24 szep 22, 05:27:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 417420 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
CsiziDani
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 948


Plüsscica karbantartó


« Válasz #2190 Dátum: 11 márc 11, 20:09:58 »

Majd készítek egy woodoo babát, benne egy hajszáladdal és azt fogom böködni, hogy ne tudj koncentrálni. Faceg
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2191 Dátum: 11 márc 11, 20:14:23 »

Hogy biztosra menjünk, én is csinálok egyet, és letesztelek rajta ezt-azt Faceg

Na jó, nem, de csak mert Noét bírom, másfelől, ha Csizidani miatt úgyis elrontod.. hmm....  Gondolkozik
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2192 Dátum: 11 márc 11, 22:18:21 »

Most úgy vagyok vele hogy bennem csak a remény él ikszdé és mivel már alapból is egy cigányasszony aztmondta átok ül rajtam és tesz ellene (fél doboz cigiért =/) remélem hála neki ez a rontás islepattan rólam ikszdé
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2193 Dátum: 11 márc 12, 09:55:39 »

Nah, Noe mindent bele, menni fog. Nevet Az érettségi ugyanis könnyű! Nevet
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2194 Dátum: 11 márc 12, 10:16:26 »

Ja aki túl vanrajta és ZH-kkal meg vizsgákkal kell már kinylódni persze, hogy az. Csakhogy az én épetemben ez első ilyan szintű megmérettetés a tanárok meg azon vannak, hogy minnél inkább parázzon az ember ikszdé Igy visszzatekintve kis éretségitől is féltem 4 éve (8éves gimi átka) mostmeg aztmondom olyan volt mint egy átlag doga.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2195 Dátum: 11 márc 12, 10:22:03 »

Hidd el, nagyon a füstje mint a lángja ennek az érettségi dolognak. Mosolyog Előtte persze én is paráztam, de amikor kijöttem, hulla fáradtan, cigire vágyva persze xDD már akkor is úgy éreztem, hogy nem volt ez annyira gáz, mint amire számítottam. Nevet
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2196 Dátum: 11 márc 18, 21:41:20 »

Csak az olavssa végig, aki kíváncsi egy sor random nyavalygásra. Előzmény a dumában.

Semmit nem beszéltem mindenféle kapcsolatokról. AMire utaltam, az egész más. Képességek, az, hogy tudd mit csinálsz... de ahogy Gai mondta, a szerencse is egy adottság, és azon, amit te említettél nincs értelem nyafogni.

Az átfogó világkép, műveltség, a tudás kamatoztatása jó dolgok.
Ó, de ehhez az oktatás nem járul hozzá. Sőt, szinte ellenzi. Ahogy a gondolkodást is, amúgy. Ők nem segítenek tanulni. Ez idomítás, és a különböző rögzülések beplántálása. Meg fegyelmezés.
Na persze, sok tárgykörrel találkozhatsz érintőlegesen... érdekes is lehet, és magadban kezelheted megfelelően. De ezzel kifújt az oktatás mindenfajta köze  a művelődéshez, vagy egy átfogóbb világképhez.

Itt csak anélkül, hogy ne elleneznék konkrétan az értést, vagy a gondolkodást, hogy érzésről ne is bezséljünk, továbbadja a tanár (meg az anyag és a könyv) a programot, amit rögzítettek benne. Mint egy betanult értelmetlen halandzsát. Kérdezd bármit valamelyik tanártól, az aktuális témához kapcsolódó, kézenfekvő dologról, valaminek a szerepéről, amit futólag említenek, jó esélylel fogalmuk sem lesz, habognak valamit, amjd visszakanyarodnak a programhoz. Azt meg meg se próbáld, hogy esetleg véleméynt formálj, vagy az egésszel próbálj foglalkozni, bárgyú összefüggéseiből kiragadt, de jól számonkérhető részletek helyett... Nem vagy te eretnek.
Ha mégsem iylen a tanár, hát az oktatási rendszer mégis úgy kéri számon, mint a fenti programot, és a tanár személye nem sokat változtat a nagy képen, hiába akad köztük nem egy értékelhető.

Kérlek, azt hiszitek, azzal, hoyg konkrétan megtanuljátok az évszámokat (dátumokat, napra pontosan) amiket kérnek, sok, véletlenszerű egy tárgykörhöz tartozó dolog kapcsán, vagy akár egy-egy bármikor átismételhető, banális matematikai formulát rogyásig gyakoroltok, ami soha senkit nem érdekelt, ügyleve rá, hogy mindenre figyeljetek, amit épp kérnek, azzal bármikor bármivel előbbre lesztek? Mint modntam, még a továbbtanulásban sem igazán előny. Ugyanúhy megfelel az is, ha egyébként ott, ahol feltétlenül szükséges, kicsit jobban átveszed a szükséges részleteket.

