24 szep 21, 11:51:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 273 274 [275] 276 277 ... 566
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki nyerne (csatában)? - 1 hozzászólás minimum 3 teljes sor legyen!  (Megtekintve 1194263 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
vegita
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Válasz #4110 Dátum: 10 dec 21, 19:38:43 »

Az lehet hogy Kisame könyedén legyőzné őket, de nehezítsük azzal hogy Suigetsu és Zabuza összefognak.
Nah ígyis lesz-e Kisame nak esélye a másik 2 kardforgató ellen, vagy pedig eljött a halálának napja.
És mondjuk a harc legyen olyan helyen mint ahol BEE harcolt Kisame ellen.
Naplózva
Zsoc
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 126


Kellemetlen...


« Válasz #4111 Dátum: 10 dec 21, 22:55:55 »

Valóban van Bee-nél samehada, azt hittem mikor Kisama kibújt belőle, hogy a kardal együtt elpusztult.
No mindegy.

Ettől függetlenül azt hiszem értitek mire gondolok, ne adjunk már plussz képességeket az embereknek, mert íg kitalálhatnánk akármit.

Az a tény, hogy Tsunade a jelenlegi legjobb gyógyító ninja és az hogy Jiraya egyedül harcolt Pein ellen, és mondhatjuk hogy egyenlő félként. Az egyértelműen az ő malmukra hajta a vizet. Szerintem nem nagyon kell magyarázni, hogy idézések természeti energiák, jutsuk erő gyorsaság. Mert ez a két példa elég arra hogy lássuk nem piskóták.
Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #4112 Dátum: 10 dec 22, 09:58:04 »

De mi a francért nem hatna a senjutus chakra?!
Jó hogy esélytelenek a senninek ah ilyen feltételeket szabsz meg.
A másik meg ne felejtsétek már el kikről van szó...két sanninról akik Konoha legerősebbjei közé tartottak.
Nehogy már egy junchuuriki ellen 30 százalékot adjunk neki...
A bijuubombról meg annyit ,hogy baromira sokáig tart még "betölt"láttuk addig ők nem egy helyben állnának ,meg láttuk hogy Katsuyu megvédte az embereket a Shinra Tenseitől ,ami azért jóval nagyobb pusztító erővel bírt.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4113 Dátum: 10 dec 22, 10:02:26 »

Valaki azt írta, hogy Kisame megszorongatta Bee-t. Igen, de miért? Mert közben a baltás csávóra és a plüssmacira is figyelnie kellett. Maximum akkor nem lenne egyértelmű a végeredmény, ha mind a három sanninnal harcolna egyszerre, de kettővel simán elbánik. Valaki azt is írta, hogy a sennin forma egyenlő a bijuu-átalakulással. Akkor Naruto miért tanulja az utóbbit, ha az előbbire már képes?
Oké, új ötlet: Karin, Jugo és Suigetsu vs. Itachi (atomrészegen, két adag hashajtóval a szervezetében Nevet)
Naplózva
Tr4nCe
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 533


R'innegan User


« Válasz #4114 Dátum: 10 dec 22, 11:02:35 »

Érdekes lenne, mert nemtom a pia után a 3as látásnál meik Jugoora vagy Suigetsura vagy Karinra nyomná  az amát. Nevet
Bár karinra a genjutsu jó lehet, vmi sado-mazo gépbe hagyja álmodni. Vagy lefingja az 1iket mint ahogy Naruto tette Kibaval. Nevet Viccet félretéve nehéz dolga lenne mégpedig Karin miatt, mivel mindent érzékel amit ő csinál. Szóval legelőszőr őt kéne kivonni a forgalomból vhogy. Viszont a másik két delikvens elégge kitartó és ellenálló shinobi. Nem véletlenül választotta őket Sasuke anno. Egyesével lehet nem nagy ászok, de 1ütt jól kiegészítik egymást. Perszre ettől függetlenül semmi esélyük sincs Itachi ellen. Hisz az 1ik legjobb Uchiharól beszélünk. Azért okoznának kellemetlen meglepetéseket a bratyónak.

Itachi Uchiha - Taka 3tag : 70 - 30
« Utoljára szerkesztve: 10 dec 22, 11:03:28 írta Tr4nCe » Naplózva

titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #4115 Dátum: 10 dec 22, 11:22:46 »

Karinnak ha az érzékelő képessége nem is ,a gyógyító az eléggé nagy szívás...
Juugo még a könnyebb falat láthattuk hogy túlélte a Raikage támadását.

