24 szep 23, 07:33:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 164 165 [166] 167 168 ... 601
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Férfi topic  (Megtekintve 1696694 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #2475 Dátum: 10 szep 08, 20:02:01 »

Alkatodból, fizikumodból nézve nem is nagyon bírnád...
Szerintem én megszenvednék, pedig fizikai melóhoz vagyok szokva, és ahhoz hogy napi 8-10 órát lábon vagyok...
Igen felfüggesztették... Ha úgy alakul a dolog újra összeülnek a sorozó bizottságok, és a srácok várhatják a behívót...
Csak most teljesen felesleges pénzkidobás a sorkatonaság, mert nincs rá szükség, ugyanis ott a párezer fős szerződéses állomány, és benne vagyunk a NATO-ban, aki mint tagállamot, elvileg megvéd minket egy esetleges külső fenyegetés esetén...
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2476 Dátum: 10 szep 08, 20:19:12 »

Gabesz. Én igazából nem azt mondtam,hogy hozzuk vissza a katonaságot meg ilyenek. Csak egy lehetséges nevelési alternatívát mutattam be, amivel a hulladékot környezetbarát módon lehet átalakítani.  Pojén (Am meg nyílván vicc volt az egész. xD)

Persze ettől függetlenül,komolyra fordítva a szót, lenne értelme a katonai szolgálatot visszahozni, vagy legalább a szerződéses szolgálatot népszerűbbé tenni.  Meg persze némi technikai fejlesztés sem ártana.  Mosolyog NATO-ban én nem igazán bíznék. Szal sztem jobb abból kiindulni, hogy nem segítenének, és így készülni. Aztán, ha jobb esetben mégis segítenek, akkor meg örülhetünk még mindig.

A sorkatonai képzésnek meg igazából nem az erőnlét a lényege. Azt valóban sok más módon is el lehet érni. Sokkal fontosabb, hogy az ember itt legalább tanulhatna némi fegyelmet, ami sokaknak nem ártana. Jólműködő társadalom csak a fegyelemre alapulva épülhet, azt meg valahol el kéne sajátítani. Bár alapesetben erre az iskolák is megfelelőek lehetnének.
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #2477 Dátum: 10 szep 08, 20:30:31 »

Szerintem a hülyegyereket az apja-anyja nevelje. Ők vállalták akkor legalább legyen bennük ennyi. Nem a tanár vagy katonasági felettes dolga lenne ez az alapvető nevelési kérdés.
Aes a "demokráciában" nem lehet fegyelmezettséget létrehozni társadalmi szinten. Apáink a leköpködött kommunizmus rendszerének köszönhetik , hogy emberek lettek. Tanárnak is más szerepe volt és a család is más funkciót töltött be. Manapság az a funkciója a családnak általánosítva , hogy a parasztnak legyen már fedél a feje felett. Am. meg hótt leszarja , hogy vannak szülei akikkel kommunikálni kell. Nem a fórumozókat , hanem a társadalmat minősítem ezzel. Aki szerint ez nem így van az mondja meg véleményét szívesen olvasom.
NATO nem tehetné meg , hogy ne segítsen. Protokoll lépéseket tennének a média miatt. Tényleges komoly segítség tényleg nem várható , hiszen elég kis és jelentéktelen ország vagyunk.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2478 Dátum: 10 szep 08, 21:20:19 »

A sorkatonaság megszüntetésének van egy olyan oka amiről szinte sose beszélnek. Mégpedig hogy  nem akarják hogy az átlagember katonai képzésben részesüljön. Ez duplán igaz a magyarországhoz hasonló országokra ahol ekkora az elégedetlenség. Ha minden egészséges férfit elvinnének megtanítanák fegyvert használni az potenciális belső veszélyforrás. Nem véletlen hogy a katonákat mielött szerződést kötnek velük úgy átvilágítják mint annak a rendje. Fegyvert és tudást csak megbízható embernek biztosítanak.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #2479 Dátum: 10 szep 08, 21:30:13 »

Most nem tudom, nem fogtam fegyvert a kezembe... de egy lőfegyvert nem lehet túl bonyolult megtanulni elsütni...
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2480 Dátum: 10 szep 08, 21:43:09 »

Attól függ milyen fegyverre gondolsz. Nem minden fegyver könnyű súlyra. Sőt... Ehhez jön még a fegyverek hangtompító nélküli iszonyatos hangja. Úgy lőni hogy ezt kell hallgatni több ezer másikkal együtt egy harcmezőn... nem lehet a legkellemesebb élmény a füleknek.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #2481 Dátum: 10 szep 08, 22:21:39 »

Nem elsütni bonyolult... Tudni is kell vele lőni... Egy komplett idióta is meg tudja húzni a ravaszt, de tudni kell célozni, a fegyvert haszálható állapotban tartani...

