24 szep 21, 08:40:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 299 300 [301] 302 303 ... 566
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki nyerne (csatában)? - 1 hozzászólás minimum 3 teljes sor legyen!  (Megtekintve 1194059 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4500 Dátum: 11 máj 13, 11:32:22 »

Teszek egy utolsó kísérletget arra, hogy meggyőzzem a népet Kakuzu nyerési esélyeiről.
Tegyük fel, hogy Sasori bábserege lekűzdhetetlen túlerőt jelentenek fejvadászunk számára. Kétlem, de tegyük fel.
Vessük össze a két fél taktikáit:
Sasoriról tudjuk, hogy szeret játszani az ellenfelével. Előszőr egyszerre csak egy bábbal harcol. Ez a stratégia illik a személyiséhez, tehát szerintem mások ellen is ugyanazokat a lépéseket játszaná el, mint Sakuráék ellen: elsőnek Hirako, aztán valami erősebb báb. Ha ez nem jön be, akkor jöhet a bábsereg.
Ezzel szemben Kaki mit szokott csinálni? Villámlépésszerűséggel az ellen előtt terem és lekever egy pártonnás tockost.
Ha az ellenfél még él, akkor elemi jutsukkal sortüzet indít ellene.
A szóban forgó harcban ez úgy nézne ki, hogy Kaki szétver Hirako-t, majd lángtengert indít a Hirako-ból kiugró Sasorira. Ha Sasori ezt túl is éli, a hátán lévő tekercs valószínüleg elég, és bábmesterünk egyedül marad, ami lássuk be, nem túl kedvező a számára.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4501 Dátum: 11 máj 13, 12:02:55 »

Nemigazán fog sikerülni ez a meggyőzés. Mosolyog Nem lenézve egyik fél képességeit sem. Én 50-50 %-ra saccolom a két felet. Amit írtál az mindjárt ott meg is áll, hogy megindul felé. Azt a sok mérgezett tűt túl is kellene valahogy élni sérülés nélkül. Ha mégis túlélné akkor a közelharcban az a mérgezett farok brutális. Csak egy kis sebre van szüksége Sasorinak. Ráadásul ezek a mérgek nem bomlanak le egyik pillanatról a másikra. Három nap a halálig, de a halál előtti időben teljesen lebénulsz. Amíg pedig nem halsz meg addig nem lehetséges a szív kicserélése. Igazán a bénulás a probléma és nem a halál. Bénult állapotban pedig a többi szív könnyen elpusztítható. Másrészt ha le is verné Sasori egyik vagy másik testét az csak átköltözik egy másik bábjába. Még egy hatalmas elönye van a bábosoknak. Az pedig a chakrájuk finom irányítása. Szinte mindenhez hozzátudják kapcsolni amihez egyszer hozzáértek. Még egy fontos dolog. Neki több lehetősége van költözködni mint Kakuzunak. Tulajdonképp csak a szerencse döntené el a párbajukat. Az is igaz, hogy ahova egy feladat végrehajtásához brutális erő kellene, akkor oda Kakuzut választanám párnak és Sasorit selejtezném. Egy az egy ellen viszont Sasori lenne párom a harcban.
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 13, 12:17:33 írta rini67 » Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #4502 Dátum: 11 máj 13, 12:12:24 »

rini67 ezzel csak ott van a bökkenő ,hogy kakuzu "acélbőrén" nem ütne kárt a mérgezett tű.
gman az cseppet vicces hogy elégnek Sasori tekercsei és vége a harcnak:D
A kezdő burka nem okozna gondot Kakuzunak ,viszont Sasori olyan választékosan tud támadni ,amit nem hiszem hogy bírna az öreg még chakrával sem ,Valamivel több esélyt látok arra hogy Sasori nyer.
60-40% -ban kb
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 13, 12:13:34 írta titius » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4503 Dátum: 11 máj 13, 12:25:56 »

