24 szep 21, 10:45:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 302 303 [304] 305 306 ... 566
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki nyerne (csatában)? - 1 hozzászólás minimum 3 teljes sor legyen!  (Megtekintve 1194204 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
renato
Vendég
« Válasz #4545 Dátum: 11 jún 10, 18:18:19 »

"Sasukének is vannak erős idézései Mandán kívül. Tudna idézni ellenfélnek kígyókat, vagy ha azt nem is genjutsuval megfogná őket."
Igaz, majd valami nevenincs kígyó lenyomja azt a sokfejű dögöt, akit Gamaken se bírt leütni. Ezt nem gondoltad komolyan Mistich....

"Ez csak feltételezés, de ugye a Sharingan alapú genjutsuk a szemen keresztül hatnak. Hogyha egy Tsukoyomit használ az egyik testen akkor az ennek alapján hatna Nagatora is, ami után akár az egész meccs elmehetne ha nem képes kitörtni belőle. Szóval a genjutsuknak tökéletesen kell működniük elméletileg."
A Sharingan alapú genjutsus dolog ahogy mondtad, csak egy feltételezés. A Hachibi se került genjutsuba, mikor Beet elkapta, márpedig szerintem köztük még talán több is a "kapcsolat", mint a Peinek közt.

"Azért az, hogy komolyabb csapatmunkát nem láttunk tőlük elég nagy túlzás."
Igaz, az, hogy kihasználják a helyzetet, és megtámadják az ellenfelet, valamint az, hogy megvédik a "főnöküket" elég pro csapatmunka, majdnem egy szinten lehet emlegetni a Peinek álltal alkotott bivalyerős formációval, ahol mindenki véd mindenkit...

"Mivel ismerik az ellenfél támadásait/képességeit gondolom nem pont a Pretát akarná lelőni egy chakra alapú támadással."
Ez hogy jött ki? Preta beugrik a másik elé, és elszívja a támadást. Ahhoz előbb meg kéne ölni Pretát, ami már nagy kaland lenne, pláne, ha elborul Juugo agya, és gondolkodás nélkül támadja, mint az állat.

"Chibakura pedig írtam, hogy "ha jól emlékszem az az emberekre nem hat, tehát azokat nem "szívja magába"."
Ha őket nem is, de a talajt, amin állnak magába szívja.

"Plusz ugye Naruto egyedül is lehozta Pein elleni harcot, akkor a Taka is megoldaná."
Erre annyit mondanék, hogy csak 789.000 ember gyengítette Peint, és fogyasztotta a chakráját, mielőtt Naruto megölte. Szóval erre alapozni nagyon nem érdemes.
Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #4546 Dátum: 11 jún 10, 18:20:33 »

Korábban írtam, hogy az idézések közül is a gyorsan szaporodó kutyaszerű lénnyel nem tudna mit kezdeni. Egyedül az idézőt támadhatja, de akkor már ott van legalább 3 test, akiket minél gyorsabban le kellene győzniük úgy, hogy Tendora is figyelni kell aki ugye 5 sec-enként szórja a Shinra Tensei-eket.
Már ^^ ezekhez is szüksége lenne Sasukénak a Susannora, és még messze a harc vége és pont a végén egy Chibakut bevetne Pein, akkor már szerintem esélytelenek ellene, de ezt a harcot, még e technika bevetése nélkül is hozná.
Továbbra is Pein a favorit szerintem, de egy Taka + Mistich (leírt taktikával) vs Pein harcra már adok egy 50 - 50%-ot  Nevet Nevet
Naplózva

traavis
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #4547 Dátum: 11 jún 10, 21:48:55 »

