24 szep 24, 07:16:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 367 368 [369] 370 371 ... 566
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki nyerne (csatában)? - 1 hozzászólás minimum 3 teljes sor legyen!  (Megtekintve 1198414 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
renato
Vendég
« Válasz #5520 Dátum: 11 dec 22, 11:20:56 »

Könyörgöm, hagyjátok már ezt a databookot! Akkora eget verő böszmeség az egész, hogy sikítok olvasás közben. Csak egy csodás példa: Naruto-nak 26-ot ad összesítésben, Kakashinak (leggyengébbet nézve) 33-at. Kakashi veri akkor Naruto-t?
Vagy a másik példa: Jiraiya kijelenti SAJÁT MAGÁRÓL, hogy nem tud genjutsut használni, a databook mégis 3-ast ad neki. Azért a "nem tudok genjutsut használni" dumához kicsit durva a 3/5-ös stat...
Naplózva
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #5521 Dátum: 11 dec 22, 11:34:47 »

renato szerinted a Pein vs. Jiraya harcban Jiraya mivel nyírta ki az egyik Peint smirksweat

Amúgy meg az hogy kaka vs tsunában tsunának ad többet a databook az nem feltétlen azt jelenti hogy erösebb, hanem azt hogy hány pontot kap összesen...PL Guy meg 31.5 kap mikor Kisamét aki 32.5 pontot kapott egy ütéssel kifektette smirksweat
Az NEM az erösségi sorrend...
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
renato
Vendég
« Válasz #5522 Dátum: 11 dec 22, 11:40:43 »

Animében ha jól emlékszek a békák valami szutyok genjutsut nyomattak, amibe beleszaladt a Pein test, Jiraiya pedig egy Rasengannal kifektette. De ez szimpla filler elem. Mangába belefutott Jiraiya egyik csapdájába, az robbant, Pein meg kifeküdt. Én inkább a mangára adok, mint ahogy azt sokszor hangsúlyozom, mert az anime során gyakran elviszi a látványelem az igazságot.
Naplózva
fefe1200
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



« Válasz #5523 Dátum: 11 dec 22, 11:49:33 »

orcsi & kabuto vs tsunade & guren
méghogy megenné marcsi a 3-at egyszerre is... hm abszurdum! Ha tsunade-től bekapna egy pofont(a csakrás jutsujával, mikor a keze körül csakra van) akk ott marad.addig elkristályosítaná a testét, és a testnedveit is, akk nem tudná magát kiokádni. Kabuto sem lenne nekik több. tsuna és guren 65-35.

Nagato vs Bee
nah hát ez elég érdekes lenne, nagato alázná bee-t. 80-20.

Itachi & nagato vs edo madara
hát... Nah itt szerintem egy 50-50-et kitudnának hozni nagatoék. de talán le is tudná itachi pecsételni. 50-50.

edo nélkül
Nah itt szerintem 55-45 itachiéknak.

Hidan vs deidara
hidan közepestáv és közelharcos, dei meg távol és közepestáv, talá még egy kis közelharc is. Szerintem deidara nyerne, mert kerüli a közelharcot. 65-35.

tsunade vs kakashi
nah mint moondtam ha kakashi bekap eghy pofont, megbánja, de okosabb mint tsunade. Kakashi rengeteg jutsut ismer, de kevés csakrája  van. Tsunade nyerne 60-40.

rikodu vs akatsuki(egyszerre)
nah én egyet értek feraaa32-vel, mert elvégre rikodu találta fel a ninshou-t, amit később ninjutsunak kereszteltek át. szerintem 75-25 a sennin javára.

és egy új harc:
guren vs jiraija
jiraija nyerne szerintem, mert gyorsabb és a jutsujai is jók, de gren sem kispályás, elvégre kakashit is elverte, meg hartcolt a 3 farkúval és mondhatni állta is a sarat egy ideig. jiraija 55-45.
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 22, 12:03:44 írta fefe1200 » Naplózva
gaaraa15
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Válasz #5524 Dátum: 11 dec 22, 12:22:35 »

szerintem Guren vs. Jiraya:
szerintem Jirayának van nagyobb esélye , de Guren még meg is ölte volna Kakashi-t(de azért keményen küzdött vele)  ha nem jön Shino tehát Gurennek is lenne esélye (bár mondjuk nem sok), de ha Guren tudná kristályositani akkor még nyerhet. Gurennnek még Orochimaru ellen se lenne esélye és szerintem Jiraya sokkal erösebb mint Orochimaru  tehát én egy 80-20 százalékot adnék Jirayának Figyelmeztetés
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #5525 Dátum: 11 dec 22, 12:40:19 »

fefe:
Ha bekap egy ütést. De szerintem a Sharingannal lekövetné Tsunadét, harcolt már Tsunadénál sokkal gyorsabb személlyel is Kakashi, nem hiszem, hogy egyszer csak fénysebességre kapcsolna a kage.

