24 szep 22, 07:19:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 320 321 [322] 323 324 ... 566
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki nyerne (csatában)? - 1 hozzászólás minimum 3 teljes sor legyen!  (Megtekintve 1195272 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
IndianA
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 520


Ami nem öl meg az erősebbé tesz!


« Válasz #4815 Dátum: 11 aug 10, 18:08:14 »

Szerintem kisame.Ha bee teljesen átalakul,akkor rálövi azt a hatalmas cápát,vagyis ha bee át alakul teljesen,akkor a harcnak vége.Az az igaszság hogy kisame ellen majdnem csak egy Yin-elem használó vagy egy jó távolsági harcosnak van esélye,mivel bee közelharcos így nem adok esélyt neki kisame ellen.Kisame rendkívüli suiton használó,jó a taijutsuja,chakraelszívás,és még képes a samehada chakrát átadni kisaménak,így ahelyett hogy gyengülne,folyamatosan erősödik,ez túl sok bee-nek.Danzou&hiruzen vs. beteg itachi?Miből veszem hogy itachi sussanoja erősebb?Yata tükre,csak ennyiből.Orochimaru is mire kimondott volna egy szót addigra már a sussano megvágta,teruminak esélye sincs.Nem becsülöm le kakashit,szerinted kakashinak lesz elég chakrája hogy végezzen a 3. kazekagéval,a 100 bábbal?Nem.Kakashi már a 3. kazekagénél bjaban lenne,az vagy megölné,de ha kakashi le is győzi a bábot,akkor abba belehal.A másik kakashi mit tesz a méreggel szemben?Annyira nem veszi sok fórumozó figyelembe az erőkülönbségeket,hogy 2-3 hét múlva majd azon fog meni a vita hogy peinnek van-e esélye konohamaru ellen smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 10, 18:22:29 írta IndianA » Naplózva
kiskakas2
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 770

heisenberg


« Válasz #4816 Dátum: 11 aug 10, 19:20:40 »

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/524/17 olvasd el ezt...
pont ez miatt kérdeztem olvasol e mangát... smirksweat az biztos hagy kakashi nem kispályás... mellesleg már kétszer hokagénak akarták választani szóval kage szinten van. és honnan tudod hogy belehalna kakashitól mit láttunk eddig? raikiriket,sharingant,mangenkyou sharingan,rasengant idézéséket meg pár jutsut ha több mint ezer jutsut lemásolt akkor biztos van közöttük S szintű is.. ha kb annyi chakramennyisége lenne mint kisaménak szerintem az akatsukit simán leverné... (nem egyszerre!!)
Naplózva

vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #4817 Dátum: 11 aug 10, 19:52:49 »

Új harc:
Gaara vs Akatsukis tagok:
Szerény véleményem szerint, az akatsukis tagok közül, Gaara jó néhányat el tudna intézni  köztük: Hidant, Sasorit, Kakuzut, Deidarát(ha nem kéne közbe a falut védeni) és még lehet Kisamet is. Kicsit lehet hogy elfogult, vagyok, de ezeknek a tagoknak nem sok esélyt adnék Gaara ellen.
Tinektek mi a véleményetek?
Naplózva
Itara
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93

Az akatsuki 3 legerősebb tagja(Nagato nem fért rá)


« Válasz #4818 Dátum: 11 aug 10, 20:02:08 »

Hát szerintem ha az akatsuki tagokat nézzük akkor a deidara vs gaara érdekes lenne gaara megfogja a homokkal és letépi a fejét vagy teljesen összeroppantja a testét(sok fórumozó szerint így lenne csak azért nem így van mert már láttuk a csatát így hogy vigyáznia kellett hogy ne ölje meg) Nevet ikszdé