Micsudi... Amit írsz puszta összeesküvés elmélet... Ne legyen priuszod, ne legyél komplett idióta, és fizikailag legyél ép, és a teszteken érj el magasabb pontszámot, mint a többi 300 ember, aki veled együtt jelentkezett...
Ennyi bőven elég hogy katona legyél...

Mért szüntették meg a sorkatonaságot? A válasz az már tényleg politika... Ugyanazért, amiért leszerelték a MH fegyverzetének 2/3-át...

AMD 4 kiló
Dragunov 5...
Ennél már csak az RPG nehezebb...
Sorkatona más kézifegyvert nem is nagyon kapott...
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 08, 22:40:46 írta Gabesz D. Sama » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2482 Dátum: 10 szep 08, 22:34:15 »

Tudom hogy az de én szeretem az összeesküvéseket Nevet
Én ha orvosira kerülök és be is tudom fejezni utánna lehet megpróbálok bevonulni katonaorvosnak.
Úgytudom hiány van belőlük.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Zoll-sama
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 508

Gépállat


« Válasz #2483 Dátum: 10 szep 08, 23:20:48 »

A sorkatonai szolgálat megtanította az embereknek azt, hogy felnőtt, jól képzett, magabiztos, stb. ember létedre is tanuld meg befogni a szádat.

Magyarországon az emberek képtelenek rendszerben, közösségben gondolkodni és ez meg is látszik többek közt a közlekedésen is, "az csak gördeszkásokra vonatkozik" és ehhez hasonló hozzáállás nem enged minket előre. Ma idehaza nem demokrácia, hanem egalitarianizmus van, "ki vagy te, hogy megmondd, hogy mit csináljak?!" szerű mondatokkal és gondolatokkal kitöltve. Hányszor látjuk, hogy valaki mindig okosabb akar lenni és "csakazértsem" csinálja úgy, ahogy mindenki más és ahogy megkérték rá. Sajnos a mai társadalom ebbe az irányba tereli az emberek tudatát és sehol nem tanulhatják meg azt, hogy ez nem jó így.

A kutyád is csak azért tudja, hogy nem piszkíthat a szobába, mert beleverték. Ha nem követeljük meg, hogy mindenkibe alaposan beleneveljék a közösségben való gondolkodást, akkor nem is várhatjuk el, hogy ez megjelenjen a mindennapi életben. Az ember nem születik erkölcsi, vagy közösségi érzékkel. Ezeket tanulja a körülötte élőktől, vagy jól, vagy rosszul, de valamit elsajátít ebből. A honvédségben a sorkatonai szolgálatban az volt a jó, hogy ezt a férfiak nagy része, köztük azokkal akik esetleg otthon a nehezebb körülmények miatt nem kaphatták meg, kapott egy egységes normát, amit ha kellett beléjük vertek. Ha csak egy kicsit is, de változtak pozitív irányba és megtanulták, hogy mi van akkor, ha valaki a közösségben nem teszi a dolgát.
Naplózva

Gondolkodni ér!      Jön még kutyára rasengan!      NHFK Tag      Gépállat                        
Gabor-sama
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3844


We are Fighting Dreamers Dattebayo


« Válasz #2484 Dátum: 10 szep 09, 12:37:34 »

A lövéshez visszatérve, igen még a leggyügébb észkombájn is el tudja sütni a fegyvert, de a többihez is érteni kell: szétszedés-összerakás, betárazás stb. Az sem mindegy, hogy fogod azt a fegyvert. A visszarúgó erőnek hála elsütéskor könnyen eltörheti a vállad bármelyik fegyver.

A nevelésről: azért a sorkatonaság sem nevelt meg mindenkit. Annak is egyre süllyedt a színvonala. Mire ismerősöm sorkatona lett már csak annyi volt az egész, hogy megtanították lőni, a többi időt meg ellébecolták.

És szerintem a tanárnak is ki kell vennie a részét a nevelésből. Igen, azzal maximálisan egyetértek, hogy egy gyerek nevelése 90-95%-ban a szülő kötelessége, de a maradékot pl. a közösségi beilleszkedést egy gyerek csak az óvodában-iskolában tanulhatja meg. És ennek a megtanítására igenis a tanár hivatott. A szülő nem lehet mindig ott a gyereke mellett, hogy megmondja mi a helyes.

