24 szep 21, 10:38:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 301 302 [303] 304 305 ... 566
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki nyerne (csatában)? - 1 hozzászólás minimum 3 teljes sor legyen!  (Megtekintve 1194189 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4530 Dátum: 11 jún 09, 16:39:59 »

OFF: Gai nem langyi.
ON: Gaara vs. Oonoki.
Kezdjük ott, hogy Gaara képességeinek 90%-át ismerjük, Oonokinál meg csak kb. 10%-ot.
Levegőből gondolom könnyebb kivédeni a homokot (lást Deidara), de a bácsinak valószínüleg ezerféle védekezési módot ismer, amit eddg nem láthattunk. Gaara viszont nem sokat tud tenni a por elem ellen.
Minato vs. Itachi.
Minato volt a hokage, minden titkos irathoz hozzáférhetett Konohában. Kizárt, hogy e tudott volna a MS-ról, szal bukta.

Itt egy új: Kinkaku és Ginkaku vs. Orochimaru.
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #4531 Dátum: 11 jún 09, 16:53:37 »

Off: Gay nem langyi csak meleg.

A Susanoo-t Itachi nem is nagyon szokta használni, azt csak végső esetekre tartogatja. Minato viszont ha sikerülnie ráraknia azt a jelet amit a Hiraishinhez használ, nyerne, hiszen egyszerűen beteleportál a Susanoo belsejébe. Ráadásul ha esetleg aktiválná is Itachi, Minatonak egyszerűen addig vissza kell vonulnia. Ha Itachi kikapcsolná a Susanoo-t, hogy ne fárassza magát vele feleslegesen, egyszerűen folytatná a Yondaime a harcot. Ha meg nem kapcsolja ki, gyorsan leszívná a chakráját. Tehát véleményem szerint ez tipikusan olyan harc, ahol a "Végső védelemmel" nem sokra menne az Uchiha.

Edo Tensei-el hozza Orochimaru, anélkül bukta szerintem.
Naplózva

CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #4532 Dátum: 11 jún 10, 09:57:35 »

Minato vs Itachi
Itachi a sima sharingannal esélytelen, csakis az MS jöhet szóba. Ha a Raikage ki tudta kerülni az Amaterasut, akkor Minato is ki tudja. Azt elég kizártnak tartom, hogy a harc során Itachi egyből a Susannoval indít, így akár Minato meg is jelölheti, innentől pedig egyértelmű a harc kimenetele. Ha mégis a Susannoval kezd Itachi, akkor pedig az lesz a győztes aki tovább bírja chakrával. Azt már láttuk, hogy a Susanno elég sokat "fogyaszt", de Minato teleportálós technikájához nem tudjunk mennyi chakra szükséges. Még talán a Tsukuyomi az, amivel a legnagyobb esélye lenne mert ehhez ugye elég a szemébe nézni. Az más kérdés, hogy erről tudott-e a 4. Hokage. Anno Madarát is azonnal felismerte szóval tudhatott az MS technikáiról.
Az esélyek:
Minato 80%
Itachi  20%

Ja és még annyit, hogy szerintem nem lesz valakiből Hokage, ha csak a Rasengant és a Teleportálást ismeri. Vannak ott még más technikák is, az elemekről nem is beszélve.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 10, 09:59:22 írta CsukiIce » Naplózva

rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #4533 Dátum: 11 jún 10, 10:52:40 »

Itachi vs Minato

Itachit nagyon leírjátok, pedig ő se semmi ninja volt Mosolyog Igaz, hogy Minato nyerne, de alaposan megszenvedne... Mosolyog először is igaz h a yondaime alapból nagyon gyors, de Itachit is láthattuk harcolni, szóval ő sem egy csiga...
Itachinak ott van a MS-e, ami alapból képes megjósolni az ellenfele technikáit és mozgását
mindenazon múlik hogy Minato képes e megjelölni Itachit közelharc során, vagyis inkább hogy mikor... igaz hogy a Tobi elleni harc alatt vhogy sikerült ez neki, de nem tuti hogy ugyanaz a trükk Itachinál is beválik