Naruto se hozta volna le a harcot, ha full kipihetn mindkettő, Pein minden testet tud használni... Ellettek volna, de biztos nem az lett volna, hogy Naruto 2oldal alatt lekap mindenkit kb. A taka viszont csapat és Sasuke akkor  kb olyan erős volt, mint Sennin Naruto. Lehet esélye a Takának simán. Én nem mondom, hogy nyernének de jó kis harc lenne főleg, ha ismerik Pein minden támadását. Ám az ellen a kutya ellen az Amaterasu pont jó lenne. Addig ég amíg a célpont el nem ég teljesen...meg aztán a 8farkút is szépen hozta vele, nem hiszem, hogy egy idézéssel nem bánna el.
Naplózva

"The Uchiha are feared by all. Don't forget it!"
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4548 Dátum: 11 jún 11, 07:22:04 »

Kezdjük ott, hogy Sasuke nem tud kígyót idézni.
A szerződés felbmlott, amikor Sasuke közvetetten bár, de megölte Mandát.
Így maradt a béna sólyom, amit Pein madara keresztben lenyel.

"A Tsukoyomi azért nem műxik, mert amít Sasuke egy Peint szivat vele, addig a többiek odamennek, és összeverik."

Ezért vannak ott a többiek, hogy ez ne történjen meg. Suigetsu és Juugo is képes megvédeni Sasukét ha arról van szó.

Öt Pein es egy tucat godzilla ellen?
Megnézném.

Visznt Karinnak igenis van haszna. Megmondja, hogy hol van Nagato, Suigetsu és Juugo eg odamennek, és megölik, amíg Sasuke feltartóztatja a Peineket. Persze ez esetben Sasukénak eséje sincs az életbenmaradásra.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4549 Dátum: 11 jún 11, 09:54:49 »

Ha naruto elbírt verni öt pein testet akkor szerintem sasukenak se lesz gond életben maradnia míg juugo meg suigetsu oda megy az igazi peinhez..
Azért nem mindegy, hogy a Peinek erejét többé-kevésbé ismerve, ügyesen kidoldozott stratégiával, higgadtan, erős idézésekkel az oldalunkon indulunk csatába, vagy elkezdünk Susanooval csapkodni, mint a hülyegyerek, valami csak lesz alapon.
Kevés esélyt látok rá, hogy Sasuke kettő Peinnél többet verne le egyedül.

SSS: Akkor a békás illúziónak is hatnia kellett volna ré, mert hall is a Peineken keresztül.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #4550 Dátum: 11 jún 11, 10:11:46 »

Idézet
Azért nem mindegy, hogy a Peinek erejét többé-kevésbé ismerve, ügyesen kidoldozott stratégiával, higgadtan, erős idézésekkel az oldalunkon indulunk csatába, vagy elkezdünk Susanooval csapkodni, mint a hülyegyerek, valami csak lesz alapon.

Ez a harc úgy kezdődött, hogy ismerik a pein erejét, szóval a többé-kevésbé kilöve mivel naruto is ismerte és takat is úgy küldtük el harcolni, hogy ismerik pein erejét. Meg azse biztos, hogy rögtön susanooval indítana kitudja. Itachi ellen eléggé felkészült és sima sharingannal elég sokat elért, akkor ha pein ellen is felkészül és msel megy akkor szerintem ott is eléggé tudna és nem susanooval kezdene és végezne.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4551 Dátum: 11 jún 11, 11:09:07 »

Igazad van, módosítok.

Azért nem mindegy, hogy a Peinek erejét ismerve, ügyesen kidoldozott stratégiával, higgadtan, erős idézésekkel az oldalunkon indulunk csatába, vagy Pein erejét szintén ismerjük, de és nélkül pazaroljuk a csakránkat és a szemünk világát a MS-re, mint a hülyegyerek, valami csak lesz alapon, mert öntelt Ucihák vagyuk.

