24 szep 28, 12:13:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 420042 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #420 Dátum: 07 dec 09, 11:58:44 »

Jesszus! Mi ez a "túl fiatal vagyok" duma? xD Életemben nem hallottam ilyet! xD Van, akinek a szülei más nemzetiségűek, ők már csecsemő koruktól kezdve tanulják mindkét (?sok?) nyelvet xD
Nekem max. az volt anno a baj, hogy Anyu mondta, legalább egyik nyelvemből tegyek le egy középfokút, mielőtt belekezdenék egy újabba xD (mondjuk ez már itt az egyetemen érvényét vesztette, ahogy elnézem :-X )

Debrecen... Hát, esetleg különtanárnál, de azok mindig elég drágák :/ Pont amiatt, hogy a japán írásrendszert a világon a legbonyolultabbnak tartják + Távol-Keleti nyelv + nem túl sokan beszélik itthon (?)... mindenesetre kevesebben mint mondjuk az angolt xD
De a beszédet és írást mindenhol meg kell tanulni, bármilyen nyelvbe is kezdesz bele Nyelvesít
Naplózva

Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #421 Dátum: 07 dec 09, 15:10:45 »

Nos, igen az hatalmas előny, ha valaki már egészen kicsi korától más nyelvekkel is kapcsolatba tud lépni. Nekem is van jópár cimborám, aki ezzel büszkélkedhet. Nekem meg még mindig nincs nyelvvizsgám, bár valszeg most nyáron a vizsgák után kénytelen leszek megcsinálni németből. Bár még lenne két évem a diplomáig, de nem jó halogatni. Oroszból erre nem vállalkoznék, abból csak azon úszok, amire réges rég még édesapám tanított. :-[
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 09, 15:16:15 írta Der Teufel » Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #422 Dátum: 07 dec 09, 15:14:32 »

Anyu vállal orosz nyelvórákat... na-na? Nyelvesít >>ez itt a reklám helye volt<<

Na, viccet félretéve tényleg nagyon jó, ha valaki már kiskorában elkezd nyelve(ke)t tanulni. De p. o. a külön német tanárnőm német volt, a férje magyar és a lányuk csinált olyat, hogy magyar szövegbe egy-két német szót beszúrt, mert egyszerűen nem különböztette meg, hogy ez most egyik nyelv, az meg másik... persze akkor még elég kicsi volt xD
Én angolt pl. oviban kezdtem el tanulni (később aztán pampogtam, hogy minek kellett, de visszagondolva nagyon örülök, hogy Anyuék így döntöttek^^), de akkor már magyarul tudtam azért, meg amúgy is úgy mentem az "órákra", hogy képben voltam, az egy másik nyelv, nem pedig az, amin én beszélek... szal így nem kavarodtam össze... ellenben a külön német tanárnőm lánya... :Mosolyog
Naplózva

Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #423 Dátum: 07 dec 09, 15:19:12 »

Jó, óvodában én is tanultam angolt, bár igazat szólva a " London hídja leszakadt" dalocskán kívül nem sok használható maradt meg bennem Nevet Nevet
Naplózva
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #424 Dátum: 07 dec 09, 15:20:55 »

Én is úgy irigylem azokat akik két vagy több nyelvet tudnak kiskoruktól!
Unakatesóim kint születtek Kanadába és amíg a legidősebb kicsi volt minden nyarat itt töltöttek,ő meg is tanult magyarul a 2 kisebb testvérével ellentétbe,de ők is megértik a magyar nagyrészét de angolul válaszolnak.A mamájuk Kanadai,de ő is tud magyarul sokszor Kanadába is úgy beszélnek,mert elvétve van ott más magyar is Nevet Meg amikor vmi nagyon titkos van a gyerekek elől Nyelvesít Karácsony miegymás..

