24 szep 28, 04:10:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 419510 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
vivien.san
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 565

ich bin KennTachi <3


« Válasz #1635 Dátum: 09 okt 01, 19:02:25 »

Tudom és célom volt valami erős sulit keresni . Amúgy a 800 valamennyi suli közül a Karinthy a 20.  meg a hallotak alapján  azthiszem ez az amit kerestem ( de még ez sem annyira durva mert osz társam a fazekasba ment és az bp legjobb sulija és hát beszéltem vele és amiket mesélt az nekem sok volt.  >.<# )  Pojén
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 01, 19:02:59 írta vivien.san » Naplózva

♥♥
Do you know where hell is? Inside your head !
Ha győzni akarsz, kelj fel, harcolj, és tanulj meg csalni is <3
Az élet szenvedés, amit vágyaink okoznak. Így ha kioltjuk ezeket, megszabadulunk szenvedéseinktől. - Buddha-
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1636 Dátum: 09 okt 01, 19:54:11 »

Úgy irigyellek Boci, hogy a későbbi generációhoz tartozol. Én is nulladikkal kezdtem a gimit, de mivel mi voltunk az első nulladikos - NYEK-es - korosztály, így rajtunk még csak kísérleteztek. :/ A sulimban konkrétan azt sem tudták a tanárok, hogy akkor most pontosan mit és hogyan is kell tanítaniuk. :S (Ezt egyébként az uccsó évben be is vallották.) Ennek köszönhetően nálunk az emberek többsége 12.-ben jutott el odáig, hogy letegyen egy nyamvadt középfokú nyelvvizsgát... (Ráadásul 95%-unknak nem sikerült mindegyik része elsőre.)
Bezzeg a következő évfolyamnál alap volt az első (0.) évben az alapfokú nyelvvizsga letétele mindenkinél. Ahogy hallom, már ott sem ritka, hogy megpróbálkoznak 10.-ben a középpel. (Max 11.-ben.)

Egyik volt oszt.társam elment németből középfokú szóbelire. 4 évig tanult németet; hát, mit nem mondjak, nem a legjobb tanár mellett. Annyit csinált, hogy kidolgozta a tanár által megadott témaköröket, és megtanulta azokat. Lazán átment. Nevet
_____

Most azon gondolkozom egyébként, hogy milyen szakra kellene felvételiznem, hogy ha majd elvégeztem ezt a képzést, akkor tudjak alapszakon továbbtanulni, és legyen majd egyszer diplomám. x] Szeretnék Szegeden maradni, mert nagyon megszerettem a várost. Kúl
_____

Jut eszembe Boci, te melyik suliba jársz, és az hol van Szegeden belül? :"D (Nem nagyon ismerem még a várost, csak a főbb helyeket.) :")
Naplózva
boci555
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1086

iLOVEmákostészta || balf@sz c:


WWW
« Válasz #1637 Dátum: 09 okt 03, 15:10:13 »

Miért itt hol jársz suliba?

öö az újnevee ööö pillanat (ctrl+c, ctrl+v)
Szegedi Kereskedelmi, Közgazdasági és Vendéglátóipari Szakképző Iskola Kőrösy József Tagintézménye
de amúgy Kőrösy József Kögazdasági Szakközépiskola névre hallgat, csak a sok iskola bezárás és összevonás miatt van a hosszabb név ...
Aa tiszaparton nemtom stefániát ismered-e, Novotel-lel szemben, a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium mellett kevesebb, mint egy almacsutka hajításnyira*.  >.<#
 * tesztelve xD  Hümm-hümm

Még semmi sem biztos, bár ahogy itt elnézem már tudok úgy németül, mint angolul, annak ellenére, hogy angol 6éve németet meg 1 hónapja tanulok Technikai KO egyszerűen ijesztő, és még éppen hogy kiis pihenem magam, mehetek suliba O_O
Naplózva

> *-* PÓNIII *-*
- Utálom a pónikat!
> Akkó' ... hm ... *-* SÜNIII *-*
- SÜNIIII <3 "w"
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #1638 Dátum: 09 okt 03, 20:39:06 »

Én idén márciusban csináltam angol középfokú nyelvvizsgát (TELC) szóval ha érdekelnek  tapasztalataim a nyelvvizsgával kapcsolatosan szívesen mesélek.

