24 szep 25, 19:12:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 753 754 [755] 756 757 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1987290 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
torda221
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Válasz #11310 Dátum: 15 júl 28, 06:50:49 »

Nekem lucy még sose tetszett ennyire tök menő volt gray is
Bár most erza egy kicsit bénácska volt
Gildarc szerintem majd vagy ki áll zeref ellen és meghal aztán natsu legyőzi vagy pedig valamelyik 12 pajzsost gondolom a legerősebbet leveri
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #11311 Dátum: 15 júl 28, 10:05:58 »

Ez aztán a vad elmélet, de Gildartz nem fordulna a céhe és a hazája ellen, bár tény, hogy Zeref elég gátlástalan ahhoz, hogy bárkit bármilyen módszerrel a markában tartson.

Egyébként szerintem kissé alábecsülöd Gildartz erejét, sose láttuk még teljes erőből harcolni, így nehéz megmondani milyen szinten áll, de az biztos, hogy Bluenote-ot(aki akkor még rohadtul erősnek számított) lazán one hit-elte, szóval nehéz megbecsülni az erejét, de szerintem közelebb áll az igazsághoz az, hogy valahol Serena szintjén van, de az is meglehet, hogy nála is erősebb, meg hát az az 1 év azért számára is eltelt és nyilván nem csak utazgatással meg lazulással töltötte, főleg azután nem, hogy Acnologiával való légyottja után rövidebb lett 2 végtaggal meg néhány belsőszervvel. Mosolyog

Mokarovot meg kezdi már utolérni a kor, fiatal korában talán legyőzött volna egy ilyen kaliberű ellenfelet, de már közel 100 éves és amennyire tudjuk gondok vannak a szívével is.

Szerintem meg te becsülöd túl az erejét. Meg sokan mások is csak nem tudom mi alapon. Egy csomó olyan karaktert láttunk már akik elvileg sokkal erősebbek, mint Natsu aztán simán one hitelte őket  ikszdé 

Szerintem tuti, hogy mostanra már Natsu és Laxus is elérte Gildarts szintjét. Pláne, hogy Gildarts mágiája elég egyszerű. Szimpla zúzás, az egyszerűségéből adódóan nincsenek nagyon sem előnyei sem hátrányai és ha valaki akinek szívatós képessége van, rátámad Gildartsra, akkor neki annyi. Vagy elég, ha egy nála nagyobb mágikus erővel rendelkezővel kerül szembe és kész.
Bluenoteot pedig nem olyan rég Natsu is simán lenyomta egyetlen ütéssel, szóval ő aligha viszonyítási alap...
Azt meg, hogy nem csak utazgatással töltötte az évet miből gondolod? Szerintem meg éppen, hogy így volt, egyszerűen csak azért, mert Gildarts ilyen "laza csávó". Plusz a Tenrou szigeten Natsunak lenyomott szövegéből nekem nyilvánvaló, hogy meg van elégedve az erejével, az Acnologiás kalandjának ellenére is, már csak arra vár, hogy Natsu és a többiek ereje is kiforrjon.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Ralite
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157



« Válasz #11312 Dátum: 15 júl 28, 13:08:53 »

Ez a Gildartsos dolog nem kizárt, de szerintem hibás az elmélet. Mivel Zerefnek van kapcsolata a Fairy Tailel, valószínűleg tudja hogy mi a szituáció Mavissel és logikai alapon biztosan leesett neki, hogy a céh épület környékén van. Magyarul ha nagyon akarná, már rég elvihette volna vagy valami. Viszont én ennek ellenére sem tartom kizártnak, hogy Gildartsnak köze van az Albareth birodalomhoz. Ő nagyon hajaz egy olyan szereplő típusra, ami vagy az arc vagy a manga végén csinál valamit vagy kiderül róla valami (lehet jó is és rossz is). És a mangába nem ez lenne az első eset, lásd Mystogan esetét.
Naplózva
Don Diablo
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93


« Válasz #11313 Dátum: 15 júl 28, 13:26:04 »

Márcsak azért sem hiszem hogy Gildarts a céh ellen fordulna, mivel ott a lánya Kana...........................
Remélem lassacskán kapunk némi infót Achnologiáról is, mert semmit nem tudunk rólla.A múltja tök homály.
Naplózva
Sanji
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 247



« Válasz #11314 Dátum: 15 júl 28, 17:16:30 »

Gildarts a 12 pajzsbol egyet le tudna ütni egyedül szerintem ez egyértelmű.. De semmi több Mosolyog es ha nyerne is akkor is halál közeli állapotban lenne mar amennyire az FT-Ben van ilyen  Hümm-hümm

