24 júl 01, 04:12:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 119
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ki is lehet Tobi? (2 soros szabály! Lásd 1. hsz!)  (Megtekintve 378707 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #735 Dátum: 08 nov 10, 12:39:03 »

PiciOFF:
Ki mondta, hogy a Shodai Hokage könnyen megúszta? Lehet ő is kórházban volt utána vagy fél évet... ^^"
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #736 Dátum: 08 nov 10, 15:14:39 »

Én mostanában azon gondolkodok de ne röhögjetek ki, hogy Danzu = Tobi.
Elmondom az érveimet.
1. Itachi Anbutag volt. Az Anbukat Danzu képzi ki. És ekkor tájt találkozott Itachi "Madarával" val.
2. Uchihák kiírtása Madara fő célja volt. De Danzu nak miért lett volna célja? egy Uchiha puccs próbálkozás neki újjab esély a hatalom átvételre.(hokagecím) Magyarán a bosszu nagyobb erő mint a hatalom megszerzése.
3. Sasuke kinyírása ugye bár. Megakadájoza h Sasuke vérvonal erejét megszerezze Orochimaru.
4. Biyuk. Igen tudom elméletem legsarkalatosabb pontja h miért ölte volna le a békát Danzu ha ő Madara. De nemtudunk semmi konkrétat Madara tervéről. Csak Peinéről. Am is ha anyira elakarja kapni narutot már az erdőben levadássza.
5. Szerintem Peinel lezuzatja Konohát. Átvenné hatalmat Danzu ként. Narutot kiküldené egyedül missiozni, és ugy elkapják. 2 legyet üt 1 csapásra.
hokage lessz, valamint úgy könnyeb levadászni a kyubit. Valjuk be lehet ő is kételkedik Pein 1vs konoha menetében.

És ott a kyubi. Ez Madara Tobi elmélet. Itachi azonta Tobi küldte a falura. Ezt akkor tudta megcsinálni ha ő Madara.
meg szerintem egy Madara imposztor nemtudná átverni Itachit Peint és a többieket enyi időn keresztül.
Lényegében szerintem Madara=Tobi=Danzu
« Utoljára szerkesztve: 08 nov 10, 15:17:29 írta Bububo » Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #737 Dátum: 08 nov 10, 17:29:55 »

Danzou csak az anbu gyökér harcosokat képzi, Itachi meg sima anbu volt.
Már itt sántít.
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
rolika13
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Válasz #738 Dátum: 08 nov 10, 18:27:38 »

De nem értem mit kell ezen vitázni mangába levolt írva h tobi=madara és nem csak szöveg buborékba hanem oldalra
Naplózva

kakairuRULEZ
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1012

lasse


« Válasz #739 Dátum: 08 nov 10, 19:15:48 »


Hogy vajon kicsoda Tobi? Hát, ezt elég nehéz elmagyarázni... Akkora a kavargás!
Miért viselkedett úgy, mint egy bohóc, amikor még élt Itachi?
Nem hiszem, hogy Tobi = Danzou. Szerintem Madara az Obito testében... de ez nem valószínű
Naplózva
Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #740 Dátum: 08 nov 10, 20:02:33 »

Egy dolog a biztos Obitónak köze nincs Madarához. Elvileg Madara küldte a kyubit konohára. Akkor még kakashiék gyerekek voltak. Egy gyerek testben idézi meg a Kyubit? Arrol nemis beszélve h akkor Pein idősebb testileg nála. Abbol a szemszögből is abszurd hogy Madarának miért pont egy félszemü kölök szétroncsolt teste kellene? mikor akkoriban rengeteg Uchiha élt még.
Meg alapjából véve mit keresne más testében? Nevet

Tobi=Madara ez tuti.
« Utoljára szerkesztve: 08 nov 10, 20:04:15 írta Bububo » Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
Don Davido
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 423


Realista


« Válasz #741 Dátum: 08 nov 10, 21:21:35 »

kakairuRULEZ hát sántít de lehet.. A szeménél azok szerintem nem ráncok voltak.. Hanem sebhelyek... Érdekes mikor azt mondja .."Sharingan`s true power..Uchiha`s power..My power.. Uchiha Madara`s power..." Tobi=Madara vagy egy olyan személy aki birtokolja az erejét.. Minden lehetséges..Kishi-mester ehhez nagyon ért..Lásd:Itachinál is ez volt azt hittük hű ,de egy nagy mészáros és mégsem.. Amúgy furcsamód nem olyan harcia tipusú.. Kakashiékat is akár megölhette volna + a 9farkú beszerzését is lerendezhette volna amikor összeakadtak,de nem is állt le velük  még harcolni se.. Csak bohóckodott.. Kakashi viszont nem kicsit lehidalt mikor észrevette a Sharingant..   Pojén
« Utoljára szerkesztve: 08 nov 10, 21:28:35 írta Don Davido » Naplózva

"Intelligence without ambition is a bird without wings." -Salvador Dali
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #742 Dátum: 08 nov 11, 11:59:59 »

Don Davido:

http://forum.naruto-kun.hu/index.php?topic=411.msg96589#msg96589

Ez olvasd már el és dolgozd fel a processzoroddal. -.-
Lehet nem Tobi Madara, de az idézetedben pont azt mondja, hogy ő az.

