24 ápr 29, 15:56:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sok rész letöltése egyszerre, könnyen - linuxon  (Megtekintve 7647 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
sztomi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Dátum: 10 júl 28, 00:32:36 »

Sziasztok!

Egy ideje látogatom az oldalt, és töltögetem a Naruto részeket. Biztosan sokan használjátok a jdownloadert erre a célra, ahogyan én is. Sajnos több részt letölteni elég körülményes az oldalról, mert a linkekre kattintva egyenként kell átmásolni a kapott megaupload linkeket a letöltőbe. Erre készítettem egy megoldást, lásd alább:

1. Firefoxban telepítsd a Cookie exporter nevű bővítményt: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/66579/

2. Menj el a naruto-kun.hu-ra, és jelentkezz be (pipáld be az "emlékezzen rám" mezőt)

3. Az Eszközök->Export cookies segítségével mentsd le a cookie-kat valahová cookies.txt néven.

4. indítsd el a kedvenc szövegszerkesztődet (pl. gedit), és másold be ezt a kódot:

Kód:
#!/bin/sh

for i in `seq $2 $3`; do
        wget -q --load-cookies=cookies.txt "http://naruto-kun.hu/downloads.php?cat_id=$1&download_id=$i" ?> /dev/null
done

ls -lFh | sed "s/^.*?d=\(.*\)/http:\/\/www.megaupload.com\/?d=\1/" | grep megaupload
rm ./index.html*

5. mentsd le "ndown" néven (idézőjelek nélkül) abba a mappába, ahova a cookies.txt-t mentetted.

Az eddigi lépéseket csak egyszer kell megcsinálni. Most jön a linkek kinyerése.

6. Most három számot kell megkeresni az oldalon: a kategória azonosítóját és az első, valamint utolsó letöltés azonosítóját
Segítség:
Így néz ki egy letöltési link:
http://naruto-kun.hu/downloads.php?cat_id=216&download_id=2273
Ebből a kategória-azonosító 216 ( "cat_id=216"), a letöltés azonosítója 2273 (download_id=2273).
Ha például a Naruto negyedik évadát akarom letölteni, akkor a három szám: 216 2252 2276

7. Indítsd el a terminált, és válts abba mappába, ahová a fenti két fájlt mentetted (cd <mappanév>)

8. Futtasd ezt a parancsot: sh ndown 216 2252 2276
(nyilván, azokkal a számokkal, amiket le akarsz tölteni)

9. A letöltések számától és az internet kapcsolatod sebességétől függően néhány másodpercen-percen belül megjelennek a megaupload linkek. Jelöld ki őket és másold be a jdownloaderbe.

Ha egyszercsak nem működik, akkor próbálj meg ismét bejelentkezni és lementeni a cookie-kat a fent leírt módon.

Megjegyzés: Ez a módszer nem rontja el az oldal statisztikáit, mert a letöltésszámlálók így is számolják a letöltéseket, valamint a hirdetések szempontjából sem rosszabb, mert a számok megtalálásához így is be kell tölteni a letöltési oldalt. Viszont így sokkal gyorsabb sok részt egyszerre letölteni. Ami kimarad, az az egyenkénti megaupload-link másolgatás.

Windowson valószínűleg működésre lehet bírni cygwin segítségével, de nincs windowsom, úgyhogy ebben nem tudok segíteni.

Ha valakit érdekelne, hogy mit is csinál az a kód, röviden leírom: Végigmegy a linkeken és letölti a tartalmukat. Ekkor keletkezik egy rakás fájl, aminek a nevében benne van a megauploados azonosító. Ha ez megtörtént, akkor a fájlnevekből előállítja a linkeket, és az immár fölösleges fájlokat (amik a megaupload oldalak egyébként) törli.
« Utoljára szerkesztve: 10 júl 28, 08:41:49 írta Aes Sedai » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1 Dátum: 10 júl 28, 08:42:51 »

Szia!

Köszönjük az információt, bizonyára sokak számára hasznos lesz. Mosolyog
A duplaposztot viszont egybeszerkesztettem.

Moderátor
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #2 Dátum: 10 júl 28, 10:34:07 »

Hmm, mindjárt kipróbálom.
De az ötödik lépésnél kimaradt egy fontos lépés, futthathatóvá kell tenni "chmod 700 ndown"
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
sztomi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Válasz #3 Dátum: 10 júl 28, 13:10:06 »

Direkt hagytam, mert sh-val futtatod. Ha futtathatóvá teszed, akkor nem kell az sh. Gondoltam nem bonyolítom.
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #4 Dátum: 10 júl 28, 13:15:36 »

az sh parancsot nem vettem észre^^"
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Frenkyg
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Válasz #5 Dátum: 12 jan 30, 22:57:03 »

Akkor jól láttam, hogy Ubuntu Server Edition megy a szereveren is?Nevet
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #6 Dátum: 12 jan 30, 23:51:28 »

Nem, nem jól láttad.
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!