24 szep 21, 03:52:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 295 296 [297] 298 299 ... 566
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki nyerne (csatában)? - 1 hozzászólás minimum 3 teljes sor legyen!  (Megtekintve 1193831 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #4440 Dátum: 11 ápr 09, 22:25:42 »

Kakashi vs. Ita-Sasuke-nél a 70-t kicsit soknak érzem. Ha belegondolunk Yamato-Naruto-Sakura-Sai négyest Sasuke úgy szívatta össze meg vissza, ahogy akarta. Kakashi más szint mint a fent említettek, de sebességben szerintem egy hajszállal jobb Sasuke, és a genjutsuk is jól mennek neki. Az Amaterasu nem feltétel a Kirinhez, Dei ellen is volt esélye, hogy használja, és valószínűleg a fenti négyest is ezzel intézte volna el, ha Orochi nem állítja le. Én olyan 60%-t adnék Kakashinak.

Kakashi vs. MS Sasuke. Itt viszont én Sasukénak jóval többet látok, már csak a harcstílusából is kiindulva. Egy ideje úgy játszik, hogy ha valami nem tetszik neki rögtön Amaterasu. Akár már itt vége is lehetne, de Kakashi is elég tapasztalt, jó eséllyel kikerülné. Ha az első 5-6 Amaterasut és 5-6 Susanoo nyilat túléli Kakashi (amire sok esélyt nem látok) utána tényleg lenne valamennyi esélye, de még úgy se lenne garantált a győzelem. Itt én 70-30-as arányt látom a feleknek, az Uchiha javára.

A többihez nagyon nincs hozzáfűznivalóm, esetleg mindkét résznél 5-10%-al csökkenteném a különbséget, de egyetértek amúgy.
Naplózva

gt12
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361


« Válasz #4441 Dátum: 11 ápr 10, 08:34:03 »

A Kirinhez rengeteg tűzre van szükség, aminek létrehozásához Sasuke egy Amaterasu borított lángoló erdő hőjét is felhasználta.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/391/7
Éppen ezért a használata rendkívül körülményes. Ideálissá kell tenni a körülményeket viharfelhők képződésére. És nem csak a felszálló hőnek kell meglennie, hanem pl. a páratartalomnak is megfelelő szinten kell állnia. Túl sok mindennek kell stimmelnie a használatához.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4442 Dátum: 11 ápr 11, 21:11:09 »

Én a tapasztalatot/rutint nem nézném le a helyetekben. Minden csatát csak az erő oldaláról határoztok meg pedig bizonyított tény, hogy ennek a két tulajdonságnak legalább annyi köze van a győzelemhez mint vagy az erőnek vagy gyorsaságnak. Például a nagy tapasztalattal rendelkező személy jó előre megjósolja a másik reakcióját egy adott eseményre/jutsura. Ez pedig olyan tulajdonság ami rettenetesen nagy előnyt biztosít a rutinos harcosnak.
Naplózva
Tr4nCe
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 533


R'innegan User


« Válasz #4443 Dátum: 11 ápr 12, 10:53:54 »

Sasuke MS. vs. Kakashi:

Nos, eme csata egy igazi harcos vérrel megáldott, hatalmas erővel rendelkező shinobi és egy sok csatát megélt, higgadt, taktikus jouninról szól.  
 Ami Kakashi előnye lehet az az, hogy Sasuke a tanítványa volt ezért ismeri a reakcióit egyes dolgokra. Ellen a kevés chakra és a lényeges erő különbség.
 Sasuke előnye a genetikája. Gyors, erős és mindent lát ami számára szükséges. Gyengesége pont ebben rejlik, hogy csak erre hagyatkozik és hajlamos feleslegesen túl strapálnia magát.

