24 szep 29, 00:17:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 406 407 [408] 409 410 ... 460
  Nyomtatás  
Szerző Téma: One Piece manga  (Megtekintve 1092113 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #6105 Dátum: 15 szep 20, 17:03:27 »

Ace nyilván az ereje miatt is kapott ekkora vérdíjat, de ettől függetlenül biztos, hogy benne volt a származása is a dologban.
Luffy nem Dragon miatt kapott szerintem +100 milliót a háború után. Jó, nem lehet kizárni, valószínűleg ez is benne volt, na de elég sok balhét csinált a világkormánynak elég rövidke idő alatt...szerintem ez volt a fő indok. A mostani emelés (ha igaz), szerintem még kevés is. Luffy már most annyi problémát okozott a kormánynak, mint a legtöbb nagy kalóz egész életében sem. Az erőszintet szerintem már jó ideje nem lehet reálisan mérni a vérdíjakkal, szóval az másodlagos. De jó, nyilván nem mehet fel rögtön 600-ra pl., mert azért az még nagyon sok lenne a jelenlegi szintjéhez képest. És akkor persze jó kérdés, hogy a többiek kapnak-e emelést, mert nekik azért nem voltak olyan nagynevű ellenfeleik. Pedig nyilvánvaló, hogy Zoronak simán kijárna a 300 millió, és a többieknek is 100 fölé illene menni, csak hogy ők meg tényleg kit vertek meg? Oké, Franky elpusztította a gyárat, de Robin megint nem igazán csinált semmit, és Usoppnak sem igazán számíthatják be azt az egy darab zseniális lövést, amivel kiütötte a kiscsajt (akinek már eszembe se jut a neve). Szóval kíváncsi vagyok, hogy mi következik, de jó lenne, ha kapna mindenki valami komoly emelést, hogy már csak ezáltal is komolyabb legyen a tekintélyük.

Law valóban fel akarta bontani a szövetséget a harcok közben, de nekem Luffy végső csatája alatt nagyon úgy tűnt, hogy kezdi kapizsgálni, hogy Luffy különleges ember. Konkrétan itt: http://naruto-kun.hu/manga/One_Piece/790/19
Nagyon kétlem, hogy ezek után el akarna menni tőlük. Persze valószínű, hogy előbb-utóbb különválnak az útjaik, de ez még nem jelenti azt, hogy nem maradhatnak szövetségesek.

« Utoljára szerkesztve: 15 szep 20, 17:05:07 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Dani
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 2586


Vigyázat! Csak saját felelősségedre ismerd félre!


« Válasz #6106 Dátum: 15 szep 20, 17:11:37 »


Don Chinjaonál számított a kor. Nem hiába adta át a stafétát Sainak.
Rayleigh más tészta, nem is róla volt szó.
Ennyi erővel,se Garp se Rayleigh és más legendás öreg kalózoktól ne  várják semmit  se. Op világában pedig az öregeket nem olyan könnyű legyőzni. Jó pl  itt:Whietbeard,aki még betegséggel képes volt harcolni a végsőkig.  Ha már legendás és nagy vérdíjal rendelkezett,akkor legalább a harmadrangú G-man nyugodtan legyőzhette volna és utána pihenjen egy jót.Sajnos itt Oda nagyon hibázot.

Chinjaon látványosan megmutatkoztak a kiöregedés jelei. (Letört a feje búbja, a nagy büszkesége) Rayleighnél még nem igazán volt ilyesfélére példa, sőt semmilyen kudarcra. Mosolyog

Hellóóó! Nehogy már 2x kelljen megmagyaráznom 1 mondatot. Pojén
Naplózva

"Ha nincsenek ellenségeid és kritikusaid, akkor nem is vagy igazi egyéniség." - Paul Newman
Corazon4444
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Válasz #6107 Dátum: 15 szep 20, 18:24:18 »

ace sztem nagyrészt csak a származása miatt kapott akkora ,erőben luffy messze lehagyta most már. és csak a király akaratát tudta használni a másik két haki típust nem, ami elég gyászos annak ellenére hogy fehérbajusz egyik legerősebb embere volt (jelzem még vista is tudott hakit használni) . egyedül a gyümije volt speckó.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #6108 Dátum: 15 szep 20, 20:07:40 »

