http://s2.sfgame.hu/index.php?rec=1900A német fejlesztők csak úgy ontják magukból a böngészős játékokat. Most kiderül, hogy ez mennyivel jobb, avagy nem jobb a többinél.
A játék kicsivel több mint két hete indult el (nálunk magyaroknál) és már rengetegen játszanak vele. Biztosan ti is észrevettétek már a különböző oldalakon a játék hirdetéseit, én is így akadtam rá erre a játékra és elérkezettnek láttam az időt, hogy a bemutatómat megosszam veletek, kedves olvasókkal.
A játékot a Playa Games GmbH készítette el nekünk, először német, majd később több más nyelvre is és nagyban hasonlít más böngészős játékokra. Ami azonban kiemeli a sok hasonló alkotás közül a Shakes and Fidget-et azok a grafikák és a vicces szövegek. Maga a játék a hasonló nevű webcomics-ból jött létre, amely pedig a World of Warcraft világára támaszkodik. Természetesen a regisztráció ingyenes, de mint minden ilyen típisú játékban itt is van lehetőség, hogy magunkat extra előnyökhöz juttasuk (itt gombákat vásárolhatunk), és így a fejlesztőket támogassuk.
Kezdjük is rögvest az elején, a regisztrációnál. Először is ki kell választanuk, hogy meglyik világban (szerveren) akarunk játszani, a cikk írásakor jelenleg két ilyen világ van. A világok között egyenlőre semmilyen eltérés nincs, maximum annyi, hogy a 2. világban kevesebb játékos van. Miután ezzel megvagyunk a karakterkészítő képernyőn találjuk magunkat, ahol beállíthatjuk hogy melyik fajjal akarunk lenni a 8 közül (két részre osztva tálalva találjuk őket, mint a WoW-ban), aztán elég részletesen kialakíthatjuk karakterünk kinézetét, valamint választhatunk a három szokványosnak mondható kaszt közül (harcos, mágus és felderítő). Miután elkészültünk karakterünkkel, ne feledjük, hogy aktiválni kell a regisztrációnkat (amiért egyébként 10 ingyen gombát is kapunk majd), mert különben 5 napon belül eltörlődik a karakterünk. Első dolgunk az legyen hogy megismerkedünk a játék menüjével, valamint elolvassuk az Útmutatót.
A Fogadóban vállalhatunk küldetéseket a középen ülő személyeknél (minden küldetés után más és más szereplőtöl válallhatunk küldetéseket). Mindig három küldetés közül kell kiválasztanunk a nekünk leginkább megfelelőt. Célszerű olyat választani ami sok aranyat és tapasztalai pontot ad, azonban ha egy másik küldetés egy jó tárgyat, de kevesebb aranyat és tp.-ot kínál, akkor azt is meg kell fontolnunk. Ha elvállaltunk egy küldetést, akkor levonódik valamennyi kalandpont a maximum 100-ból (amely mellesleg minden nap éjfélkor reset-elődik), valamint elugrunk a küldetést adó helyszínre is és láthatjuk a visszaszámláló csúszkát. Ha lejárt a küldetés ideje, akkor minden esetben harcolnunk kell egy szörnnyel és csak miután azt legyőztük, fogjuk megkapni a küldetésért járó jutalmakat. Amennyiben elbukjuk, buktuk a kalandpontunkat is (mármint amennyit rááldoztunk a küldetésre). A játékban ténylegesen meghalni nem lehet, szóval ne aggódjunk, ha karakterünk élete a nullát eléri.
A háttérben megbúvó karakternél próbára tehetjük a szerencsénket és ha nyerünk, megduolázhatjuk a tétjeinket amik lehetnek aranyak, vagy gombák. Igazából csak magasabb szinteken és sok arannyal érdemes próbálkozni, mert különben hamar elveszíthetjük minden vagyonunkat. Az utolsó karakter a fogadóban a csapos, akinél 1 gombáért cserébe kapunk némi itókát, amitől egyből megugrik a kalandpontunk hússzal. Egy nap maximum csak tízszer ihatunk a varázslatos piából, mert többet sajnos nem bír el a gyomrunk (mármint a karakteré).
