24 szep 21, 12:31:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 304 305 [306] 307 308 ... 566
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki nyerne (csatában)? - 1 hozzászólás minimum 3 teljes sor legyen!  (Megtekintve 1194328 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #4575 Dátum: 11 jún 22, 10:34:58 »

"ha a kyuubinak 10000 egységnyi chakrája van, narutóba raktak ebből 5000 egységet, és annak egy részét elhasználja, akkor az a rész visszatermelődik, de csak a max 5000 egységig, szóval sose lesz akkora mennyisége mint az eredeti kyuubinak. (persze azért érdemes megyjegyezni, hogy ebben a felállásban egy átlagos shinobi chakramennyisége kb 10-20 egység, szóval az az 5000 is még bőven elég)"

Ilyen erős még a kyuubi se lehet szerintem... hisz ha csak a fél ereje van benne és pein ellen hat farok volt akkor ezekszerint a teljes kyuubi erejének csak a 3farka lett volna... az meg szerintem lehetetlen, hogy kb. háromszor erősebb legyen a kyuubi mint amit a pein ellen mutatott mert ezekszerint akkor három farokkal elbírná verni a nyolcfarkút is... hisz pein ellen szerintem nyolcfarkú elesett volna szóval ezekszerint a kyuubi teljes erejének a 3farka erősebb lenne mint a nyolcfarkú. Szerintem a kyuubi chakrája visszatermelődött naruto testébe mert ekkora erőkülönbség csak nem lehet a többi bijuuval szemben.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 22, 10:35:57 írta Mach5 » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4576 Dátum: 11 jún 22, 12:55:11 »

Ez nem biztos. Nincs erre semmi arányításunk, hogy a chakra exponenciálisan  nőne. Amit tudunk az az, hogy a 3. és 4. faroknál létrejövő chakra mennyiség drasztikusan megugrik. De erre magyarázatot ad az, hogy addig még ott van Naruto mint fék a rendszerben a pecsétjével együtt. Feltételezhetjük ennyi erővel akkor azt is, hogy 1-től 8-ig lineárisan majd a teljes átalakuláskor ugrásszerűen megnőhet a chakra mennyiség is, hiszen ekkor áll teljesen össze az egész felépítése és kezd úgy működni ahogy annak működnie kell. Hozzáteszem, hogy mindez csak spekuláció mert erre nincs információnk. Amit biztosan tudunk, hogy Naruto a 3. farok megjelenéséig tudja visszatartani a rókát és a 4. megjelenésével már olyan mintha nem is létezne Naruto.
Naplózva
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #4577 Dátum: 11 jún 22, 14:43:04 »

néhány dolog amúgy arra utal hogy a farkak exponenciálisan növő energiát jelentenek pl hogy a nyolcfarkút egy shiki fuujinnál gyengébb pecsét elbírja de a kilencfarkút a legjobb pecsét is csak félig birja el. De az viszont ellent mond az exponenciális növekedésnek hogy narutó egy farokkal is rohadtul erős lett, akkor 3 farokkal már felkellet volna vennie a versenyt orochimaruval is. + gyengébb volt így is mint gaara 1 farokkal.
Viszont ha jól emlékszem Bee csak akkor tudja használni a biju bombát ha teljesen átalakul, de amikor 6 farokkal harcolt akkor nem tudta használni, Naruto meg már néggyel is tudta.
Az amit mondani akarok, hogy vagy a csakra mennyiség nem csak a farkak számától függ, hanem attól is hogy melyik bijuról van szó valamint nem a faroktól függ hogy tudják e használni a bijuu bombát, hanem attól hogy a lény mennyire szabadul fel.

utóirat: szerintetek gaara (volt)bijuja tudta használni a bijuu bombát ha elszabadul?

de hogy ne legyen teljesen off: egy nibi + shukaku vs 3 farkú bijuu(elfeletettem a nevét pls help me) harcban ki nyerne?
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 22, 14:44:42 írta biyakingan » Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4578 Dátum: 11 jún 23, 06:27:00 »

Amennyiben a farkak száma exponenciális csakranövekedést jelent, akkor Shukaku 1 egység, Nibi 2 egység, Sanbi pedig 4 egység.
Shukaku+Nibi=1+2=3<4=Sanbi.

Ha viszont azt az elméletet látjuk helyesnek, miszerint 1 farok=1 egység, 9 farok= 9 egység, akkor a erőben a felek kiegyenlítődnek, és a Sanbi veszít a túlerő miatt.