Azt honnan veszed, hogy nem tudott sima hakit használni? Nem is kapott rá esélyt, de szerintem ha a király akaratát tudta, akkor a másik kettőt is tudta.
És szerintem Luffy biztosan nem hagyta le még. Sabo (aki már szerintem biztosan admirális szinten van) már valszeg igen, ő a tűzgyümölcs nélkül is nagyon erős volt, Ace meg igazából csak azt használta. Az is valószínű, hogy Ace valahol admirális-inkább picit alatt lehetett, tehát mint most Luffy kb. De az, hogy erőben messze lehagyta, az nagyon durva túlzás.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
MonkeyKing
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 26


Majom Király


« Válasz #6109 Dátum: 15 szep 20, 20:52:12 »

Ace a két apja miatt kapott ekkora vérdíjat,ok övé volt az egyik legerősebb logia.És? Luffy szerintem már fölül múlta őt,de ez nem számít, mert mikor én a vérdíj emelésre gondolok azt nézem ki mit tett a kormány ellen.Ace-t nem tudjuk de luffyt szerintem senkinek sem kell fölsorolnom.És valaki írta,hogy TS előtt luffy dragon miatt kapott emelést.Ez hülyeség,kiütött egy égi sárkányt,betört impel down-ba,csatlakozott a legjobbak háborújához.Ezek voltak az emelés okai.Amit mondani akarok az az,hogy nem tartom fernek,hogy ace nagyrészt a háttere miatt lett híres és kapott ekkora vérdíjat.De szerintem ace-se,mivel pont az apja árnyékából akart kitörni és bizonyítani,hogy nem bűn a létezése.Én akkor is keveslem luffy 500 milliós vérdíját.Zoro-ról meg ne is beszéljünk.Egyébként most már szerintem se sokat számít a vérdíj,mert Admirális-nál , gyengébbet úgysem küldenek ellenük.Csak a több jobban hangzik. Nevet bye bye
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 20, 20:57:12 írta MonkeyKing » Naplózva

Semmihez sem kell nagyobb bátorság, mint hogy nevetés mögé rejtsük szomorúságunkat.
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #6110 Dátum: 15 szep 20, 20:58:26 »

Azzal teljesen egyetértek, hogy elsősorban nem az erő számít a vérdíjnál, és hogy én is keveslem még az 500-at is. De továbbra sem hiszem, hogy Ace csak a háttere miatt kapott 500-at Nevet És azt sem, hogy Luffy egyértelműen túlnőtt rajta, szerintem kb. hasonló szinten lehetnek most. ("Most..." mármint a mostani Luffy a két évvel ezelőtti Ace-el.)
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 20, 20:58:58 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #6111 Dátum: 15 szep 20, 21:44:56 »

Amiért tényleg nem lehet hibáztatni Odát, mivel annyi mindent ami még mai napig nincs bemutatva behozott az elején, hogy a történet első pár évében nem utalt erősebb fejvadászokra a Grand Line-ról.Ezt beszúrhatta volna és akkor a jelenlegi tudásunk annyival bővülne, hogy valami random emberek vannak odakint valahol.Ez nem sok de máris látnánk értelmét a vérdíjnak.Más kalózok úgysem gyűjthetik be, ilyen szinten meg már nem tudják zsoldos szintű emberek levadászni őket.
Ha anno 150 fejezetenként egy fél szövegbuborékos utalást tett volna erre Oda az bőven elég lett volna lévén, hogy az elejétől voltak fejvadászok (pl.:Zoro) a történetben.Hátulütője ennek is az lett volna, hogy ki látja még a manga végét? Szerintem még Oda sem.Ha lennének még ilyen bika emberek...Éveket adhatna hozzá.

