24 szep 28, 04:15:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 198
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Iskola, továbbtanulás és munka  (Megtekintve 419568 alkalommal)
0 Felhasználó és 76 vendég van a témában
TaraAkera
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 215


Ma is tanultunk valami újat gyerekek~


WWW
« Válasz #1620 Dátum: 09 szep 04, 22:46:40 »

Nem baj,én inkább előre félek a 7 fejű sárkánytól,nem szeretnék haragban lenni vele smirksweat Mondjuk ez,hogy nem fotózkodott miattad..hát szép,mondhatom,de szerintem nem érte nagy veszteség az osztályt Nevet
És igen,az animékkel nagyon jól lehet gyakorolni a nyelveket,később meg szinkronosan is nézhetsz filmeket,mert akkor szokod a szöveg hallását is. Ezek olyan jól bevált praktikák,és még szórakoztató is.
Az óra alatti animekarakterek rajzolgatása meg nálam is bevett szokás kacsint
Naplózva

Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1621 Dátum: 09 szep 05, 11:16:18 »

Az tuti, hogy angolul meg lehet tanulni animéből, 8.-ig nem tudtam szinte semmit angolból hála a kiváló tanítási módszerének a tanárnak, aztán elkezdtem animézni mellette egy szótárral.  (osztálytársam 9.be kezdte az angolt, és annyit animézett mellé, hogy 79%os előre hozott érettségit tett le) (nyehe én 86,7%^^)

Nálunk az angoltanárral azt találtuk, ki, hogy mivel 11-ben letettem az középszintű érettségit, idén összel nyelvvizsgázunk egyet, de a másik csoport angoltanárjának volt jó ötlete: Ne nyelvizsga, hanem szintemelőzzünk, és tegyük le az emeltszíntü érettsségit. Jár hozzá a középfoku nyelvvizsga ha nem tudom hány százalékot elérek, ingyenes, és még ha el is cseszném, megbuknék belőle, vagy ilyesmi, akkor is van egy középszintű érettségim, szóval nincs kockázat^^
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #1622 Dátum: 09 szep 05, 16:06:59 »

Igen nagyon jó ötlet Nevet Nevet Nevet És jó angol tanáraid lehetnek h. ilyen értelmes dolgokat találnak ki.(Már eleve jó h. van előrehozottad nekem is volt földrajzból és az nagy könnyebbség másrészt tényleg habár az emelt szintű érettségi már kicsit C1 szintű jól jársz vele ha 60% sikerül mert elsz nyelvizsga és egy nagyon jó angol tudás ami mindenhová kell)
 Az enyém speciel egész évben csaka  hülye feladatsorokkal szívatott angolul meg animékből tanultam meg... az én érettségim 75% kos lett de ez az írásblei eredményem és mivel utált a  tanár ezért pontosna annyi pontot adott szóbelin ahol eza  százalék maradjon meg. Ebben csak az volt az igazságtalan h. másokat akik rosszabbul feleltek több pontot kaptak én meg első felelőként úgy feleltem h. a vizsgaelnök is megdicsért... De igazából egyáltalán nem számít mivel van nyelvizsgám és hamarosan tovább tanuloma  nyelvet és nagyon büszke vagyok rá h. ez a képződmény(=tanár) nem volt képes annyira bele vernia  betonba h. elvegye a kedvemet az angoltól...Jó lehet h. ez az animék miatt van sajnos angol nyelvtudás nélkül várni kellene amit én nem szeretek... ezért volt motíváció de most az egyetemen áldom az eszemet h. belefektettem az angolba az energiát (lesz angol nyelvű folyóirat amit fel kell dolgozni)Pojén

Taraakera : Jah Kőszeginé fel nem tevése a tablóra valóban nem veszteség sőt... ikszdé S valóban nem jó vele fasírtban lenni tapasztalatból tudom...Ha jóban van vele az ember akkor tart nulladik órában is felkészítőta  nyelvvizsgára ami azért elvileg hasznos meg jó...(én kimaradtam belőle de nem sajnálom)
« Utoljára szerkesztve: 09 szep 05, 16:15:22 írta asthi » Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
TaraAkera
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 215


Ma is tanultunk valami újat gyerekek~


WWW
« Válasz #1623 Dátum: 09 szep 05, 19:55:27 »

Hát szerintem nekem doszt elég lesz a sima angol óra,készít ott minket eleget a nyelvvizsgára Nevet meghát nem tenne jót az egészségemnek,ha egy nap többször is megfagyna a vérem xD
Naplózva

Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1624 Dátum: 09 szep 05, 20:11:49 »

Igen, Atashi, jó angol tanáraink vannak^^ (Ciki volt, hogy egyikünknek se jutott eszébe, hogy az érettségi után egy szál virágot neki... ) Furcsa, hogy ennek ellenére az osztál háromnegyede síkhülye angolbólXD
Mondjuk nem csak az animének köszönhetem az érettségim, hanem annak is, hogy egy halom szombatomat beáldoztam, és bementem szombatonként suliba angolozni, angol tanárok szombatonként tartottak különangolt. (egy részét ugyan ellógtam, év végére még a... hócipőm is tele volt az angollal. A legrosszabb a levélírás (de ez magyarul se menne), a második legrosszabb a listeningXD

Az hogy C1 az sokat nem mond nekem...ikszdé mármint annyit mond, hogy nehézXD
Angolból azért is kell iszonyatosan belehúznom, mert nemsokára jön a felvételi... és minden pontra szükségem lesz a szörnyű magyart kompenzálni^^" Talán meglesz a 20 % érettséginXD

Aztán majd valamikor... második nyelvnek japááááán^^
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #1625 Dátum: 09 szep 06, 08:12:05 »

