24 szep 20, 16:14:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 416486 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2835 Dátum: 14 nov 12, 16:04:20 »

Azért nem árt olyan helyen végezni azt a szakot, ahol de facto termelés meg gyárak vannak.

Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2836 Dátum: 14 nov 27, 12:45:13 »

A központi középiskolai felvételi, amit az általános iskolások írnak meg, ugye 2015.01.17?
(Hihetetlen hogy annyi szar infót be lehet róla szerezni, de az időpontot nem tudom hova dugták el.)
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #2837 Dátum: 14 nov 27, 16:07:30 »

Ez alapján, elvileg, igen.
http://www.akg.hu/2014-irasbeli-felveteli-vizsga/
Naplózva


Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2838 Dátum: 14 nov 27, 18:40:35 »

Jó köszi. Én is valami suli honlapjáról szedtem össze.
Naplózva
jatek09
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 296



WWW
« Válasz #2839 Dátum: 14 dec 02, 13:53:22 »

Sziasztok!

Van itt esetleg olyan, aki gépészmérnöknek tanul? Tudna valaki véleményt mondani erről a szakról? Nevet
Kötelező az emelt matek ahhoz, hogy felvegyenek? Faktnak közép-angolt és közép-matekot vettem fel, szóval a matek emelt nem hiszem, hogy meg lesz.
Választottam az angol lesz (mivel a német az elsődleges nyelvem), de nem tudom, hogy itt mennyire nézik.

Szóval a kérdésem az, hogy az gáz, ha nem lesz fizika érettségim se matek emeltem?
Naplózva

Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #2840 Dátum: 14 dec 02, 17:06:17 »

Nem gépészmérnöknek tanulok, viszont az egyik haverom igen, és azt mondta, hogy az emelt matek nem számít, viszont ha nincs fizika, akkor kell lennie biológiának, kémiának, vagy infónak. Viszont sok helyen elég magas a ponthatár, emiatt nem árt az emelt, vagy legalább egy nyelvvizsga.
Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #2841 Dátum: 14 dec 02, 17:17:10 »

Választottnak még jól jöhet a gépészeti alapismeretek. Én azt mondom érdemes is megcsinálni, mielőtt valaki gépészeti szakra téved (rengeteg ismerősöm ez miatt szenved/szenvedett).
Naplózva

ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #2842 Dátum: 14 dec 04, 22:00:27 »

Én csak ennyit mondok:
Naplózva

....................................................................................................................
jatek09
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 296



WWW
« Válasz #2843 Dátum: 14 dec 08, 14:09:34 »

Óbudai Egyetem gépészmérnöki szakáról van valakinek véleménye?
Esetleg nem tudja valaki, hogy milyen magas a ponthatár?

Sajnálom, hogy zúdítom rátok a kérdéseimet ezzel kapcsolatban, csak tudatlan vagyok e témában, és most próbálok okosodni.  Nevet
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2844 Dátum: 14 dec 08, 15:05:12 »

Szerintem jó a képzésük (barátom ott tanul, csak biztonságtechnikai mérnöknek), a matematikával és a mechanikával ugyanaz a helyzet, mint a BME-n (mondjuk szerintem a matematikás rész igaz minden mérnök képzésre).

Annyi talán, hogy kissebb a halgatói létszám így barátságosabb a környezet, de szerintem ezt is csak az mondatja velem, hogy én is egy kissebb hallgatói (és oktatói) létszámú intézményben tanulok. Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2845 Dátum: 14 dec 08, 16:18:19 »

Diploma értéke szempontjából én is úgy tudom, nincs igazán különbség.
Azt tudom ajánlani, így gyakorló egyetemistaként, hogy nézz utána a szakirányoknak és hogy milyen projektek futnak az egyetemen. Egy idő után, már úgyis az lesz a meghatározó, nem a tantárgyak.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2846 Dátum: 14 dec 08, 20:33:31 »

Az Óbudain inkább a villanyos mérnök a jó.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2847 Dátum: 14 dec 08, 20:43:56 »

Egyik ismerősöm óbudais villanyosmérnök és azt meséli, hogy nagyon szívatják őket. Ez alatt, pedig nem azt értem, hogy nehéz a számonkérés, hanem a színtiszta szívatás.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2848 Dátum: 14 dec 08, 20:47:37 »

Volt oszt. társam van ott. Szakmailag már jól felkészült, hogy kinek mi a szivatás, vagy mennyire sok az eléggé szubjektív. A képzésük jó.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
P4ndora
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 262



« Válasz #2849 Dátum: 14 dec 08, 23:16:51 »

Én jelenleg azon dilemmázok hogy BME mérnökinfóra vagy ELTE programinfóra jelentkezzek... Voltam mind kettő nyíltnapján, őszintén szólva nekem az előbbi jobban bejött a látottak alapján. Legnagyobb gondom hogy ott van fizika is, amit eléggé utálok volt tanáraimnak köszönhetően, ráadásul már másfél éve nem tanultam, így nemsokra emlékszem.

Lehet hogy végül ELTE lesz, oda jár tesóm, bár ott jóval szívatósabb a matek + a kevés gyakorlat se vonzz annyira, de legalább biztosabb (sok mindent tudok róla így nem érhet nagyobb meglepetés).
Naplózva

Oldalak: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!