24 jún 29, 02:15:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 119
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki is lehet Tobi? (2 soros szabály! Lásd 1. hsz!)  (Megtekintve 378261 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #975 Dátum: 09 aug 11, 17:37:44 »

Én párszor már számolgatam, de nem vettem észre ilyen anomáliát. Nem biztos, hogy nem én tévedek, de kfejtenéd mire gondolsz?
Hogy ne legyen totál off, irhatnád a Naruto történelem topicba.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #976 Dátum: 09 aug 13, 13:23:55 »

Moderátor:

A témát egyelőre lezárom, mert nincs új infó, csak ismételgetés.

Néhányan érdeklődtek, hogy minek ez a téma, ha a mangában már ki lett jelentve, hogy Tobi = Uchiha Madara? A válasz: Akkor miért van rajta maszk és miért nem láttunk még tőle Mangekyou Sharingant, mikor saját bevallása szerint is rendelkezik vele.

Valószínűleg addig lesz ez a téma, míg le nem került Tobiról a maszk és ki nem derül, hogy mi is a helyzet vele. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #977 Dátum: 09 okt 09, 11:06:25 »

A téma újra megnyílt a kérésemre (kösz Chakra), ugyanis az új információk tükrében van egy új elméletem Tobi személyazonosságával kapcsolatban.

Tudjuk, hogy Tobi Madarának mondja magát, azonban ezt hol túl hangsúlyozza, hol úgy beszél,  mintha csak köze lenne hozzá, Kishi' pedig nyíltan fel tette a kérdést: "milyen hazugságok rejtőzhetnek ez alatt a maszk alatt?"
Azt is tudjuk, hogy meglepően sokat tud egy olyan korról, amiből az emberiség csak egyetlen személy homályos legendájára emlékszik.
A legegyszerűbb magyarázat erre talán az lehet, hogy átélte mindazt, amit elmesélt.
Az is tény, hogy (legalábbis látszólag) Tobinak egyetlenegy szeme van, és a tízfarkúnak is csak egy volt. Ennek persze nem hiszem, hogy sok gyakorlati jelentősége lehet, de Kishi'nél a szimbolikus elemek is nagyon sokat számítanak. Nagyon-nagyon sokat.

Elsőre nyilván furán hangzik, de a japán mitológiában is megjelenik egy bijuu, a Yamata no Orochi, aki legyőzve, erejét vesztve emberi alakba kényszerült, miért ne engedhetne meg magának ilyesmit Kishi' is?
Ha nem is a valódi tízfarkú Tobi, de miért ne lehetne annak egy bijuukhoz hasonló, de emlékeit őrző darabja, ami "tökéletessége", "teljessége" visszaszerzéséért küzd?
 Nem is kell feltétlenül a tízfarkú lelkének egy önálló részének lennie, ha a sötét erő (amit Rikudou-sennin magában hordozott, és amitől a sharingan, és talán a sennin és "rosszabbik fia" rinneganja is ered) egy részét sorra örökölték utódjai, a bijuu chakrájának egy része ott lehetett akár Uchiha Madarában is, és ez az erő előtörhet akár minden Uchihából, ahogy a sharinganja egyre közelebb kerül a tökéletességhez, amit Madara elért.

Nem mondom, hogy igazam van, ez csak egy teória, én is inkább csak egy érdekes elgondolásnak tartom, de miért ne hazudhatna Tobi akár most is, és nem lenne sokkal érdekesebb, eredetibb, őrültebb, kishimotobb így, mintha igaz lenne amit mond, és csak egy bukott Uchiha bosszúálló áll a történet középpontjában, aki világuralomra tör, és egyúttal Peinhez hasonlóan a terror eszközével próbál békét teremteni?
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 09, 11:52:34 írta STM » Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #978 Dátum: 09 okt 09, 12:31:09 »

Én azt is eltudom képzelni, hogy Tobi teste Madaráé de Hashiramával vívott bunyó után valami ősi lepecsételt Uchiha lelket zárt magába és most az írányítja, vagy az FMS aktiválódásánál genetikailag kódolt tudáshoz jutott. Ezzel a 2elmélettel beileszthető Madara is és az  a fura "tudathasadásos" szövegelés is.

