24 szep 22, 12:31:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 45
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elemek...  (Megtekintve 190303 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #75 Dátum: 07 nov 24, 12:55:58 »

Nekem ez a "Fény a többi öt keverékéből jön össze" dolog valahogy nem stimmel
(ha benne van a mangában csak nem emlékszem rá, akkor medvefia)

Alapvetően abban, hogy 5 elemet keversz és fény lessz belőle, abban semmi logika sincs, pedig a többi keverésnél van.
pl:
Föld(szilárd)+Víz(folyékony)=Fa(szilár, valamint tartalmaz növényi nedveket is, de az új elem alapvetően inkább a dominánsabb elem tulajdonságait kapja nagyobb részt)
a logika pedig: a fának (és növények) alapvetően két dolog kell a léthez föld amibe gyökeret ereszt és tálálkozik belőle, valamint víz ami a nedvességet biztosítja, valamint segíti a táplálék felszívását a földből.
akkor legyen e másik is
Víz(folyékony, nedves)+Szél(légnemű, hideg/hűvös)=Jég(szilárd, nedves, hideg)
Itt is felveszi a szülőelemek tulajdonságát, csak éppen nem a halmazállapotukat
A logika itt pedig az, hogy a szél lehűti a vizet ami megfagy

Viszont, hogy mi lenne ha mind az ötöt kevernénk, arra inkább azt mondanám, hogy mivel egyik elem üti a másikat, valamint egyik a másikat felerősíti, így három dolog lehetséges.
1 tiszta energiát kapunk, vagyis felturbózott chakrát
2 abstolút semmit se
3 elsőböl kiindúlva tiszta süritett energia, ami feketelyukká alakul (Kuroana no Jutsu)

a fényt pedig a Tűzből és a Villámból keverném
Naplózva

Morimoto-kun
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1139


« Válasz #76 Dátum: 07 nov 24, 13:01:53 »

Akkor én jóra gondoltam,a fénnyel kapcsolatban Nevet
És a szél és földből mi lesz?,homok? Nevet
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #77 Dátum: 07 nov 24, 13:57:01 »

Talán, de a homok inkább simán csak a földhöz tartozik, mivel a homok szemcsék azok folyók által apróra csiszolt szikladarabok.

de hogy mi jönne ki belőle az biza jó kérdés, mert semmi olyan nem jut eszembe ami mindkettő tulajdonságaival rendelkezik, és/vagy kölcsönhatásban van vele.
... vagy mégis  ???
talán a Halál elem lehetne belőle holtakat a földbe temetik, a szellemek meg lebegnek, >Nevet viszont részben hozzá raknám a tüzet is a kénköves alvilág miatt.
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 24, 19:34:07 írta Shiro » Naplózva

Miku-chan
Vendég
« Válasz #78 Dátum: 07 nov 24, 16:59:52 »

Én ezt a "fény" dolgot nem egészen így értelmezem. Szerintem ez a ying és a yang-ból jön és azt lehet értelmezni fekete-fehérnek, fénynek-sötétnek,  férfi-nőnek,a lényeg, hogy az ellentétekre épül. Minden jóban van valami rossz és fordítva. És jelenhelyzetben én inkább ezt fény dolgot "mindennek" gondolnám (minden-semmi). Ha már az összes elemet egyszerre használja, de hogy mi lesz belőle azt nem tom. Ez csak egy ötlet.
Naplózva
raptor33
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20

Hyuga Neji


« Válasz #79 Dátum: 07 dec 17, 18:28:04 »

mik is az elemek japánul??
ennyire emlékszem
Katon=tűz elem
Suiton=viz elem

a többi az mi?
Naplózva

--!HYUGA NEJI!--
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #80 Dátum: 07 dec 17, 18:29:36 »

Igen, a Katon a tűz, a Suiton a víz Mosolyog A többi:
Doton: föld
Fuuton: szél
Raiton: villám Mosolyog
Naplózva

Ookami
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101

Halál fia vagyok...


« Válasz #81 Dátum: 07 dec 19, 13:37:15 »

Akkor ide is bekérdezek! Nevet
Mi a rejtélyes hatodik elem ? ???  ???
Naplózva

Ne üvöltsön a akaratod, ha a hatalmad suttogása is elég!
nonomage
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 182


WWW
« Válasz #82 Dátum: 07 dec 19, 14:17:06 »

Japán kultúrában, Víz tűz föld villám és egy ötödik gyakran más elem van, ami lehet akár fa, fém is. Az 5. elem nagyon sok helyen más, vallási dolgoknál általában fa vagy fém, de gyakran a fény is szoktot lenni. Harcművészeteknél is megjelenik a fa vagy fém, de ott gyakran az űr (semmi) az 5. azaz magyarul az egyetemes megértés, a tudás. Ezek az eredeti elemek a japán és összeségében a keleti kulturákban. Szél mint úgy nem létezik meg jég.