Azt is tudjuk hogy Sharingan használó ellen 1 v 1ben nincs esély.
Szóval így a genjutsuk is kiütve.Viszont ha a Tsukoyomi betalál vége a bulinak valaki számára.
Még jó hogy van Amaterasu.Suigetsu már problémásabb ,mivel én úgy vettem ki hogy a teste sebezhetetlen és szerintme még az Amaterasut is túl tudná élni ,ezenfelül mivel Itának nincs raiton eleme ,ami ugye Suigetsu gyengéje így leeht ha nem ütne be a genjutsu és nem tud mit kezdeni a víz testével ,szerintem előugorna egy Sussanno és a pecsételő kard.
Naplózva
juura
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 346


« Válasz #4116 Dátum: 10 dec 22, 13:43:48 »

Kakuzu&sarutobi vs. raikage?Ilyen harc szerintem még egyszer sem volt,és szerintem ez jó kis harc lenne.Nos,egy kis elemzés:Sarutobi:ninjutsu mester,shiki fuujin,enma.Kakuzu:a legjobb nin-jutsu használó,óriási tapasztalat.Raikage:villám-aura,hihetetlen sebesség,óriási erő ami tsunadéjé-val vetekszik.Sarutobi a shiki fuujin-nal nem menne semmire,mert a raiakge túl gyors hogy megfogja ez már biztos.Szerintetek ki nyerne? Gondolkozik(Amúgy,lehet tényleg túl becsülöm a raikagét,de azért ezeket vegyétek már figyelembe: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/463/3 http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/463/5 http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/463/13 Nevet).
« Utoljára szerkesztve: 10 dec 22, 13:53:50 írta juura » Naplózva
Couthbert
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 223



« Válasz #4117 Dátum: 10 dec 22, 21:05:39 »

Nos, ritkán elemzek, de most úgy látom megkívánja a helyzet. (Mikor is elemeztem utoljára? Uh, nem is tudom, a fene egye meg)

Kakuzu, Sarutobi vs Raikage

Ha az ember meglátja ezt a három nevet rögvest eszébe jutnak csaták, amiken jókat izgult, legyenek azok mangabeli, vagy animebéli összecsapások. Vegyük csak szépen sorra az eseteket.

Sarutobi

Sarutobiról úgy emlékszik meg az ember, ahogy a szobájában ülve rendezgette Hokage ügyeit, és segítette a „tanítványait”, az egész falut. No meg persze az utolsó nagy harcáról Orochimaru ellen, amibe sajnos belehalt. (Igaz, végzetes sebet ejtve ellenfelén) Ne feledjük el azt sem, hogy ő volt a Hokage poszton a legtöbb ideig, és valószínűleg pályázhatott a „Shinobi no kami” címre is.

Professzornak is hívták, az évek alatt összegyűjtött hatalmas mennyiségű tudásanyag miatt. Taijutsuja elég volt ahhoz, hogy egyszerre vegye fel a harcot három olyan ellenséggel szemben mint két Hokage, és Orochimaru, aki ugyancsak Kage-szintű opponent. Ninjutsuja is egészen kiváló volt, egyszerre használt „katon”, és „doton” jutsukat. Ráadásul chakráját is olyan pontosan tudta használni, hogy mindig éppen elégséges mennyiséget használt fel a használt jutsuhoz. Természetesen egyik leghatékonyabb fegyvere és egyben társa is, Enma könnyedén felvette a közelharcot a két idézett Hokage ellen. Kitűnő fegyver, társ, és védőpajzs is. („Henge: Kongōnyoi”)

Ha össze akarnánk foglalni, akkor Hiruzen Sarutobi bárkinek ellenfele lehet, akit eddig csak láttunk.

Kakuzu

Kakuzu ról nekem mindig a hangja jut azonnal eszembe. Természetesen a japán szinkronja. Eszméletlen kemény! Ismét egy hihetetlen nagy tehetséggel, és képességekkel megáldott ninja került a kezeink közé. Tudjuk róla, hogy eddig bárkivel is csatába került, mindig győztesként vonult fel végül. (természetesen csak Naruto, és imba jutsuja színrelépéséig) Tapasztalatait Hashirama ideje óta gyűjti, tehát szemtől szemben csupán Madara tudná felvenni vele a versenyt. (Ne felejdük el, hogy kisebb hadosztály kellett a legyűréséhez. 1v1 ben kegyetlenül megölte volna mindegyiket)

