24 jún 29, 01:49:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 119
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki is lehet Tobi? (2 soros szabály! Lásd 1. hsz!)  (Megtekintve 378235 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1380 Dátum: 11 dec 30, 15:17:35 »

... Nagato és Itachi is jó chakraérzékelők voltak...

Itt a legutóbbi példa Nagato chakra érzékelésére: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/548/22
Itachiét pedig akkor láthattuk, amikor Narutonak adta a varjút, hiszen ott az erdőben várta őt.

A láncokban pedig szerintem egyesek túl sok mindent látnak. Nem hiszem hogy köze lenne az Uzumakikhoz, főleg azért mert többen is írták már, hogy azokkal csak Kushina rendelkezett, neki volt ilyen különleges chakrája. Tobi esetében ez szerintem a Rinnegan miatt van. Ezzel tudja a Gedou Mazou-t is irányítani és mivel abba vannak pecsételve a Bijuu-k így akár Nagato is használhatta volna a láncokat. Ezzel csak azt próbálom kinyögni hogy a láncok inkább köthetők a GM - Rinneganhoz mint az Uzumakikhoz.
...

Szerintem ezt túlkomplikálod. Itachi nem volt chakraérzékelő típus. És az is elég zavaros, hogy ha egyszer Uzumaki Kushinától láttuk eddig csak azokat a láncokat, akkor miért kötöd a Rin'neganhoz...?
Persze az nem kizárt, hogy valamiképpen azoknak a láncoknak (magának a képességnek) köze van Rikodouhoz. Másrészről, ha a láncok egyedi képesség, akkor Sharingannal másolni nem lehet, max. egy kis DNS-átültetéssel.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
balzsa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


Rejtett Örvény Falu


« Válasz #1381 Dátum: 11 dec 30, 17:22:44 »

Szerintem nem kell egyezni Tobi és Madara chakrájának. Orochimaru sem bukott le a saját falujában a vizsga ideje alatt.
A homok sem vette észre a különbséget a Kazekage állapotában. Nem hiszem, hogy a chakra minden esetben felismerhető egy jó chakra érzékelő által.
Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #1382 Dátum: 12 jan 01, 17:07:59 »

A chakraérzékeléssel kapcsolatban ellenpéldának ott van Karin vagy Ao a Kagetalálkán. Karin ugye nem találkozott Danzouval és a Kage találkáig még a közelében se nagyon lehetett, mégis kereste és megtalálta Danzou chakráját.

Úgy gondolom hogy a topicban érkezett komolyabb üzenetek és cáfolatok alapján két elmélet állja meg a helyét, azaz Tobi vagy Izuna vagy Zetsus Madara (még ott van a láncok miatt az Uzumaki vonal, de szerintem ez a lehetőség kizárt). A chakraérzékelés miatt talán több esélye van a Zetsus elméletnek, de ez is csak nyakatekert indoklás. Sokkal inkább lehet indoklás az, hogy Tobi mindkét keze fehéres trutyiból van.

az is elég zavaros, hogy ha egyszer Uzumaki Kushinától láttuk eddig csak azokat a láncokat, akkor miért kötöd a Rin'neganhoz...?
Persze az nem kizárt, hogy valamiképpen azoknak a láncoknak (magának a képességnek) köze van Rikodouhoz. Másrészről, ha a láncok egyedi képesség, akkor Sharingannal másolni nem lehet, max. egy kis DNS-átültetéssel.

Ez igaz, hülyeséget írtam. Visszanéztem pár fejezetet és tényleg olyanok Tobi láncai mint Kushináé. Az más kérdés hogy emiatt most nem értek valamit: Kushina láncai a különleges chakrájából adódtak. Ha jól értelmezem akkor ez nem egy jutsu, amit pecsétekkel hozott létre, azaz szerintem Sharingannal nehezebb lemásolni mint egy vérvonal képességet, amit ugye lehetetlen. Akkor Tóbiás honnan tudja? Uzumaki DNS? Ez már lassan vicc kategória, hiszen amikor Oro kisérletezett, akkor csak Yamato élte túl és "csak" az 1. Hokage DNS-ét ültette be. Mosolyog
(Az nem indoklás, hogy akkor ő is Uzumaki!)
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 01, 17:10:46 írta CsukiIce » Naplózva

Rikudou-sennin
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 157



« Válasz #1383 Dátum: 12 jan 01, 17:38:27 »