titius - nincs ebben bökkenő. Ha kiterjeszti a chakráját és beletolja a fegyvereibe akkor bizony beleszalad egy két darab. Másrészt a kőbör fenntartása sem tartós képesség ha emlékszel rá. Csak arra a rövid időre tartható fenn amíg a becsapódás megtörténik. Persze alkalmazható többször is de nem folyamatos támadások kivédésére. Ennek a jutsunak a hatása túl rövid ideig tart ahhoz, hogy közel kerülhessen az ellenfélhez. Tipikusan nagy erejű támadások kivédésére alkalmas, de mozgás és támadás közben nemigazán alkalmazható.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4504 Dátum: 11 máj 13, 12:45:53 »

rini67:ha csak ennyin múlna, akkor a kőbőr kicsit értelmetlen lenne, mert minden kis genin képes csakrát vinni egy fegyverbe. Persze lehetséges, csak sok csakrával. Ha Sasori biztosra akarna menni, akkor mind a kb. 500 senbonba annyi csakrát kellene töltenie, ami átviszi a kőbört. Ekkora csakraveszteségbe pedig Sasori belerokkanna.
Másrészt Kakuzu nem csak erős, de gyors is. Mire Hirako kinyitja a száját, hogy lőjön, addigra Kaki már ott van és üt.

gman az cseppet vicces hogy elégnek Sasori tekercsei és vége a harcnak:D
Ez iróna volt?
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 13, 12:46:25 írta gman » Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #4505 Dátum: 11 máj 13, 13:01:17 »

Az se hagyható figyelmen kívül, hogy Hirako egyszerre csak egy adott területre tudd lövöldözni. Ha Kakuzu kienged 2-3 szívet és azok földről-égről bekerítik akkor bajba lesz a kis bábmester és szerintem se ő sem a bábjai nem tudnak túlélni egy tűz-levegő kombót. a 3-madik Kazekage az egyik legerősebb bábja Sasoirnak és a vas homok elég erős fegyver de Kakuzunak elég 1-2 szívet Sasorira küldenie, hogy megzavarja a koncentrációját.  Szerintem Kakuzu nyerne még ha el is veszít közben 1-2 szívet.  Mosolyog
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4506 Dátum: 11 máj 13, 13:12:54 »

Miért is lenne értelmetlen? Egyszerűen nem ilyen támadások kivédésére találták ki. Erre biztos van valamilyen másik védelem. A kőbör tipikusan egyszeri és nagy erejű támadások kivédésére szolgáló jutsu. Lásd Choji támadását. Sasori ráadásul nem egy kezdő genin a sarokról. Láthattad, hogy például a földön heverő tárgyakat is lazán mozgatták chakrával. Gondoljál csak bele, hogy megfog egy mérgezett tárgyat és hozzávágja Kakuzuhoz amikor támadásba lendül. Kivédeni nem teheti kézzel a sérülés elkerülése végett. Most visszaolvastam a kőbörös részeket. Ezzel még az is probléma, hogy nem tud addig mozogni a tag amíg le nem engedi a védelmét. Tehát nem kerül közelebb az ellenfélhez. Ha azt nézem, hogy Deidara állítása szerint nála erősebb volt Sasori akkor akkor azt kell mondanom, hogy vagy megölnék egymást vagy Sasori kis különbséggel győzne. Ráadásul azt gondolom, hogy Deidara aránylag könnyen legyőzné Kakuzut és nála Sasori erősebb.

Tilon - Ugyan ez áll Kakuzura is. Ha Sasori ráküldi a 100 bábuját az kizárt, hogy ne szedjen be néhány sebet. És mint tudjuk, Sasori mérgéből szerzett seb végzetes lehet. Ezért lehet pontosan azt állítani, hogy nagy eséllyel kifektetnék egymást.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4507 Dátum: 11 máj 13, 13:49:59 »

Mint már írtam Sasori nem fog elsőre mindent beleadni, Kakuzu meg igen, Tillon is arra gondolt, hogy ha Kaki előbb engedi ki a szíveit, akkor Sasorinak mozdulni sincs esélye.
Másrészt Kakuzu nem csak erős, de gyors is. Mire Hirako kinyitja a száját, hogy lőjön, addigra Kaki már ott van és üt.
Ez meg még mindg igaz, mivel nem írtál rá ellenpédát.