Nem mondom, hogy aki stréber, vagy enélkül az egyébként komoyltalan, kissé kárörvendő piszkálódás nélkül megfogalmazva rendszeresen tanul, kevesebb éppen... de általában csak éppen szorgalmas, és figyel rá, mit várnak tőle. Az ilyen emebrek közt pedig sajnos sok a birka, és őket nem csípem.

Ami engem illeti, egész életemben a jegyeim egytől ötig mozogtak, sokszor még tantárgyanként is véletlenszerűen, és ha természetesen azért játszottam is a rendszerben, de soha nem törtem magam most azzal, hogy én foglalkozzak így ezzel annál többet, mint ami ahhoz kell, hogy kettest kapjak valamiből, ami akkor épp nem fekszik nekem, vagy kellene hozzá egy sor részletes tényszerű információ, amivel nem rendelkezem. Erre arra nyilván jobban felkészülök más esetben is, ha épp szükséges, de ez az általános.
Szerinted én egy műveletlen, szűk látókörű alak vagyok?

Na jó, persze mindig kényelmesebb lett volna azért jól tanulni... stabilabb, biztonságosabb, nem b@sztattak volna anynit... de egyszerűen lusta vagyok ilyen unalmas dolgokhoz.
Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #2197 Dátum: 11 márc 18, 21:51:25 »

Nos..Nevet

Nem tartom magamat birkának, mégis valahogy megy a dolog.
A tanárnak rendszeresen megjegyzem, ha szerintem valami nincs rendjén, ezt nem így kellene, stb, és ha ezt normális módon teszed meg, akkor még értékelik is, hogy gondolkodsz, vagy lehet, hogy csak az én tanáraim ilyenek.^^ Nem halandzsáznak, teljesen logikusan, érvelve, a saját szempontjukból adják elő a mondókájukat, ha ezt te másképp gondolod, beleszólhatsz. Számtalanszor írtam saját véleményt különféle dolgozatokban (töri, irodalom), és elfogadták.

Igen, vannak olyan dolgok pl. matekból, képletek, amikre az egész többi későbbi tananyag épül. De gondolj bele, ha ezek nem lennének, a mai tudomány sem itt tartana.^^

STM, nem mondtam, hogy szűk látókörű, sem hogy műveletlen vagy. Egyszerűen te a másik megoldást választottad, annak előnyével, és hátrányaival együtt.
Egyszerűen, így, hogy nincsenek a tantárgyakkal gondjaim, több lehetőség áll előttem. választhatnék elvileg bármilyen szakmát, amihez csak kedvem tartja. 

Én ezt választottam, mert az én igényeimnek, értékrendszeremnek ez felel meg. "Ha valamit csinálok, azt rendesen csinálom". ÉS igen, vagyok olyan hülye, hogy nekem örömet okoz, hogy megértettem egy matematikai problémát, egy  történelmi összefüggést, egy író gondolatát, aki sokkal előttem alkotott. 
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2198 Dátum: 11 márc 18, 21:57:15 »

Igen, a késöbbi anyag arra épül. Évekkel késöbb visszakanyarodnak egy képelthez, teszem azt, és foglalkoznak vele. Lenyűgöző. Történelmi összefüggéseket pedig megérthetsz, de abban ott megint csak információ morzsákat kapsz az iskolától. Egy-egy összefüggést, egy-egy okkal, okozattal foglalkoznak. De ennél tovább nem jut a tananyag. A tanár talán.
Az irodalomról, mint tantárgyról, pedig ne bezséljünk. Az órák lehetnek mókásak, egy szerencsés tanárral, de alapvetően az anyag, meg egyéb..... ccc.... a kötelező olvasmányok rendszere.

...ha már említem a szerencsés tanárt, nem tudom, emlékszik-e még valaki de múltkor itt sírtam, hogy myilen boszsantó az új irdodalom tanár. Nos, azóta eggyest adott az én zseniális felelésemre. Meg a dolgozatomra meg nem tudom hányast, mert nem mondta meg. És összetörte az önbizalmam azzal, hogy én miylen rossz vagyok, és hogy msáokat hátráltatok, és hogy nem fogok érettségizni...  Sír
Rémes... ami tényleg bossznató viszont, hogy mivel véletlenül nem mentem be pár órájára képes volt elkezdeni problémázni... és le lettem b@szva karhatalmilag.