Dehogy nem létezik a szél csak más néven úgy hogy levegő. mert én elég vallásos vagyok és tudom. a pentragramm csúcsaiban ezt az öt elemet jelzik:
a pentragramm alján.balról nyugat:a víz ,jobb:dél tűz,   felső bal:észak a föld felső jobb kelet a levegő   és a pentragramm csúcsa pedig nem nagyon nevezhető elemnek azt gyakran hívják szellemnek vagy akashának.Bár ha jól tudom ez nem japán kultúrában van de ez is elég sok vallásban van.
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #83 Dátum: 07 dec 19, 18:53:49 »

Nem, csak néhány ezer kilométert tévedtél, Nonomage Nyelvesít A keltáknál, illetve wiccáknál vannak így felosztva az elemek Mosolyog De az elemeket nem ilyen sorrendben osztják fel a pentagrammában... mindegy, a lényeg, hogy a felfelé néző csúcsra, valóban a "szellem"-et írják. Ez a... spirituális energia, ha úgy jobban tetszik Mosolyog
Kínában pl. így vannak az elemek: víz, tűz, föld, fa, fém. Levegő nincs. Meg villám se.
A keltáknál, ill. az európai kultúrákban meg ez a négy van: tűz, víz, föld, levegő (ja, és itt az égtájak felosztása úgy volt, ahogy írtad... de a pentagrammánál mésképp van).
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #84 Dátum: 07 dec 19, 19:14:34 »

Akkor, hogy kiegészítsem egy kis plusz infoval.
Hogy miért is van az, hogy a szél elemet pengékbe lehet tenni (jób szó nem jutott eszebe), valamint vágni lehet vele.

Akkor a mágiában van négy mágikus eszköz (vagy oltár kellék...vagy...vagy.. utánna leghet nézni Nyelvesít)

Athame (tőr) formálya és élessége miatt, valamit az acél Marshoz a háború istenhez tartozik így eleme a tűz
Kehyely: folyadék tárolására alkalmas edény tehát víz.
Varázspálca: díófából készül könnyedsége miatt levegő
Pentákulup: az oltáron elhelyezett kör alaku lapos valami aminek egyik felén pentagramm a másikon hexagramm van, de lehet űgy is, hogy magára az oltárra van rajzolva. eleme föld
ezenkivül a tárgyakon szoktak elli rúnák is amik a megfelelő elemel kapcsolatos istenak, angyalok...stb nevét szokta tartalmazni.

ez eddig csak érdekesség volt most jön az igazi ok a szél elem vágó hatását illetően

Van egy másik elemi összevetés a fenti tárgyakat illetően ami főként Eliphas Levi szemályéhez köthető
Pentákulum: föld (ez ugyan az)
Kehely: víz (ez is)
Páca: tűz (változás) 
Athane: levegő (és itt az ok)
tehát feltételezem, hogy innen vehette Kisimoto-dono a szél pengéket és a szél elem tulajdonságát, de ezt ne vegyétek 100%-nak

Az okkultizmusban mindkét tárgy-elem összetartotás változat elfogadott.

..aszem ennyi elég is, mert még a végén mágjára jutok Nyelvesít
Naplózva

nonomage
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 182


WWW
« Válasz #85 Dátum: 07 dec 19, 19:18:17 »

Mondom hogy elég sok okkultista könyvem van.
De mondjuk a viccában nagyon nem hiszek.

Na de amúgy a dél:tűz meg stb. az tényleg így van.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #86 Dátum: 07 dec 19, 20:03:42 »

Egyébként régebben szoktam olyat csinálni, hogy valamilyen elemi gömböt hozok létre (nem látható, csak spirituális jellegű)
Folyamat menete: az egészet el kel képzelni vizuálisan és fizikálisan (pl amikor eszedbe jut egy kaja íze)
úgy csinálsz a két kezeddel, mintha egy labdát tartanál majd elképzelsz egy fekete gömböt amit halvány fehér burok vesz körül. a fekete bogyeszt összetömöríted egész apróra, majd adsz neki valamilyen elemi tulajdonságot, és folyamatosan kiengedve az erejét megtöltöd vele a fehér gömböt. s közben elképzeld a tulajdonságait pl tűz: melegség, égetés, víz: nedvesség hideg föld: szilárd nehézkes...stb
az egész folyamat közben egyenletesen kell lélegezni.
Nálam egyébként bevált pl amikor anyu belerakta a kezét a "gömbe" érezte annak tulajdonságait, valmint kiprobáltam régebben egy két oszi-társamon is. viszont csak olyan embereken hatásos többnyire akiknek még finom kezük va, ergo a nagyfateron nem nagyon fog beválni.