Az Arénában küzdhetünk meg más játékosokkal. Itt a rendszer megpróbálja kikeresni a hozzánk hasonlóan tapasztalt játékosokat (a becsületpontokat veszi figyelembe a keresésnél) és ha úgy ítéljük, hogy felkészültünk ismét a csata képernyőn találjuk magunkat, azzal a különbséggel, hogy most nem egy szörnnyel, hanem egy másik játékossal küzdünk. A harc teljesen automatikus, és semmilyen beleszólásunk nincs abba, hogy mikor üssünk, illetve hogy mikor védekezzünk. Sok mindentől függ, hogy ki nyeri meg a csatát, de értelemszerűen számít hogy milyen magasan vannak a tulajdonságaink és mennyire jók a felszereléseink. A csata végén megkapjuk ellenfelünk maximális pénzmennyiségének a 10%-át, valamint becsületpontot, amellyel előrébb lépünk a Dicsőség Csarnokának tabelláján. Azonban nem csak mi támadhatunk, hanem minket is megtámadhatnak, még akkor is, ha nem vagyunk az arénában. Az erről szoló értesítőt (csata összefogalalót), megtalálhatjuk a Levél menüpont alatt. Ha itt elolvassuk és megtekintjük a csatát, akkor részletesebb képet kaphatunk arról, hogy vajon mennyi hiányzott a győzelmünkhöz (illetve ha nyertünk, akkor meg milyen szépen nyertünk).
A Városőr menüpont alatt küldhetjük el a karakterünket dolgozni, egyszerre maximum 10 órát. A munkánkért kapott pénz függ attól, hogy mekkora szintűek vagyunk. Bármikor megszakíthatjuk a munkát, bár így az addig gyüjtött pénz elveszik és nem kapunk semmit sem belőle.
A Fegyverbolt és Varázsbolt alatt vásárolhatunk magunknak felszerelést. Egyszerre csak 6-6 tételt láthatunk, azonban éjfélkor ez is cserélődik. Ha nem akarjuk kivárni az éfjélt, akkor egy gomba feláldozása után újabb hat tétel közül választhatunk.
Az Istállóban vehetünk magunknak hátasállatot, amely lerövidíti a küldetéseink idejét és kalandpontját. Más és más állatai vannak a fajoknak, de csak külsejükben térnek el egymástól, a bónuszok amiket adnak és az áraik ugyanannyiba kerülnek.
A Gombaárustól vásárolhatunk valós pénzért gombát. Hat féle módon tehetjük ezt meg (SMS, telefon, PayPal, stb.), de azért óvatosan rendeljünk (probléma esetén irány a fórum).
A Karakter menüpont alatt láthatjuk karakterünk tulajdonságait és itt is növelhetjük őket, amennyiben van hozzá kellú mennyiségű aranyunk. Továbbá itt láthatjuk érdemeinket (amelyek további bónuszokat adnak, amennyiben teljesítjük a feltételeket), becsületpontunkat, maximális védelmünket, hátitáskánk helyeit, valamint karakterünk leírását.
A Levél menüpont a játékon belül társalgásra, a harcok megtekintésére, valamint a céhekhez való meghívók megtekintésére szolgál.
Ha a Céhre kattintunk és még nem vagyunk céhtagok, akkor létrehozhatunk egyet magunknak mindössze csak 10 aranyra lesz szükségünk. Ha pedig már tagok vagyunk, akkor itt láthatjuk a céhes ablakot a chat-tel, fontosabb információkat, fejlesztések állapotát, céhtagok listáját, stb.
A Dicsőség Csarnokában megtekinthetjük a játékosok és a céhek ranglistáját. Ha itt rákattintunk valakinek a nevére, vagy a céhére, akkor elugrik a kívánt tartalomhoz.
Bár a Kazamatákba elsőként csak tizes szint után léphetünk be, de megéri, ugyanis itt vannak a játék főszörnyei (boss-jai), akik sokkal több aranyat és tp.-t dobnak, mint amiket a küldetések utáni jutalomként kaphatunk. Sőt, 25% esélyünk van arra, hogy egy epikus tárgyat is dobjon a szörny, ha sikeresen végeztünk vele.
Végezetül a Beállítások maradt, amely azt hiszem nem szorul különösebb magyarázatra. Talán még annyit, hogyha megválzotatod a fajodat (kasztot nem lehet), minden tulajdonságod marad annyi, amennyi az előzőnél volt, akár csak a felszereléseid és az aranyad.
A fenti menüről sem feledkezhetünk meg, ugyanis az ÁSZF és az Adatavédelemi nyilatkozat mind fontos információkat tartalmaz, amiket érdemes (sőt kell) tudnunk. A Fórumon részletesen el van magyarázva a játék működése, éppen ezért érdemes először átnéznünk a játék Útmutatóját, továbbá itt válhatunk aktív és felelősségteljes tagjává a játék közösségének.
Bár a teszt koránt sem teljes, remélem így is sikerült felkeltenem az érdeklődésed, és hamarosan találkozunk a játékon belül, kedves leendő kalandor. Bármilyen probléma, óhaj, sóhaj merülne fel benned, tedd fel a kérdésed/véleményed a fórum megfelelő topikjába.
Kalandra fel!