Raikage deidara ellen az a bajom hogy a raikage soha nem fog a levegőbe jutni és a villámpajzsot fokozatosan fenttartani elég macerás tehát deidara nyerne mert nem fogja gondolkodás nélkül lövöldözni egy villám elemesre hanem kitalál valami írtó erős robbanószart ami átüti a villámpajzsot vagy csak a levegőben vár egy kicsit esetleg kamu támadásokat indít hogy fogyassza a chakráját.
Raikage kakuzu meg kakuzu a fuuton testtel lelövi róla a villámpajzsot és a gyorsaságát nem tudja használni mert a villámpajzs adja neki, vagy csak a levegőbe emelkedik és onnan lefuutonozhatja vagy rálocsol egy kis vízet én kakit esélyesebbnek tartom.
Raikage konan ha fel van készülve akkor repül és akkor robbant amikor neki kényelmes. Ezt nem tudom megmondani.
Raikage sasori Sasori a vashomokkal készíthet egy tüskés pajzsot amit a raikage nem hiszem hogy áttörne ha megpróbálná akkor pedig a kezén sebek lennének a sebek mérgezettek tehát sasori nyerne illetve ha a raikage leüti újra összerakja magát, de nem hiszem hogy a kazekaget le tudná ölni,
Raikage hidan nem részletezem inkább.
Raikage kisame ha kisame gyorsan cselekszik és a samahadaval leszívja a chakrát a raikageről sebesség erő oda, tehát kisame akár nyerhet is. Illetve beidézi a nagy vízburkot ami  folyamatosan zabálná a chakráját és bent agyonverné ha a raikage aktiválja a villámpajzsot akkor lehet megrázkodna de lehet a villámpajzs kivédi.
Bocs gaarahoz most nincs kedvem smirksweat
Naplózva

"Nem csak ahhoz kell bátorság, hogy az ember kiálljon és beszéljen, hanem ahhoz is, hogy leüljön és meghallgassa a másikat."- Churchill
"Fanatikus az, akit lehetetlen meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani."-Churchill
Kész vagyok a teremtővel való találkozásra. Hogy a "Teremtő felkészült-e erre a megpróbáltatásra, az más kérdés."-Churchill
Csak két hatalom létezik a világon: a kard és a szellem. "Hosszú távon azonban a szellem mindig meghódítja a kardot."-Bonaparte Napoleon
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #4819 Dátum: 11 aug 10, 20:04:10 »

te meg gaara-t becsülöd túl.......szerintem hidan ellen max sasori ellen nyerne de már deidara ellen nem annyira viszont kakuzu????? soha.....öt szive van és erős ninjutsus támadásai vannak. kisamét már nem mert a víz elem ellen a homok gyenge és elnedvesedik tehát használhatatlan mint a sima naruto 217-220 része között gaara-t elnyomták vizzel......semmi esélye kisame ellen tehát. én úgy becslem hogy:
tobi: 36.5 vs gaara 32.5
pein: 36.0 vs gaara 32.5
itachi: 35.5 vs gaara 32.5
kisame: 34.0 vs gaara 32.5
kakuzu: 33.5 vs gaara 32.5
konan: 33.0 vs gaara 32.5
sasori: 32.0 vs gaara 32.5
deidara: 33.0 vs gaara 32.5

raikage vs deidara mondtam hogy nem kell a raikagénak a levegőbe ugrania mert addig kerüli ki dei-t amig el nem fogy a chakrája viszont a raikagénak annyi mint egy bijuu-é és így persze a raikage a nyerő
zetsu: 32.5 vs gaara 32.5
hidan: 30.0 ( ha nem tudják a gyenge pontját akkor már 31.0) vs gaara 32.5


Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4820 Dátum: 11 aug 10, 20:58:27 »

Azért ez nem így van, hogy a homok gyenge lenne a víz ellen. Az biztos, hogy megnehezíti a mozgatását viszont a szorítása is sokszorosára erősödik ezáltal. Amihez eddig sok homok kellett ahhoz a feladathoz ezután kevés is elég lesz a víz által. Másrészt nem a víz az erősebb a két elem közül hanem a föld. Márpedig a homok a földhöz tartozik tehát erősebb a vízelemnél.
Naplózva
vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #4821 Dátum: 11 aug 10, 21:00:21 »

Itara szerintem egy kicsit lebecsülöd a Raikaget. Lehet hogy kakuzu lelövi róla a villámpajzsot, de akkor a raikage fogja és aktivál maga körül egy újat, mint láttuk nem telik neki nagy erőfeszítésbe. Szerintem sasorit is le tudná győzni, de nagyon nehezen, hisz ahogy láttuk, naruto a testvillantással, hogy elkapta és falba verte kisamet, a raikage sebessége meg sokkal nagyobb mint narutóé, és erősebb is az ütése, úgyhogy szerintem eltudná kapni sasorit még ha a 3. kazekage kint is van. Kisame-nak ahogy írtad a nagy vízburok + samehada összeolvadással van esélye a raikage ellen,de még előtte is számolnia manga szerint "szemmel nem követhető sebességgel" és ha a raikage támadásakor, nem találja el a raikaget a samehadaval akkor valószínűleg meghal.

