24 szep 28, 23:56:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 450 451 [452] 453 454 ... 902
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 8  (Megtekintve 1313200 alkalommal)
0 Felhasználó és 90 vendég van a témában
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #6765 Dátum: 11 aug 17, 14:31:34 »

Azért én se mondanám, hogy egy hörcsög nem ér annyit, mint egy kutya... Mindkettő állat, és joguk van az élethez. Az más dolog, hogy a höri kisebb, rövidebb ideig él, és nem lehet betanítani, de neki is fáj, ha nyúzzák... Nekem sok hörcsögöm volt kiskoromban, kishörik is születtek, csak tényleg kár, hogy 2-3 évig élnek, ezért eléggé szíven ütött, amikor elpusztultak. De mindegyiket elástuk a kertben, kivéve az elsőt, mert tél volt, és kemény volt a föld. T.T
De pl egy kishörcsög is ugyanúgy hozzám tud nőni, mint egy kutyus.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 17, 14:32:42 írta Handy » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6766 Dátum: 11 aug 17, 14:42:05 »

Őszinte leszek, én nem különösebben szeretem az ilyen kis rágcsálókat. Max annyira amennyire minden állatot szeretek. Csak valahogy macskamániásként nekem erről mindig az jut eszembe, hogy Gyíík (a macskám) milyen élvezettel falán fel ezeket a kis élősdiket. ikszdé Ami nekünk rágcsáló, az neki rágcsálnivaló.  Pojén (Ami persze hülyeség, hiszen a macskáról nem jut eszembe, hogy a kutyák milyen szívesen tépnék szét, bár lehet ez csak azért van mert a kutyákat is nagyon szeretem.) Kutya, macska jöhet bármikor, ezek a jó háziállatok, a rágcsálok meg ezeknek a kajái. ikszdé Kivéve a patkányt, azokat azért kedvelem, mert okos állat. (Azért nem örülnék persze ha egy csak úgy beköltözne, legfeljebb akkor, ha direkt házikedvencnek tartanám. Vannak sokan akik tartanak, és elégedettek vele. ikszdé Sokkal jobb, mint a tengerimalac, meg a hörcsög, mert nem néz ki macskaeledelnek. Lesütöttszemek)
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 17, 14:44:16 írta Aes Sedai » Naplózva
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #6767 Dátum: 11 aug 17, 15:01:49 »

én is tudom milyen érzés állatot elveszíteni :''(.......hisz egészen 3 éves koromtól mostanig 15 éves koromig volt olyan sok háziallatom......2 kutya 1 macska meg 12 hörcsög........most jelenleg nincs mivel nem telne idő nekem arra meg szüleimnek se hogy törődjek vele :/ nyakamon a tanulás.
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #6768 Dátum: 11 aug 17, 15:36:17 »

Valakinek rajtam kívül volt vadászgörénye? Azok a világ legjópofább állatai. Taníthatók, idomíthatók, tudnak hízelegni mint a macskák, kívánják a törődést, játékosak, és ragaszkodóak mint  a kutyák. Nagyon okos állatok, nálunk valahogy mindig találtak kiutat a kenelből, de mindig vissza is jöttek. És tévhit róluk, hogy büdösek,  max csak annyira mint a kutyák vagy a macskák. Az tény és való, ha nagyon megijednek valamitől, akkor termelnek egy kellemetlen szagú anyagot, de az csak max 1-2 percig érződik. Etetésük ugyan olyan mint a macskáké.

Am nekem még volt pár teknősöm, egy shar pei kutyám, meg még egy pár előtte, macskáim, halaim meg vagy 6-7 göri, de minden évben voltak kicsik is, szal ha úgy nézzük vagy 25. Azonkívül mindig is vágytam egy sünire ikszdé
Naplózva
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #6769 Dátum: 11 aug 17, 16:00:43 »

Úúú, vadászgörit én is szerettem volna régebben, de egyrészt sajnos drága, másrészt nem férne el sehol. T_T Így is tiszta forgács a szobám a malackáktól.  ikszdé
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6770 Dátum: 11 aug 17, 16:03:18 »

Handy, ha veszel egy vadászgörényt, akkor az csinál magának helyet. Nyelvesít A tengerimalacok rovására, akiket jóízűen elfogyaszt.  Pojén
Naplózva
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #6771 Dátum: 11 aug 17, 16:08:11 »

Heh, akkor lehet inkább hanyagolnám, kellenek a malackáim.  Nyelvesít
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 17, 17:06:58 írta Handy » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6772 Dátum: 11 aug 17, 16:17:54 »

A vadászgörény egy agresszív állat az tény. ikszdé Szeret vadászni, esze is van hozzá, és a fegyverzete is megfelelő. Hörcsög, tengerimalac az KO.
Ugyanakkor az emberrel általában barátságos. De a kis mozgó jószágokat aprítja rendesen. Pl. falusi helyen, ahol van magtár, egér ellen kiváló. Állítólag jobb mint a macska. A bagoly pedig állítólag még a görénynél is jobb, egérre.
Naplózva
Kallen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1137


a Niibi hugocskája ~


« Válasz #6773 Dátum: 11 aug 17, 16:43:33 »

A vadászgörik nagyon cukik*-* apum egyik barátjának volt egy /nemtudom hogy megvan-e még neki/. Mondjuk szerintem picit el volt hanyagolva, mivel tiszta mocsok volt a ketrece >.<# egyből haza akartam vinni, de sok sikerrel nem jártam ikszdé azóta szeretnék egyet Pirul