Deidara pedig elég kínosan érezné magát, amikor Kakuzu sorra bénítja meg a bombáit vilámokkal. (Kaki hamarabb rájönne, mint Sasuke, mert hát ugye okosabb, meg az elemekhez is jobban ért.)
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 13, 13:50:47 írta gman » Naplózva
hirariko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



WWW
« Válasz #4508 Dátum: 11 máj 13, 14:56:58 »

gman: csak ott bukik az elméleted, hogy nem tudjuk, hogy harcolna kakuzu ellen sasori, akit ugye ismer, sakuraék ellen azért látszott, hogy eléggé lenézte őket, ha meg kezdettől fogva mindent bedob sasori, akkor szerintem nincs sok esélye kakuzunak.Hogy legyen meg a 3 sor, kiváncsí lennék egy Jiraiya vs. Kakuzu ra, szerintem Jiraiyanak több esélye van itt a Békák miatt, olyan 70-30 ra saccolnám Jiraiyanak.
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 13, 16:02:31 írta hirariko » Naplózva

Az aláírás Chakra, a moderátor törölte, mert: Ez nem a reklám helye. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #4509 Dátum: 11 máj 13, 15:27:00 »

Először: "mint már írtam Sasori nem fog elsőre mindent beleadni, Kakuzu meg igen"
Ő is várt, mint Sasori a végső fegyverrel, csak mivel Sasori arzenálja messze felülmúlja Kakuzuét, így tovább tartott a végére érni. Amúgy ha valaki emlékszik még, Hirako-t Hirukonak hívták és anno Sasori végülis öngyilkos lett, ahogy Chiyo mondta.
Másodszor: kétlem, hogy a kőbőr megállítaná a Vashomokot, ami szintén mérgezett, így abból egy támadás végzetes
Harmadszor: amit már, én,és a legtöbb "nyitottszemmelmangátolvasó" is leírt, az egy dolog, hogy Chiyo képes volt legyőzni őt Sakurával (úgy-ahogy), de ez is 2 ok miatt történt:
- Volt ellenszerük. Ez azért volt, mert Sakura főszereplő, nem halhatott meg. Senki más nem tudott volna védekezni, ha bejut a méreg.
- Chiyo bábMESTER volt, akárcsak Sasori. Ő maga mondta, hogy a támadásokat csak egy jó bábmester láthatja át, és Sakurát is nagyrészt ő irányította.
Negyedszer: Kakuzu a kőbőrt általában nem egész testen alkalmazta, viszont Sasori szinte minden fegyvere meglepetésszerű
És végül: Mint láttuk még így is alig vetett be vmit anno Sasori, hisz a mangások tudhatják, hogy 3-4 embert lazán irányít a fonalaival. És ha ehhez hozzátennénk a többezer fonalat a testében...
___________________

Szerk: És Sasori is bőven gyors, nem tudom, emlékszel-e mikor kivédett egy Démonszél shurikent... Na meg mikor 2v1 ben tolta Apu-anyu ellen, az nem volt elég gyors?


OFF: 1.: Tényleg, tévedtem, nem 300 bábja volt ^^ tiszta szégyen, hogy ilyet elfelejtettem, pedig nagyon bírom Sasorit
         2.: Előttem lévő 2 embernek: sztem bővítsétek kicsit a hszeiteket a 3 soros szabály miatt
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 13, 15:29:08 írta Zer0 » Naplózva
LordHidan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 207


« Válasz #4510 Dátum: 11 máj 13, 17:42:08 »

A kakuzu deidara ellenhez visszatérve: Deidara a csatáit e levegőből kezdi, és onnan is támad magyarul Kakuzu honnan a fenéből jönne rá hogy Deidara föld elemet használ, mert sasuke is csak sharingannal látta, de ha rá is jön akkor a C4 ellen mit tudna kezdeni vagya a C3 ellen? A C3-at csak-csak kivédi egy kőbörrel de a C4-et nem hiszem főleg hogy esélye sincs megmondani mit csinál. Deidara hozná a csatát sztem.