És persze nem gondoltam, hoyg birka vagy. Te a jó kislány kategóriába tartozol egyszerűen, amivel végülis nincs baj.
Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #2199 Dátum: 11 márc 18, 22:00:20 »

Óhh, csak az iskolában közösségben vagy, talán ez az egyik legnagyobb előnye. Volt olyan, hogy a tanár feldobott egy témát irodalmon egy verssel kapcsolatban, na ezt ti hogy látjátok, és mindenki elmondhatta, amit gondolt.  kacsint Mindenki értelmesen hozzászólt, és mindenki beleláthatott más nézőpontból a dologba.
A történelem pedig akárki akármit mond igenis logikus tantárgy. De STM, próbáh,ld csak úgy magadtól átlátni a francia forradalmat pl. annak indétékait, következményeit. Rengeteg idő lenne utánaolvasni, de itt a tanár elmagyarázza a dolgokat, ha pedig valamit nem értesz, megkérdezed.

Ha pedig szimplán jókislány vagyok, örülök neki. Nevet Megteszem, ami tőlem telik.  kacsint Ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy  az életemet  töltöm tanulással, hanem csak kihasználom a lehetőségeket, amiket ezüsttálcán nyújtanak felém. kacsint
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 18, 22:01:41 írta Lille17 » Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Kroli94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 139



WWW
« Válasz #2200 Dátum: 11 márc 18, 22:18:20 »

Na igen, ehhez a témához szólok egy pár sort.
Kitűnő tanuló igazából sosem voltam (csak alsóban de az még könnyű volt), valahogy nincs kedvem tanulni. Néha tényleg jó lenne, például félévkor 3-ból buktam, (nem saját hibámból, mivel 1 hónapot kórházban töltöttem, ráadásul nem én írtam be azt a 3 egyest, a tanárokon múlt minden) és ezeket nem ártana kijavítani. Felvettem matek emelt faktot, mert sosem voltam matekból, és gondoltam ott talán rám ragad valami. És az egészből nekem az esett le, hogy 1: hülye vagyok hozzá, úgyhogy jövőre nem veszem fel. 2: az egész matematika abból áll, hogy régen túl sok idejük volt az embereknek és kitaláltak mindenféle alternatívát az egyszerű dolgokra. Pl volt az indirekt bizonyítás, amikor úgy kell bebizonyítani, hogy helyes egy állítás, hogy megpróbálod bebizonyítani az ellenkezőjét, és ha az ellenkezője nem igaz, akkor az eredeti állítás igaz. Ennek igazából semmi értelme, mégis számon kérik, és érthetetlen módon "magyarázzák". Aztán van a teljes indukció, amiről a matektanár is megmondta, hogy sosem fogjuk használni. Oké, vannak akik szeretik ha jó pontjuk van a tanároknál és benyalják ez is úgy, ahogy van, bemagolnak mindent, de ő maguk sem értik, de pl én semmit nem tanultam meg ebből. Amikor elém rakták a feladatlapot, megoldottam a régi hagyományos módszerekkel, mert nem volt odaírva, hogy hogyan kéri. Aztán vannak a szögfüggvények, és van a Pitagorasz-tétel, ami, ha derékszögű háromszöged van, sokkal egyszerűbb, mint az előbbi. Főleg, amikor csak két oldalt és egy szöget adnak meg, hogy számold ki a többit, hát egyszerűbb a Pitagorasszal és aztán jöhet egy szögfüggvény.
A történelem megint egy más dolog. Engem ami érdekel, azt alapból tudom, például a magyarok történelmével sokat foglalkozok, és amikor doga van még írok plusz infókat hozzá, amikor pedig nem tanulok, akkor végtelenségig elcifrázott mondatokkal írok a semmiről 2 oldalt és a fogalmazásért, és hogy valamennyire érintem a témát, kapok egy hármast.
Nyelvtan: Sosem szerettem, amiért jöttek ezek a szóelemzések, mondatelemzések. Most komolyan, nyelvtantanárokon kívül, kinek kell mondatot elemezni?
Irodalom meg a másik. Miért kell mindenfélét bemagyarázni a művekhez, hogy mire gondolt közben a költő, miért pont ezt a rímet írta, stb stb. Mi van, ha nem jutott más rím az eszébe? Mi van, ha ép arra gondolt, hogy gyorsan összedobja ezt a verset, hogy teljen az idő és ne unatkozzon az esti találkáig a barátnőjével.
A másik pedig, hogy mivel nem vagyok valami jó tanuló a jegyeket tekintve, sokan mondják (pl a szüleim is), hogy ezzel ki van lőve a továbbtanulásom, csak épp odafigyeltem, amikor az igazgató magyarázta, hogy mi hogy lesz később, és van egy bizonyos duplázás, amikor ugyebár az évvégi jegyek helyett az érettségi jegyeket veszik duplán, így ha arra ráhajtok, akkor igazából ahova megvan a pontszámom, mehetek is.
Engem is sokat b*szogatnak, hogy milyen lusta vagyok, pedig nekem csak az a problémám, hogy kötelező mindez. A kötelező olvasmányokat is azért nem olvasom. Pedig szeretek olvasni, de pl egy Csehov: Sirályt nem fogok elolvasni, mivel néhány száz oldalon keresztül nem szól semmiről.