Ui: ketonsama megmagyaráznád hogy mit jelentenek ezek a 36.5 és egyéb számok amiket írtál?
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4822 Dátum: 11 aug 10, 21:15:25 »

Gondolom összeadja a a statisztikai számokat amelyek fellelhetőek a neten úgy mint erő, gyorsaság, chakra, stb. Bár én ezt nem tartom reális dolognak az összehasonlításban mert kihagyja az egyedi képességeket a számításból. Egyedi képességnek nevezem például Shikamaru képességét. Ha például elkapná az árnyékával Kisamet akkor nagyon kevés esélye lenne már Kisamének szabadulni. Mégis tudjuk, hogy Kisame erősebb mint Shikamaru de nem igazán tudna mit tenni ellene főleg, hogy most már nem az a 12 éves kölyök Shikamaru.
Naplózva
Rewiag
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124


« Válasz #4823 Dátum: 11 aug 10, 21:32:27 »

gaara homokja nem föld elemű. kb 100x el lett már mondva. ő pusztán chakrával mozgatja a homokszemeket, nem chakrából állítja elő őket. a kettő ég és föld. gaara technikája elemtelen. olyan mint pl egy taijutsu. vagy iai (samuráj) technikák.

ide sorolható pl gai hirutorája is, az is elemtelen, sőt, chakra nélküli technika, mely pusztán a fizikai törvényeket használja ki.
Naplózva
Rewiag
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124


« Válasz #4824 Dátum: 11 aug 10, 22:41:58 »

és ha föld akkor mi van? van mondjuk 5 féle chakratípus. egyik típus erősebb mint a másik, vagy éppen gyengébb. na most ezt a 5ot elnevezték 5 féleképpen, így lett föld villám víz tűz szél. senki nem mondta hogy bármi közük lenne az elnevezésükhöz. hivhatnák őket kocka kör háromszög téglalap elipszis néven is.

pont magad cáfolod az elemiséget az utolsó mondatoddal. ha garaa homokja föld elemű lenne (vagy akármilyen) akkor nem kéne magával hordania a tökben, hanem pusztán chakrából létrehozná. de mivel nem elemű, így magával kell vinnie, mivel lehet, hogy egy tó közepén nehezen szerezne homokot a közelből... illetve, gai nem hozza létre a hirutorát. ő csak egy rohadt nagyot üt a levegőbe. ettől a pontól a fizika hozza létre a technika szemmel látható részét.

a tó alján nem homok van, hanem iszap vagy sár. amugy meg, ez a tó kurva mély, szóval amúgy sem ér le az aljára

Moderátor, Chakra:
Nem dupla hsz, csak töröltem közülük.
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 11, 06:24:51 írta Chakra » Naplózva
kiskakas2
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 770

heisenberg


« Válasz #4825 Dátum: 11 aug 10, 23:06:00 »

most komolyan ezen veszekedtek? egyébként Rewiag bilógiából eggyes  smirksweat ikszdé mit gondolsz mi van a tó alján ?? Nevet (homok kacsint )
de hogy ne legyen teljesen off:
én szívesen megnéznék egy Yondaime vs raikage harcot itt ugye az a lényeg hogy ki a gyorsabb és ki üt elősször bár szerintem döntelten lenne miután rájönnek hogy nem tudják megütni egymást  a másik harc ami édekelne zabuza vs. Darui.. itt ötletem sincs  ki lenne a gyöztes.. zabuza tapasztalt kardforgató.. darui jutsujai pedig nagyon királyak bár én zabuzának adom a harcot nemtudom mi lenne a végeredmény  Hmm?
Naplózva

vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #4826 Dátum: 11 aug 11, 10:03:02 »

Jaaaaaa.. értem már ezeket a pontozásokat.
Amúgy szerintem gaaranak nem csak sasori és hidan ellen lenne esélye, szerintem kisame ellen is simán megvan az esélye, mert nagyábol elég egyszer elkapnia és összeroppantja kisamet. De kisame nem tudom hogy tudna átjutni Gaara homokvédelmén.