Ha nagyon el akarok rugaszkodni az eredeti japán szövegtől (természetesen a tartalom szigorú megtartása mellett), akkor úgy is fordíthatnám, hogy:

"Most megmutatom nektek Uchiha Madara igazi erejét!"

vagy

"Íme Uchiha Madara igazi ereje!"

Az E/3. meg ne zavarjon meg senkit, ha egy leheletnyit is értesz japánul (sok animét néztél és pár dolog megragadt^^), akkor észrevehetted, hogy sokszor saját magukról is E/3-ban beszélnek (ez a Narutóban is előfordul párszor, csak fordítás közben ezek átalakulnak E/1-é).


u.i.: Ha butaságot írtam, akkor Arvael-chan majd megfenyít... hmm, pont most jött egy csomag... de miért ketyeg...? ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 08 nov 11, 12:05:55 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Don Davido
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 423


Realista


« Válasz #743 Dátum: 08 nov 11, 15:40:20 »

Ezekkel  tisztában vagyok én sem hiszek ebben..Csak bármi lehet...Az indézett résznél Peinéknek beszél.. Egyébként sokminden elveszik a fordításokban japánról-angolra aztán magyarra vagy japánról kínaira onnan angol és csak onnan magyarra.. Néha elég gyatrán forditotok.. Tesóm is mondta már..(az angol részére értettem így utolag javítva) Sok animét láttot  és mangát olvasott már..^^ Nem becsmérlem a munkátok  ,de igaz..Ezért szoktam mostanság angolul is elolvasni a mangát.. Szabadon fordítotok...Nem a személyes névmások témája ez.. A japán nyelvről(ez nem ide tartozik): igen nagy változásokon esett át az amerikai csapatok megszállása következtében.. A jelrendszert is lekorlátozták..Addig vagy 20 ezer jelük volt... Na de nem vitázni akarok.. Kár vitatkozni.. Csak arra akartam rávilágítani ,hogy gyakran vannak megtévesztő dolgok.. Nem elég a dolgoknak csak egy oldalát nézni.. Semmi sem az aminek látszik.. Kishi ennek nagy mestere..
« Utoljára szerkesztve: 08 nov 16, 11:29:28 írta Don Davido » Naplózva

"Intelligence without ambition is a bird without wings." -Salvador Dali
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #744 Dátum: 08 nov 11, 21:32:38 »

Naaagyon örülnék, ha tényleg megnéznéd azt a linket, amit Chakra adott. Ha valóban megnézted volna, ott láthattad volna, hogy az a konkrét rész japánról volt közvetlenül magyarra lefordítva. Lehet, hogy a mangába máshogy került, mert azt hiszem, utólag fordítottam ezt le így, mikor is elkezdődtek a félreértések. (apropó, 23 oldallal ezelőtt volt; nem igaz, hogy még mindig ezen kell lovagolni -.-")
És az összes fordító nevében azt hiszem, kérhetem, ugyan mondd már el nekünk, pontosan mit értesz az "elég gyatrán fordítotok" alatt... Mert így általánosságban bárki, bármit mondhat. Elküldheted PÜ-ben bármelyikünknek, majd megmutatjuk a többieknek (mert nem ide tartozik). Mellesleg a szavaidból igenis úgy tűnik, mintha becsmérelnéd a munkánkat; így csupán annyit látok, h. Gipsz Jakab idejött, leszólja a fordításainkat, de nem látom, ő maga letett volna bármit is az asztalra fordítás terén. Vagy a tesód, ha már itt tartunk Gondolkozik Mondjuk azért jó, h. ezt mondod, miközben -ha a szavaidból jól vettem ki- Ti is angolul olvassátok, tehát nem eredeti (japán) nyelven... akkor meg nem értem, hogy jössz ehhez (a fent felsoroltak mintha nem lenne elég).