Kihasználod a lehetőséget, igen, nekem is ezt mondják, hogy most használjam ki a lehetőségeket, de erre mindig az a válaszom, hogy csak egyszer élek, és csak egyszer vagyok 17 éves, és lehet, hogy ha kihagyok a tanulás miatt valamit, nem tudom többet bepótolni, lehet, hogy valami olyan dologról maradok le, amit máskülönben életem legboldogabb pillanatának tartanék. Oké, hogy tanulhatnék, de inkább óra előtt írok egy puskát, ha nagyon kell az ötös, és én élvezni szeretném ezt a rövidke életem, és nem végigtanulni végigszenvedni, hogy mindig mindenkinek megfeleljek.
Naplózva

"Rosszabb dolgokat is művelhet az ember a szeretteivel annál, hogy megöli őket."
Chuck Palahniuk
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2201 Dátum: 11 márc 18, 22:20:36 »

Túl sokat kacsintgatsz, még félreértem.  Pirul

Lehetőségek... nos, nekem talán leginkább azzal van bajom a humán tárgyakkal, elsősorban a törivel, ahogy fledarabolják az anygaot, egész következetlenül, önkényesen, egy-egy részletet, összefüggést vázlatosan kiemelve, ezt kihagyva, azt majd valamikor hozzáteszik, nem kell amazt tudni, ja de az az ötven részlet fontos, a teljes képet, összefüggéseke,t amiket bezsélsz, pont hoyg hanyagolva, vagy csak érintúőlegesen és hiányosan megemlítve.
 Emlékszem, a töri, ahogy áltlaánosban vettük, az nagyon tudott bosszantani, aztán közéápiskolában rajta, előről, ugyanaz kicsit bővítve, és a tanárral itt nincs bajom.
...de nem is ezt akartam modnani a lehetőségek szó után. Hanem azt, hogy az iskolában nekem talán mindig azzal volt a bajom, ahogy mentek ott a dolgok, és ahoyg elvárták, hogy együttműködjek, amellett, hogy az is, amivel foglalkoznom kellett volna kellemetlen volt.

A kötelező olvasmányok erőltetése elvette a kedvem az olvasástól gyerekként évekre, például. Nem is az, hoyg el keleltt olvasnom, hanem ahogy kéynszerítettek rá, hogy én azt rendsezresen naponta olvassam, haladjak vele, meg legyen az az x oldal, meg még ami... mondjuk ehhez az anyám is hozzájárult.

Nem mellesleg nem tudom, nálatok hogy menenk a dolgok, de nehezen tudom elképzelni, hogy komolyan belemenjetek bármiylen felvetődő, ha már human tárgyaknál vagyunk, akár morális kérdésbe a tanárral, anélkül, hoyg az osztály vagy totál mással foglalkozna, vagy csak kelletlenkedne, hogy értelmes dolgok történnek körülöttük, vagy általában élénkébb mozgás van.

A tanárok szakmai felkészültségében meg ne bízz túlzottan. Jó páran be fogják moég sokan bizonyítani, hogy mennek a dolgok. Hogy fogalmuk sincs mit bezsélnek, és problémás elvárni, hogy ezt tényleg továbbadják... vagy értékelhetően adják tovább azoknak is, akik maguktól nem akarnak megérteni véletlenül sme semmit. Mondjuk nekik úgyis mindegy, de akkor is...
Én az egyik infótanárom miatt szoktam nagyon fogni a fejem.
Ami a legszebb ebben, amikor hülyeségeket bezsélnek, és akár anélkül, hogy logikátlan, ostoba választ adnának az azt feltétlenül elfogadó többségnek, egyébként is hajlamosak páran kissé demagógok lenni, ami engem, ha nem is hiszem, hoyg akkor a hatásuk lenne, bosszant.