Arra, hogy miért csak az egyik szemét használja hát szerintem Hashirama levágta a másikat és ezért is nyert.
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Shakon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #979 Dátum: 09 okt 09, 19:03:51 »

elég érdekes ez a tobi xD
Danzou eltünt a kage gyülésröl és utána megjelent tobi.. Szeme is ugyan ott van mindt tobinak bár nem valoszinü hogy ugyan az de lehetséges... Tervük is ugyan az... bár lehet akkár Madara testvére Danzou v Tobi  mert hát meg sajnálhata Madara a testvérét és adhatot neki akkár 1 sharingan szemet másét.... és tobinál nem láttuk hogy használta volna  a Mangekyou sharingant  ez is elégé érdekes lehet hogy szándékosan nem mert madara nak volt mangekyou sharinganja és öcsének is de ha az öccse kap 1 uj sharingan szemet akkor nincs meg sztem neki ujra a mangekyouja  Gondolkozik   smirksweat
de ez csak az én feltéltelezésem... mindenkinek van saját feltéltelezése de mind1 végén ugyis kiderül minden xD
Tobi = Obito ebben én nem nagyon hiszek... bár ezis lehetséges madara szerintem téleg halot mert tobinak maszkja van
és nem nagyon akkarja levenni de mégis azt mondja hogy ö uchiha madara  Gondolkozik
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #980 Dátum: 09 okt 09, 19:10:39 »

kakesz-
Nem rossz elméletek,kivéve az elsőt, mert ez csak egy mindenféle alapot nélkülöző fikció.
Viszont, a második.. nem lehet, hogy ezt tovább gondolva, a Juubi chakrájának egy része, a tudatával ébredt fel benne így, amit Rikodou óta örökölt a vérvonala, és így Tobi tulajdonképen a JUubi..


De tényleg, emberek, tényleg nem akar senki reagálni a  felvetéseimre?
Naplózva
Takahane
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 142


« Válasz #981 Dátum: 09 okt 09, 20:22:39 »

STM.....furcsa felvetés de gyakorlatilag nem látok túl sok érvet és ellenérvet sem...szóval én az "elképzelhető" stádiumban hagyom.

Tobi....fura egy alak ....szerintem ő Madara,,,,legalábbis a tudata....a teste nem biztos
végül is mást nem, láttunk tőle csak teleportálást. A világhoz való hozzááállása emlékeztet Pain-ére..h eröltetett béke a világra....de ez a hold szeme..nagyon durva.....Rinnengan és sharingan egyben....már csak a byakugan hiányzik.
am emlékeztek hogy kezdődik az egész Naruto---mutatják a holdat és távolodó képpel látjuk h a Kyubi támad.....valszeg egy egyszerű véletlen...de kishinél sose lehet tudni.....bár nem hiszem h akk ilyen előre járt volna a történetben....

Vissza Tobihoz....csúnya dolog ez a "világuralmasdi" ...de hát az egoisták is ki kell éljék magukat.
nem hinném h túl sok köze lehet danzou-hoz....eltűnt...ha meg köze lesz hozzá akk megtudjuk,
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #982 Dátum: 09 okt 09, 20:41:14 »

Hát, elég sok dolog hajaz már az én teóriámra is.
A félszemű Juubi nem lehetett véletlen, ahogy ez a belső démon dolog sem, vagy az, hogy Kishi' a Juubitól eredezteti a sharingant és a rinnegant.
HA pedig tényleg Nagato fejtette meg Tobinak az állítólagos ereklyét, hogy eleht, hogy ő egész máshogy adta tovább a tervüket, és azután sem jutott eszébe semmi, amit el kellene mondania, hogy megtért?
Ha most hazudik, akkor pedig megintcsak az valószínü, hogy a Juubi chakrjának köszönhetően tudja amit tud.
Az biztos, hogy Kishi' tudatosan támogatja az összes Tobival kapcsolatos elméletet, és azok a dolgok sme véletlenül vannak, amik a Juubihoz köthetik.

 
Naplózva
Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #983 Dátum: 09 okt 10, 08:16:28 »

Az amúgy igen csak furi, hogyha be írjátok a guugliba :Madara. Az összes képen csak a bal szeme van kiemelve. A jobb szemét meg takarja a haja. Tobinál meg fordítva, nem láthatjuk a bal szemét a maszk miatt. A jobb szeme meg natúr Sharingan. Csak nekem tünt fel ez az ellentétes ábrázolás??? Lesz itt még akkora sz@rkeverés én mondom.
pl: 1 Tobi
     2 Madara
Jah és még valami tudom ez kicsit off itt de Durci két képet nézzétek már meg
Kép1
Kép2
Itachi barátja Shisui mennyire hasonlít már Rikoduo gyerekéhez. Ha ki lenne festve a szeme, homlok egyenest ugyan az a 2 "személy"arc lennének. Lehet csak véletlen. Vagy már kifogyott Kisi az új karakterekből. Nevet De ami Shisuit illeti szerintem még ő is visszafog köszönni a történetben. Fontos szerepe lesz szerintem még a Tobi kiléte ügyben is.
Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
Nucklear
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 215