Elvileg annak a chakrának amiből a kyubii is áll vissza kellett termelődnie idővel, különben pár chakrabomba után elfogyna a kisVukk.
A Tízfarkú is fel lett aprítva, mégsem termelődött újra.
Naplózva
Rewiag
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124


« Válasz #4579 Dátum: 11 jún 23, 15:48:10 »

nem éppen. a farkak számát osztani kell a teljes formában található farkak számával, tehát pl egy shukakku egy farokkal már teljes formát ölt, tehát ott 1/1, míg a kilencfarkú egy farokkal 1/9. persze ez se tükrözi teljesen a képet, de a lényeg hogy a farkak exponenciálisan (vagy ahoz közeli módon) növelik a falszabadított chakrát, és biztosan nem lineárisan. ehez hozzá kell venni a teljes formában lévő farkak számát és arány szerint kiszámolni a az értéket.

pl a kilencfarkú így nézne ki:

10000 egység chakra,
Farkak száma         %
1                           0,25
2                           0,5         
3                             1
4                             2
5                             4
6                           8,25
7                            16
8                            24
9                            44

ehhez hozzá kell venni egy növekvő max chakrát, pl shukaku 5500 egységel indul, és minden felette lévő az előző mennyisége +500 egység. ezt figyelembe véve egy shukaku 1 farokkal 5500 egység, ennek az ereje egy 8 farokkal rendelkező kyuubié, viszont egy 8 farokkal rendelkező hachibi már jóval erősebb mint a shukaku, hiszen már az is elérte a teljes formáját.
Naplózva
vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #4580 Dátum: 11 júl 08, 16:55:00 »

2 Harcot dobnék most fel, mert ezek foglalkoztatnak mostanába:

Ginkaku vagy Kinkaku (mind1 melyik a 2 közül) VS ms Sasuke  (ja és a gin-kin tesóknál nincsenek  rikodu ereklyéi, és ha már felhő falusiak, legyenek villám jutsujaik)

a másik, talán kicsit érdekesebb harc:

Gaara(mint kazekage) vs Pain

A 2. harc az érdekesebb, mert gaara távolsági, erős, gyors támadásokat tud csinálni, és a védelme is hatalmas, így pain nak elég kemény dolga van. Hisz a támadásokat se tudja elnyelni, közelébe se nagyon tud jutni, a rakéták se hatásosak, és a shinra tensei se nagyon.....  Én olyan 60-40% gaara nak.

Amugy Nagat egymagába tudja használni a 6 pain erejét, vagy csak irányítani tudja őket?
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 08, 19:07:36 írta vegita » Naplózva
mr.busta
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Válasz #4581 Dátum: 11 júl 08, 21:26:45 »

Nagato tudja használni mind a 6 erőt!
A harcokhoz hozzászólva:
Kinkaku-Ginkaku különítményt én valamiért nem tartom annyira nagyra, hogy az uchihát leverjék...Talán együtt sikerülne, de külön tuti nem.

Pein kegyetlenül erős, én nem hiszem, hogy hatalmas problémát okozna neki Gaara legyőzése. De ez csak az én szerény véleményem.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #4582 Dátum: 11 júl 09, 08:38:10 »

Idézet
Gaara(mint kazekage) vs Pain

Szerintem Gaaraval eljátszogatna egy ideig utána megölné. Pain olyan harcosok közé tartozik akit 1kezemen megbírom számolni, hogy hány ember bírná elverni, és gaara nincs közöttük szerintem:) Olyan 80-20% pain javára.
Naplózva
vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #4583 Dátum: 11 júl 09, 13:35:24 »

Gaara vs Nagato(Pain)

Hát nemtudom.... Gaara-nak hatalmas a védelme, Deidara bombájától is megvédett egy egész falut, így szerintem Pain Shinra tensei-e is hatástalan lenne. Gaara berakná magát egy olyan nagy homoktojásba azt belülről támadna a homokkal, és azt a tojást azt nemkönnyű átütni szerintem. Az idézős, a nin elszívó és a 2lélekelszívó pain hatástalan lenne Gaara ellen. Most a mangába is volt hogy Gaara egy pillanat alatt elfogta a régi Kagek lábát, és ha nincs ott az apja aki megtörje a homokkarokat, akkor a kagek már rég "halottak". Én olyan 60-40% Pain nek, de szerintem Gaaranak legalább annyi esélye lett vna Pain ellen mint Narutonak a természetbarát formába..