CsukiIce amit mondasz ,hogy uzumaki-e vagy sem, háát nem kizárt , még azt sem tudjuk biztosra,hogy uchiha ugyanis , akárhányszor látjuk a Sharinganja aktiv tehát nem bírja kikapcsolni ami azt jelenti ,hogy be lett ültetve mint Kakashi-é. És mivel az Uzumaki klán a hosszú életükről volt híres ,talán kitudja lehet,hogy uzumaki klánhoz tartozik , de az is lehetséges, hogy uzumaki DNS is van benne. És az imént néztem az NS 142.részt és mikor Suigetsu próbált Kisamera támadni , Tobi blokkolta a támadását a kéz fejével , nem kizárt , hogy neki is megvan azaz acélbőr technika mint Kakuzunak.
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #1384 Dátum: 12 jan 01, 17:41:28 »

Nem hiszem mert amikor hülyének tetette magát olyankor nem láttuk hogy be van kapcsolva pedig elégé világit.
Naplózva
Rikudou-sennin
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 157



« Válasz #1385 Dátum: 12 jan 01, 19:16:21 »

Amikor hülyének tetette magát akkor egyáltalán nem is láttuk a szemét csak a sötét árnyékot . 
Naplózva
samat
Vendég
« Válasz #1386 Dátum: 12 jan 02, 00:45:03 »

CsukiIce amit mondasz ,hogy uzumaki-e vagy sem, háát nem kizárt , még azt sem tudjuk biztosra,hogy uchiha ugyanis , akárhányszor látjuk a Sharinganja aktiv tehát nem bírja kikapcsolni ami azt jelenti ,hogy be lett ültetve mint Kakashi-é. És mivel az Uzumaki klán a hosszú életükről volt híres ,talán kitudja lehet,hogy uzumaki klánhoz tartozik , de az is lehetséges, hogy uzumaki DNS is van benne. És az imént néztem az NS 142.részt és mikor Suigetsu próbált Kisamera támadni , Tobi blokkolta a támadását a kéz fejével , nem kizárt , hogy neki is megvan azaz acélbőr technika mint Kakuzunak.
Szerintem nem uzumaki mert kell az uchiák és senjuk génje hogy izanagizzon (jó ezen lehet kifogás de uchia génbeültetésről nem hallottam) és nagy esély van rá hogy madara öccse mert nagyon ismeri és szidta kabutot amiért megidézte valamint a sharinganja is spéci lehet megszerezte madarától vagy vmi ilyesmi és van mangekyoja mert azzal szívta el az amaterasut
Naplózva
NaruTomi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Válasz #1387 Dátum: 12 jan 02, 00:54:29 »

Én azért zárnám ki, hogy Uchiha, mivel a sharinganja mindig aktív, legalábbis ezt tapasztaltuk. Ilyen alapon, nem szimplán beültetett sharingan, hanem előtte nem is volt saját sharinganja. Ugye ha úgy vesszük, jelenleg Sasuke szeme is beültetett, még sem hiszem hogy folyamatosan használja, mivel az biztos kimerítő lehet.
Tehát azt akarom kibökni, hogy ha beültetnek egy sharingant, úgy, hogy azelőtt neked nem volt, akkor nem tudod kikapcsolni, viszont ha úgy kapsz egyet, hogy volt sajátod, akkor te magad tudod aktiválni/deaktiválni. Gondolom ez attól függ, hogy te magad ébresztetted fel a sharinganod legalább egyszer, vagy csak úgy kaptál/szereztél egyet.
Naplózva
Rikudou-sennin
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 157



« Válasz #1388 Dátum: 12 jan 02, 01:54:45 »

CsukiIce
mangekyoja mert azzal szívta el az amaterasut

Nem olyan biztos az , hogy Mangekyou sharinganal hatástalanította az Amaterasut, ugyan is Tobinak van az a csúnya szokása ,hogy anyagtalanná tudja magát tenni , tehát egyszerűen anyagtalanná vált és az Amaterasu vagy úgy érzékelte , hogy már elhamvadt vagy egyszerűen leesett a testéről mert nem tudott mit égetni  , remélem értitek ezt a csúnya fogalmazást.  ikszdé
Naplózva
fefe1200
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78



« Válasz #1389 Dátum: 12 jan 02, 15:18:07 »

