24 szep 21, 15:50:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 45
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elemek...  (Megtekintve 189896 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #375 Dátum: 10 máj 31, 13:57:28 »

Nincs itt semmi "Pein gravitációs eleme". Mosolyog Az nem elem, hanem egy (vagyis kettő) jutsu. Legalábbis eddig így tudjuk. De ha valaki ad hiteles forrást (manga, adatkönyv), akkor már ne így fogjuk tudni. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Sasori
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 13

Chunin


« Válasz #376 Dátum: 10 máj 31, 15:24:27 »

de pain annak a jutsunak a használata közben is tart egy öt másodperces szünetet amikor vált

lehet h ezek is elem kombók csak más elemeket kell használni a két jutsuhoz....de nem mindet

Meg egyébként szerintem ugy van hogy vannak olyan jutsuk aminek nincs eleme és ezek elé azt mondják h nimpo
v hogy irják Nyelvesít és lehet h az a "hatodik"Nyelvesít
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #377 Dátum: 10 jún 01, 03:10:17 »

Bocs, de talán egy kicsit utána kellene nézned/olvasnod a dolgoknak. kacsint
És néhány nagybetű és írásjel sem ártana a mondataidba, mert nélkülük elég nehezen értelmezhetőek. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Sasori
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 13

Chunin


« Válasz #378 Dátum: 10 jún 01, 05:25:30 »

Oké.De ha télleg van hatodik elem akkor az vérvonalképesség csak sokan használják szerintem.
Mondjuk a Senju klán konohában és azért nevezték hatodik elemnek.(Ez csak egy példa volt).
De ha mégis egy rendes elem lenne akk szerintem piszoksok chakra kell hozzá és az alap csakratermészet nem is lehet az.Ugy mint Narutonak a szél.Nevet
Naplózva
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #379 Dátum: 10 jún 01, 09:52:59 »

Azért szerintem ez több sebből is vérzik, ha ez a dolog így működne, akkor lehetne a jég vagy akár a sav elem is a hatodik elem, hiszen a fa elem képviselői közül sem ismerünk többet, mint az egy szem Shodaime, na meg Yamato, de ő más tészta. Szóval ez a logikai menet elég logikátlan.
Arról nem is beszélve, hogyha ez így menne, akkor lehetne hetedik, nyolcadik, kilencedik elem, és sorolhatnám.
Naplózva

Dj ToX!c.
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 248

"Nem adom fel, mert ez az én ninja utam..."


« Válasz #380 Dátum: 10 jún 01, 13:18:15 »

- Dupla postra vigyázz -

Ő még nagyon az elején jártam, és ráakadtam egy hibára.
Az hogy a hokage magasabb rendű és ő most hokage..
Azért csak az mondható el róla hogy gyakorolta a témát.
Mert ha nem lenne hokage akkor is ugyan ennyit tudna.
(hogyha érdekelné az a téma hogy, hogytud 3 elemet Mosolyog )
Végülis a naruto az az egyedüli emberke akinek sikerült a Raisen Shuriken.

Szél illetve villám keverék, vagy tévedek?
Tehát ezt még a 4. hokage se tudta kifejleszteni.
Naruto nem jounin nem akatsukis és egyáltalán nem kage.
Mégis megtudta csinálni azt, amit a 4. nem.
(sry a hülye fogalmazásért)


Mostani postokhoz hozzá szólva annyit mondok minél több elem annál több kombináció variáció.
Most az érdekelne engem, hogy ha, új elemeket hoznak létre 2 párosításával akkor ha tudnak 4 elemet hozhatnak létre újabb és újabb elemeket.
Honnan gondolom ezt?
Beszélünk 4 - 5 elemről.
Ott volt az a csaj aki mindegyiket tudta kezelni. (shippuu rész mikor barlangba van a csaj narutoval és francia csók lesz a vége bla bla bla.
El akarja lopni az elemi chakráját *-* (cuki nem?)
És mivel összpontosítani kell arra hogy egy elemet tudj használni.
Ezért ez lehetetlen.
Viszont azt se felejtsük el hogy naruto hogy fejlesztette ki a raisen shurikent Nevet
Ha belegondolunk hogy naruto képes volt erre, és ha megtanulja kezelni a többi elemet is.
Mi sülhet ki belőle?


Még 1x sry a fogalmazásért és ha nem függenek össze a mondatok... Nevet
Naplózva

"...Soha de soha az életbe...

...ne következtess elhamarkodottan..."
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #381 Dátum: 10 jún 01, 14:54:00 »

Az a csaj csak filler volt. Nem mérvadó.

Az, hogy valaki hány elemmel bír és milyen jól kezeli őket nem függ a shinobi-rangtól.
Egy genin is használhat 2-3 elemet. Mert hiába jó harcos, ha nincs benne vezetői/taktikai képesség, akkor sosem lesz chuunin, jounin, stb.

A másik:
Az , hogy valaki tud 2-3 elemet, még nem jelenti azt, hogy keverni is tudja őket. Az új, keverék elem létrehozásához kell egy genetikai módosulás és ezt nevezzük vérvonal képességnek. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #382 Dátum: 10 jún 01, 15:04:55 »

Pl. Kakashi vagy Sasuke sem tudja keverni az elemeket pedig mindketten tudnak többet használni. Ha a sharingan kizáró ok volna akkor mondom Jiraiyat, ő sem tudta keverni.
Naplózva


 
crespo15
Vendég
« Válasz #383 Dátum: 10 jún 01, 16:07:07 »

De ha ezeket az egymásra gyakorolt pozitív hatásokat nézzük akkor legvalószínűbben a tűz jönnek ki győztesen, második helyezett talán a villám lenne.