Oviba én is angoloztam és igazán szerettem is Nevet
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 09, 15:22:22 írta Csillus » Naplózva
Luya-chan
Vendég
« Válasz #425 Dátum: 07 dec 09, 15:21:28 »

Luya-chan: ha valami kérdésed van, szerintem itt majd felteheted, mert többen vagyunk/voltunk egyetemisták/főiskolások, ahogy elnézem Mosolyog Aztán gondolom csak találsz valakit, akitől tudsz kérdezni a Téged érdeklő szakirányról + ha mégse, hát majd megpróbálunk összeokoskodni valamit amolyan jó öregesen xD

Rendben,köszönöm  Nevet

Nyelvtanórán mesélte tanár,hogy egy gyereknek az anyja magyar,apja olasz,Kanadában laknak,a dadus meg orosz...   :hiperaktiv: S a gyerek oroszul káromkodi ka szüleinek,mert azt nem értik  >Nevet :-X
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #426 Dátum: 07 dec 09, 15:23:51 »

Ördög: Én óvodától kezdve érettségiig (középfokú nyvizsgával)... aztán utána már autodidakta módon :-X
Hehe... de tényleg, oviban ilyen dalokkal tanították... még arra emlékszem, hogy a "cat" meg hasonló hosszú és bonyolult szavakat is akkor tanultam meg xD hajnalban meg mindig CN azzal a macskával, aki egy szemetesvödörben lakott egy sikátorban és imádta a halat xDD
Ja, meg kaptunk néha matricákat meg ilyeneket, ha okosak voltunk Nyelvesít

Luya-chan: hehe... én japánul szoktam káromkodni xD Bár az egyetemen oda kell figyelnem ilyenekre :-X
Naplózva

kasztor
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326


« Válasz #427 Dátum: 07 dec 09, 17:30:00 »

Japánul? Például?

Van valaki ELTE TTK-ról?
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #428 Dátum: 07 dec 09, 19:44:27 »

TTK-s nincs, de BTK-s és IK-s van Nevet Az érdekel? xD De oroszra együtt járok egy TTK-sal, ha az számít xD Meg egyik barátnőm nővére is TTK-s... meg... oké, befejeztem xD

Ja, japán káromkodás? Ugyan, az animék mindenre megtanítanak Nevet Ja, most jut eszembe, hogy mostanában japán leíró nyelvtanon is majd' minden előadáson tanulunk valami új "csúnya" szót xDD
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 09, 19:45:20 írta Arvael » Naplózva

Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #429 Dátum: 07 dec 09, 23:12:24 »

Na, titeket aztán szép dolgokra tanítanak Nyelvesít
« Utoljára szerkesztve: 07 dec 09, 23:15:57 írta Der Teufel » Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #430 Dátum: 07 dec 10, 16:11:03 »

Ó, nem direkt xD A helyzetek (ill. példamondatok xD) adják maguktól xD Ilyenkor a tanárnő mindig odasettenkedik az ajtóhoz és becsukja xD Igaz, hogy a kínai tanszék van épp ama terem mellett, de azért egy egészséges paranoia nem árt, mielőtt végigzengi az egész folyosót egy "kuso jiji" xDD
Upsz... nem írtam le semmit :-X Nevet :Mosolyog << ártatlanul fütyörészik
Naplózva

Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #431 Dátum: 07 dec 10, 17:31:38 »

Hm én még animéből nem tanultam csúnya szavakat, a legdurvább kb. a "baka". Bár lehet, h szelektív a hallásom..  Nevet
Már gondolkodtam ezen, h a japánoknál tényleg vannak-e durva szitokszavak, vagy csak mosolyognak...  Nevet De ez a rejtély is megoldódott. kacsint
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #432 Dátum: 07 dec 10, 18:56:44 »

Nem tom, mi szótárba keresgetünk ki ilyesmit. Kedvencunk az Anko, már ha ez annak minősül, minden esetre bárkit le lehet vele minősíteni.
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #433 Dátum: 07 dec 10, 19:08:27 »

Anko? Sejtem, nem a babpasztára gondolsz, bár ma ettem olyat (csop. társam volt kint Japánban és most jött haza és hozott-osztogatott édességeket ma^^) és nagyon finom volt! Nevet
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #434 Dátum: 07 dec 10, 19:16:03 »

Hát nem igazán erre de it nem szabad csúnya szavakat leírni. De írd be itt: www.japanmagyarszotar.hu
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!