Egy sík terepen Sasuke pillanatok alatt végez a jouninnal, de egy picivel erdősebb, sziklásabb részen nagyban megnőnek az esélyei Kakashi senpainak. Az egész csatát az döntené el sztem, hogy ki tudja e hozni  a komfort zónájából Sasuket. Gondolok itt arra, hogy hat a lelkére és felidegesíti vagy ki tudja billenteni a magabiztosságából. Ő is tudja ha frontálisan harcol vele elhull. Azt kell mondjam, ha Sasuke úgy harcolna mint anno Deidara ellen csak kombinálja az MS képességeket is, Kakashinak semmi esélye sem lenne. Betalál 1 Tsukiyomit akkor vége, és erre megvan az esély mert ha hatni akar Sasukere akkor bele kel néznie a szemébe. Viszont ez lehet a legnagyobb fegyvere! Sokszor nem látja azt az ember ami az orra előtt van. Ekkor ő is tolhat 1 kamuit amíg papol, vagy csak 1 sima raiton klónnal papoltat és jön a Rakiri vagy a Rasengan hátulról. Rasengannal jobban járna 1 mester villámhasználó ellen sztem. Ez akkor borul ha Sasuke Susanooval veszi magát körül. Ennek  nem kell teljesnek lenni, elég az alap minimál védelem. Amennyiben ez van, akkor nincs mese lőj és fuss taktik működhet amíg ki nem fárad és minimálisra esik vissza a chakrája az Uchihanak. Ahogy néztük ez azért nem fog olyan könnyen bekövetkezni, na meg a bosszú igen erősen táplálja az erejét. Én nem tartom valószínűnek, hogy tudná addig tartani a frontot Kakashi, amíg a susanoo+amaterasu nyilazok mint az állat kombót fent tudja tartani Sasuke. Csak azzal van esélye ha kibillenti a komfort zónájából és így hagy időt neki 1 halálos találat bevitelére.

Sasuke MS. vs. Kakashi:  60 - 40%
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 12, 13:13:39 írta Tr4nCe » Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4444 Dátum: 11 ápr 12, 12:08:49 »

Valamilyen szinten hasonlónak tartom az eszmefuttatásodat az enyémhez de azzal kiegészíthető, hogy a MS is korlátozható és így tajjutsura kényszeríthető Saske is. Például a köd jutsu hatását már láthattuk és ezt Itachi is elismerte. Másrészt Kakashi harci tapasztalata és meglehetős ravaszsága is hasznos lehet. Ide még be lehet sorolni az elemek feletti ismereteket. Sasuke tűz és villám. Kakashi villám, föld és víz de a tűz sem áll messze tőle. És azért valjuk be. A villámmal kiüthető Sasuke villáma, míg a tűz könnyen megfékezhető a víz elemmel. Ezekből mind láttunk tőle jutsut. Fizikailag illetve taijutsukban biztos nem gyengébb mint Sasuke, sőt. A mozgásokat ugyan úgy leköveti a szemével mint Sasuke. Jutsu ismerete szerintem jobb Kakashinak aki több mint ezer jutsut másolt le (ki tudja mennyi új jutsuk tanult Sasuke Oro-nál). Igazából úgy gondolom, hogy Sauke erősebb technikákat ismer/használ de ezek chakraigénye és idézési ideje is sokkal nagyobb mint az egyéb egyszerű technikák. Igaz mondhatjuk azt is, hogy Saske több chakrával rendelkezik mint Kakashi de általában jobban is pocsékolja ezt a mennyiséget. Őszeségében döntetlenre hoznám ki a két harcoló fél csatáját. Egy kis szerencsével bármelyik győzhet.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #4445 Dátum: 11 ápr 22, 15:06:31 »

Szerintem döntetlen lenne, hogy miért? Azért mert rasen shurikenes edzés után azért lett erősebb a naruto mert megtanulta a rasen shurikent, de mint tudjuk a rasen shurikennek komoly következményei vannak, és nem hinném, hogy rasen shurikent ott dobálgatná a sasukenak mert egyrészt lefárasztja, másrészt komoly sérüléseket okoz saját magának is. Akkor bírja ki használni a rasen shurikenes edzését amikor már sennin módba van, de mivel akkor még nem tudta a sennin módot használni. Én egy döntetlenre szavaznám ezt a meccset vagy nagy nehezen sasuke győzelem lenne hisz itachi ellen meg deidara ellen elégé jó szintet hozott sima sharingannal is.
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #4446 Dátum: 11 ápr 22, 15:19:00 »

Hiába tudja használni a Rasenshurikent, Sennin mód nélkül az életben nem találná el vele Sasukét. Az alap sebessége Narutonak nem változott az edzés után, Orochimarunál lévő "harc" alatt meg a komplett Konohai bagázsból bolondot csinált Sasuke. Egyik se tudta követni a mozgását. Plusz 1-2 elrontott Shuriken után már mozdulni alig tudna Naruto. Sasukének itt nem voltak olyan nagyon nagy chakraigényű technikái, egy sima Chidorival vagy a kardjával befejezné. Hogy egy kicsit megcáfoljam magam: ha esetleg mégis eltalálná Sasukét(amire szinte semmi esélyt nem látok) akkor is egy Orochimaru féle helyettesítéssel megúszná a dolgot. Igaz sok chakrába kerülni, de nyert helyzetben lenne utána. Vagy akár egy sima genjutsuval is hozhatná. Legalább 75% Sasukének és akkor még szerintem kicsit keveset mondtam.
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #4447 Dátum: 11 ápr 23, 10:38:49 »