hamisjoe:
De ez még mindig nem Jiraiya genjutsuja, hanem a békáké.
Ügyesen elbeszéltünk egymás mellett, én arról magyaráztam, amivel kinyírta az Animal Path Peint. (LINK)
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5526 Dátum: 11 dec 22, 13:11:20 »

Nincs igazad mert a sebesség mindig relatív dolog. Példa. Ha Kakashi támad akkor neki meg kell tenni egy bizonyos távolságot. Ezt az időt, ami alatt megteszi az utat bőven van ideje kiküszöbölni egy lassabb személynek is a sebességbeli különbséget. Másodszor Tsunadének is van egy rendkívül jó harci képessége a gyógyításon és a chakra irányításon kívül is. Ez pedig a kitérés. Sakura pontosan bemutatta, hogy miről is van szó. Tulajdonképpen megérzi, hogy mennyit és hogyan mozduljon el a támadások elöl, hogy a visszatámadásokkor a lehető legjobb pozícióba kerüljön. Másodszor azért Karsuyu megidézése és harci képessége elég kellemetlenül érintené Kakashit.

A békák genjutsuja Jirayráé is. Akkor idézi meg őket amikor akarja és úgy használja ezeket ahogy neki legjobb. Hozzá tartozik. Ez olyan mint Sasuke sharinganja vagy Kakashi ninja kutyái. A lényeg, hogy bármikor rendelkezhetnek velük.

Az datobookról annyit, hogy most nem tudom melyikről beszéltek. Ha az alap databookról történik a a vita akkor hozzáteszem, hogy azt Kishimoto írja és fejleszti. Ugyan olyan tudással bír mint maga a manga. Amit abban leír az úgy is van. Ha viszont a WIKI tárát nevezitek annak akkor az már más kérdés. Hozzáteszem, hogy abban is sok minden az eredeti databookból származik.
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 22, 13:16:31 írta rini67 » Naplózva
mateee-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 325



« Válasz #5527 Dátum: 11 dec 22, 15:35:14 »

Az rendben van, hogy a databookot a mangaka csinálja, de a pontok nem feltétlenül azt mutatják, hogy ki az erősebb.
pl: a legutobbi databook szerint Sasukének 31,5 - Deidaranak 32, a harcot mégis Sauke nyerte.Vagy pl: Jiraya 35,5 , Itachi úgyszintén, most akkor ők ugyanolyan erősek?? Orochimaru 35, sokan mégis erősebbnek tartják Jirayanal.
Szerintem a databook helyett inkább a mangában történtekre alapozzunk...

Kakashi vs Tsunade
Véleményem szerint Kakashi nyerne, nem simán, de lehozná a harcot.
Taijutsuban Kakashit tartom erősebbnek. Tsunadenél gyorsabb, ez tény, és a sharingan miatt a támadások elöl is  könnyeben tud kitérni . Rini67, lehet hogy Tsunade is jól eltudja elkerülni a támadásokat, de ha Kabuto is (akkoriban kb eggyerős Kakashival)  többször el tudta találni, akkor szerintem Kakashinak is menni fog, és azért bekapni egy kunait vagy egy Raikirit nem valami jó érzés. A Hokage valóban rátud menni az izmokra és az idegekre, de megintcsak el kéne találnia a célpontot (Kabutot is csak azért kapta le így, mert az azt hitte már győzött és elfordult tőle ).

Ninjututs terén szintén sokoldalúbb Kakashi (földalóli csapások, raikiri eldobása, elemek stb..), jól össze tudja hangolni a támadásait. Az egyetlen dolog, amiven Tsunade megtudná nehezíteni a jounin dolgát, az az idézés + a pecsét feloldásával begyógyulnak a sebei, bár ha jól tudom erősebb nem lessz tőle.
Azonba a Kamui ellen Tsunadének nincs semmilye, nem elég gyors a kitéréshez, még ha nem is az egész testet , de egy testrészét leszed a jutsu.

Az állóképessége nagyobb? Pein ellen a falu chakráját nézegette, meg azt a kevés túlélőt gyógyítgatta, mégis kifeküdt pár napra. Kakashi harcolt Peinnel veszettül, elhasználta a chakrája utolsó morzsáit is, még meg is halt, mégis a következő nap már ott téblábolt a Vas Országban.
Ez azért egy kicsit elfogult. Tsunade már az elején mindenkit gyógyított, aki megsérült. Pár embert gyógyítani még könnyű, de egy egész falut életben tartani már hatalmas feladat, nem egy lakót mentett meg a haláltól, azért ez nem kis nehézséggel járt.  Nagato felélesztetése meg nyilván sokat javított Kakashi állapotán, hiszen a hazatérő Narutot is ő hozta vissza a hátán. Az rendben van, hogy Kakashit mondod győztesnek(ahogy én is) de ettől még nem kell minden szempontból lehúzni Tsunadét.  