60:40 Minatonak
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4534 Dátum: 11 jún 10, 11:33:08 »

Edo Tensei-el hozza Orochimaru, anélkül bukta szerintem.
Az  ereklyék pecsételnek, tehát pont Edoölésre alkalmasak. Ráadásul Orochimaru még nem tudta irányítani a feltámasztottak elméjét, így a morcos zombiknak nincs más dolguk, mint kimondani a szavukat.
De Marcsinak még Edo Tensei nélkül is van esélye, mert hát mégis csak egy sanninról beszélünk. Bár ha a tesók átmennek bijuu módba, nem tudom, Oro mit kezd velük.
Nemesfém-tesók 60%- Orochimaru 40%
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4535 Dátum: 11 jún 10, 12:14:08 »

Nem is kell irányítani az elméjüket. Maguktól cselekednek a megidézett személyek mint most is látható. Megkapják a feladatott és teszik a dolgukat a rendelkezésre álló erőnek megfelelően. És azért nem gondolom, hogy Orochimaru is csak az első és második hokagét tudta volna megidézni akkoriban. Ennél jóval többet gondolok. Legyen csak a fele annak akit Kabuto megidézett és a tesóknak annyi. És azért látható, hogy nem akárkiket tudnak megidézni. Nem mellesleg elég sok élete is van Orochimarunak a rengeteg jutsu  és kígyók mellett. Nálam Orochimaru a nyerő ebben a felállásban.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4536 Dátum: 11 jún 10, 12:49:55 »

Feltételezésekre nem illik alapozni.
Én is jogosan mondhatnám, hogy a tesók temérdek jutsut ismernek, amiket nem volt alkalmuk használni.
Csak azt tudjuk biztosan, hogy az első és a második hokagét tudja megidézni, szóval itt se idézgessen többet.
Ők pedig, mint már mondtam, készségesen kimondják a szavukat.
És Marcsi szépen helyt állt Narutóval szemben?! Öt másodpercenként kellett vedlenie, ezek ráadásul ketten vannak. Közelharcban seperc alatt szépkapnák.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 10, 12:51:48 írta gman » Naplózva
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #4537 Dátum: 11 jún 10, 13:03:16 »

Ha csak az első 2 Hokagét tudja megidézni, azzal is simán nyerne... ha azt mondja nekik hogy "pofa be" akkor azok végig kussolni fognak... ha azt mondja nekik hogy ismételgesség azt hogy útelágazás akkor azt fogják csinálni a harc alatt, közben ledarálják őket.. azért ne felejtsük már el hogy 2 kage-ről van szó, egyik teleportál és genjutsukat használ, a másik fa elemet..., ami állítólag nagyobn is hatásos a bijuuk ellen.. + még ott van ugyebár Marcsi is, aki szintén ismer egy "pár" jutsut (nem feltételezés)
70:30 Marcsi és ölebei
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #4538 Dátum: 11 jún 10, 14:30:18 »

Másfelől nézve kétlem, hogy Orochimaru ismerné a pecsételős fegyvereket, és ha a Kagéket sikerül lepecsételniük Kin testvéreknek nyert ügyük lenne. Utána Orochi nyilván kiismerné a fegyverek hatását, de egyedül nem hozná le őket. Egy 4 farkú Kyuubival is problémái voltak, ezek ketten széttépnék. Bár azt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy nem ismeri Orochi a Rejtett Felhő 5 nagy kincsét, ha ismeri akkor lehozná a 2 Kagéval a harcot. Ha nem ismeri viszont esélye sincs.