« Válasz #984 Dátum: 09 okt 10, 10:35:29 »

Nagyon érdekes amit írsz,ilyen szempontból még nem néztem Madara arcát,De én szerintem az a Sharingan ami a bal szemében van nem Mangekyo hanem a Hasimara harca után szerezte vmelyik Uchihától,mert mint írta Madara is a mostani mangába hogy nagyon komoly sérüléseket szerzett,írta már vki itt és szerintem ez a legvalószinübb,hogy Hasimara azt a Jutsut használta ellene mit a 3. Hokage Orochimaru ellen és ugyanúgy mint ő nem tudta teljesen kihúzni a lelkét.Mellesleg meg a mostani részben Repedtnek tűnik a maszkja is miután nekiugrott a Raikage.Remélem nem sokára megmutatja mert rohadt kicsáncsi vagyok rá...
Naplózva

Ali-G
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 116

MenőőMen


« Válasz #985 Dátum: 09 okt 10, 16:22:47 »

STM van benne valami...
Tobi vagy Madara részben egyenlő a Juubival? De akkor tényleg köze volt Tobinak Madarához?
Akkor, hogy gondolod ezt a részét?
Mert jónak tünik ez a teória.
Csak amikor meghalt  Rikodu akkor tört a pecsét az volt kb 220éve(ezt csak úgy mondom, hasracsapva) és akkor repült 9felé a Juubi, de Madara 80-110éves lehet, és nem hiszem hogy a Juubi 100év múlva újraéledne, habár lehetséges.
De az is lehet hogy Madara már él 200éve és azóta benne vana Juubi. 100éves korában harcolt az 1.vel legyengült a harcba és a többit tudjuk.
Vagy te hogy gondolod?
Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #986 Dátum: 09 okt 10, 16:40:15 »

Az én véleményem az ,jó a fantáziád STM,de kétlem ,max azt tudnám én is elképzelni ,hogy a Juubi chakrájának egy része tovább szállt a leszármazottakra.Így ,ha nem is minden Uchiha ,de az FMS-t felélesztő Uchiha képes lesz használni ezt a chakrát.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #987 Dátum: 09 okt 10, 16:44:26 »

Na, Titius leírta, hogy mit gondolok.
Leszámítva, hogy nem hiszem, hogy csak használja ezt a  chakrát (ami már Szöcskében is éledezik), hanem (azért, mert a táblával kapcsolatban legalább részben hazudik) fel is ébredtek benne a Juubi emlékei, sőt, valamilyen formában az öntudata.
Már ha tényleg ő Madara, ami még szintén nem biztos, már csak amiatt sem, amiről Bububo beszél.
De még bármi más is kisülhet ebből... mindenesetre szerintem legalábbis a Juubi FMS használókban feléledő chakrájáról van szó.
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 10, 16:45:11 írta STM » Naplózva
Nayu
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Válasz #988 Dátum: 09 okt 10, 16:58:10 »

Tobi vagy Madara részben egyenlő a Juubival?
Csak amikor meghalt  Rikodu akkor tört a pecsét az volt kb 220éve(ezt csak úgy mondom, hasracsapva) és akkor repült 9felé a Juubi, de Madara 80-110éves lehet, és nem hiszem hogy a Juubi 100év múlva újraéledne, habár lehetséges.
De az is lehet hogy Madara már él 200éve és azóta benne vana Juubi. 100éves korában harcolt az 1.vel legyengült a harcba és a többit tudjuk.

Ali-G, hogy te miket ki nem találsz!  smirksweat Honnét szedted ezeket??

Ti itt nem az EMS-ről azaz az Eternal Mangekyou Sharinganról beszéltek? FMS, mi lenne az, erről még csak itt hallottam a fórumon. smirksweat

STM, sztem Tobi maszkján az 1 lyuk a befelé "örvénylés" miatt van. A mintázata is arra utal, és így tud beszippantani is (gondolom), ha csak 1 középpontja van a maszkjának.

Hogy érted azt, hogy Madarában a Juubi emlékei ébredeznek? Úgy tűnik, Madarának nincs sok köze a Juubihoz azon kívül, hogy ő fejtette meg (Nagato segítségével gondolom) a titkot.
Naplózva
Ali-G
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 116

MenőőMen


« Válasz #989 Dátum: 09 okt 10, 17:06:06 »

Nayu én sem tudom, STM kis 5letén beindultam, bár nem gondolom ezt komolyan.
EMS=FMS csak az EMS az félig van fordírva az FMS meg teljesen. Vagy valami ilyesmi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 119
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!