Nos nézzük a képességeit kicsit közelebbről. Taijustuja hihetetlen gyorsasággal, és erővel egészült ki, melyekkel könnyedén kezelte Chouji csapásait, és Kakashit is odakente a földre pár perc alatt. „Doton: Domu” képességével bőrét megkeményítette, így „acélos” védelmet kapva, és természetesen ilyesfajta erővel is bírtak az ütései. Természetesen mindegyik elemet kitűnően tudta irányítani. Kellemetlen abból a szempontból, hogy esetekben akár négy „társat” is hívhatott maga mellé a „Jiongu” képességével. Így akár falukat is könnyedén lemészárolhatott régebben. Ez a négy különálló mozgó „lénykényt” egyben a halhatatlanságát is jelképezte.(Gyengébbek kedvéért az ötödik elem esetünkben a víz, Kakuzuban volt)
Nem éppen végül, de meg kell említenünk elemző képességét is. Amíg Hidan egyáltalán nem rendelkezett vele, Kakuzu annál inkább. Könnyedén elemezte Shikamaru támadásait, és Kakashi későbbi mozgásait is.

Kakuzu egy kisebb istenség is lehetne bow, mindent összevetve kár, hogy nem tudunk semmit a Genjutsu elleni képességeiről. Minden bizonnyal voltak neki.

Raikage

Róla nem sokat tudunk, de amit igen, azok bizony igen kellemetlenek harc közben. Kezdetnek vegyük azt, hogy képes volt testvérét kordában tartani, míg az a Nyolcfarkúval viaskodott. Továbbá eddig csak „raiton” elemű jutsukat láttunk tőle, ami igencsak kevés lenne, ám ő különleges módon hasznosítja ezt az elemet. Egy nintaijutsu formát használ, ügyesen kombinálva a taijutsu-t, és a ninjutsu-t. „Raiton no Yoroi” ez a forma egy afféle pajzsot képez a használója körül, és szinte a villám erejével ruházza fel azt. „A” afféle erő típusú harcot szorgalmaz, aminek egy a célja: Könnyedén, hatalmas erő bevitelével, minél gyorsabban megsemmisíteni az ellenfelet, ütésekkel, dobásokkal.

Ez egy roppant agresszív harci stílus, amit kitűnően alkalmaz. Erő, gyorsaság, hatalmas ellenállás fizikai fájdalom ellen. Ez a hármas igen veszélyessé teszi őt bárkivel szemben.

Mindent összevetve, anélkül, hogy használnánk a szokásos „Skálákat”, megállapíthatjuk, hogy mind a hárman egy szinten vannak. Ezzel nincs tehát gond.
Ha harcra kerülne sor akár csak 1v1 ben a felsoroltak közül, sajnos a Raikage maradna alul, mégpedig a felsorolt képességek tények vonzatában. Könnyedén el is tudjuk képzelni, ugye?

Hiruzen Sarutobi vs Raikage
Míg a Raikage gyorsan, forrófejűen meg akarná ölni, mondjuk Hiruzent, addig a Hokage, hideg fejjel, de kitartana, és kifárasztaná a harcost, elemezve a képességeit, kivárná azt a pillanatot, amikor lesújthat. Ha végül minden kötél szakadna esetleg, akkor is Sarutobinak ott van Enma, és a „Shiki Fūjin”.

Kakuzu vs Raikage
A Raikage ugyan azt produkálja, de Kakuzuval még nagyobb fába vágja a fejszéjét, sajnos. Kakuzu harci tapasztalatai olyannyira felülmúlják „A” tapasztalatait, hogy több mint valószínű, rövid harc lenne. Mire a Raikage rájönne, hogy többször kéne megölni a figurát, addigra már több nagyobb sebből vérezne, esetleg végtagvesztés is valószínű. A Föld gyenge a Villámmal szemben, de akkor Kakuzunak ott van még négy másik elem, amivel legyőzheti ellenfelét.

