24 szep 21, 15:47:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 45
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elemek...  (Megtekintve 189886 alkalommal)
0 Felhasználó és 30 vendég van a témában
dosreis
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 849


Kakarottttooooo


« Válasz #555 Dátum: 11 jan 29, 13:59:22 »

Mei Youtonja föld+tűz, a Futton-ja meg víz+tűz.Azaz ő a tűz köré épít. De ez itt érdekes mert a szikla faluban is van aki képes lávát használni , mégpedig Kurotsuchi azaz az én elméletem szerint mivel ez az első elem melyet 2 különböző ország klánjai tudnak használni szerintem itt lépett fel a mutáció az évek során és enyhén módosult a Víz ország béli láva elem, mert mind 2 esetben láva elemről van szó . A szikla országban lávásabb mert az ottani életkörülmények miatt , és a víz országban meg savasabb az ottani élet körülmények miatt (a víz országában a nedvesebb levegő miatt, a szikla országában meg a szárazabb levegő miatt, függően attól melyik klán mióta él ott de szerintem elég régóta). De azt honnan tudod , hogy mind 2 föld+víz mert nekem az alapján nem az jön le.
Mondjuk belegondoltam , hogy Mei-nek is lehet Vérvonal Kiterjesztése , de a mangában Shikaku szerint csak Oonoki képes rá meg az előde.
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 29, 14:09:05 írta dosreis » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #556 Dátum: 11 jan 29, 16:42:31 »

Mei Youtonja föld+tűz, a Futton-ja meg víz+tűz. ...

Tényleg nem vitatkozás képen, de ezt honnan tudjuk? Mosolyog
Amit láttad én is csak feltételes módosban írtam. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #557 Dátum: 11 jan 29, 17:15:52 »

Nah megnéztem leafninja.comon mit írnak és

"Futton, or Boil Element, takes the form of boiling attacks and defenses. This elemental style has been used by Godaime Mizukage. Futton is formed through the simultaneous usage of Fire and Water styles."
Azaz  tűz és víz kombót használ a sav ködhöz , a sav köpéshez ,ami a youton meg tűz és föld kombót.
Már ha lehet hinni az oldalnak
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #558 Dátum: 11 jan 29, 17:27:04 »

Én meg mengéztm néhány kínai szótárat... xD

S a youtont illetően aszem megvan a két kanji (熔 és 溶) közti jelentés beli különbség.

Ha a 岩 (szikla) jelét írjuk utánunk akkor a 熔岩 és 溶岩 mindkét esetben láva jelentést kapunk. A japán szótárak mindkettőt elfogadják lávaként, ám a kínai szótárak csak a "熔岩"-t fordítják lávának a "溶岩"-t nem

Ugyanakkor ha megfordítjuk a két kanjit "溶岩"-> "岩溶" akkor a "Karszt" jelentést kapjuk.

Visszatérve a két kanjihoz. Japánul mind a kettő olvadást jelent ám a 溶-kanji jelentése kibővül a feloldás, oldódás fogalmával is.
Ugyanakkor a kínai jelentésüket nézve már egyértelműen elkülönülnek 熔(olvadásra) és  溶(oldódásra)

Vagyis ha úgy vesszük akkor akkor  jelentések egyértelműen utalnak arra, hogy míg az olvadt kőzet a lávát jelenti addig az oldott kőzet(ásvány) egyértelműen a savra (vízben oldott ásvány) utal.

Ám addig ameddig animében nem látjuk addig nem lehetünk biztosak a dologban (habár én hitelesebbnek tartok egy kishi által színezett képet)

ui én pl grafikai különbséget is látok a két Youton között

Kurotsuchi Youtonja
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/514/8

Mei Youtonja (valahogy Magellán ördöggyömi képességére hasonlít)
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/465/16
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/466/3
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 29, 17:31:14 írta Shiro » Naplózva

dosreis
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 849


Kakarottttooooo


« Válasz #559 Dátum: 11 jan 29, 17:45:28 »

Igen. Én is ezt a 2 képet vettem alapul az elméletemhez , mert mind 2 Youton más és másféle és szerintem nem azért mert más Jutsu használat közben láttuk hanem mert önmagukban különböző . Ugyanannak az elemnek kétféle változata. Ha Kishitől nem is tudjuk meg , egyenlőre ezekre valóban lehet alapozni.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #560 Dátum: 11 jan 29, 18:28:55 »

De ha mindkét Youton tűz+föld, akkor a Futton mi? Nevet Mert a víz+tűz ütik egymást. Meg ha lehetne is belőlük kekkei genkai-jos elem, akkor mitől savas az a köd? A Mizukagénak nincs kekkei touta-ja, hogy föld+tűz+vizet tolhasson. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #561 Dátum: 11 jan 29, 18:42:41 »