Szóval az angol középszintű érettségi B1 szinten van (sztem inkább kicsit B2 felé  húz) a nyelvizsga a TELC erős B2 szinten van az emelt szintű érettségi gyenge C1 ami azt jelenti h. kicsit elkezd a felsőfokú felé húzni. Nyelvvizsgábana  C1 szint a  felsőfok.
Magyarból biztos meg lesz a  20% mivels emmi tudás nem kell hozzá csak írni a hülyeségeit az embernek...
TaraAkera: Látom nem csak nálam voltak ilyen reakciók... De majd lezulni fog csak most bemutatja h. ő milyen kemény legény aztán fog majd sztorizgatni is az nekem tetszett...Elvileg egyszer majdnem ráesett a  fejére egy tégla (bár megtörtént volna...)...
Én az angol után oroszul szeretnék tanulni... Aztán ha azután van még kedvem tanulni akkor jöheta  japán ikszdé
Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
TaraAkera
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 215


Ma is tanultunk valami újat gyerekek~


WWW
« Válasz #1626 Dátum: 09 szep 06, 19:46:39 »

Hát egyenlőre fél tőle mindneki Nevet A fiúk már merényletet is terveztek ellene xD
És csak azért örülök,hogy nem esett rá a tégla,mert így lesz,aki felkészít normálisan az érettségire. Habár a középszintűt még Palival is meg tudtuk csinálni,nem lett volna gáz,de a nyelvvizsga már más tészta smirksweat
Naplózva

boci555
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1086

iLOVEmákostészta || balf@sz c:


WWW
« Válasz #1627 Dátum: 09 okt 01, 18:33:29 »

Hééj, most, hogy belegondolok, behoztatok egy évet Miroku  Szomorú utolértek jövőre suliba, mert énmost nulladikos vagyook Ohh My God egyszerre érettségizünk Ohh My God Ohh My God


Jaa igen, és egy kérdésem lenne, ki tette le közületek(mmint fórumosok) az angol vagy német középszintű nyelvvizsgát? MErt én valószínű, hogy jövőre leteszem valamelyiket... Gondolkozik
Naplózva

> *-* PÓNIII *-*
- Utálom a pónikat!
> Akkó' ... hm ... *-* SÜNIII *-*
- SÜNIIII <3 "w"
Matetsu.
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 553


1 :)


« Válasz #1628 Dátum: 09 okt 01, 18:41:13 »

Csak h. ide is bírjak (: Én valószínüleg hunfalvyba tanulok tovább, ott van japán nyelv (: Járt oda valaki vagy tud róla vmi infót? Nevet
Naplózva

\\\"Ha nem értem hogy mit mondasz, szimplán mosolygok és remélem nem egy kérdés volt.\"\\
vivien.san
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 565

ich bin KennTachi <3


« Válasz #1629 Dátum: 09 okt 01, 18:45:32 »

Hát én tavaly évvégén tettem le az angol középfoku-t mert kéttannyelvű suliba járok és ha felvesznek a Karinthyba akkor is kéttannyelvű + vmilyen választható nyelv. Mellesleg a japán nyelvről lemondtam mert nagyon nehéz és kissé értelmetlennek tartom [ sajátvélemyén xD ] mert a világon csak japánban beszélnek japánul máshol nem túl ismert nyelv és a japánok nagyon jól tudnak angolul vagy legalábbis minden japán tud egy kicsit angolul Pojén
Naplózva

♥♥
Do you know where hell is? Inside your head !
Ha győzni akarsz, kelj fel, harcolj, és tanulj meg csalni is <3
Az élet szenvedés, amit vágyaink okoznak. Így ha kioltjuk ezeket, megszabadulunk szenvedéseinktől. - Buddha-
Matetsu.
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 553


1 :)


« Válasz #1630 Dátum: 09 okt 01, 18:48:19 »

Jó de pl ha tudsz japánul akkor mehetsz japán fordítónak vagy nyelvtanárnak és ha pl 3000et fizetnek egy alkalommal és naponta mész akkor az már 9000ft egy nap Mosolyog vagy pl csak hobbiból idegenvezető vagy valamixD De engem érdekel (:
Naplózva

\\\"Ha nem értem hogy mit mondasz, szimplán mosolygok és remélem nem egy kérdés volt.\"\\
vivien.san
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 565

ich bin KennTachi <3


« Válasz #1631 Dátum: 09 okt 01, 18:50:48 »

Az is igaz de azért írtam hogy saját vélemény  Pojén
Naplózva

♥♥
Do you know where hell is? Inside your head !
Ha győzni akarsz, kelj fel, harcolj, és tanulj meg csalni is <3
Az élet szenvedés, amit vágyaink okoznak. Így ha kioltjuk ezeket, megszabadulunk szenvedéseinktől. - Buddha-
Matetsu.
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 553


1 :)


« Válasz #1632 Dátum: 09 okt 01, 18:51:51 »

Tudom nem is estem neked xDD mert ha most komyol lettem volna .. Ördögi xDD
Naplózva

\\\"Ha nem értem hogy mit mondasz, szimplán mosolygok és remélem nem egy kérdés volt.\"\\
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1633 Dátum: 09 okt 01, 18:56:04 »

vivien.san... Állítólag a Karinthy nagyon durva. Tegnap találkoztunk egy ismerőssel, akinek a lánya oda jár... NAPI 120 szó! Ennyi angól szót kell ott megtanulni.... Szóval......XDXDXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Matetsu.
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 553


1 :)


« Válasz #1634 Dátum: 09 okt 01, 18:56:47 »

napi 120? :| Én nemmegyek oda aaz tuti xD
Naplózva

\\\"Ha nem értem hogy mit mondasz, szimplán mosolygok és remélem nem egy kérdés volt.\"\\
Oldalak: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 198
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!