A két harcban talán csak az intelligencia, az elemző képesség, és a harci tapasztalat lenne mérvadó. A két harcost, összeereszteni szegény Raikagével kegyetlenség lenne részünkről...  Nevet
Naplózva

juura
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 346


« Válasz #4118 Dátum: 10 dec 22, 21:38:25 »

Nem hiszem.Az a baj az elemzésednél,hogy a raikage hihetetlen gyorsaságát nem vetted figyelembe.Még a part1-ben láthattuk hogy gaarának a homok irtózatosan jó védelmi fegyver,és a chidori könnyedén áttörte.A chidori egy remek ninjutsu,ami szúrásra specializálódott,és az erejét még a neve is alátámasztja:"ezer madár csiripelés,,.Nos,ez a rendkívüli erejű technika "A,, villám-auráján csupán egy kis karcolást ejtett.Hiruzennel mit csinált volna ez a támadás?Nos,kétségkívül megölte volna.Azért van különbség.Shiki fuujinnal meg az a baj,hogy meg kell fogni az ellenfelet,és aránylag "sok,, ideig úgy kell tartani,és a raiakgét lefogni szinte képtelenség,úgy tartani meg egyszerűen lehetetlen."A,, a harc gyors véget vetésére specializálódott,ezt jól mondod,de azt nem hiszem hogy hiruzen kitartana,hogy miért?Mert juugo a legerősebb formájában,azaz átokpecsét 2-s szintnél kettő ütésből meghalt.
Véleményem szerint juugo 2. fokozaton van olyan erős mint hiruzen.
Hiruzennek ugye jók a támadásai és sok rétűek,de ugye e 2 miatt nem sokat számít: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/462/6 http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/463/3 ezeket kivédeni óriási védelemre utal.
Kakuzu,na ő nem kis pályás az biztos.Küzdött hashiramával és túlélte,bár azt is figyelembe kell vennünk,hogy hashirama legyengült állapotban volt(ezt úgy értem hogy a madara utáni küzdelemnél eshettek egymásnak,mert az az ember aki felvette a harcot madarával,az kakuzut 2 másodperc alatt kifilézné).Ezután ugye még ott van neki az öt elem,amit nem csak remekül kezel,de mégegyszerre is tudja használni őket."A,, mint előbb írtam a gyors végetérésű harcra specializálódott,kakuzut meg csak hosszú harc után lehet megölni.Én ennek ellenére a raiakgét hoznám ki győztesnek,mert kirabi egyedül megizzasztotta a takát még bijuu-mód nélkül is,a raiakge meg erősebb bee-nél bijuu-mód élkül ez egyéremű,tehát arra következtethetük hogy nem problémás a kagénak több ellenfél ellen egyedül harcolnia.
Számomra kétségtelen hogy e 2 embert 1vs.1-ben a raiakge izadás nélkül győz.
De én úgy adtam fel a harcot,hogy a két shinobi vs. "A,, ellen,én még ígyis a raiakgéra fogadok.Jó,lehet nagyon elfogult vagyok a raikagéval,de szerintem irtózatosan erős karakter,aki ellen az egy kezemen meg tudom számolni kinek van esélye.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #4119 Dátum: 10 dec 22, 21:38:31 »

A sebesség tényezőt csakugyan érdemes nem elhanyagolni. A Sandaime hokage is gyors lehetett, de sajnos azért nem eléggé. Szerintem nem lenne ideje akárcsak hárítani egy villámgyors, váratlan támadást. Stratégiai fölény ide, vagy oda, ez sajnos oylan, mint Shikamarut összeereszteni Leevel. Egyértelmű, ki a jobb, de az is, ki nyerne.
Kakuzu magában nyer jó eséllyel, mivel, mire a raikage kapcsol, hogy nicns vége a harcnak, vége van a harcnak. Egész komoly támadóerőt biztosítanak márcsak a fonalai is, hogy váratlanul átszúrják a raikagét, és eldöntsék a harcot. Lehet, hogy a rakage még bevinne egy találatot, de, hacsak nem zúzza szét Kakuzu fejét, valószínűleg az sem változtat semmin.
Ha ketten harcolnak, a raiakge Kakuzu látszólagos likvidálása estén nem deaktiválja a villámpajzsot, ami elüti egy váratlan ellentámadás eseélyét, és a pajzsa kb. minden direkt támadást véd. Sarutobi oldalán itt a genjutsu, és a shiiki fuuijin állhat, ami viszont azt jelenti, hogy ő sem éli túl a csatát.

Mellesleg, a Shiiki Fuujin használat közebn jóformán teljesen megbénítja az ellenfelet, mind fizikailag, mind a chakráját, ami pedig a hatékonyságát illeti, Orochimaru esetében igaz, hogy csak a karjai levágásához volt elegendő, de az ő chakrája/lelke nagyságrendekkel makacsabbul, erőteljesebben ragaszkodhat az élethez, mitn az átlagos, és ráadásul az utóhatásai, ha esetében nyilván nem is votlak végzetesek, de még az ő nem éppen emberi szervezetét is roppantul megviselte. Szerintem egyértelmű, hogy bárki msát, ha esteleg nem helyben, de utólag biztosan megöl a technika.

