24 szep 21, 05:19:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 173 174 [175] 176 177 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 416819 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2610 Dátum: 12 szep 02, 12:54:32 »

Tudlak titeket sajnálni.. Holnap évnyitó, meg iskolakezdés... Jaajj istenem végetért a nyáriszünet! ikszdé Nem tudtok még semmit gyerekek... Addig örüljetek amíg iskolába járhattok, mert utána megszűnik a jóvilág.. Nem lesz tavaszi, nyári szünet meg anyámkínja... Lesznek a munkaszüneti napok, meg évi 20 nap szabadság, és csá...

Ja.. Nektek 8-kor tanévnyitó.. Én már 5-kor indítom a műszakot a számítógépen... Már ha méltóztatik elindulni a Rool... ikszdé


Attól függ, milyen melót csinálsz. Én tisztában vagyok vele, hogy pár évig naponta legalább 12-14 órákat fogok majd dolgozni a leendő saját vállalkozásomon, de utána meg, miután beindult a dolog, akkor kelhetek, amikor akarok életem végéig.
Naplózva

laci1005
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1310



« Válasz #2611 Dátum: 12 szep 02, 13:07:34 »

Miért egy gyárba csak úgy működik, hogy bemész azt végzed a munkád? Tönkre megy egy gép amin dolgozol, aztán neked kell ugrálnod a megfelelő emberhez és könyörögnöd, hogy ugyan javítsa már meg, mert dolgoznod kell rajta.
Arról nem is beszélve, hogy 6óra alatt tudod csak lehozni a darabszámot, és hála a segítőkész karbantartóknak, szerelőknek, technikusoknak, mérnököknek neked kiesik 3 óra a nyolcból. Tehát maradt 5 órád megcsinálni a 6órás munkát, ebédszünettel, mindennel együtt.
Meg aztán a nagyképű, bunkó, nálad 15 évvel fiatalabb felettesed se fog beléd kötni a semmiért.
Tényleg csak bemész és leülsz dolgozni...
Attól hogy egy-két helyen nyugodtan tudsz dolgozni, nem biztos hogy minden munkahelyre igaz. Illetve azt a pozíciót el is kell ám érni. És előtte bizony, mindenki beléd törli a cipőjét.

Aki pedig 210-en km-re lévő iskolába jár, ne sajnáltassa magát... Nem hiszem el, hogy egy közelebbi iskolában nem tudja tanulni a számára megfelelő szakot.
Pest tőlem ~100km-re van, a közbeeső városokban legalább 8 középiskola van. Ebből minimum négy helyen tudnék technikust tanulni. Persze, hogy azt választom, ami tőlem 10 percre van egy nagyon lassú sétával...
Naplózva

hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #2612 Dátum: 12 szep 02, 14:45:36 »

Én még inkább dolgoznék, minthogy tanuljak, de ez most a "munkám", szóval végrehajtom. Nevet
Nekem is csak holnap lesz 3/4 nyolckor az évnyitó, első igazi élesben menő reggeli utam vonattal és busszal. :'D Már a bérlet is megvan.
Mellesleg ha már könyv árak: nekem 16 könyv/munkafüzet volt 33 ezer... smirksweat És ráadásul az egész évfolyamunknak rossz angol könyveket rendeltek, szóval holnap vihetjük vissza hogy becseréljék, és nem garantálják, hogy nem lesz ráfizetés. smirksweat
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Hiname Shion
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 145


« Válasz #2613 Dátum: 12 szep 02, 17:19:44 »

Nekem 7:40-kor évnyító, aztán ofő, meg órarend Nyelvesít, ja és az összeállt osztályomba lehet hogy jön mégegy fiu Nyelvesít
Naplózva


Mesterem:hanii
Gazdim: mugen^^Az én kis tanítványom: Kirito Vallás:mugen
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #2614 Dátum: 12 szep 03, 15:18:16 »

Hálelúja,letudtunk egy napot,mondhatni rémes volt  >.<# Tavaly hazalehetett menni 9-kor ,ma meg huzták az időt és fél 2-kor engetek el azok a ... DE, még igyis korábban jöttünk el xd...Maradt még 999 nap a suliból(285)xd .Jah hozzánk is jöttek 4-en -.-...Nyáron 1 km-ert nem gyalogoltam összesen,ma meg vagy 7-km,t szóval a km órámat kiasztottam.
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 03, 15:26:18 írta dreamfolow » Naplózva

Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #2615 Dátum: 12 okt 22, 11:02:30 »

nekem lenne egy kérdésem (remélem jó topicban teszem fel xD) felsőoktatással kapcsolatban... szóval én most fogok felvételizni és a suliban egyik tanár sem tud válaszolni a kérdésünkre, hogy ha van egy közép színtű érettségim, mondjuk angolból, akkor a felvételi lapra mint többletpont beírhatok egy közép fokú nyelvvizsgát, szintén angolból? szóval megkapom rá a 28 pontot vagy az érettségi miatt nem? mert azt tudom, hogy emelt érettségi mellé nem írhatok közép fokú nyelvvizsgát, de a közép érettséginél hogy van ez?
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 22, 11:04:34 írta Hedi-usagi » Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Florcii
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 60