És engedd meg, hadd tegyem kicsit helyre az infóidat, ami a japán nyelv fejlődését illeti: nem az amerikaiak bevonálas következtében korlátozták le. Sőt, ha jobban utánanézel, láthatod, nincs is lekorlátozva, csupán a több 10 000 kanjiból most már csak sacc/kb. 2000-et használnak (hivatalosan csak 1945-öt), azonban előfordul, hogy ezeken túlmenően is használják a többit is. Ez egyéni.
Valamint azért volt erre szükség, h. az írástudás még jobban elterjedjen és ne csupán egy szűk réteg kiváltsága lehessen. Ha utánanézel, már akkor megtudod, Japánban a legalacsonyabb az analfabéták száma (csak úgy mellékesen). Ami meg a nyelvtant illeti, amerikaiaknak szintén semmi köze; ha valamihez van is, max. a szókincsre kifejtett hatása... de ennyi erővel a portugálokat, németeket vagy rögtön a kínaiakat is ide sorolhatnád (tudniillik a mai szókincs kb. 80%-a kínai eredetű szó a japán nyelvben - bizony, sok a kanjigo).

Uff. Nézd meg a linket, amit Chakra leírt imént. És ezek után értelmetlennek látom a téma folytatását.
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #745 Dátum: 08 nov 11, 21:50:08 »

Moderátor:
Ha valaki válaszolni akar Arvael hozzászólására, akkor azt PÜ-ben tegye, mert itt erősen témában nem illő lenne. Ha valaki mégsem így tenne, akkor az Í.J. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #746 Dátum: 08 nov 12, 08:08:36 »


A mostani manga spoilerjében benne volt, hogy Madarának és az öccsének hasonló hatalma volt.
Ennyi erővel Tobi (feltéve, hogy ő esetleg Madara öccse) is mondhatja, hogy "Eme Uchiha Madara ereje.", mert neki is olyan hatalma van (volt?).

És még egy dolog:
Tobinak "sima" hárompontos Sharinganja van (legalábbis mi ezt láttuk):
Madarának viszont már alapból igen furcsa kinézetű Sharinganja volt (a pöttyök összeértek), amit az öccsétő "kölcsönvett" szemek még jobban "átalakítottak" (lásd 386. manga).

ezt már én is felvetettem régen, csak mindenki jaj a testvére tuti meghalt.  De ha megnézitek a 368/08 képet pont azt a szemét tépik ki ami Tobinak maszkal levan takarva állandóan. Uchiha Madaránál meg azaz érdekes hogy pl beírod google be és képeket nézel róla, neki a bal szeme van központban a jobb szeme mindig takarásban, a hajával. Lehet hogy kölcsönösen cseréltek szemet. Madara bal az öccse jobb szemet kapot. Persze felmerül a kérdés h akkor mértnem cserélték ki kölcsönösen mind2?. Monyuk ettől függetlenül élhet Madara öccse is, Madara is. Az tuti hogy Kisi még ködösít valamit Tobi körül.

Szerk: Utólag eszembe jutott h ők csak akkor vakulnak ha Mangekyut használnak. Lehet miután Madara kitépte öccse bal szemét ő nem használta többet a mangekyut. Magyarán ha Madara öccse Tobi akkor ezért nemhasználja a Mangekyut. Csak a sima Sharingant. Mivel nemakarja elveszteni az egyetlen szemét. De persze ezis csak fikció.
« Utoljára szerkesztve: 08 nov 12, 08:12:59 írta Bububo » Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #747 Dátum: 08 nov 12, 08:29:02 »

O.o
Ez nem is rossz ötlet!
Lehetséges lehet, hogy kölcsönösen cseréltek szemet. Elvileg lehetséges, mivel ahhoz, hogy a másiktól elvett szemet be lehessen ültetni, ahhoz a sajátot ki kell szedni és akkor lesz egy (2) szem feleslegben. De ezt meg miért ne kaphatná meg a másik az ő elvett szeme helyett? Persze ez feltételezi, hogy még egyik Mangekyou Sharingan tulaj sem vakult meg.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Zoll-sama
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 508

Gépállat


« Válasz #748 Dátum: 08 nov 12, 12:35:16 »

Ez eddig ok, de nem úgy van, hogy csere után már nem vakul meg az egyszeri MS felhasználó? Akkor meg miért nem használja, hiszen ekkor már nincs kockázat? Ebben látom a kettős csere gondolatmenet hibáját.
Naplózva

Gondolkodni ér!      Jön még kutyára rasengan!      NHFK Tag      Gépállat                        
Gabor-sama
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3844


We are Fighting Dreamers Dattebayo


« Válasz #749 Dátum: 08 nov 12, 12:43:43 »

Most ez csak találgatás de lehet, hogy még nem akarja kijátszani az aduját. Hanem kivárja a megfelelő pillanatot. És azért rá ugyanúgy hat a testi megterhelés, mint bárki másra. Én amondó vagyok, hogy majd ha szükségét érzi akkor fogja használni.
Naplózva

Aláírás
Old Család - New Család Kimi o ai shiteru Aemy feleségem Ámor Blogom
Oldalak: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 119
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!