Nem mondta a csaj, hogy neki nincs...
Hogy alakulhat ki egy ilyen kekkei touta nyilván 2 kekkei genkait használó gyereke akiknek 1elemük közös kell, hogy legyen. A föld országában szerintem direkt tenyésztették ki ezt a vérvonalat. Az öreg kage valószínűleg rokona a "lávások"-nak.
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #562 Dátum: 11 jan 29, 18:45:34 »

Azt nem mondta, hogy nincs, csak annyit, hogy neki 2 kekkei genkai-ja van. ^^ Vagyis a 3 eleméből 2-2-t tud vérvonal képességként használni: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/466/7
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
hirariko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



WWW
« Válasz #563 Dátum: 11 jan 29, 19:14:48 »

Szerintem úgy gondolták hogy savas köd=olyan forró gőz hogy már mar, nekem ez a véleményem Nevet
Naplózva

Az aláírás Chakra, a moderátor törölte, mert: Ez nem a reklám helye. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #564 Dátum: 11 jan 29, 19:25:46 »

Most mondjam/írjam azt, hogy szerintem az "éget" és a "mar" messze nem ugyanaz? Nevet Persze nem is zárják ki egymást. kacsint
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
dosreis
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 849


Kakarottttooooo


« Válasz #565 Dátum: 11 jan 29, 19:32:44 »

Shikaku is mondta , hogy csak Oonoki tud az élők közül Kekkei Töta-t használni, különben Meit is mondták volna.
A Futton az a tűz+víz . Lehet , hogy ütik egymást de más az amikor két jutsut kombinálsz , egymás ellen uszítod őket , vagy vérvonalként kevered.A Futtont én egy olyan forró anyagként képzelem el (nem tudom pontosan mi is az) hogy az már mar, mint ahogy azt a Susanoon is láttuk.Normál esetben valóban ütik egymást de ebben az esetben nem.
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 30, 09:59:43 írta dosreis » Naplózva
tibee77
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1083


-Itachi Fan-


« Válasz #566 Dátum: 11 jan 30, 12:11:42 »

A Godaime Mizukage szerintem tud használni három elemet olyan szinten hogy kombinálni tudja őket, amivel lesz két új eleme.(kekkei genkai) A Tsuchikage-k meg ugyanúgy három elemet tudnak használni csak ők egyszerre tudják mind a hármat "keverni".Ez szerintem nagy különbség, gondoljunk bele a savas köd jutsu-ja megolvasztotta a kezdetleges Susanoo csontjait, mit művelhet vele egy olyan jutsu amit három elemből "gyúrtak össze"?Kíváncsi leszek az öregre meg az elődjére, hogy milyen meccset fognak lenyomni.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #567 Dátum: 11 jan 30, 12:27:03 »

Shikaku is mondta , hogy csak Oonoki tud az élők közül Kekkei Töta-t használni, különben Meit is mondták volna.
A Futton az a tűz+víz . Lehet , hogy ütik egymást de más az amikor két jutsut kombinálsz , egymás ellen uszítod őket , vagy vérvonalként kevered.A Futtont én egy olyan forró anyagként képzelem el (nem tudom pontosan mi is az) hogy az már mar, mint ahogy azt a Susanoon is láttuk.Normál esetben valóban ütik egymást de ebben az esetben nem.


Te képzeled el olyannak és nem Kishi. A tűz és víz üti egymást tehát amíg Kishi nem mondja ki, hogy azaz addig csak feltételezés.
Két jutsut kombinálsz egymás ellen uszítod őket?^^ A fuuton két milyen jutsu veszekedésének eredménye? A Rasenshuriken is egy veszekedés eredménye?ikszdé
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #568 Dátum: 11 jan 30, 12:58:11 »

Az egymás ellen uszítást úgy írta ,hogy tűz jutsut suiton jutsuval védesz ki mondjuk,a keverés teljesen más dolog ,ott teljesen más módon lép reakcióba a két elem  és leafninja-n is azt írják ,hogy ez a két elem kombinációja és ha ott nem biztos valami akkor nem igazán szokták kiírni...bár tudom hogy egyeseket úgy se lehet meggyőzni.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #569 Dátum: 11 jan 30, 13:11:01 »

Adatkönyv mit ír? A mangában mit mondanak? Ez a kettő ami számít az össze többi addig fake. Miért? Azért mert arra Kishi nem bólintott rá. Egyeseket nem lehet meggyőzni... igazad van egyesek nem olyanok, hogy elhiggyenek minden jött ment információt. Nincs kedvem most adat könyvet nyálazni:D. Meg szerintem még nem is lenne benne.
Cartal kiíratom a honlapra, hogy Naruto második eleme a tűz akkor sok ember elhinné. Ettől függetlenül nem lenne igaz.
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 30, 13:19:54 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Oldalak: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 45
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!