« Válasz #2616 Dátum: 12 okt 22, 11:12:36 »

Nekem tavaly érettségizett a nővérem,és a középszintű írásbelije nem sikerült ,pedig pontot ért volna neki, azt hiszem hogyha emeltszintű érettségit raksz le akkor automatikusan megvan a középszintű nyelvizsgád,vagyis én így tudom.És igen, beleszámítják ha kompletten megvan az irásbeli, meg a szóbeli nyelvizsgád.Elméletileg ha megvan a kpszintű nyelvizsgád ,+ pontot kapsz Mosolyog.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 22, 11:13:11 írta Florcii » Naplózva

<3 NaruSaku FAN 
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #2617 Dátum: 12 okt 22, 11:58:16 »

igen, ha 60%-ot érsz el az emelten akkor megvan a közép fokú nyelvvizsga...és bocsi de nem nagyon tudtam kibogózni a válaszod xD... szóval akkor a közép szintű érettségi + közép fokú nyelvvizsga (ugyanabból a nyelvből) akkor mehet a papírra?
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 22, 11:59:13 írta Hedi-usagi » Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Florcii
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 60



« Válasz #2618 Dátum: 12 okt 22, 12:29:56 »

Bocsi ,csak  nem figyeltem a fogalmazásra.ikszdé Szóval a kp szintű angol érettségi ,az nem számít mivel kötelező,a középszintű angol nyelvvizsga már pontot ér ,ha megvan mind2. (Irásbeli,szóbeli) De ha emeltszintű érettségit raksz le belőle,akkor az magába foglalja azt hogy automatikusan megvan a kp szintű nyelvvizsgád,meg még +-ba azért is kapsz pontot mert egy tantárgyat emeltszinten sikerült leraknod.Így érthető?Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 22, 12:34:52 írta Florcii » Naplózva

<3 NaruSaku FAN 
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #2619 Dátum: 12 okt 22, 12:51:09 »

rendben van így már értem Mosolyog köszönöm a segítséget ^^
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #2620 Dátum: 12 okt 22, 13:20:05 »

Nem, sajnos nem így van.

Semmilyen középszintű érettségi nem ér többletpontot, akárhány százalékos is lesz.
Ha nyelvből emeltszintű érettségin sikerül elérned 60%-ot, akkor egy államilag elismert (de nem nemzetközileg!) középfokú nyelvvizsgát kérvényezhetsz ingyenesen, amire megkapod a 28 többletpontot. Amennyiben az érettségidet akarod beszámíttatni, akkor megkapod rá az 50 többletpontot, a nyelvvizsgád 28-a helyett. (Ugye ez azért van, mert valószínűleg kevesebb pontod lenne egy 60%-os érettségi beszámíttatásával mintha egy jobb középszintűt írnál és mellette nyelvvizsgáznál.)

Ugyanez van felsőfokúnál is, ha van felsőfokú nyelvvizsgád, az 40 többletpontot ér, ha elmész emeltezni belőle, akkor kaphatsz 50-et az érettségidre, de akkor az ugyanabból a nyelvből meglett nyelvvizsgád többletpontja "elveszik".

Remélem így érthető. Mosolyog
Naplózva
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #2621 Dátum: 12 okt 22, 16:22:35 »

nem nem... azt tudom, hogy a középszintű érettségi nem ér többletpontot... a kérdésem csak annyi, hogy mint választott érettségi tárgy írhatom-e ugyanazt a nyelvet középszintre mint amiből nyelvvizsgám van középfokon és úgyis számítani fog-e a nyelvvizsgáért a 28 pont Mosolyog
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Florcii
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 60



« Válasz #2622 Dátum: 12 okt 22, 17:19:55 »

Persze, hogyan vonnák le...  xD Ez elég egyszerű kérdés. Ennyire nem izék a fejesek  Pojén De nekem elég sokszor elmondták hogy mi hogy megy , tavalyi tapaszatlat,sajnos sokszor kellet ezt hallgatnom,de biztos van benne igazság amit irtál Mosolyog.. (Bár az hogy hány pontot kapsz,emelten ,meg felsőfokun azt nem tudom Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 22, 17:26:14 írta Florcii » Naplózva

<3 NaruSaku FAN 
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2623 Dátum: 12 okt 22, 18:02:29 »

Hedi-usagi!

Megkérnélek, hogy a továbbiakban a magyar nyelv szabályainak megfelelően, a mondataidat nagybetűvel kezd, használj központozást és a mondataidat írásjellel fejezd be.

Moderátor
Naplózva
EnxTheOne
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 336

A világ leendő teljhatalmú ura.


WWW
« Válasz #2624 Dátum: 12 nov 27, 10:33:54 »

Hi,

azt nem tudjátok hogy egy középfoku nyelv vizsgához kb hány szot érdemse tudni?
Vannak akik 2000-et mondank, meg vannak akik 5-6000-et. :S
Naplózva
Oldalak: 1 ... 173 174 [175] 176 177 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!