de ha nagato tudja használni mind a 6 pain erejét minek neki a pain, és ugye madarának is megvan a rinnegan, és így ő is tudná használni a 6 pain erejét, akkor minek neki az új 6 pain (régi jinjurinkik?)
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 09, 15:08:11 írta vegita » Naplózva
vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #4584 Dátum: 11 júl 11, 17:05:30 »

de itt egy új harc:
Kisame Vs Itachy
kíváncsi lennék hogy a farkatlan biju vagy a uchiha klán mészárosa nyerne-e.
Én azt mondanám hogy Kisame nak lenne esélye itachy ellen, főleg azzal a támadással (óriáscápa) amit Gai ra küldött rá a halála előtt, vagy pedig ha egyé válik a shamehada val akkor is simán van szerintem esélye, amíg Itachy nem hozza a sussanot.
Nektek mi a véleményetek?

Amugy kisame a cápás víz jutsukon kívül más víz jutsukat is tud használni? (átlag víz jutsukat?)  
(és a cápák amiket csinál azok harapva támadnak vagy nekivágódnak az ellenfélnek mint állat?)

Moderátor, Chakra:
Nem dupla hsz, csak töröltem közülük.
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 12, 06:20:36 írta Chakra » Naplózva
vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #4585 Dátum: 11 júl 11, 17:47:14 »

hát ha nála van a shamehada, az kihozza a gen jutsuból, mert a shamehada is egy "élő dolog" ami chakrával rendelkezik... Meg ha itachy előhozza a sussano-t akkor rányomja azt a hatalmas támadást amit gai ellen, és az elszívja a sussano-t, mert az is chakrából van, és ugy az a cápa miután elszívta, elég nagyra nőne... és azt nem sok esélye lenne itachy nak túlélnie szerintem


Moderátor, Chakra:
Nem dupla hsz, csak töröltem közülük.
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 12, 06:20:43 írta Chakra » Naplózva
LordHidan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 207


« Válasz #4586 Dátum: 11 júl 11, 18:55:21 »

Ha ismerik egymást akkor egybeolvad a samehadával és beidézi a nagy chakraszívó vizet akkor a susanno semmit nem ér ha nem ismerik akkor tsokoyomi, ez olyan eset mint a C4 ha nem ismered akkor nem védheted ki.
De most a 2. tsuchikage legyőzhetetlen láthatatlanul a kardjával mögéd megy és leszúr bárkit(gaaran kívűl)?
Naplózva
vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #4587 Dátum: 11 júl 12, 12:25:26 »

De szerintetek kisame, akkor is tudja használni a nagy chakraszívó cápát, meg a többi víz jutsut  amikor egybe van olvadva a shamehadaval, és akkora az ereje mint egy kijubi nak?
Meg szerintem a gen jutsu is hatástalan ellene, mert a shamehada is élő és chakrával rendelkezik, így kitudja hozni a gen-ből...  én Kisame ra szavaznék..

Amugy igen, szerintem a 2. csak odamegy láthatatlanul azt ledöfi az ellenfelet.

Valaki belinkelné azt a mangafejezetet ahol a kisame vs bee meg a kisame vs gai kezdődik?
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4588 Dátum: 11 júl 12, 13:45:45 »

Csak azt felejtitek el, hogyha ilyen gondolatok mentén vezetitek le ezt a harcot akkor  valamilyen szinten Samehada is élőlénynek minősül, így öt is genjutsuba lehet ejteni. Ez pedig rossz hir Kisame számára mert védtelen lesz egy másik genjutsu ellen valamint elveszíti azt aki kirángathatja belőle. Továbbá a chakra szívó képesség is odavész. Én úgy gondolom, hogy Itachi erősebb mint Kisame. Nem véletlenül hagyta Itachira a vezetést mert elismerte, hogy jobb nála Itachi.
Naplózva
LordHidan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 207


« Válasz #4589 Dátum: 11 júl 12, 17:44:12 »

Tény hogy Itachi a genjutsuival jobb de kisame beidézi a nagy tengert amit killer bá ellen idézett és onnan nyert, érzi Itachi chakráját és csukott szemmel öli meg és folyamatosan zabálja itachi chakráját a víz, beidézi a susanoot akkor mivan? kisame vár egy kicsit amíg lejön vagy megszünteti vagy elfogy a chakrája amaterasut csinál Akkon ő is bent ég vagy kisame könnyűszerrel kikerüli.
Ez történik ha ismerik egymást ha nem akkor C4 effektus tsokoyomival tsokoyomi és győzelem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 304 305 [306] 307 308 ... 566
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!