Taka vs. Pein, úgy hogy Nagato élve akarja elfogni Sasukét, és az Uchiha ismeri az ellenfele minden képességét?
Naplózva

CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #4539 Dátum: 11 jún 10, 15:15:24 »

Itachi vs Minato

Itachit nagyon leírjátok, pedig ő se semmi ninja volt Mosolyog

Én nagyon is erősnek tartom Itachit (Pein után a 2. legerősebbnek az Akatsukiban), de ebben a párosításban olyasvalaki lett volna az ellenfele, akire a technikái "nem igazán hatnak".

Taka vs Pein
Ezt szerintem kérdezhetted volna úgy is, hogy Sasuke vs Pein, mert a többieket elég hamar elintézné Nagato. A genjutsu (tsukuyomi) ugye kiesik, az Amaterasut vagy elszívja az egyik test vagy Tendo állítja meg. Marad megint csak a Susanno. Az íjas támadással ugyanaz a helyzet mint az Amaterasuval. Egyedül az Itachi-féle teljes Susannonak lenne esélye és ott is a karddal. Ugye akit megvág azt örök genjutsuba zárja. Ugyanakkor Pein támadásai közül Sasuke az idézésekkel is eléggé megszenvedne, főleg az osztódó kutyaszerű vmivel. A Susanno védelme miatt egyedül a Chibaku Tensei az, amivel Sasukét le lehet győzni főleg úgy, hogy a sokáig fenntartott Susanno is igencsak leggyengítené.
Szerintem: 70% Peinnek, 30% Sasukénak.
Naplózva

Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #4540 Dátum: 11 jún 10, 16:29:19 »

Azért írtam a teljes Takát, mert egyedül simán kikapna Sasuke. Ugye ismeri Nagato testeinek a képességét, fordítva viszont ez nem feltétlen mondható el. Tehát Sasuke-ék tudják, hogy az élesztős testtel érdemes kezdeni. Pein testeinek felállása általában azt a testet helyezi elsősorban védelembe de az Amaterasuval könnyedén leszedhetné az Uchiha. Láthattuk, hogy a testek taijutsuban annyira nem jeleskednek tehát azért Suigetsuék is elég jól jönnének. Teszem azt ketten (Juugo, Suigetsu) rámennek a ninjutsu elnyelősre szerintem letudnák rendezni. Persze ezt úgy gondoltam, hogy addig Sasuke foglalkozik a másik 4-gyel. Az idézős test ellen Sasuke is idézhetne nagyobb kígyókat, így az állatok kilennének lőve szerintem. A fő probléma Peinék oldalán az Isteni birodalom test, annak is a Shinra tensei-e. Bááár mivel Sasuke ismeri az ellenfelét lehet őt is legyújthatná egy Amaterasuval, olyan nagyon nagy sebességet nem láttunk tőle amivel kitérhetne. A ninjutsu elnyelős test nem hiszem hogy működne, 2 okból se. Suigetsuék foglalkoznának vele, illetve mint http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/377/14 itt is látszik, a ninjutsu elnyelése valahogy úgy működik, hogy kiteszi maga elé a 2 kezét és képes elnyelni chakrát. Na, ez az Amaterasu ellen lehetetlen lenne.
Ha pedig sikerül leszedniük Yahiko testét is, nyert ügye van a Takának.
Másfelől nézve ha esetleg valahogy kikerüli Isteni Birodalom az Amaterasut akkor bajban vannak Suigetsuék. Főleg ha a Chibaku tensei-t alkalmazná. Bár lehet kicsit erőltetett, de ha jól emlékszem az az emberekre nem hat, tehát azokat nem "szívja magába". Sasuke megidézhetné azt a sast és úgy talán kikerülhetnék a Chibakut.

Most látom kicsit rosszul írtam a posztot. A Pein testeket külön-külön néztem pedig a csapatmunkában van a legnagyobb erejük. Mindegy, Juugoékat Karin még gyógyítgatni is tudja, szóval szerintem esélyesebb a Taka. Főleg ha az élesztőset és Tendo Peint letudják szedni.

60-70% Sasuke csapatának.