A Karinthy Budapesten kemény de jó suli. Érdemes oda menni. Én jelen pillanatban úgy érzem h. írtó hülye voltam h. szar középiskolába jártam, mert most az első évem az egyetemen kegyetlen nehéz lesz, mert rengeteg dolgot nem tudok, mert nem tanították, én meg magamtól nem tanultam meg.

A Treffort jó suli még Bpesten ahogy hallottam másoktól...

 
Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
vivien.san
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 565

ich bin KennTachi <3


« Válasz #1639 Dátum: 09 okt 03, 20:41:35 »

Igen a Trefort jó suli de ott nincs 4 osztályos csak 6.Pojén
Naplózva

♥♥
Do you know where hell is? Inside your head !
Ha győzni akarsz, kelj fel, harcolj, és tanulj meg csalni is <3
Az élet szenvedés, amit vágyaink okoznak. Így ha kioltjuk ezeket, megszabadulunk szenvedéseinktől. - Buddha-
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #1640 Dátum: 09 okt 03, 20:55:23 »

Egyébként én azon röhögök, hogy évelején volt az egyetemen kritérium dolgozat matekból meg kémia v. fizikából és siralmas lett az eredmény, csak néhány nagyon okos ember ment át kb. tantárgyanként 15-20 ember a 160ból, mindenki megbukott a középiskolai anyagból pedig a legtöbbek akik nem tudták pl. elérnia  kettes szintet matekból azok az érettségin ötöst kaptak. Mint pl. én a középszintű érettségim 94% lett a belépő tesztem meg 38%.... Szóval az érettségi egy papírpocséklás...Én bizonyítani tudom. Vagy én extra gyorsan felejtettem a nyár alatt....Jah és tegyük hozzá h. soha nem voltam ötösnél rosszabb matekból...
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 03, 20:57:15 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
boci555
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1086

iLOVEmákostészta || balf@sz c:


WWW
« Válasz #1641 Dátum: 09 okt 04, 08:21:37 »

MAtekkal érettségin nemlesz gontom, ezt így 5 évvel előre megjóslom, mert néztem eddig minden évben, és már most megtudnám csinálni a középszintet 80%-ra Ohh My God szal lehet inkább abból emelt szint lesz, csak egyet bánok, hogy idén nem tanulok matekból semmi újat, mert a 6-7-8. anyagát veszi át a tankönyv, szal ebből csak lusti van, de lehet berobbanok anyuhoz a koleszba egy kis pluszoktatásra Gondolkozik

kár hogy nincs háromtannyelvű suliii T_T japánt akaroook O_O és élljjeeen januártól már dolgozhatoook, jejejejeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, olyanhepi vagyok, ahogy errre gondoloook Nevet
És belegondolva, tavaly ilyenkor még a sulikat jártam, és aggódtam a felvételi miatt ikszdé, most meg idén csak ismétlés van mindenből, egyetlen nehéz tárgy a gépírás... és bazz magam sem hiszem el, hogy tudok gépírnii, bár még elég lassan, de tudok >.<#
Naplózva

> *-* PÓNIII *-*
- Utálom a pónikat!
> Akkó' ... hm ... *-* SÜNIII *-*
- SÜNIIII <3 "w"
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1642 Dátum: 09 okt 04, 12:49:18 »

Miért itt hol jársz suliba?

Szegedi Tudományegyetem. Nevet (JGYPK --> Hattyas soron vannak az óráim.)

Amúgy a Novotelt tudom, hogy hol van. Arra járok majd jövő héttől melózni. Nevet (Egészen pontosan az azt követő megállónál kell leszállnom --> Szt. György tér, asszem...) Gondolkozik
Majd ha lesz szabadidőm, akkor szétnézek a Novotel környékén. :] Ugyanis ha magyarázzák, akkor nem biztos, hogy eltalálok oda, ahová kellene. x')
Tisza-part megvan, csak nem az a része. :"""D

Egyébként a 0. tök jó, csak majd a 10. lesz nehéz, egy év lazulás után visszarázódni az eredeti (vagyis nyelvekből emelt szintű) tantervbe. Nevet

asthi:
Nekem máris segíthetsz. Hümm-hümm Nem tudod véletlenül, hogy a TELC írásbelije mennyivel nehezebb az ECL írásbelijénél? :"D Mert nekem középfokból ECL van, ott főleg a listening volt kemény. Úgy hallottam, hogy a TELC-en meg a reading nagyon nehéz. :/ Azon filózok, hogy melyikre menjek felsőfokúra (ha eljutok odáig). x]
Szóval nálad mi a tapasztalat az egyes részeknél? (writing, reading, listening, speaking)
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1643 Dátum: 09 okt 04, 13:33:16 »