Ezt a részt csípném ki mondanivalóddal mert szemet szúrt Kúl. Nos te azt állítod hogy a tűz meg a villám a legerősebb, gyakorlatilag nézzük, egy kis kémia. A tűz olyan dolog hogy 3 elem kell hogy létezni tudjon az 1. a szén alapú éghető anyag(ami a föld elemre utal) 2. a gyulladási hőmérséklet 3. az oxigén (ami a levegő)!
Nos ugyebár ha eggyet is elveszel ebből nincs tűz de ha mind megvan megtudod szakítani a folyamatot pl: ég egy gyerta rá teszel egy edényt no oxigén tűz elalszik, a tűz esetleg más porral oltó készülékkel vagy vízzel már 2 tényezőt veszel el, az pedig az oxigén és a hőmérséklet... ha a tüzet fúlyod valószínűleg akkor is elalszik mert nincs hőmérséklet.
(ez a kevésbé alkalmazott módszer mivel ha elfújod a tüzet igaz pillanatra elvetted a hőt de ha leálsz könnyen vissza gyullad pláne hogy oxigént is fújsz ráés az oxigén amit ráfujsz persze nem arar gondolok amit kifujsz hanem körülötte van a levegőbe)Lényeg a lényeg a tűz a legsebezhetőbb elem ami valaha létezett-e világon kacsint.

A villám már kicsit másabb, Gondolkozik nem tudok sokat mondani mert ez már fizika azon része amire nem emléxem, de ha jól tudom akkor ez egy fajta kisülés a levegőben. Protonok és elektronok ütközése és bumm. De még ez is korrigálható mert letudjok földelni, igaz nem értem a levegő elem a narutóba mért ütné sasuke villám elemét, de ez egy másik kérdés Nevet.

Az egészből azt akarom kihozni hogy az elemek ütik egymást nincs erősebb vagy gyengébb, aféle egyensúly. Ezért előfordul hogy kereszteznek párat. pl: tűz+föld=láva;  víz+levegő=jég; víz+föld=sár,iszap;! ilyen típusu keresztézések léteznek. Azok az elemek amik ütik egymást keresztezni lehetlen, de olvastam vki arra kíváncsi mivan ha 3 elemet keverünk leírom a  példát. pl: hő(tűz)+víz+levegő= vihar, a vihar = villám, ezt a körforgásra alapozom amit még általánosba tanultam Mosolyog... felmelegszik a víz, elpárolog a levegőbe, felszáll a magasba, lehűl és kicsapódik... néha van benne egy kisülés és kész a villám!

ez az én véleményem Nevet


ui.: ja és szerintem a villámot nem hiszem hogy lehet keverni mert az egy ritka dolog, amit sasuke is használ az is csak egy gyenge utánzata mivel a saját chakráját használja a a villámokhoz, de az tényleg csak egy gyenge utánzat...
az igazi villám az amit használt itachi ellen annó Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 10 jún 01, 16:18:23 írta crespo15 » Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #384 Dátum: 10 jún 01, 18:19:18 »

Miért tűzhöz vagy a szélhez mit használnak? Ugyanúgy a saját chakrájukat, nem pedig a létező tüzet vagy szelet manipulálják.
Naplózva


 
xXx_Yondaime_xXx
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 42


Kedvenc forumozoim: Chakra, Dant-C, STM, Shiro


« Válasz #385 Dátum: 10 jún 01, 19:48:18 »

Haha hosszas fejtegetés után, 2 mondat megcáfolt Nyelvesít
« Utoljára szerkesztve: 10 jún 02, 12:26:01 írta xXx_Yondaime_xXx » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #386 Dátum: 10 jún 01, 20:43:17 »

A hszének a lényege az elemek egymásra nézve való fizikai hatása volt.

De a villámot is lehet keverni

Darui Rantonja = Raiton + Suiton.


Egyébként hányadik mangafejezetben írták/mondták hogy a rin'neganal lehet mind a hat elemet használni?
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #387 Dátum: 10 jún 01, 22:04:46 »

Konkréttan sehányadikban. Csak Nagatóról mondja Jiraya, amikor visszaemlékezik a gyerek Nagatoékra (ha nem baj, nem keresem ki, hogy pontosan hol, így már te is gyorsan emgtalálod, ha utána akarzs járni), hogy nagyon gyorsan megtanulta mind a hat elemet irányítani, és ebből vágják le sokan, hoyg ez a rinnegan kekkei genkaiának része (mellesleg én is).
Naplózva
Meroko
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 226

Itachi fan


« Válasz #388 Dátum: 10 jún 01, 22:47:58 »

én is így gondolom, a nevében is benne van ne? 6 út..vagy valami..az a hat elemre utalhat.

Amúgy a villámot istenien lehet keverni a vízzel, mert a víz elég jól vezeti az elektromosságot. Ha valaki víz+villám típusú akkor sztem jó sok embert meg tud sütni egyszerre.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #389 Dátum: 10 jún 01, 22:52:05 »

Nem arra utal. Mosolyog
Bár értelmezhetjük úgy, hogy ez is benen van, de egyértelműen hangsúlyosabb.. gyorsabb, ha linkelek, ezt itt már jól kibeszélték, kicsit más alapján. Forrást is linkelnék a hat út mibenlétére, de ez egyszerübb, és én fáradt vagyok. smirksweat Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 10 jún 01, 22:56:46 írta STM » Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 45
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!