyűlölöd, maradj egy hetet, és megszereted, maradj tovább, és örökre itt ragadsz."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #6290 Dátum: 11 aug 04, 20:00:34 »

Ma az akupunktúrás nő valamiért füves füstölővel melegítette a páciensbe szúrt tűket. Még meg is volt magával elégedve, hogy most mindenkit bedrogoz. Mondom lol. ikszdé
Mire jó pont olyan füstölőt használni, ha csak melegít vele? ikszdé
Naplózva

Morause
Vendég
« Válasz #6291 Dátum: 11 aug 04, 20:04:48 »

Ha eleve füstölő, szerinted akkor mégis mire használja még? Nevet Valószínű hogy miközben melegített jól mulatott a levegőben felgyülemlet "friss levegőtől" utána meg nem bírta és még elszívott biztos egy vicces cigit is! Nevet
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #6292 Dátum: 11 aug 04, 20:09:12 »

Nem úgy értettem, hogy neki mire volt jó, hanem a betegnek... ikszdé Bár, azt igaz, hogy a nevetés gyógyít. Hümm-hümm De még, ha rásegítéssel is jön?
Amúgy nekem semmi bajom nem lett tőle. Nem kezdtem el vihorászni. ikszdé Lehet, hogy kevés füstöt kaptam.
Naplózva

Rikan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 1894


right now, it's girls' generation


WWW
« Válasz #6293 Dátum: 11 aug 04, 20:44:02 »

De jót kajáltam, imádom ha névnapom van  ikszdé. 13:30-kor keltem mert nem keltettek, mert névnapom van, addig maradhatok ameddig akarok, mert névnapom van, mekkora jó már  Kúl.
Naplózva


Utálsz? Remek! Tépj egy számot, állj be a sorba. ★ Mert tróger vagyok én, nem celeb, a faszom aki nektek tetszeleg.
Feleségem: Kallen <3 Szüleim: Minagi és heo  Tesóim: Sabaku és Bogi  Nagyszüleim: Ritli és Hiei  Nagynénim: hanii
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6294 Dátum: 11 aug 04, 20:51:13 »

Mi a keresztneved? Csak nem Dominik? az nagyon szép.. ezek a hülye online névnaptárok nem a legmegbízhatóbbak
Amúgy aranyos ez a névnapos kivételezés. Pirul hát élvezd ki
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #6295 Dátum: 11 aug 04, 20:54:26 »

De jót kajáltam, imádom ha névnapom van  ikszdé. 13:30-kor keltem mert nem keltettek, mert névnapom van, addig maradhatok ameddig akarok, mert névnapom van, mekkora jó már  Kúl.
én alapból mindig 12-13 ig alszok:D
egyébként bódóg névnapot  Partyyy
Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #6296 Dátum: 11 aug 04, 20:56:05 »

Boldogat Rikan, élvezd ki mert mindjárt letelik a nap Nevet!

Amúgy csak nekem tűnt fel de mintha Henike (masashika) teljesen eltűnt volna mint a kámfor, mivan ezzel a csajjal.. nyaral vagy mi a szösz?  smirksweat Pirul
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 04, 20:56:42 írta Morause » Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6297 Dátum: 11 aug 04, 21:03:17 »

Jah eléggé eltűnt én is észre vettem.. nem emlékszem már egybe folyik ki mit mondott.. de mintha valaki említett volna valami tábort. =) bár szerintem nem ő =(
Nem tudom..

Jah igen.. Boldog névnapot.. Mosolyog) bár ahogy látom az.
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6298 Dátum: 11 aug 04, 21:12:55 »

Lehet megint a nagyinál vannak. ikszdé

Boldog névnapot!^^ Mai névnapok: Domonkos, Dominika.. Gondolom ez utóbbi kizárva.. Pojén
Én meg csak most jöttem rá, hogy Suigetsu szülinapján van a névnapom. Pirul Nevet
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Putir
Vendég
« Válasz #6299 Dátum: 11 aug 04, 21:17:16 »

mikor van suigetsu szülinapja?
én narutoba senkinek se tudom a szülinapját
Naplózva
Oldalak: 1 ... 418 419 [420] 421 422 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!