A raikage csak egy böszme állat, de tényleg kevesen tudnák kezelni a védelmét, és a gyorsaságát.
Ha két kezemen kéne megszámolnom, ki győzi le biztosan (jó, legyen 99,99%),  Orochimarut, Kabutorot, Itachit, a közeljövőbeli Sasukét, Minatot, az egykori Uchiha Madarát, Tobit és Danzout említeném így kapásból, bár biztos jó pár karaktert kihagytam.
Esélyesek pedig sokan vannak. Mint általában azonos szintű ninják esetében, jobabn számít itt, kinek menynire fekszik a másik harcstílusa, mit tud vele kezdeni, milyen kiskapu akad, mint a nyers erő. És noha ez az S szint csúcsa, azért jópáran akadnak itt. Erre msot akartam is modnani valami példát, három karakterrel, akik szépen körbe verik egymsát, de nem ugrik be semmi ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 10 dec 22, 21:55:20 írta STM » Naplózva
juura
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 346


« Válasz #4120 Dátum: 10 dec 22, 21:59:00 »

Danzou?Hát azért az nem olyan biztos.Bár bekell vallanom esélyesebb.Ugye a szél elem üti a villámot,ott az izanagi,ami a raikagénak afféle "rémálom,, lenne.A pecséttel semmire nem menne,2 ok miatt:nem tudná meg fogni a raikagét mert túl gyors,meg "megégetné,, a kezét a villám-aura.A többi karakterrel egyetértek nagyjából.De az hogy danzou győztesen kerülne ki a harcból,az azért nem biztos.Amúgy mondok én neked ilyen példát:konan legyőzi hidant,hidan legyőzi asumát,asuma legyőzi konant Nevet.
« Utoljára szerkesztve: 10 dec 22, 22:02:44 írta juura » Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #4121 Dátum: 10 dec 22, 22:13:04 »

Egy Konanról beszélünk mi?Arról aki Madarát az Izanagira kényszerítette...Igaz tudás fél ismeret.
Amúgy meg Danzou begyűrné a Raikagét...  Az izanagi miatt az lenne mint Kakuzunál ,azt hinné a Raikage hogy vége a harcnak és leeresztené a védelmét  A másik emg Danzou a szél elemmel még lehet az aurát is kitudná iktatni.
Naplózva
juura
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 346


« Válasz #4122 Dátum: 10 dec 22, 22:21:10 »

"A raikage amikor azt hitte hogy megölte kakuzut,leereszti a védelmét,és súlyos sebesülést kap,, ez miért lenne igaz?
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/334/6 ezt a támadás 'A,, villám-aura nélkül is alig érezné meg.Amúgy igen,lehetséges hogy danzou szél eleme átvinné a villám-aurát.Azon a véleményen vagyok hogy a kagénak danzou lenne az egyik legrosszabb ellenfél.
Naplózva
juura
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 346


« Válasz #4123 Dátum: 10 dec 22, 22:31:32 »

Igen,ebben igazad van.Legyen egy új harc:kakuzu vs. orochimaru edo tensei nélkül?Én erre a csatára most így hirtelen nem tudok hozzászolni,rátok bízom.Bár annyit azért mégiscsak hozzászólok,hogy a yamata no orochit vegyétek figyelembe,mert azzal a technikával orochimaru nagyon erőssé válik,lényeges technika az egyszer biztos,szerintem ezzel mindenki egyetért.
« Utoljára szerkesztve: 10 dec 22, 22:32:30 írta juura » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #4124 Dátum: 10 dec 23, 01:55:53 »

Hát, ha egy ilyen rugást nem is érez meg, azt, ha átszabja pár csáp, mint Kakashi egy bunshinját, vagy éppen vasbőrrel kap egy pofont, már annál inkább.

Orochimaru meg bármikor megeszi reggelire Kakuzut, ehhez kétség sem fér.
Kakuzu semmi komolyat nem tud egy kis elemi manipuláción kívül (ami valljuk meg, itt annyit ér, mint valami értéktelen dolog), amit Orochimaru ne tudna sokkal jobban (vagy valami hasonlót, ami sokkal jobb), még a szétválás is behelyettesíthető akár pár idézéssel is. Csak Orochimarunak még van egy rakás más ütőkártyája.
Kb. abban a formában  kellene magát egész picit megerőltetnie, amiben Jiraiyáék eleln harcolt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 273 274 [275] 276 277 ... 566
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!