Nekem nincs nyelvvizsgám, csak angolérettségim, de a tanár rengeteg telces feladatot adott. reading egyszerü: újságcikkek, és címek összepárosítása. Aztán megint valami párosítási feladat: kritériumak adottak, és hozzá leírások (pl milyen házat vennél, és házak leírása)
nyelvtan: szövegbe beírni a hiányzó szavakat, mellyek lent ki vannak gyüjtve, plusz kettő ami sehova se jó;
-szövegben kihagyások vannak, utána zárójelben a szó, amit megfelelő alakba (igeidő, többes-egyesszám, képzés)
-talán van mégegy, arra nem emlékszem.
Listening abból 3 van egy ahol A-B-C közül kell kiválasztani<---egyszerü
-a másik kettőre nem nagyon emlékszem
-aztán két letter writting.
Tudtommal a szóbeli a húzós, újságcikkről beszélés, két ember egymással beszélés... önállóan beszélés.

Persze javítsatok, ki, ha tévedekXD
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 04, 13:35:30 írta Dancsa » Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Kletta
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 383


csodameséss


WWW
« Válasz #1644 Dátum: 09 okt 04, 13:53:18 »

Huh érettségi...Nekem médiából kötelező lesz a felsőfokú érettségi áá.
Naplózva

memories last forever. <3
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1645 Dátum: 09 okt 04, 14:02:26 »

Felsőfokú? Inkább emelt szintű, nem? Mosolyog (Ez nem kötekedés akart ám lenni.) Pirul x]

Amúgy azon én is gondolkoztam, hogy kellene érettségiznem médiából emelten - így utólag -, a kommunikáció miatt. Gondolkozik x] Van valami infód arról esetleg, h mennyire nehéz, meg ilyenek? Volt oszt.társaim csak középszinten érettségiztek belőle, az nem volt olyan vészes. Az írásbeli egy projektet jelentett, meg volt vmi szóbeli abból is. Pojén
Naplózva
Kletta
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 383


csodameséss


WWW
« Válasz #1646 Dátum: 09 okt 04, 14:29:13 »

De csak közbe Dancsa angolos hszre orientálódtam az angol nyelvvizsga miatt. Hát nekem ismerősöm érettségizett belőle és azt mondta nem olyan nehéz de nekem még messze van szóval...dee végsősoro megkérdezhetem a média tanáromat^^
Naplózva

memories last forever. <3
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1647 Dátum: 09 okt 04, 14:44:29 »

Talán írtam itt, hogy nem kell középfokút nyelvvizsgázni, elég egy emeltszintü érettségi, amire jövöhéttől készülünk a tanárral, ha az elég jó, akkor elvileg megkapod mellé a középfokot
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #1648 Dátum: 09 okt 04, 15:57:34 »

Hát amikor még én érettségiztem... uh... rosszul kezdtem, így nagyon öregnek tűnök x''D << ANYAPA alapítótag
Khöm. Szóval 2005-ben még kiválthattuk az idegennyelvi érettségit egy középfokú nyelvvizsgával, de már egy emeltszintűért kaptunk egy középfokút. Azóta úgy tudom, csak az utóbbi lehetőség van (tehát érettségiért kapsz nyelvvizsgát, de fordítva nem igaz).
Őszintén szólva akkor megnéztem az emelt szintűre mit kérnek és milyen feladatok vannak és... arra a megállapításra jutottam, még a Rigó utcai nyelvvizsga is egyszerűbb és könnyebben bevehetőbb :/ Nem akarok ezzel senkit elkeseríteni, meg lehet, azóta már változtattak rajta, de elég hosszú menet lesz, az biztos és jól fel kell készülnötök rá :S
Naplózva

Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1649 Dátum: 09 okt 04, 16:30:23 »

Igazad lehet Arvael, hogy az a könnyebb, de ez meg ingyen van (nem?) és ha már van egy középszintü érettségid, akkor nem kockáztatsz semmit a szintemelővel, mert ha rosszabb lesz, akkor beírják a jobbat az érettségi bizonyítványba. legalábbis ezt mondta az english teacherXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Oldalak: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!