Am te nézted az anime utolsó 4-5 részét?
Naplózva
hirariko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



WWW
« Válasz #4552 Dátum: 11 jún 11, 11:09:34 »

Jó de Pain még is csak más mint Itachi, Painnél nem tud amaterasuzni mert elnyeli a chakra elnyelős és szerintem susanoozni se tud mert elvileg az is 1 nagy chakra halom(gondolom én), ergo azt is elszívja, Mistich taktikájába az a gond, hogy legalább 3 paint írt akit gyorsan lekéne darálni, de mivel 1et is nehéz lenyomni nem tudom 3 hogy menne, Juugo szuper bombája se menne mert azt is elszívnák...Karin nem hiszem, hogy megtudná találni mert Narutonak is csak bölcs módba ment, ami szerintem túlszárnyalja Karin érzékelőjét, ja és azt se nézzük, amit valaki az elején mondott, hogy úgy harcolnak, hogy élve kell elfogni Sasukét, mivel Nagato újra tudja éleszteni ha meghalna:D, nos akkor még ki van...talán a legkönyebben a robot paint tudnák legyőzni meg a lélek elszívósat, de ha jól védik egymást, mert gondolom jól védik egymást, akkor szinte egyet se tudnak leőlni, mivel ha Sasuke ismeri Paint, Pain is ismeri Sasuke képességeit...ergo kiegyenlített harc ismeretség terén. Ja és ha mégis visszatudnák vezetni a chakrát, akkor se tudják megölni, mert tudjuk, hogy úgy is elég erős nagato, talán erősebb mert közelebb vannak hozzá, és csak 1 testbe kell koncentrálnia a chakrát és ha ott hagynák Sasuket és Karint a Pain testek ellen akkor ez végképp bukta, és a Pain testek meg nem engedik el őket Nagatohoz szóval az is bukta, hogy együtt mennek, akárhogy is nézem, hiába ismerik Sasukéék Paint, kb semmi esélyük, én 0%ot adok a takanak.

Szerk.: igazából mondjuk kár is ecsetelni, mert Sasuke csak a feje után menne nem hallgatna senkire, így bukott az egész csapatmunka.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 11, 11:10:44 írta hirariko » Naplózva

Az aláírás Chakra, a moderátor törölte, mert: Ez nem a reklám helye. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Tr4nCe
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 533


R'innegan User


« Válasz #4553 Dátum: 11 jún 11, 16:01:25 »

Taka versus Pein:

Pár dologban különbözik a csata azzal, amikor Naruto harcolt ellene, és eléggé befolyásoló tényezők.
1. Takát nyugodtan kinyírhatja (nem kell visszafogni semmit)
2. Tendo teljes erejében pompázva lesz ott a harc elejétől fogva. (ez meg főleg nem elhanyagolható)
3. Nagato lehetne közelebb is a testeihez, nem úgy mint Konoha esetében, így sokkal több chakrával tudja ellátni szeretett bábucskáit. (ergo erőteljesebb támadások, védekezések)

Taka legerősebb fegyvere a csapatmunka lehet, viszont MS Sasuke nem az a csapatban mozgó típus. Így nagy kaliberű összeszokott támadásokról nem beszélhetünk. Márpedig ha Pein tekintetét nem húzzák szét, én úgy vélem teljesen esélytelen a közelébe menni. Kivéve ha azt ő nem akarja. Szegény Karinnak a szerepe itt visszaesik a harapj meg és töltődj fel eksönre. Bár ha ismerik egymást mikre képesek, akkor kb. a csajnak adok fél percet az életéből, mivel Pein is tudja mennyire fontos 1 gyógyító shinobi. Oda rántja és vége. Ő lenne az első akivel végezne, mivel nem hülye. Frontális és statikus támadást teljesen felesleges elkezdeni, mint ahogy mostanában Sasuke tolja. A másik két Taka tagtól sem nagyon láttunk fantázia dús dolgokat, szal ha Sasuke nem lép elő valódi vezérré ott hullanak el mind. Neki meg van az esze és tudása jó takikákhoz, ha nem borult volna el az agya...Úgy van némi esélyük a Rinnegan ellen.