Ami meg azt illeti, hogy a szülő nem foglalkozik a gyerekkel: igen, az esetek 99%-ban a szülő a hibás mert nem érdekli. Viszont olyan is előfordulhat, hogy pl. egyedül neveli a gyereket és reggeltől estig dolgoznia kell. A gyerek iskolában van egészen estig, akkor hazamegy, kap vacsorát, lefekszik és másnap kezdődik elölről. A gyerek meg mit lát? A sok elkényeztetett kis bunkót, akik nyomatják a trendi cuccokat (jelen esetben az emo meg a nemi identitás zavar) és lemásolja. Miért? Egyszerű: be akar illeszkedni. Mindannyian láttuk már, hogy tudnak valakit kiközösíteni, sőt talán páran át is éltük (igen, engem is közösítettek már ki, ezt bevallom) csak azért, mert másképp gondolkodik, öltözik stb. Az oka nem számít: nincs rá pénze vagy csak nem akarja, egyszerűen kivetik maguk közül és kész. Hát kell ez neki?

Zoll-samának van igaza: a társadalom legnagyobb baja az önzőség. Nem veszik figyelembe, hogy valaki hiába néz ki máshogy, gondolkodik és beszél másképp, attól még ő is ember. Véleményem szerint addig nem is fog igazi társadalom, sőt igazi demokrácia létezni, amíg az emberek nem képesek elfogadni egymást.
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 09, 12:40:08 írta Gabor-sama » Naplózva

Aláírás
Old Család - New Család Kimi o ai shiteru Aemy feleségem Ámor Blogom
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2485 Dátum: 10 szep 09, 14:22:32 »

Köszönöm Zoll, elmondtad azt, amit nem tudtam megfogalmazni.

Ha a jobbik bevezette volna a kötelező sorkatonaságot, annyi biztos, hogy csökkent volna a régi színvonal.
Naplózva



obi
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Válasz #2486 Dátum: 10 szep 09, 17:51:26 »

...
én pont tegnap láttam egy oylan csávót akinek hosszuhaja volt és hajpántott viselt Nevet elsőre azthittem csaj >.<#
....

Ha vállig érő barna göndör haj + fekete fejpántot láttál talán én voltam  Nyelvesít
Mostanában már nagyon nem divat a férfiaknál a megnövesztett haj. Talán már nem erre buknak a nők, ki tudja Hümm-hümm


Az emberiségben pont az a jó h mindenki megtalálja a saját társaságát, közösségét, ittvagyunk miis pl Mosolyog .Nevelés kell, a szülő tanítsa meg tisztelni a másikat, és a többi. De az h színes a társadalom így van jól. Ebben persze h van pár (kinek mi) fura ember Nevet
Csak az egyensúlyt nem sikerül megtalálni, mai világban ez már lehetetlen.
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #2487 Dátum: 10 szep 09, 23:14:01 »

El kell fogadni a másik zenei ízlését, és a vallási nézeteit is. Mivel ez magánügy, amíg ki nem kerül az utcára. Onnantól fogva az már nem teljesen magánügy, mert mások is látják. Ha például már szinte szerelmeskedsz a barátnőddel a nyílt utcán, az közszemérem sértés. A toleranciának is van határa. Ha mindenki minden baromságát eltűrjük, elég ronda lenne a végeredmény.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Hiei
Vendég
« Válasz #2488 Dátum: 10 szep 10, 13:55:37 »

Nekem elég hosszú a hajam... mi az a divat?ikszdé és valóban ők másra buknakxDD Legalább is úgy illik ha rá buknakxDDDD
Katonaság vicces lett volna érdekel  mit kezdenek volna velem a legendás tisztekxDD. Tuti egésznap a futkoson lettem volna ők meg az ideggyógyászatonxDDD

Nevelés engem jól neveltek, de a személyiségem nem engedi, hogy különbséget tegyek Orbán Viktor a barátom és anyám között. Tanárommal ugyan úgy beszéltem mint bárki mással volt is belőle nem kevés balhém. Elküldök én bárkit a rákba ha idegesít...
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 10, 13:58:26 írta Hiei D. Legend » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2489 Dátum: 10 szep 10, 14:02:45 »

Nagyapám tanult a seregben egy mondást ami nagyon igaz: Parancsot megb@szni nem lehet, mert szaporodik.
A Futkosóról is mesélt hogy az milyen. Az egyik kopasz visszaszólt a lépcsőházban az egyik tisztnek amikor azthitte az már nem hallja hogy anyád. Fél év futkosót kapott. És a futkosó után igencsak a rácsmögékerülés jön ami egy civilnek se egy leányálom de gy sorkatonai börtön? És ez a 70es évek elején volt.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Oldalak: 1 ... 164 165 [166] 167 168 ... 601
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!