Egyébként Tendo hogy állítja meg a Susanoot? Ezt nem teljesen értem. Illetve azt se, hogy a genjutsuk miért esnének ki? Jiraiya hang alapú genjutsuja is hatott, szerintem a Tsukoyomi illetve erősebb illúzió technikák is simán hatnának.

Egyébként valaki megtudja mondani, hogy az Isteni Birodalom Pein az mitől Tendo? Sok helyen látom ezt fórumon, de sose tudtam honnan jön :D Köszönöm előre is!
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 10, 16:47:41 írta Mistich » Naplózva

CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #4541 Dátum: 11 jún 10, 16:57:18 »

Amikor abba a felállásban voltak amire te is gondolsz, akkor annak az volt az oka, hogy nem tudta használni az erejét Tendo: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/431/3. A Kakashi elleni harcban pedig amikor a villámklón ellen használta a Bansho Tein-t, akkor az nem hatott a másik Pein testre, ebből gondolom, hogy amíg közel vannak egymáshoz, addig a Shinra Tenseiel is ugyanez a helyzet, vagyis az Amaterasu ellen tudná használni, ha nem működik az elszívás.
Juugo ellen elég az a taktika amit Narutoval szemben is csinált, amikor átszúrta a kezét. így Juugo kiesik (ez Sasuke ellen is jó lehet) mert Nagato zavarja a chakráját.
Ha egy olyan helyen harcolnak mint a 8farkú ellen akkor Suigetsunak tényleg lenne haszna.
A Chibaku Tenseit csak a harc vége felé lenne értelme bevetni, amikor már Sasuke chakrája tényleg a végét járja. Ez szerintem hamar bekövetkezne, mert a Susannot elég sokat kellene használnia a harc során. A tsukuyomi azért esik ki mert Sasuke nem tudja használni, olyan erős genjutsut pedig mint a két öreg béka használt, a Takából senki sem tud.
A 70 - 30 tényleg túlzás, de szerintem még mindig Pein a favorit: 57% - 43%  Nevet ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 10, 16:57:50 írta CsukiIce » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4542 Dátum: 11 jún 10, 17:13:20 »

A Tsukoyomi azért nem műxik, mert amít Sasuke egy Peint szivat vele, addig a többiek odamennek, és összeverik.
A Susanoot meg az éhes szellem Pein olyan vidáman szippantja fel, mint egy egyszerű rashengant.
Azt amúgy miért hagyta figyelmen kívül mindenki, hogy az állati birodalom Peinnek köszönhetően egy rahedli böszmenagy dög is szaladgál a harcmezőn?
20%-nál többet nem érdemel a Taka.
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #4543 Dátum: 11 jún 10, 17:25:35 »

Szerintem Pein bedarálná a Takát. A genjutsu már csak azért sem sikerülne, mert Nagato irányítja a testekbe a chakrát, így gondolom ki tudja őket szabadítani a genjutsuból (mint Beet a Hachibi). Valamint a Taka egy külön-külön harcoló csapat, nem láttunk tőlük komolyabb csapatmunkát. A Peinektől viszont láttuk már azt a bizonyos formációt, amivel Naruto ellen készültek, szóval elég jó a csapatmunkájuk. A taijutsusok ellen pedig ott van Állati Birodalom Pein, aki elég durva dolgokat szokott megidézni, így szerintem ellennének vele Suigetsuék. Juugo szerintem azzal a Raikage elleni támadásával tudna nagyobb kárt okozni, viszont azt meg elnyelné Preta Pein. Karin jóformán semmire sem jó, chakrát érzékel. Sasuke viszont kicsit neccesebb. A Tsukoyomit már ugye kilőttük, a Susano'o-ja nem hiszem, hogy nagyon-nagyon erős lehet Yatta tükre és Totsuka kardja nélkül (Itachiéhoz nézve), a nyilakat szerintem elnyelné ugyan úgy Démoni Birodalom Pein, viszont az Amaterasut ő használja a legmagasabb szinten. A kérdés, hogy Preta el tudná-e nyelni az Amaterasut, hisz az is csak chakra.
A Chibaku Tensei azonban eldöntené az egész harcot, nem hiszem, hogy Sasuke kitörne belőle.
Taka 10 - Pein 90
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 10, 17:48:13 írta renato » Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #4544 Dátum: 11 jún 10, 18:02:15 »

"Ha egy olyan helyen harcolnak mint a 8farkú ellen akkor Suigetsunak tényleg lenne haszna."