Az egerek szerintem aranyosak ikszdé múltkor tesóm fogott egyet és odaadta nekem. Papám, révén, hogy itrózik az egerektől, addig nem engedett hátra a műhelyébe, amíg el nem tüntettem ikszdé mondták hogy adjam oda a macskáknak de nem tettem mert 1., nem tudott rendesen menni, 2., alig élt a méregtől amit feltételezem megevett. mérgezett egeret meg nem adok a cicusomnak mert hugom egyik macskája már elpusztult egy egy ilyen egértől >.<# :'(
Naplózva



Férjem: Rikan <3 Gazdám: Sabaku-sama.~ Tanítványom: Bogi.~
-Te miért hagytad ott Iowát?
-Mert körülnéztem és rájöttem, hogy nincs senki, akit irigyelnék.
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #6774 Dátum: 11 aug 17, 16:51:37 »

Az enyémek a szabadban voltak kenelben. Jól bírták, voltak nekik játékaik, volt vackuk, meg alomtálcájuk.
Egyik ismerősöm meg patkányokat nevelt, a nagyobb fajtából, és hát túlszaporulat volt. Elhozta a felesleget. Volt vagy 15-20 db. Egyszerre elengedtük, kb 3 percnyi csérogás után nem volt patkány. Am már maga a jelenléte is eléggé elriasztó az egereknek. Jah, és akinek alacsony a fájdalomküszöbe annak nem ajánlom, mert meg kell tanítani nem harapni. Bár ezt szakszerű eljárással gyorsan megjegyzik. Voltak bébik is, azok meg olyanok voltak mint a szőrpamacs.
És igen, tengerimalaccal, hörcsöggel nem tartható, nem férnek meg együtt.
Van velük egy jó kis storim: Megyek etetni őket, látom, hogy valami nagy madár van bent. Először azt hittem, hogy kakas, de nem kakas volt, mikor közelebb értem, egy nagy héja volt. Berepült, mert azt hitte egerek, erre föl őt kapta el három vadászgörény és ráncigálták az egyik csőbe. Szerencsére sikerült kivennem, de mivel eltörték a lábát, megdöglött.

Kallen: én ajánlanám, hogy győzd meg a szüleidet. Az az élmény, amikor nekiáll ugrálni, és ,,kotkodálni" cuppogni, elfelejthetetlen. Olyanok mint egy kis bohóc, bár néha nincs veszélyérzetük.
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6775 Dátum: 11 aug 17, 17:03:18 »

Nekem sajnos nincs vadászgörényem, de szoktam látni, amint éppen sétáltatják őket, van egy pár a városban. Sőt, mosómaci is van, ha jól tudom. Egyszer láttam az egyik ház előtti kerítésen felmászni, és ahogy rám nézett, ooolyan édes volt. *.* Pirul
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #6776 Dátum: 11 aug 17, 17:05:02 »

Na hol is kezdjem...

Patkány: Azok tényleg nagyon cukik és rendkívül okosak, emellett hihetetlen, de tiszták Nevet Mármint azok, amiket háziállatként lehet tartani. Mosolyog Egyszer láttam is egy srácnál, vagyis pontosabban a srác kapucnijában Nevet Abban szokott utazni Mosolyog

Vadászgörény: Jááááááááájj én már 43247892 éve akarok egyet Szomorú De tényleg nagyon nagyon régóta. De apám nagyon állatellenes semmit se visel el a házőrző kutyán kívül (nagy harc volt akkor is mikor ide lett hozva a macskánk -.-).

De régebben volt pár ilyen kis kedvencünk. Ugye mint említettem a 2 aranyhörcsög, aztán 1 nimfa papagáj, és egyszer voltak japán táncoló egereink is Mosolyog Nemtudom vágjátok e milyenek.
http://www.haziallat.hu/upload/4/article/1719/2_original.jpg
Na ilyen Nevet És emelett rohadtul picikék. Egy kép, hogy mekkora az ember tenyerében: http://img.beta.expressz.hu/05/70/ab/5e-main.jpg
http://www.zug.hu/apro/kepek/img_4197.jpg
ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 17, 17:06:56 írta Ritli » Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
Handy
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


WWW
« Válasz #6777 Dátum: 11 aug 17, 17:08:46 »

Jajj, én valamiért nem bírom a japán táncoló egereket, valami olyasmit olvastam, hogy kivették a fél agyát, ezért szaladgál körbe-körbe.  Hmm? Nekem valahogy olyan természetellenes.
Amúgy érdekesek a malacaim, mert azt hinné az ember, hogy örülnek, ha kiengedem őket a ketrecből futkosni, de visszaszöknek a ketrecükbe, ha nem csukom le, de még akkor is nézegetik, hogy be akarnának menni. Szóval nincs túl nagy szabadságérzetük odakint.  ikszdé
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6778 Dátum: 11 aug 17, 17:11:21 »

Úgy tűnik a japánoknál tényleg nem a méret dominál..

"Ellőtték a fél agyam??"

Handyí: Amúgy miről beszélsz? Nevet Persze minden egérnek egyenként kiveszik a fél agyát.. aztán azért rohangálnak körbe mert tudják hogy elvesztettek valamit..
Naplózva
Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #6779 Dátum: 11 aug 17, 17:14:55 »

Génmanipulált állat a táncoló egér, nem megfelelő az egyensúly érzéke és ezért ilyen kis pörgő-forgó állatka. De amúgy nagyon aranyos szociális állatkák, barátságosak és nem szeretik a magányt. Lesütöttszemek Viszont tapasztalat, hogy gyorsan elszaporodnak... nagyon ikszdé (ahhoz képest, hogy állítólag két lányt vettünk az üzletben, hirtelen lett egy rakás kisegerünk Nevet)
Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
Oldalak: 1 ... 450 451 [452] 453 454 ... 902
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!