De mivel nem ez a helyzet így a történetbeli ember számára annyi értelme/jelentősége van a vérdíjaknak mint Torikoban az elfogási szinteknek.Amikor az átlag ember meglátja a számot, össze fossa magát.  Nevet
Naplózva
MonkeyKing
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 26


Majom Király


« Válasz #6112 Dátum: 15 szep 20, 22:08:15 »

Jon97
Azt írtam nagyrészt a háttere miatt.Én sem hiszem,hogy csak a háttere miatt kapott 500-at.Egy yonko második embere,persze,hogy erős volt.Ace erejéből nem kaptunk teljes képet,hogy milyen erős is,mert ugyebár Fekete szakállal való harca nagy részét nem láttuk.Csak egyszer említették,hogy az alapképességei milyen lenyűgözőek.És,hogy a démongyümölcs nélkül is milyen erős.A háború-ban pedig mikor luffy kiszabadítsa,valjuk-be nincs ereje teljében,{Raboskodás,Kairoseki bilincs,éhinség,fáratság,stb}és még ezek ellenére is helytállt.Úgyhogy ne érts félre szerintem megérdemelte a vérdíját és a hírnevét is.De az eddig látottak és hallottak alapján szerintem Luffy már fölül múlta őt erőben is és a kormány ellenségeként is. Nevet bye bye
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 20, 22:19:45 írta MonkeyKing » Naplózva

Semmihez sem kell nagyobb bátorság, mint hogy nevetés mögé rejtsük szomorúságunkat.
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #6113 Dátum: 15 szep 20, 22:54:54 »

Akkor azt is elfogadhatnátok, hogy a vérdíj egy azonosítási érték is. Röviden arról van szó, hogy olyanok ne is álmodjanak egy személy elfogásában akik meg sem közelítik az x milliót. Vagy ha meg is próbálják akkor fogjanak össze. Ezt láttuk az utolsó részben is ahol szövetséget kötöttek az elfogásra. A másik, hogy Luffy azért kapott ekkorát mert mindig beleakadt valamilyen mód a tengerészekbe. Ezen kívül Luffy nem csinált semmi rosszat. Nem rabolt, nem ölt és nem pusztított. Sőt, inkább segített. Ezzel szemben Ace nem volt szent. Azon kívül, hogy ki volt az apja ő cselekedet sok gonosz dolgot is mert hajókat támadott meg és gondolom ha ezt megtette akkor mást is. Néhány másik csillagnak is elég nagy a vérdíja pedig tudomásom szerint egyikük sem csinált hasonlóan nagy dolgokat mint Luffy. Egyszerűen ők rablással és gyilkolással szerezték meg a hírnevüket és így a vérdíjukat.
 
Naplózva
sasukeuchiha17
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


Gman pártfogoltja vagyok


« Válasz #6114 Dátum: 15 szep 20, 23:12:40 »

Neheze tudom elképzelni, hogy Ace úgy szerezte a vérdíját, hogy rabolt, és gyilkolt. Maxmimum kalózokat ütött ki, és vette el a pénzüket de nem ölte meg őket..
Naplózva

iiHALA MADRID!!
MonkeyKing
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 26


Majom Király


« Válasz #6115 Dátum: 15 szep 21, 00:15:23 »

Én sem tudom elképzelni,hogy Ace civileket bántalmaz és kirabol.Esetleg ellenséges kalózokat,ha van oka rá,de simán szórakozásból,azt kétlem. Neeem Neeem
Naplózva

Semmihez sem kell nagyobb bátorság, mint hogy nevetés mögé rejtsük szomorúságunkat.
Toshin Raizen
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 289


Aki másnak vermet ás, az sírásó vagy földmunkás :D


« Válasz #6116 Dátum: 15 szep 21, 07:48:46 »

http://naruto-kun.hu/manga/One_Piece/001/33 a lényeg a másik oldal utolsó buboréka.
Ace simán ölhetett ciivileket, mert már gyerekként is meg akarta ölni azokat akik Roger fiát a halálba kívánták.
Lehet mondani, hogy az más de azzal csak magunkat csapnánk be, mert attól hogy ezt mondták még civilek voltak, akik nagy eséllyel nem is öltek. Luffy vérdíja teljesen korrekt, ugyan is Jinbei is mondta, hogy 400-tól már lassan emelkedik. Azt nem említve hogy eddig minden Yonkou vérdíja ismeretlen, de még a legendásoké is(Roger, Ray-san, Shiki, Dragon és akik még vannak/voltak/lesznek) és ismerjük be ha nem ismerjü ezeket akkor hogy lehet meghatározni, hogy ki mennyit érdemel.
Naplózva

FRUILI BERENGAR itáliai király ombardiai követe a magyarokról 921-ben:
Gazdagságuk pazar és szembetűnő. Hatalmas sereget tudnak kiállítani! Kürtszóra indul fordul egész serege. Napokig lovagolnak váltó lovaikon. Ha megindulnak megmozdul ég és föld alattuk. Harciasságuk és bátorságuk egyedülálló. Nem félnek a haláltól! Mosolyogva halnak meg! Legyőzhetetlenek.