Taka - Pein: 15 - 85%      Sasuke nem elborulva: 40 - 60%


Naplózva

traavis
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #4554 Dátum: 11 jún 12, 20:18:05 »

Istenem, azért vorult el az agya, mert azzal az emberrel harcolt aki kb megölette az egész családját+ a klánját. Ne mondd nekem, hogy másnak nem borult volna el az agya...egész életedben azt hiszed, hogy a bátyó a gonosz, bosszút akarsz állni ez sikerül is és aztán kiderül, hogy az volt a hunyó aki kb a társad volt...
Itachinál Sasuke már bebizonyította, hogy nagyon jó stratéga tud lenni, de ezt elborult állapotában is láttuk. Gondolkodik ő harc közben (genjutsu Danzou ellen a harc végén, egyedül rájött az Izanagi működésére). Azt Mistich is írta, hogy az Amaterasut elszívni izgi, mert az a test maga elé teszi a kezét egy ilyen mezőt létrehozva és úgy szívja el a chakrát. Amaterasu az a fején gyulladna meg vagy a testén. Amíg azzal bíbelődik rátámadhat másra is Sasuke. Vagy kilőve akárcsak 10másodpercre az elszívós Peint egy genjutsuval akkor egy másikat megölhet addig Amaterasu-val vagy Suasnoo nyíllal vagy ilyesmi. Direkt írtam MS jutsut mert ezek távolsági jutsuk. Odamenni shinra tensei pein-hez baromság. Amúgy ha egy genjutsuval kilövi az elszívósat egy kis időre akkor rálőhet tendo peinre. 5másodpercen belül sztem tud 2őt lőni..
Naplózva

"The Uchiha are feared by all. Don't forget it!"
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #4555 Dátum: 11 jún 12, 20:47:43 »

Idézet
Szerintem sima Nagato menet. Nagyon kevés esély látok a Taka számára. Természetesen több módon is lejátszható a harc menete mindenki a maga szájíze szerint. Ha viszont reálisan gondolkodunk akkor látható, hogy az eddigi adataink szerint nem egy súlycsoport a két fél. Csavarhatjuk persze így is, úgy is de ez a realitás.

Szerintem mindenki tudja, hogy nem egy súlycsoport és hogy nagato győzne végén, itt csak az a kérdés, hogy mennyit érne el a sasuke, és azért tudna ő is meglepetéseket okozni, de vége egyértelműen nagato win lenne. Kb. Nagato ellen senkinek nem lenne esélye szóval majdnem az egész naruto világon ő lenne a győztes. Max. még negyedik hokage meg raikage tudna meglepetést okozni neki, de szerintem őket is elverné nehezen. Meg most Naruto kyuubi módba, Sasuke FMSel, Tobi Rinnegan-nal ők bírnák szerintem jelenleg elverni.
Naplózva
traavis
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #4556 Dátum: 11 jún 13, 09:56:52 »

Azért azt ne felejtsük el, hogy Pein akkor nagyon erős, ha nem ismerik a titkát. Úgy kb tényleg senki  sem veri el. Viszont, ha ismerik akkor tudják mit kell csinálni, mit kell támadni, mi ellen kell keményen védekezni. Meg aztán egy olyan genjutsu is eléggé esélyes ellenük ami az összes Pein-t egyszerre ejti genjutsu-ba (mint amit a békák csinálnak). Szerintem nem leeht megsaccolni ezt a harcot, mert ha Sasuke ugyan olyan felállásban harcolna ellene, mint ahogy Naruto tette akkor a Taka még könnyebben is nyerne szerintem. Gondolok itt arra, hogy nem volt shinra tensei sokáig stb. Azt se tudjuk, hogy ha lett volna shinre tensei akkor milyen felállásban harcolt volna Pein, hogy dolgozott volna össze a 6 Pein... Valószínüleg így megverné a Taka-t és Naruto-t is az összes békájával együtt.
* Viszont Itachi érdekes ellenfél lenne neki. Mivel ő tudta manipulálni az időt ezért eléggé keményen megszivathatná a Pein-eket. Ő volt a legjobb genjutsus és Pein elég tehetetlen genjutsu ellen, asszem ezt már láthattuk Jiraya elleni harcában.
Naplózva

"The Uchiha are feared by all. Don't forget it!"
Rachet
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 278