(eh miket írok én, most néztek rám csak furán :-X)
Naplózva

nonomage
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 182


WWW
« Válasz #87 Dátum: 07 dec 19, 20:30:38 »

végül is nem olyan baromság  csak rosszul fejezed ki magad ezért fogják az emberek hülyégnek tartani.
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #88 Dátum: 07 dec 19, 22:00:11 »

Hmm... ezt az elemkeverést egyszer én is kipróbálom Nevet Régen labdáztam már egy jót^^ (mondjuk abba csak a saját energiáim voltak benne, elemi tulajdonságok eszembe se jutottak, de érdekesnek tűnik^^)
...Oké, nagyon elmentünk már irányba :-X Gomen, valahol az én hibám is...

Ja, még annyi kiegészítés Shiro hozzászólásához (előbbihez), hogy a kard és az athame egyes hagyományok szerint a tűz elem körébe tartoznak, mások szerint pedig a levegőhöz... épp a napokban olvasgattam, szóval a tudásom per pill. fel van frissítve e téren Nevet


(azért vicces, hogy bele tudunk futni egymásba xD ki gondolta volna, hogy pont itt futok össze ilyen emberekkel xP)
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #89 Dátum: 07 dec 19, 22:35:17 »

Hát igen csak ha "tudományos" nyelven probálod magyarázni akkor az emberek nem értenek belőle semmit, és úgy néznek rád mint aki a Holdról jött. Meg gondolom észrevettétek, hogy ez az elemi gömb krácíók a Reiki-ből erednék amit ugye a távolkeleten ma már évezredek óta hasnálnak, viszont nyugaton nem is olyan rég kezdett vsak hódítani s szinte már is üzletet csináltak belőle.
Hogy is mond jam egy "nyugati" ember kb úgy képzeli a mágiát, mint amit a hoolywoodi filmekben és tündérmesékben lát. Tehát ha valaki varázsol valamit az ténylegesen jól érzékelhető.
Most egy kicsit térjünk ki a Narutora: Amikor Jiraiya tanította neki a béka idézést, és a Naruto chakráiról beszéltek, akkor Naruto nem azt mondta, hogy a sima chakráját kéknek, a Kyuubiét pedig pirosnak látja, hanem azt, hogy olyan szinünek érzi, tehát ami a képernyőn és a manga lapjain megjelenik, az valójában nem szemmel látható, hanem úgymond "érezhető" dolog.

Meg ha a témánál tarutnk eszembe jutott valami érdekesség
Még régebben ostálykirándulás alkalmábol (nyár napsütés szinte tiszta égbolt) elkezdem ilyen "mágikus fennhangon" mondogatni, hogy: "Ess! Eső, ess!" persze az osztálytársaim elkezták mondani nekem, hogy hadjam abba, mert a végén tényleg esni fog, én persze, "hülyeségbő" folytattam, és rá pár perc mulva lett egy kis csendes eső. Egyébként ha jól emlékszem ilyet kb 3 sikerült csinálnom.

Meg úgy tudom, hogy a saját szellemi energánkat felhasználva ténylegeen lehet elemi energiát megidézni, csak ehez rengeteg gyakorlás, és idő kell, na meg megfelelő gondolkodás mód, amikből ugye manapság híjján vagyonk.

Arvael gondolom az energiádat úgy koncentráltad, hogy valamilyen pozitív érzésre gondoltál, ezt én is csináltam, aztán tértem át az elemire. kezdetben úgy alakalmaztam elemet, hogy egyből elemi gömbre koncentráltam, és közben az adott elemhez kapcsolatos dologra gondoltam pl víznél vízesésre, tűznél vulkán.
Amit korábban leírtam, nem fogod kitalálni, de az alap ötletet a Bleach-ből vettam (amokor Ganju monja Ichigonak hogyan kell a szellemi energiát gömbé alakítani) ezután módosítottam egy kicsit a jelenlegi formályára. meg néha szoktam chakrát is alkalmazni (nem a narutóban lévőt, ez nem neked szól, csak ha más is olvassa ne értse félre.)
és hát hét chakra kaput mindegyiknek a szineit, valamint a köztük lévő energiafolyam láncot felépíteni, valamint észben tartani, nem piskóta, de azért nagyban megnöveli a hatását, csakhát nálam egy csómó energia kárba megy.

huh kezd kicsit sok lenni szal le :lovoldoz: magam.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 45
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!