Hát az az MS Sasuke, aki az animében ott volt (csak Amaterasu és Tsukuyomi), vagy Susanooval együtt?
Sztem Susanooval nyerhet Sasuke, bár az se biztos, hogy kibír egy bijuu bombát. Ha ismerik egymást, akkor tuti ninjutsuznak csak, mert kardvívásban bee a jobb, a genjutsu meg nem ér semmit ellene.
70%-30% Kirabinek.
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #4448 Dátum: 11 ápr 23, 11:45:49 »

Animében is volt már Susanooja Nevet. Az más kérdés hogy lesz az még ennél jobb is. Kardvívásban tényleg jobb Bee, de közelharcban nyerne Sasuke az Enton miatt. Távharcban is esélyesebbnek látom az Uchihát az Amaterasu adta lehetőségeknek köszönhetően. Bee egyik lehetősége az lenne ha ellőne egy Bijuu bombát, de mint tudjuk annak a létrehozása nem 2 másodperc. Amíg gyűjti a chakrát a szájában Sasuke simán legyújthatja a fejét. Tehát ha felveszi a nagy bijuu formáját szinte esélye sincs Kirabinak. Ha ember formában marad, vagy emberi formába sűríti a Bijuuja erejét még kicsit jobban járna, kisebb célpont lenne és úgy a sebessége is nagyobb mint a nagyon nagy formájában. A rappernek úgy látok még esélyt(a bombán kívül) ha folyamatos Susanoora kényszeríti az Uchihát és elhúzza a harcot, hogy az utóbbi kifáradjon. Bár ennek megvalósítása nem lenne könnyű, Sasuke elég forró fejű, gyorsan le akarná rendezni a dolgot, ami - lássuk be - elég jól megy neki. 60-40% az Uchihának.
Ez a 3 hozzászólás összesen volt 3 sor.

Mondod ezt egy kevesebb mint két soros hsz-ben ikszdé
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #4449 Dátum: 11 ápr 23, 11:55:15 »

Off: Van aki úgy értelmezi a 3 sort, hogy 3 sort kezd meg Nevet Vki meg még úgy se...


On: Épp ezért kérdeztem, hogy MS Sasuke abból az időből, mikor Bee ellen harcolt, vagy a jelenlegi? Mert akkor se Susanoo se Enton nem volt.
"Amíg gyűjti a chakrát a szájában Sasuke simán legyújthatja a fejét. "
Azt bírom, hogy igaziból az animékben mindig kivárják az ellenfelet Nevet Minden harcnál beszélgetnek meg gyógyítják egymást, az ellenfél meg megvárja xD

Mit gondoltok egy Tobi vs Itachiról? Elég sokat volt róla szó, és mangában is lett említve, ezért érdekel.
Szal akkor legyen egy narancsmaszkos tobi vs itachi, meg egy mostani tobi vs itachi...
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 23, 11:57:05 írta Zer0 » Naplózva
naru-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323



« Válasz #4450 Dátum: 11 ápr 23, 12:03:54 »

Hát én azért nem írnám le Bee-t ilyen könnyen.Igazából még nem is láttuk 100% harcolni,elemben Sasukérol már szintem mindent tudunk(az új ereje kivételével).
Tobi vs Itachi harcot szerintem Tobi nyerné meg.Mert szerintem Tobi nem Itachitol hanem a birtokában lévő tudástol félt.Ezért feltételezem h tobi erőseb.
Mit szólnátok 1 Temari vs Chouji harchoz?
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #4451 Dátum: 11 ápr 23, 12:21:07 »

Huh, tényleg, én értettem félre a postod ezen részét. Bocsi, látszik hogy most keltem nem rég. Nevet