« Válasz #4557 Dátum: 11 jún 13, 10:46:37 »

Nem nagyon szeretnék beleszólni, de annyiszor le volt már írva, hogy Pein tehetetlen genjutsu-val szemben..
Kérem, meghalt ott Pein?Nevet Az, hogy ott a 3 pein újjá lett élesztve, csak azért kellett, hogy demonstrálva legyen ez a képessége is. Kellett az izgalom. Az egy tökéletes írói fogás volt.
Azt a békás genjutsu-t lehetetlen volt hárítani, mert nem tudta, hol van az ellenfele. De így is megoldotta. És itt a pont.
Itt ugyanúgy be lett bizonyítva, hogy, ha egy test genjutsu-ba kerül, akkor Nagato nem, illetve, hogy a teljes elméje biztosan nem kerül abba. Mivel Nagato tudata 7 felé van osztva - mert nem 6, egy kis logikus gondolkodással rá lehet jönni -, így ő közvetlenül nem tud genjutsu-ba kerülni semmi módon. Azt pedig megint csak nem szeretném, leírni, hogy 6 testet egyszerre genjutsuba ejteni... nah azt még 6 mezei shinobinál is megnézném.
Persze, ha ez összejön, Nagato akkor is ott van még. Ha felébreszteni nem is tudja a testeket - egy nem halálos kimenetű genjutsu-nál valószínűleg képes lenne rá - akkor, ha meghalnak; visszahozza őket az életbe.
Szóval itt egy mód arra, hogy mi Nagato genjutsu elleni védelme. Szerintem logikus. És akkor még nem is tudjuk, hogy volt-e más is a háttérben. Mert persze, nem volt leírva... de olyan meg nincs, hogy egy Pein szintű shinobi egy fikarcnyit sem ért a genjutsu-khoz. A rin'negan elviekben erősebb is, mint a sharingan. A sharingan 2-es funkciójú, mert ninjutsu-ra is eléggé jó. Így nem hiszem, hogy e tekintetben a rin'negan nagyon elmaradna tőle... Remélem erről majd még látunk plusz infókat a mangában. A rin'negan-sharingan kapcsolat, és általában véve a rin'negan sem volt még túl részletesen bemutatva - szerintem.

Én Taka VS Pein-nél 35-65öt adok Pein javára. Valószínűleg sikerülne nekik leszedni pár testet, de igazából azzal még nem kalkulált senki sem, hogy, ha Nagata így akarja, az újjáélesztős testet nem küldi be a csatába, csak később idézi be.
Naplózva
traavis
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #4558 Dátum: 11 jún 13, 13:30:11 »

Nem hinném, hogy azért kellett. Pein is megmondta, hogy nem gondolta volna, hogy ilyen szintű genjutsut tud csinálni Jiraya. Azzal elkapta és ha az összes Pein ott lett volna akkor az összeset elkapja. Az meg hülye feltételezés, hogy "egy ilyen szintű shinobi ne tudna vmit genjutsu ellen". Eléggé sok mindent tud ez így pont fair hogy genjutsu ellen cumizik.
Naplózva

"The Uchiha are feared by all. Don't forget it!"
Rewiag
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124


« Válasz #4559 Dátum: 11 jún 13, 18:19:24 »

kicsit vitatkoznék azzal hogy pein tudata 7 felé van osztva. egyrészt erről sehol semmi írás nincs, másrészt a Pein nem más, mint a bábmesterség legmagasabb foka. Nagató tudata nincs sehány felé se osztva, posztán egyidejüleg van jelen mind a 6 testben és a sajátjában (vagyis, csak a sajátjában van jelen, de a 6 testből érkező chakrajeleket úgy érzékeli, mintha ő is ott lenne). A jiraya harcnál a genjutsu rész szerintem meg írói baki, valószínűleg nem gondolta át rendesen, vagy akkor még nem döntötte el hogyan építse fel pein karakterét és képességeit.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 302 303 [304] 305 306 ... 566
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!