Az egyszerűen lehetetlen. Tudom, most azzal jön nekem mindenki, hogy mér lehetetlen, hogy időutazás így meg úgy. De ha madaráról van szó még akkor is lehetetlen.Aaa...akarom mondani Tobiról. Semmi esély rá, hogy utazzon bárki is az időben, még annak a senkinek is lehetetlen, hogy ilyen erős jutsuja lehessen. Abszurdum.Ne vegye senki magára, csak tényeket közöltem. És szerintem nagato ért a csakraérzékeléshez, de nem profi, és itachi max a sharinganjával láthatja mások csakráját, nem pedig érzékeli.(pontosabban így is érzékeli, mert a látás egy érzéke az embernek((még ha egy egyszemélyes hadseregről van is szó)) de én szenzorérzékről beszélek, ahogyan ti is, és nem a szemérzékről, mint bioszórán, vagy eg.tanon). Ez az én véleményem. "Puszi a hasadra!" /Kisame/   --->persze nem tőlem, és mindenkiére.
Naplózva
raidon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 5


« Válasz #1390 Dátum: 12 jan 02, 18:26:54 »

szerintem tobi nem más mint izuna.... az én feltevésem az hogy miután madara elvette izuna szemét izuna teljes szivéből meg gyűlölte a bátyát de ezt sose mondta ki... teltek az évek izuna szerzet ujj sharingant amit felfejlesztet rinengan szintre eközben madara megküzdött hasiramával (el játszotta a halálát ) izuna nem tudta hogy még él a bátyja ... ezt követően mikor izuna meg halt madara el vette a rinenganját és be ált az akatsukiba ahol orochimaru segítségével tovább élt majd oda adta a rinengant nagatonak és így már teljeséggel eltudták olvasni az ( uchiha kőtáblát ) és így meg tudták hogy használhatják az Izanagit amivel (hasirama dns-e segítségével) ki pótolták izuna testét  ezért ilyen tobi keze is: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/475/12  izuna a potlás után ujá élét ( szem nélkül ) mi után meg tudta hogy testvére a halála után még a rinengánját is elvette még jobban meg gyülölte mint az elött .... egyszer mikor magára maradt madarával alaptomos módon (valahogy) megölte de madara hogy testvére ne szerezhese meg a szemét elpusztitotta azt (valami jutsuval a halála után) majd miután izuna szerzet egy sharingant (obitóét) ö is elolvasta a kőtáblát  ( nagato segítségével ) meg alkota a sharingan és rinengan-nal (hasirama dns-ével) zetsut akivel bármikor ujj teste készithetet magának (így nem öregedhetett meg és tovább is élt ) majd bátya testét elpusztitota csak hogy izuna nem tudott arról hogy eközbe orochimaru már el lopot egy kis dns-t madara hulájábol (és így idézte meg kabuto az edo tensei-el madarát) izuna végül elrejtete az arcát egy maszk mögé és a rinengant nagatora hagyta igy lett izunából tobi

késöbb persze vissza vette a rinengant nagatotól ezért mondta azt is hogy "ő adta nagatonak a szemet "  
hát kb enyi szerintem vmi ilyesmi történhetett Nevet lehet hogy véletlen kihagytam vmit a nagy rohanásba ha valami nem világos szoljatok Nevet
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1391 Dátum: 12 jan 02, 19:03:33 »

Nekem tetszik, ez az eddigi legösszeszedettebb IZunás sztori. És magyarázza az ominózus kézszorítást is, amikor Sasukének mesél a szemek elvételéről. Épp az indulatait fogta vissza.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1392 Dátum: 12 jan 02, 19:34:29 »

Csak egy pár apróság ami miatt több sebből vérzik az elmélet.

Amennyire eddig tudjuk Sharingan-ból csak úgy lett Rin'negan, hogy megszerezték Hashirama DNS-ét.
Madara csak röviddel a halála előtt élesztette fel ezt az erőt, amit a harc során szerzett meg.

Szóval, tegyük fel, hogy Izuna szerzett új Sharingant, de, hogy érte el velük a Mangkyou szintet, sőt a Rin'negant?

Idézet
Madara be ált az akatsukiba ahol orochimaru segítségével tovább élt
Ez főleg azért lehetetlen, mert, ha elfogadnám, hogy Tobi=Izuna és Tobi állítása szerint miatta jött létre az Akatsuki, akkor miért engedte volna, hogy Madara csatlakozzon?
Mi köze van ennek az egésznek Orochimaruhoz?


Sok kérdést feltehetnék még, de az egész elméleted olyan nagy összevisszaságok és nonszenszek halmaza, hogy nevetnem kell.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #1393 Dátum: 12 jan 02, 19:37:22 »

Izuna nem meghalt? És nem láttuk a holttestét? Ráadásul kisame honnan ismeri izuna arcát?
Naplózva
Higitsune
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


« Válasz #1394 Dátum: 12 jan 02, 20:28:44 »

Miért láttuk Izuna holttestét ?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 119
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!