24 jún 26, 03:54:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Démongyümölcs - Paramecia  (Megtekintve 31221 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #60 Dátum: 11 nov 21, 17:30:29 »

Még a kairousekivel kapcsoltban: fura, hogy néha teljesen hullák lesznek tőle, és azonnal összesenek, mint amikor Luffy megfogta a rácsokat Crokinál, vagy amikor Smoker hozzányomta a botját, és néha még simán harcolnak, ha rajutk van. Pl: Robi is még simán futott amikor rajta volt Enies Lobbyban, ahogy Impel Downnál Hanckock is. Arról nem is beszélve, hogy Ace, amikor a liftből kiszállva megtudta, hogy Luffy leért a 6. szintre, akkor lendületből lefegyverzett egy őrt, és annak a botjával egy körübelül 3mpes időtartam alatt még vagy 8-10et lehibernált egy időre, amíg Magellán közbe nem lépett. Mindezt bilinccsel a kezén. És Marinefordnál, amikor Marcora rátettek egyet, hogy Kizaru át tudja lőni, utána még azzal a kezén is irtotta az ellent. Most akkor hogy van ez? Ember/bilincsfüggő, vagy csak szimpla baki? Mert ugye bele lehet magyarázni, hogy a rácsban és a botban töményebb, de egy ásványnál ez nem tuom, lehetséges-e.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Putir
Vendég
« Válasz #61 Dátum: 11 nov 21, 17:46:56 »

Ha megnézzed luffynál volt az hogy összeesett stb. lehet hogy luffy érzékenyebb a tengerkőre vagy ahogy mondtad a botban rácsban minőségibb kájroszeki volt.Nevet
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #62 Dátum: 11 nov 21, 17:54:06 »

Ja, mert a világ legkeményebb börtönébe csak a selejtes made in Thaiwan kairousekiket viszik, a Lougetown-ban állomásozó kapitánynak meg a legjobb minőségűt adják. Ezt nem gondoltad át Nevet
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #63 Dátum: 11 nov 21, 17:57:01 »

Nem biztos hogy olyan olcsón lehet venni minőségit hogy a kormánynak ne kelljen minden pénzét ráköltenie viszont nem minőségi is elfojtja a démongyümölcs erőket úgy hogy fölösleges venni jobbat.
+ a világ legkeményebb börtönét egy gyerek "kicsit" bezúzott úgy hogy annyira nem is kemény.
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #64 Dátum: 11 nov 21, 18:03:55 »

A tenger mélyéről hozzák fel, venniük se kell, elég ha ők mennek le érte.
Luffy nem "egy gyerek" és mellékesen meg is halt volna, ha nincsenek a segítői. Viszont én is többet vártam ID-től.
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #65 Dátum: 11 nov 21, 18:06:35 »

És szerinted lemennek és ott van 2 millió tengerkő vagy ezt hogy képzelted el?
Démongyümölcs is a víz alatt van és "csak" le kell menni érte még sincs minden embernek a kormányba logiája meg mitikus zoanja + még egy sima parameciája sincs a legtöbb katonának.
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #66 Dátum: 11 nov 21, 19:40:55 »

Altengernagyok közül eddig tudtommal majdnem mindenkinek van gyümölcse. Paramecia és Zoan a gyakoribb, csak a szerencsén múlik, hogy mit halászol ki. Meg ugye el is lehet adni jópézé', nem muszáj megenni. Kispista katonáknak pedig nem sok hasznuk van belőle, többet érnek Hakival.
Nehogy már olyan ritka legyen a kairouseki, a hajók alját is azzal vonják be, szerinted pont a hadi erejüket gyengítik a gyorsabb közlekedés miatt? Mivel kötni fogsz, levezetem már most: kevés kőből hajót vonunk be->gyorsabb közlekedés->az első Trafalgar Law agyonver.
Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #67 Dátum: 11 nov 21, 22:23:09 »

Szerintem a bilincs, a háló, és a börtönrács között szerkezeti különbség lehet. Ezt úgy értem, hogy eddig minden gyümihasználó ugyanúgy reagált a bilincsre, tehát tudjuk, hogy elfolytja az erejüket, de nem "szívja ki" az energiájukat teljesen. A háló luffy kivételével ugyan csak elfolytotta az erőt,de nem gyengültek le teljesen(alvidia,buggy, Longtownban). A ketrec viszont mint láthattuk elég masszívan szedi az energiákat ki a gyümihasználóból. Luffyra szerintem az agyafogyottsága miatt hat durvábban a "szer". Azt , hogy mind ez miért van azt nem tudjuk, mert Oda útjai kifürkészhetetlenek. Ez teljesen Off.

