24 szep 21, 15:42:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 228 229 [230] 231 232 ... 601
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Férfi topic  (Megtekintve 1695107 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3435 Dátum: 12 jún 03, 09:59:35 »

A szablyák is nagyon szépek, STM arról a kardról én is sok képet láttam már. Szép darab nagyon. Mosolyog A palloshoz képest gyengének tűnik, de igazából ezzel is hatalmasat lehet odavágni, főleg lóról, meg ugye ez szúrásra is alkalmas. (Jó elvben a pallos is, de ott nem tökölnek ilyesmivel. Kicsit macerás lenne, meg minek? xD)

gman: hát igen azok az eszközök se rosszak, főleg fejre, ha ölni akarsz, illetve karra nagyon jók lefegyverzésnél.

amúgy a Véreb mitől ijedt meg? nem volt világos, ha csak nem még mindig fél a tűztől mint a tűztől Nevet

A tűztől ijedt meg. Még mindig fél tőle, a gyerekkori élménye miatt. Talán ez az egyetlen dolog, amitől Sandor fél, de ettől nagyon.

Még pár kard:

Az ilyen csicsás fantasy meg szerepjáték kardokat annyira nem szeretem, de ezt tetszik:



Ez is szép:



Meg ez:



Ezen nagyon látszik, hogy csak utánzat, de így se rossz:

« Utoljára szerkesztve: 12 jún 03, 10:44:31 írta Aes Sedai » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #3436 Dátum: 12 jún 03, 11:16:40 »

Az ilyen ferde markolatos kardok egyértelműen arra lettek kitalálva hogy lóról lehessen aprítani a gyalogságot.
Hmm ez a fantasy kard ha jó anyagból egy igazi kovács dobja össze akkor kifejezetten használható darab Nevet
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3437 Dátum: 12 jún 03, 14:05:33 »

Nem igazán vagyok otthon a témában ezért nem is akarok nagyon belepofázni, csupán 1 kérdésem lenne.

Nekem a kedvenc fegyvertípusom a pöröly ( nagy kalapács ). Mint amilyen pl a Thorban is van, vagy Arthas kalapácsa a Wowból stb.

na mármost azt akarom kérdezni hogy ilyen óriási kalapácsokat kik használtak ( ha használtak egyáltalán ) a való életben, vagy ez csak Hollywood és a játék készítők egyik agyszüleménye volt?

Úgyanis ha logikusan belegondolok egy ilyen forgatásához óriási fizikai erő kell. Bár tény hogy páncél ellen hatásosabb mint a szúró/vágó fegyverek.

Mi a véleményetek róla?
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3438 Dátum: 12 jún 03, 14:19:54 »

Minden középkori fegyóhoz nagy fizikai erő kellett.

Harci kalapácsokat tudtommal főleg a középkor vége felé használták, többfelé is, mert sok szempontból hatékonyabb volt az erős vértek ellen, mint a kard vagy a csatabárd. (Amiknek az éle egy jó páncélról lecsúszhatott.) Persze a filmkészítők, meg a játékgyártók azért ezt - a többi fegyverhez hasonlóan - erősen kiszínezik. Nevet
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #3439 Dátum: 12 jún 03, 15:05:30 »

Nem volt akkora fejük mint a filmekben viszont sokkal hosszabb nyelük volt. volt 2 kezes kiadásban is ami majdnem pallos hosszúságú kalapácsot jelent. A fej súlya a használó erejétől függött.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Morause
Vendég
« Válasz #3440 Dátum: 12 jún 03, 21:50:48 »

Nekem kedvenc fegyverem az amit a hajdúk használtak az a kis fejszéhez hasonló hosszú nyelű cucc, amit ellehetett dobni de ha eldobtad akkor simán beletudtál utána nézni annak a fejébe akire rávágtad!
Meg van itthon egy kis kardom (igaz dísz) de vmi japán féle.

Kb. úgy kell elképzelni hosszra mint: http://www.gamecon.hu/kult%FAra/images2/sword1.jpg (balról a 2. penge) aminek a tokja tele van csicsával!
Harci pörölyből meg egyértelműen van egy nagy kedvencem az meg lehet kicsit kockán hangzik de wowos --> http://wow.mmodb.com/images/items/renders2/43531-l.jpg
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 03, 21:51:20 írta Morause » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3441 Dátum: 12 jún 03, 21:52:12 »

Nekem a kedvenc fegyverem a puska. Most is azt írok a holnapi közigjog dolgozatra. Tavaly is amiatt mentem át. Mondhat bárki bármit, ennél jobb nincs. Nevet
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #3442 Dátum: 12 jún 03, 23:03:12 »

Bizonyítottan a fénykard a legmenőbb fegyver a világon.  Kúl
Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #3443 Dátum: 12 jún 03, 23:36:31 »

Na és mi az a bizonyíték ami miatt a legjobbnak nőtte ki magát? >.<#
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #3444 Dátum: 12 jún 04, 02:21:24 »

A Puska vagy a fénykard? Én akkor már szupererőt kérnék fegyver helyett.
Naplózva


 
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #3445 Dátum: 12 jún 04, 17:39:01 »

Legmenőbb fegyver? Hát a fénykard az esélyes, de vannak annál nagyobb hatalommal bíró misztikus fegyverek is.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #3446 Dátum: 12 jún 04, 18:01:24 »

Például Chuck Norris szőrszála. Egyszer kihúzott egyszer egyet a szakállából, és három ember szívét szúrta át vele. ikszdé El tudom képzelni a jelenetet ahol fénykard vs. C.N szakálla.
Viccen kívül vajon ha egy sima golyóval meglőnek egy jedit és az fénykardal védi ki, azzal mi lesz? Elolvad a golyszli? Nevet

« Utoljára szerkesztve: 12 jún 04, 18:39:19 írta drszabi » Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #3447 Dátum: 12 jún 04, 18:19:06 »

Ja, de azt le se tudná védeni. Ezek a plazma lövedékek nevetségesen lassúak, nem rétem, mért ragaszkodnak úgy a használatukhoz.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3448 Dátum: 12 jún 04, 18:31:43 »

Mert a droidok és a klónok páncélja ellen hatástalan ( gondolom )
Naplózva


Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #3449 Dátum: 12 jún 04, 19:23:50 »

A hajdúk fegyvere a fokos volt... Gyakorlatilag egy hosszú nyelű kisbalta volt az egész...

A szabja meg egy igencsak bevált könnyűlovas fegyver volt.. Szúrásra alkalmatlan, elsősorban vágófegyver, de a páncélozatlan gyalogság ellen jobbra-balra csapkodva eléggé hatásos.. Könnyű volt, borotva éles... A markolat kialakítása is épp azért ilyen, mert lefelé sújtva harcoltak vele... Kényelmesebb volt a fogása, mintha a penge vonalát követné a markolat...

Pallos vs katana... A pallos azért lett olyan amilyen, hogy át lehessen vele szakítani a középkori testpáncélzatot.. Egy katana erre nem hiszem hogy képes... Hiábba lehet vele gyorsan harcolni, hiába kifinomult szerszám, de egy vastag fém páncél ellen egy könnyű kard nem igazán hatásos...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 228 229 [230] 231 232 ... 601
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!