Suigetsu Zabuza kardjával és a víztestével szerintem így is elég jelentős erőt képvisel. Ha Juugoval rámennek a Ninjutsu elnyelősre szerintem lehoznák ketten.

"A tsukuyomi azért esik ki mert Sasuke nem tudja használni, olyan erős genjutsut pedig mint a két öreg béka használt, a Takából senki sem tud."

De tudja Sasuke is a Tsukoyomit, csak az időt nem képes benne manipulálni. Danzou elleni harcot is ezzel a genjutsuval nyerte meg, illetve itt http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/462/7 már sima Sharingannal is rendkívül erős genjutsut volt képes létrehozni. Ezek hatnának a Pein testekre szerintem.

"A Tsukoyomi azért nem műxik, mert amít Sasuke egy Peint szivat vele, addig a többiek odamennek, és összeverik."

Ezért vannak ott a többiek, hogy ez ne történjen meg. Suigetsu és Juugo is képes megvédeni Sasukét ha arról van szó.

"A Susanoot meg az éhes szellem Pein olyan vidáman szippantja fel, mint egy egyszerű rashengant."

Az Éhes Szellem birodalommal a harc elején tudna foglalkozni Juugo vagy/és Suigetsu.

"Azt amúgy miért hagyta figyelmen kívül mindenki, hogy az állati birodalom Peinnek köszönhetően egy rahedli böszmenagy dög is szaladgál a harcmezőn?"

Erre reagáltam már az előző posztomban, Sasukének is vannak erős idézései Mandán kívül. Tudna idézni ellenfélnek kígyókat, vagy ha azt nem is genjutsuval megfogná őket.

Ez csak feltételezés, de ugye a Sharingan alapú genjutsuk a szemen keresztül hatnak. Hogyha egy Tsukoyomit használ az egyik testen akkor az ennek alapján hatna Nagatora is, ami után akár az egész meccs elmehetne ha nem képes kitörtni belőle. Szóval a genjutsuknak tökéletesen kell működniük elméletileg.

Azért az, hogy komolyabb csapatmunkát nem láttunk tőlük elég nagy túlzás. http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/462/7 Ezen az oldalon mondja is Shi, hogy Sasuke a társa támadását használta elterelésnek, szóval elég szépen feltudják már használni egymás technikáit.
Plusz http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/412/5 ezen a linken is látszik, mindenki tudja mikor mit kell csinálnia.

"Juugo szerintem azzal a Raikage elleni támadásával tudna nagyobb kárt okozni, viszont azt meg elnyelné Preta Pein. "

Mivel ismerik az ellenfél támadásait/képességeit gondolom nem pont a Pretát akarná lelőni egy chakra alapú támadással.

A Susanoo-nak viszont nagyon nagy védelme és támadóereje is van. Kage találkozón is, gond nélkül kivédte 5-6 ember elég erős támadását, és azóta még erősebb is lett.

Chibakura pedig írtam, hogy "ha jól emlékszem az az emberekre nem hat, tehát azokat nem "szívja magába". Sasuke megidézhetné azt a sast és úgy talán kikerülhetnék a Chibakut." Ezt még mindig fent tartom.
Illusztráció: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/439/5

Plusz ugye Naruto egyedül is lehozta Pein elleni harcot, akkor a Taka is megoldaná.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 10, 18:05:02 írta Mistich » Naplózva

Oldalak: 1 ... 301 302 [303] 304 305 ... 566
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!