Kroli, neked meg csak bólogatni tudok erre-arra, de azért az, ha oylat tanulsz, aminek nicns gyakorlati hazsna, nem felesleges. Inkább itt is azazl vana  agodn, ahoyg ezt kezelik... az iskola kiváűlóan alkalmas arra, hoyg a gyerekek sok midfnentől megundorodjanak, és sokakból kiöljenek rengeteg kreativitást és érdeklődést.
Lille pedig nem sok órákat tanul napi szinten... nem hsizem, hogy lemaradna bármiről is, ha nem tenné.Végső soron ugyan akkor se, ha addig egy labdát egyensúlyozna a fején Faceg

A hsz-om vagy ötezerszer szerkezstettem, akit érdekel, annak érdemes lehet újra átfutnia...
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 18, 22:30:08 írta STM » Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #2202 Dátum: 11 márc 18, 22:36:55 »

Ha valaki valamit félre akar érteni, bármikor meg tudja tenni bármi kapcsán.  kacsint

Kroli 94, elhiszem, sokaknak problémájuk van azzal, hogy valamit ráerőltetnek. De ezt az utat én választottam, mert ezt tartottam a legmegfelelőbbnek.
A matekot soha nem szerettem pl. annyira, csak értettem. Nem foglalkoztam vele különösebben, nem magoltam definíciókat, egyszerűen józan paraszti ésszel gondolkoztam.
A humán tárgyakkal szemben lehet elfogult vagyok, ezeken a területeken vagyok inkább itthon. Elhiszem, hogy neked nem nem érdekes egy-két rím, hogy éppen a verselés milyen, stb. De nekem ez vhogy mindig hozzájárult a mű komplexitásához, és így még átfogóbban tudtam szemlélni a dolgokat, még egy fokkal jobban megértve azt.

STM, bele szoktuk menni a témákba. Ha nem is profi szinten, de a magunk módján a legmélyebben. Rendben, itt is vannak olyanok, akik kihúznak, de maradék 3/4 pedig bekapcsolódik.
A tanáraim közül pedig nem tudnék olyat mondani, aki begyöpesedett, nem hajlandó követni az újat, és mindent sablonban kérnek, sőt, ők elvetik ezt a gondolkodásmódot, mert az Életben senki nem fogja megmondani neked , mit gondolj. Neked kell mindent eldöntened és elérned. Talán még a fizikatanárom az aki nem tud magyarázni, de egyetemi tanár volt a szentem, és most minket, gimiseket tanít, kicsit nehéz átállnia, de valójában őt is megszállottan érdekli a fizika, ami minket már néha annyira nem.. amikor teljesen összefügggéstelenül hadar.. de valójában ő is szerethető, bolondos figura.  Mosolyog

Kötelező olvasmányok.. szerencsém,hogy még alsóban sokat elolvastam, így nem kellett az Aranyembert, Bánk bánt, Csongor és Tündét még egyszer elolvasni. De a dolgozatokat, feleléseket belőle értelmetlennek tartom.^^
Az egésznek a mű élvezetéről kellene szólnia, nem arról, hogy na most, minden áron szétcincáljuk a regényt, és kielemezzük a kis részleteket.^^

Mellesleg, miért egyensúlyoznék egy labdát a fejemen, STM, mikor olvashatok a görög hitvilágról?  Nyelvesít
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 18, 22:40:05 írta Lille17 » Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #2203 Dátum: 11 márc 18, 22:40:40 »

Én régebbi kötelezőre gondoltam... még úgy Fekete regényeire... még a Vuk elöttre, bár ott mgé tartott a hatás... konkrétan a Csire... de... most, hoyg belegondolok, lehe3t, hogy arra csak az anyám kényszerített, hogy gyakoroljam az olvasást...

A görög hitvilággal menynit kellett foglalkoznod iskolai szinten? EGy fejezetnyit töriből valamikor réges-rég?
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 18, 22:43:58 írta STM » Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #2204 Dátum: 11 márc 18, 22:43:27 »

Tessék? A Vuk volt az egyik kedvenc könyvem, mint mesém gyerekkoromban.  Nevet Nagyon bírtam a kis bátor rókát, majd a ravasz, csintalan bajkeverőt, ahogy megérdemelten a Simabőrűt bosszantotta.. "Isten nem ver bottal".
Igen,olvastam a Csít, a Lutrát, a Kelét, kényszer nélkül, magamtól, mert érdekesnek találtam.  kacsint

Ne szerkesztgess mindent agyon, inkább írj új hsz-t, mert már nem tudom néha követni. Nyelvesít
Nem, a görög hitvilág személyesen engem érdekel, nem tananyag.  kacsint
« Utoljára szerkesztve: 11 márc 18, 22:53:33 írta Lille17 » Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Oldalak: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!