Zabuza vs Darui: Szerintem Darui nyeri a harcot, hiszen ő is elég jól kardozik, meg tényleg vannak neki igencsakerős jutsujai pl. lézercirkusz(gyors és irányítható) vagy a fekete villám alapú jutsuk +külön víz és villám. Másnem ha zabuza támadja, ugyanazt megcsinállja vele, mint sasukeval a kage találkozón, elfújja vízzel aztán megrázza árammal és mivel Zabuza nem villám elemű így ha darui meg****** villámmal akkor neki elég kellemetlen lesz.
zabuza vs darui : 30-70%

Amugy ez a gaara féle homokkal játszadozásos erő ez csak a sukaku miatt használlható /vált használhatóvá gaara számára?
És a másik amit nem vágok: ugye gaara apja valami mágneses chakrával irányítja a aranyportugye? ezzel az aranyporral ugyanarra képes mint gaara, csak kicsit erősebben? És egyáltalán honnan szed egy csata alatt olyan sok aranypórt ?
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #4827 Dátum: 11 aug 11, 10:32:40 »

vegita: Ez nem feltétlen ide tartozik, de azért leírom: Gaara a homok irányítását az anyjától "kapta" (inkább örökölte). Ez kerek perec így volt leírva (ha érdekel, megkeresem, de most lusta vagyok hozzá). Az apja az aranyat idézi, illetve átalakítja (ezzel pénzt is szereztek, ez is benne volt a mangában), azután pedig nagyjából ugyanaz, mint a sima homok. Ezzel győzte le a Shukakut, tehát valószínűleg erősebb a "sima" homoknál, viszont Gaara ugyanazzal a sima homokkal legyőzte az apját.

Ami közelebb lesz a témához: az szerintem elég amatőrség, hogy nem is feltételezitek a Kazegakéról, hogy ismer elemeket. Azért három év alatt bőven volt ideje - és volt is lehetősége - megtanulni legalább a sajátját, szóval ha éppen arról lenne szó, akkor - még egyszer mondom, ez csak a logikám szerint van így - használna valamit gond nélkül.

Az akatsukisok ellen:
-szerintem Hidan ellen nagyjából úgy nézne ki a csata, mint Kimimaro ellen, annyi különbséggel, hogy Hidan védelme sokkal gyengébb, illetve Gaara is fejlődött azóta rengeteget. Szerintem Gaara instant win.
-Sasori ellen necces, de az alapján, amit a Kagék ellen mutatott, szerintem le tudná győzni - nyilván nem ismerjük a 3. Kazekage elleni harcot, pedig nagyon ő van beállítva a legerősebbnek. egy olyan 65-35% talán Gaarának. (Kis csata: Sasori elkezd lövöldözni, Gaara gond nélkül védi. Sasori megunja, próbálkozik a robbanós méreggel, de valószínűleg el sem tud odáig repülni, mert a homok elég gyors. Hiruko bábuja kilapul egy adag homoktól, majd jön egy kis vashomok vs sima homok (pár slow motion, Gaara tegyük fel kicsit megsérül, vérzik, emiatt fél órás bejátszás arról, hogy milyen rossz volt a gyerekkora, ezért megerősödik), bepipul, majd 600 tonna homokkal elárasztja Sasorit, aki valami érthetetlen okból behúzza az ütőkártyáját, amire Gaara vág egy WTF fejet, de a drámai hatás keltése érdekében a méreg elkezd hatni, majd valami random fordulattal megnyeri Gaara.
-Konan szerintem tökéletes ellenfél Gaarának: a robbanó jegyzetek nem hiszem, hogy átütnék a homokját, emellett nem is az a hihetetlen gyors, illetve a papírok sem az eszméletlen erősségükről híresek. Ha nem húz be valami váratlan trükköt, akkor nem sok esélye van Konannek.
-Deidara: nekem elég egyértelmű volt a csatából, hogy arra ment ki az egész, hogy elinduljon a történet, és legyen valami érzelmi töltése az egész arcnak. Szerintem Gaara nagyon sokáig irdatlan nagy előnyben volt - pont a falu védéséig. Ha megnézitek pl. a Kimimaro elleni csatát, akkor annyit lehet látni, hogy a chakrájának a sokszorosát használta el és meg sem izzadt, Deidara ellen viszont sokkal hamarabb kifáradt. Szerintem ezt kicsit elnézte Kishi (vagy csak nem evett előtte Gaara), és nem akarta elhúzni a csatát.
Tegyük fel, hogy elhúzódik, a C4 ellen valljuk be, hogy (egyelőre) nincs ütőkártyája a Kazekagénak, szóval ha addig nem sikerül nyernie, akkor bukta a csatát.