Igaz magyarnak lenni akkora teher, hogy aki sokat viseli, megerősödik. Wass Albert
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #6117 Dátum: 15 szep 21, 08:17:37 »

Mit nem lehet elképzelni, hogy Ace megtehette mindazt? Ő kalóz volt. Mit gondolsz hogyan tudta fenntartani a hajóját, a legénységét?Miből éltek egyik napról a másikra? Talán a szeretetszolgálat által? Majd beállt Shirohigéhez, ahol parancsokat hajtott végre és ott is fenn kellett tartani az egész bagázst. Miből éltek? Nehogy azt gondoljátok, hogy adományokból. Mielőtt beállt volna Shirohigéhez már akkor is nagy vérdíjjal rendelkezett, tehát kellett csinálnia balhékat. Egyébként is lehetett látni azt a történetben, hogy Ace a barátaival kedves volt de különben meglehetősen akaratos és vad személyiséggel rendelkezett. Shanks és csapata detto, mint ahogy az összes többi kalóz is. Szigetek felett uralkodtak. Hogyan tudták ilyen szigetek feletti uralmat megszerezni? Szóval ne álmodjunk leányregényekről meg lovagias cselekedetekről ha kalózokról beszélünk.   

Luffy helyzete más. Kalóznak aposztrofálja magát de mi végig követhettük az útját és ezáltal láthattuk, hogy a cselekedetinek köze sincs a kalózok életéhez. Tipikus kalandozó életet követnek, akik nem bántanak a gazdasági nyereség érdekében senkit, sőt sokszor segítenek. Útjuk során elfeledett kincseket találnak (Égi sziget), netán ha megtámadják őket akkor a támadók kincsei kerülnek hozzájuk vagy éppen a jótéteményként kapják (Halemberek szigete).
Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #6118 Dátum: 15 szep 21, 16:34:11 »

A mai viszonylatot nézzük, akkor Luffy is beillik a kalóz témába.  Manapság, olyan, hogy valaki szabadon hajózik, nem nagyon létezik. Kell mindenféle engedély, a műholdak és radarok miatt sem lehet csak úgy simán.  Egy felségzelzés nélküli önálló hajó elég feszélyes helyzeteket okozhat.  

Nem lehet csak úgy fogni egy hajót és kihajózni, a törvények betartása nélkül.


Levetítve ezt a One Piece-ra. Luffy elve, hogy nem hódít meg semmit, csak a legszabadabb ember akar lenni. Ha nem húzná fel a Jolly Rogert, akkor is be kéne tartani a Haditengerészet és a világkormány szabályait. A Jolly Roger felhúzásával egyszerűbben "lehet szabad". A vérdíja nem csak az erejét jelképezi(heti), hanem hogy mennyi erőfeszítés mellett sem volt képes a világ a törvény igálya alá hajtani.  Egy szabad embernél, akihez nem ér el a törvény, nincs nagyobb fenyegetés egy Hatalom szemében.
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 21, 16:35:04 írta Duuu » Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #6119 Dátum: 15 szep 22, 20:00:04 »

Most már az újságban remélem az új vérdíjak mellett az is mellékelve lesz, hogy mekkora flottára tettek szert mugiwaráék.

Olyan szívesen megnézném az eddigi állomás büszke arcait, valamint az ellenségek/riválisok "összefostam magam" arcait.

Ez azt hiszem már bizonyítja mindenkinek, hogy Luffyék más szinten vannak mint a többi supernova.

Kicsit jobban belegondolva a dolgokba 2 éven belül már túl erősek lesznek a tengerészetnek.A schichibukai-al talán még levernék majd őket.De 2 tag már így is az admirálisokat gyűrögeti a flottájuk nagyságáról nem is beszélve.

Valahogy én évek óta ezt várom, hogy kapjanak egy nagyobb úgymond sereget.Szóval ha a következő 5 fejezet arra menne el, hogy az eddig ismert és ismeretlen szereplők a róluk részletesen kifejtett újságot olvassák, akkor engem nagyon megvenne Oda  Nevet Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 406 407 [408] 409 410 ... 460
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!