Egyszóval állóképességben valóban Tsunade győz, de ha folyamatosan gyógyítania kell magát, akkor ő is elfárad egy idő után. Kakashit eltalálni meg nem igazán tudná.
Kakashi 60% - Tsunade 40%

Új harc:
Darui vs Zabuza ?

  
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 22, 17:10:52 írta mateee-kun » Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #5528 Dátum: 11 dec 22, 16:02:39 »

Nem húzom le, de ez abszurd. Kakashi vérre menő csatát vívott, meg is halt, Tsunade csigája a KÖRNYÉKEN SE volt amíg Kakashi élt. Ha így tartotta életben a falut, akkor gratulálok neki, bár ez nem nagy teljesítmény.
A Hokage munkája tudtommal a falu védelmezése, na ez távolsági támadások híján a tetőről nagyon nehezen ment neki. Egyszer került komolyabb veszélybe, mikor ráment Asura Pein, de akkor is Naruto megmentette. Ergo Tsunade néhány emberre kiküldte a csigáit, majd okvetetlenkedett egy sort, és kifáradt. Nem lehúzás képpen mondom, de ez nem nagy teljesítmény.

rini: Kakashi alapból gyorsabb Tsunadénél. Ha hozzá vesszük, hogy a Raikiri alatt még nagyobb sebességre lép (Gaidenbe hangoztatva vagyon), akkor Tsunadének egy komoly harc során esélye sincs ellentámadásra. Talán a Sharingan nélküli Kakashi ellen, mivel a félkész Chidori pont az ellentámadások miatt volt "félkész".
Naplózva
feraaaa32
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 294


« Válasz #5529 Dátum: 11 dec 22, 16:21:49 »

Idézet
és rikodou pedig erősebb volt a juubinál,mert hát mégis hogyan tudta volna magába zárni,aztán pedig uralni,ha nem erősebb?

Ez nem azt jelenti, hogy juubinál erőseb volt hisz akkor enyi erővel a kis csecsemő naruto meg erősebb volt a fél kyuubinál hisz benne élt a szörnyeteg, meg ennyi erővel mito erősebb volt kyuubinál mert tudta uralni. Én juubi vs rikodou-sennin harcot úgy képzelem el, hogy sennin nagyon erős, de nem volt annyira erős, hogy elverje a juubit ezért magába pecsételte az erejét és mivel rikodou sennin meg juubi között nem lehetett sok erőkülönbség így tudta uralni rikodou sennin az erejét. Láthattuk, hogy mito is uralta a killencfarkút mégse hinném, hogy mito erősebb volt mint a killencfarkú meg ott a naruto ő is már kezdi irányitgatni a killencfarkút és őt se mondanám erősebbnek a killencfarkúnál.
Szóval ha már így pontozásba megcsinlod ezt az egészet akkor én juubinak adnék 30ezer pontot, rikodou senninnek meg 27ezret, akatsukisat meg nem írom le mert azt nem nagyon lehetne kiszámítani. Szerintem akatsukisok vs rikodou sennin harcba rikodou sennin nyerne nagyon nehezen. Olyan 52-48ra adnám rikodou sennin-nek ezt a meccset.
hát csak tudod naruto apja a saját életét áldozta fel,hogy a kyuubi felét naruto-ba pecsételje. és mivel a juubi erősebb,mint a 9farkú és narutoba,pedig csak a felét zárták bele ,ezért gondolom egy kicsit erős,meg technikás kellett legyen rikodou,hogy magába pecsételje a 10farkút.(és még uralja is) azt meg hol olvastad,hogy mito uralta a 9farkút? ez,idéznem"eget verő böszmeség" . naruto az első,aki a 9farkú egy részét magáénak tudhatja. jah és jóval nyer rikodou az akatsuki ellen.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #5530 Dátum: 11 dec 22, 16:28:53 »

Idézet
ezért gondolom egy kicsit erős,meg technikás kellett legyen rikodou,hogy magába pecsételje a 10farkút.(és még uralja is)

Igen tisztába vagyok, hogy erősnek és technikásnak is kellett lennie rikodounak, de ez még nem azt jelenti, hogy erősebb volt mint a juubi mert magába tudta pecsételni. Ha juubinál kicsivel gyengébb volt már az is nagyon erős, de attól mert magába bírta pecsételni a juubit és uralta az nem azt jelenti, hogy erősebb is.