Az altengernagyoknak nem lételeme a gyümölcs. elég, ha hakit használnak.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #68 Dátum: 11 nov 22, 19:41:24 »

szerintem ha egy 'kispista katona' megeszik egy gyümölcsöt,akkor nem sokáig marad az. És hogy lenne már egyik kairouseki jobb minőségű,mint a másik? Mm ez egy ásvány, nem fém! Ki hallott már minőségi per nem minőségi ametisztről? Az ametiszt az ametiszt, a kairuoseki az kairouseki ,nem hiszem, hogy van különbség.
   egy kicsit eltérek a témától: hogy lehet az, hogy a tengerészet zseni feltalálója, Dr. Vegapunk olyanokat talál ki, hogy "vonjuk be a hajó alját tengerkővel, így nem zabálnak föl a szörnyek!",meg hogy 'csináljuk olyan hálót/bilincset,ami legyengíti a gyümölcshasználókat!",de az nem jut eszébe, hogy ennyi erővel lövedéket is csinálhatnának belőle? Mert mondjuk Kizaru csak állna és vigyorogna, miközben mennek át rajta a töltények, aztán egyszerre csak hopp!, valaki kilő egy kairouseki-lövedéket a homloka közepébe,és volt-nincs az ember logia-használója.
 meg szerintem luffy nem teljesen agyifogyi. Igaz, olyan dolgokat,mint az esőpor nem ért meg (xD), de amikor Teach mondta, hogy inkább köszönd meg a bátyádnak, hogy nemkem ugrott,amikor téged akartalak levadászni, azt rögtön megértette,hogy mire céloz ezzel.
   na de vissza: szerintem ez a valaki meghal-valaki csak a képességét veszíti el,csak egy igen csúnya baki attól,aki szerintem minden apró részletre kitér alapjáraton. És még azt sem lehet mondani, hogy a paramecia-logi-zoan típusok reagálnak máshogy, hiszen Robin-Luffy az paramecia.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Putir
Vendég
« Válasz #69 Dátum: 11 nov 22, 19:54:16 »

Fogtál a kezedbe már kájroszekit? Nem hiszem szóval nem tudod eldönteni hogy ásvány-e vagy fém ,de lehet egy teljesen más típusú anyag ne mondj olyat amit nem tudhatsz mert senki se tudhatja max oda-sensei.(kicsit renátós voltam.Nevet)
Ezen a tengerkő golyón már én is gondolkodtam ha hajókat betudnak vele vonni mibe kerülne egy-két golyó.
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #70 Dátum: 11 nov 22, 19:59:53 »

Van tengerkő golyó féleség. Nem rendes töltény, hanem tengerkő hálót lőnek ki puskából. Impel Downban ezzel akarták elkapni a Luffy-Jinbe-Crocodile triót is, miután a sima golyókkal egyik kalóz se foglalkozott különösebben. Nevet
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #71 Dátum: 11 nov 22, 20:45:11 »

Írtam is. De ha már a hálóval élve el tudják fogi, akkor golyóval el lehetne halva is. Végül is : "Dead or Alive" És Putir,említik, hogy ásvány, nem egyszer. Bár szó mi szó, a bilincs tisztára fémnek néz ki.
szerk: helyesírás...
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 29, 17:09:29 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Putir
Vendég
« Válasz #72 Dátum: 11 nov 22, 20:50:13 »

Gondolom fémhez keverik és nem mindegy hogy mennyi fémhez mennyi tengerkőt adnak.
Egyébként hol mondják hogy ásvány?
« Utoljára szerkesztve: 11 nov 22, 20:55:35 írta Putir » Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #73 Dátum: 11 nov 22, 20:53:32 »

Mint Sabaku is mondta: a kairouseki ásvány, szóval ismét Putir-osra sikeredtél, nem Renátósra Mosolyog
Viszont hogy kicsit a témánál is maradjunk: Luffy-n miért nem fog a puskagolyó? Nem sokat tudok a puskákról, de ha a lőpor berobban, akkor a golyónak is melegebbnek kéne lennie, így át kéne mennie (szerintem) a gumin.
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #74 Dátum: 11 nov 22, 21:54:48 »

És hogy lenne már egyik kairouseki jobb minőségű,mint a másik? Mm ez egy ásvány, nem fém! Ki hallott már minőségi per nem minőségi ametisztről? Az ametiszt az ametiszt, a kairuoseki az kairouseki ,nem hiszem, hogy van különbség.
Dehogy nincs az ásványok esetén különbség és különbség, erre a legjobb példa a grafit és a gyémánt.
Timföld és a Korund (aztán a korundon belül is jó párféle változat, mint pl a rubint, vagy a zafir)
Az általad említett ametiszt is csak egy változata a kvarcnak, amit ráadásul még belevehetünk a szilikátok közé.
Valamint a kvarcnak is van alfa és béta változata. Na meg persze az ametisztek sem egységes tisztaságúak.

Ja és ne vegyétek nagyon külön az ásványokat és a fémeket, ugyanis jó néhány ásványt fémek alkotnak.

Az ásványok előfordulása nem egységes, a köztük lévő különbségek a létrejöttük alapjául természeti adottságok határozzák meg.
Szóval a Kairouseki esetén is bőven előfordulhat, hogy xy helyen más más minőségben és mennyiségben vannak.

Vagy talán legjobb minőségben lehet, hogy a Calm Belt mélyén találhatóak, és hát ottani banyaszás nem az egészséges sportok képviselője.

Sőt még az is előfordulhat, hogy ami közvetlen a tenger fenéken van az a nem túl tiszta, ergo gyengébb minőségű, és ha annál jobbat akarsz, akkor a búvár palack mellé vigyél ásót is.

-------------------------

renato: fajhő hőátadás sebessége felületi érintkezés, hőkiegyenlítés, idő, becsapódási erő...stb erről talán egy fizika-kámia szakos tud válaszolni.

de szerintem azért az is nagyban befolyásolja, hogy:
1: a puskagolyó az ténylegesen golyó, így tompább, mint a lőszer.
2. nem egy "csúcs modern" fegyverekkel vannak felszerelve a tengerészek, szóval nem épp egy páncéltörő sebességgel lövik ki a  golyókat.


Naplózva

Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!