Azt hangoztatták hogy Sosori erősebb akkor Kishimotonak még se a C2-ről se a C4-ről fogalme sem volt szerintem tehát az alap C1 C3-as Deidara tényleg gyengébb Sasorinál de a C2 C4-gyel már nem bíztos. (A c4 igazáából semmit nem ér sasori ellen csak az erő kedvéért megemleetettem)
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4511 Dátum: 11 máj 13, 17:49:01 »

Pont az a lényeg Deidaránál, hogy távolsági harcban nagyon jó. Így könnyen harcolhat Kakuzu ellen. Másrészt szerintem Deidara pont azért mondta, hogy veszítene Sasori ellen mert a legveszélyesebb támadása nem használna Sasori ellen. Másrészről ne felejtsük el, hogy Sasori bizony a bábjai révén nagyon hatásos tud lenni távolra is, a 3. Kazekage képességét még nem is említettük. Így Deidarát megfoghatja egy harcban. Pont ez a távolsági harc verzió nehezítheti meg az élőholt kagék harcát is. Ha nem tudnak valamilyen módon az egységek közelébe kerülni, akkor egyszerűen elsöpri őket  Gaara longrange hadosztálya. Legyenek bármilyen brutálisak is. Ahogy Kakashi is mondta. Egy közelharcosnak esélye sincs egy távoli harcos ellen hacsak nem tudja közelharcra kényszeríteni. Márpedig Deigarát igen nehéz lecsalogatni ónét.
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 13, 18:01:38 írta rini67 » Naplózva
Gaki
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 24

Joghurtos nokedli egy koponyában :D


« Válasz #4512 Dátum: 11 máj 14, 11:57:20 »

Úristen.. a teste szerinted miből épül fel?  Technikai KO
Szerintem különben Kákuzu nyerne,mert
 -az agyag hatástalanítva villám elemmel.
-Deidara szeret játszadozni,ahogy meg előttem is mondták,Káki egyből operál.
Ha tud a C4-ről ,akkor  bemegy a földbe/Ha meg nem,akkor viszont SZIVACS.
Szóval olyan 55%-45 % Dei' javára.
 Mosolyog
Naplózva

"Ki vagy te, hogy bíráld az életet, amit élek? Nem vagyok tökéletes. Nem is azért élek, hogy azzá váljak, de mielőtt mutogatni kezdenél, győződj meg róla, hogy a te kezeid tiszták!"
/Bob Marley !
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4513 Dátum: 11 máj 14, 12:18:07 »

Ezt pont az bizonyítja, mármint a sejt rendszert, hogy amikor Naruto lepadlóztatta a RS támadással akkor a sejt rendszerét mérgezte meg. Amúgy azért ne gondoljuk, hogy minden kis bombát olyan könnyű leszedni a villám elemmel, hiszen ezeket a kis bombákat is irányítja a távolból Daidara. Ráadásul Kakuzu nem képes úgy látni mint Sasuke a sharingannal. Nem tud olyan precíz lenni egyszerűen.
Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #4514 Dátum: 11 máj 29, 17:39:19 »

Danzo VS RAIKAGE? Ördögi
Nagyon jó csata lenne. Raikage még Sasukénél is agresszívabb lenne Ördögi Kezdésének Raikege nekiront Danzonak egy csapással végez vele. Ekkora Danzo megjelenik a háta mögött kunai pengével szúr egyet , de villámpajzson az nem fog.
Raikage, erre földbe nyomja megint meghal. Danzo erre szél elemel próbálkozik, de Raikage annyira gyors hogy azt sem tudja hova lőjön:d Megint meghal Danzo... Megidézi a Bakut, De raikage megfogja és eldobja. Danzo tehetetlen mert nem tud ellene védekezni és nem is tud támadni mert nem látja hol van. Véleményem szerint RaiKage hamarabb megölné Danzot mint Sasuke.
RaiKage 90% Danzo 10%
Naplózva
Oldalak: 1 ... 299 300 [301] 302 303 ... 566
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!