Idézet
naruto az első,aki a 9farkú egy részét magáénak tudhatja

Ja bocs, hisz narutoba csak a fél kyuubi van mitoba meg az egész volt és ő az egészet uralta, akkor ezek szerint mito erősebb volt mint a kyuubi? kétlem. Meg ennyi erővel bee erősebb mint a nyolcfarkú stb.
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 22, 16:32:10 írta Mach5 » Naplózva
feraaaa32
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 294


« Válasz #5531 Dátum: 11 dec 22, 16:55:19 »

Már hogy lenne naruto az első akiben benne van a kyuubi!?>.<#
Kicsit tanulmányozd a mangát: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/500/5
beszarok,azt mondtam,hogy a kyuubi erejének egy részét magáénak tudhatja,nem pedig,hogy nem volt másban a kyuubi. amúgy mach5 kérnék egy linket,hogy hol a f...omban említik azt egy szóval is,hogy mito uralta a kyuubit? erre persze gondolom már nincs válasz. hogy jön ide méh? méh és a 8farkú barátok lettek,hogy jön a barátsághoz az erőszint?
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #5532 Dátum: 11 dec 22, 17:33:51 »

Idézet
f...omban említik azt egy szóval is,hogy mito uralta a kyuubit? erre persze gondolom már nincs válasz. hogy jön ide méh? méh és a 8farkú barátok lettek,hogy jön a barátsághoz az erőszint?

Valami olyasmi volt a mangába, hogy mito is érezte a gonosz szándékot meg stb. ebből nekem az jön le, hogy eléggé jól használta a kyuubi erejét. Méh meg úgy jön ide, hogy ő is egy jinchuriki mint rikodou a juubinak és igaz, hogy barátok, de akkor ennyi erővel a többi jinchuriki is barát volt a bijuuval? Kétlem, pedig ők is bírták irányítani őket és beléjük volt pecsételve mégse hinném, hogy erősebbek lettek volna önmagukba mint a bijuu ami bennük volt. Rikodou-t se tartom erősebbnek mint juubit csak azért mert magába pecsételte. Persze ez nem azt jelenti, hogy rikodou olyan erős mint a többi jinchuriki hanem azt, hogy gyengébb volt szerintem mint a juubi ami nem azt jelenti, hogy nem verne el bárkit a naruto világába.
Naplózva
feraaaa32
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 294


« Válasz #5533 Dátum: 11 dec 22, 19:41:59 »

ez az elmélet a gyökerétől sántít. mito-nak valszeg a csakrájából kifolyólag volt ez a képessége,nem pedig azért,mert uralta a 9farkút. már rég meg lett volna említve,hogy ő volt az egyedüli,aki eddig uralta a 9farkút,vgy hasonló. a másik pedig,hogy a 3farkú a barátja volt a 4.mizukagénak,és ugyanúgy segíthettek nekik legyőzni a bijuu-jukat,mint narutonak,emellett mégis hogyan irányították volna,ha nem győzik le a bijuu-jukat,vgy nincs nagyobb,erősebb csakrájuk?kétlem,hogy csak úgy kiszopták a kisujjukból,hogy nézd már irányítom a bijuu-m.jah,meg a 9farkú a legkeményebb bijuu a juubi után,tehát az összes többi jinchuurikinek egybevéve nem volt olyan nehéz dolga,mint narutonak,emellett gaara már 12-13 évesen uralta az 1farkút,tehát az 1farkú max. csakra pótlékra jó,semmi másra. és rikodou-val is ez lehetett a helyzet,csak neki nem segített senki .
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #5534 Dátum: 11 dec 22, 20:00:18 »

Idézet
emellett gaara már 12-13 évesen uralta az 1farkút,tehát az 1farkú max. csakra pótlékra jó,semmi másra. és rikodou-val is ez lehetett a helyzet,csak neki nem segített senki .

Ez még nem azt jelenti, hogy rikodou sennin erősebb mint a juuby. Attól mert magába pecsételte és bírta uralni.

Idézet
mito-nak valszeg a csakrájából kifolyólag volt ez a képessége,nem pedig azért,mert uralta a 9farkút.

valszeg az nem kész tény, míg nem említik addig nyilván azokból tudunk építeni amennyi a mangába volt írva.
Meg naruto a végzetvölgyébe 1farkú kyuubiig elbírt menni az meg nem hinném, hogy azt jelenti, hogy el is bírta volna verni az egyfarkú kyuubit.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 367 368 [369] 370 371 ... 566
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!