Szerintem minden formában Tobi nyerne. Mivel a narancssárga gyengébb a jelenleginél inkább ahhoz írok. Röviden lezárhatnám annyival is, hogy ha Itachi letudta volna győzni akkor már megtette volna, de erre jöhetne ellenérvként, hogy beteg volt, gondolom te meg egészségesre gondoltál, úgyhogy nem teszem. Nevet Így jobban belegondolva nagyon nincsenek érveim, de erősebbnek látom Tobit. Ita sima genjutsui nem hinném, hogy működnének rajta, kétlem hogy ennyivel le lehetne győzni. A Tsukoyomi is ugyanez a kategória, biztos vagyok benne, hogy megvan Tobinak az ellenszere rá. Nos, igen ezekre pont annyi érvem van, hogyha ennyivel le tudta volna győzni, azt betegen is megtehette volna. A lepecsételés(amivel elkapta Orochit is, nem jut eszembe a neve) lehetne az egyik ütőfegyvere Itának, illetve az Amaterasu. Illetve visszavonom, az Amaterasut leszedte magáról Tobi mikor Sasuke gyújtotta le. Esetleg még azt csinálhatná Itachi, hogy csinál valami komolyabb genjutsut, és amíg Tobi ügyködik, hogy kiszabaduljon belőle, gyorsan lepecsételné. Mást nem nagyon látok amivel nyerhetne. Viszont, még így is 65-70% jár Tobinak. A Rin'neganos ellen (ugyan nem tudjuk mire képes) de 5-10%-nál semmiképp nem jár több Itának.

Így utólag visszaolvasva elég össze-vissza lett az egész, de nincs kedvem javítani, a lényeget meg lelehet szűrni belőle Nevet


Hát én azért nem írnám le Bee-t ilyen könnyen.Igazából még nem is láttuk 100% harcolni,

Teljesen igaz, nyilván Kisame ellen se mutatott meg semmit az erejéből, csak poénból hagyta magát félholtra veretni. Nyilván volt még valami ütőkártyája csak nem volt kedve megmutatni a cápa ellen.

Temari vs. Choujit nyílt terepen Chouji hozná, míg erdős, fás helyeken Temari esélyesebb.
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #4452 Dátum: 11 ápr 23, 12:27:36 »

Szerintem ez egyáltalán nem biztos. Mint ahogy Kakashi sensei mondá Narutonak. A közelharcosnak esélye sincs egy távolsági harcossal szemben mindaddig amíg nem tudja közelharcra kényszeríteni a távolsági harcost. Márpedig Temari távolsági harcos. Nagyon jó stratéga és ebből követezően nem is menne egy díjbirkózó közelébe. Másrészt láthattuk, hogy a szélelem amelyet használ, nagyon jól passzolna az erdészeti fakitermelés ágazathoz. Egyszóval egy szobában Chouji nyerne de ahol van tér, mező tehát mozgási lehetőség ott veszítene.
Naplózva
Domynyk
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 1321


« Válasz #4453 Dátum: 11 ápr 23, 18:41:52 »

Ki nyerne egy Kakuzu vs Sasoriban? Sztem Sasori mert neki több bábja van Nevet , és biztos van olyan emberi bábja, ami tud elemeket használni, így Kakuzu szörnyeinek erejét tudná közömbösíteni.
 És egy Nagato vs orochimaru? sztem ez szoros meccs lenne, végülis itt az döntene, hogy nagato mikor fogyna ki a chkaraból, mert oro halhatatlan Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 ápr 23, 18:53:40 írta Domynyk » Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #4454 Dátum: 11 ápr 24, 08:24:45 »

Idézet
És egy Nagato vs orochimaru? sztem ez szoros meccs lenne, végülis itt az döntene, hogy nagato mikor fogyna ki a chkaraból, mert oro halhatatlan Nevet

Könyörgöm ezt a csatát ne hozd fel:) Értelmetlen szerintem felhozni orochimaru erős volt ez tény, de 4farkú kyuubi ellen össze-vissza szenvedet mind a kyuubi mind az orochimaru, pein meg a hat farkút is oda verte és tudjuk, hogy rendelkezik a rinneganal is ráadásul sok chakrája is volt szerintem. Én egyértelműen nagatot hoznám győztesként mert ő egy olyan karakter akit nem nagyon tudnak leverni sőt szerintem nem is tudják őt leverni csak a msotani sasuke,madara,naruto bírná őt szét szedni. Egy orochimarut nem nézek le, de tisztába vagyok mind a két ellenfél erejével én így 65-35% adok nagato javára.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 295 296 [297] 298 299 ... 566
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!