A többieket lusta vagyok leírni Mosolyog.
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #4828 Dátum: 11 aug 11, 10:53:53 »

Gaara vs. Hidan: Nagyon sima Gaara győzelem, esélye sincs Hidannak.

vs. Kakuzu: Ez lenne talán a legszorosabb harc a Gaara vs. Akatsuki részben. Kakuzu vasbőrét nem tudom áttudná-e ütni Gaara, de szerintem ha használja a Kimimaro elleni végső támadását azt nem bírná ki Kakuzu. Azonban az 5 elem magas szintű használata az ő oldalára billenti a "mérleget". A homokvédelme miatt egy kicsivel esélyesebbnek látom a Kazekagét, olyan 55-45% arányban.

vs. Sasori: Elég kevés esélye van Gaaranak. Nagyjából annyi, hogy rögtön küld rá egy 200 tonna homokot ami rögtön összezúzná a gyengepontot is. De mint láttuk Sasorinak vannak elég erős védelemmel rendelkező bábjai, valószínűleg kivédené. Utána ha előkapja a Sandaime Kazekagét jó eséllyel el is dőlne a harc. Azonban ha valami csoda folytán leverné Gaara az elődjét, akkor is ott van még a 100 báb technika. 15-20%-ot kap a jelenlegi Kazekage, bár nem tudom mire ikszdé

vs. Deidara: Elég jó eséllyel Gaara nyerne ha nem kell a falut védenie közben. Mivel a harcot láttuk már egyszer, nagyon nincs kedvem részletezni, de esélyesebbnek látom Gaarát. 70-30% Egyedül a C4 a problémás, de ha beburkolja magát a homokgömbbe nem túl valószínű hogy a C4 tudna bármit is csinálni.

vs. Kisame: Ez egy tipikus patt helyzet. Kisame nem tudja a magasban leszedni Gaarát, de a homokból amit küld az Akatsukis felé a Kazekage kitudja szívni a chakrát, ezáltal őt se tudja leszedni a "homokos". ikszdé Esetleg úgy látok esélyt Kisamének, hogy előbb-utóbb elfogy Gaara chakrája és nem fogja tudni a levegőben tartani magát, miután meg lezuhant sima ügy.

vs. Itachi. Ok, ezt inkább nem részletezem ikszdé

vs. Nagato. Lásd "vs. Itachi".

vs. Konan: Itt nem nagyon van ötletem ki nyerne. Azt nem tudom elképzelni hogy Konan bármit tudna kezdeni Gaaraval, viszont ez fordítva is igaz.

vs. Zetsu: Jelenleg sima Gaara győzelem, de amint befejezik a 10 fejezet óta tartó harcukat a Mizukagéval lehet változik a véleményem.

vs. Tobi: Lásd "vs. Nagato".

Loah posztjára:
Mondta Gaara apja hogy az arany a súlyánál fogva nehezebb, és erősebb Gaara homokjánál, tehát nem csak valószínű hogy erősebb Mosolyog
Gaara ha jól emlékszek már part 1-ben is használt szél elemű támadásokat, úgyhogy szerintem most is képes rá.
A Konan elleni harc jogos, de Gaara mit tudna ártani a papírnak? Víz eleme nincs, tűz eleme nincs, a homok meg nem árt neki.
Naplózva

vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #4829 Dátum: 11 aug 11, 10:59:21 »

Teljesen egyetértetek Loah csataleírásaival.
Szerintem még peint is megizzasztaná Gaara, hiszen minden távolsági támadás elen (shinra t. vagy a rakéták ellen megvan a védelme) a közelharcos peinek nem tudnak közelébe jutni mert gaara távolról a homokkal nem engedi őket. az idézős pein álatait megtudja ölni egy-egy nagyobb homokkoporsóval, avgy egy nagyobb homokcunamival esetleg rájuk ejt egy homokgömböt vagy belevág egy homokdárdát. A nin elszívós itt szart se ér mert a homok támadások nem ninjutsuk. De ha bekap egy Chibaku tenseit akkor vége a harcnak.
Itachi ellen mint már írtam, kikapna ha itachi egészségesen megy neki, de miért is menne neki betegen..... lehet hogy a sussano-ig eljutna gaara de ott tuti vége van.
Kisame ellenit meg írja le valaki más.

ui.(off) Amugy ez a mágnes elemez valami örökletes dolog vagy sokat gyakorolsz s megtanulod dolog?
És az apja, h-h idézi (ugy mint jirailya a békát vagy hogy értelmezzem ezt?) és mit alakít át aranyporrá?

Mistich: Hol használt a p1ben gaara szél elemet?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 320 321 [322] 323 324 ... 566
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!