Es higgyétek el Natsu, Jellal, Gajeel, Laxus, Gray, Erza, ?Mira? Le fog nyomni 1vs1 Ben egy egy magust a 12-bol Mosolyog oracion seis is ugy volt beállítva tagonkent, hogy felernek egy hadsereggel meg a tartaros tagokra is ezt mondtak.. Ott is egyedül Mard Geer volt olyan bitang erős   Ördögi
Naplózva
hagabi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 397

gman kiválasztottja


« Válasz #11315 Dátum: 15 júl 28, 19:26:12 »

Igazából, ha megnézzük a hadsereg tagjainak erejét nem csoda, hogy egy tag az Orasion Seis-ből felér velük. A tanácsnál is egyedül Mest volt erősebb, de róla is kiderült, hogy FT tag.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #11316 Dátum: 15 júl 28, 21:47:51 »

Ez nem ilyen egyszerű. Makarov valószínűleg van olyan erős mint Ajeel (vagy közel hozzá) de egyenlőre még mindig le van döbbenve, egy ideig még le is lesz, hogy meglássuk a többiek erejét. Ez egyértelműen látható abból, ahogyan Natsuék reagáltak az első Spriggan, Brandish megjelenésére. Az erejének nagyságát egyértelműen papi erejének nagyságával állították egy szintre Natsuék. Ennek a Ajeel erejét pedig az Brandish erejének nagyságával azonosították, sőt Brandish állítása szerint 12 ilyen Sriggan van azonos vagy hasonló erővel. Persze, hozzá kell tenni, hogy papi ereje már valószínűleg csökkent a kora miatt. Ez viszont rámutat arra, hogy Gildartz és Laxus erősebb lehet már mint az öreg. Viszont azt is tegyük hozzá, hogy a mágiában nem minden az erőről szól. Ez például látható volt amikor Mest kilopta Makarovot a halál torkából. Ettől független a következő rész címe mégis önmagáról beszél.
Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #11317 Dátum: 15 júl 28, 23:08:52 »

Kivéve, ha Mashima troll lesz és 180fokos fordulatot vesz a harc Nevet Majd Ajeel fog menekülni a mérges Natsu elől ikszdé

Amúgy rég írtam ide tudom, de a mostani fejezetek annyira nem döbbentettek le, hogy bővebben beszéljek róluk. Nem rosszak, csak nem sok újat mutatnak... Makarovot persze megint nem lehetett kinyírni. Nem vagyok halálpárti, de nevetséges, hogy az ellenségnél halhatnak meg ellenfelek, de a Fairy Tail-nél soha (Rob nagypapit meg ne számoljuk már bele, flashback only szereplőket nem nagy dolog megölni).

Az erőszinteket meg már én se tudom. Fogtam a fejem, amikor néhány fejezettel előbb Gray azt mondta, hogy Brandish Makarov szintjén van... Makarov elvileg a 6. az Ishvali Szent Mágusok között és Serena Isten ugye a top 1-es, na és elvileg a Spriggan 12 összes tagja vele van egy szinten... Meg hát Natsu se nagyon fél tőlük és már Gray is harcolni akar. Most vagy nem tudják megfelelően felmérni az ellenfelük erejét, vagy ez a 12 tag tényleg csak egy újabb felhájpolt, de később hatalmas csalódást okozó csapat lesz. Mondjuk már Makarovon is látszik, hogy meglepődik Gray és Lucy erején és szerintem már nem túlzok, ha azt állítom, hogy a főszereplők lassan ott vannak, hogy túltegyenek Makarovon is. Persze Natsu és Erza már ezt biztos megtette egy ideje, de Gray is jó úton halad afelé. A Next Gen mindig jobb Nevet

Szóval van pár furcsaság most az erőket tekintve. Ettől függetlenül jó fejezet volt a mostani is. Bár tényleg el lehetett volna intézni 20 oldalban is, mert rengeteg volt a nagy kép, de ennyi baj legyen. Gray Démonölő formája és a Silveres instant befagyasztása cseszett epik lett és Lucy Sagitarius ruhája is... Bár úgy tudtam, hogy ilyen bugyis lesz ikszdé Minden japán mmo-ban ilyen ruhákban vannak a lövész csaj karakterek (Tera, Dragon Nest stb. )

@Death Force: Én is pár napja gondoltam erre a Gildarts-os dologra és van benne ráció. Elég erős, hogy a 12 pajzs tagja legyen, ráadásul megmagyarázna 1-2 dolgot ezzel Mashima. Miért ment el mindig Gildarts (főleg akkor, amikor meglátta a Lument), miért nem lehet rá általában számítani. Meg hát ütős lenne egy Natsu vs Gildarts csapó "2" úgy, hogy mindketten komolyan veszik. Továbbá valóban egy tipikusan olyan karakter, akiről sosem tudhatod, hogy mi jár a fejében.
De sajnos nagyobb az esély arra, amit Kuro25 is szokott írni. Gildarts egyszerűen túl erős lett és túl "unalmas" lennének az ívek, ha egymaga legyőzné az ellenséges csapat felét.
Naplózva

Zuki
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


« Válasz #11318 Dátum: 15 júl 29, 01:28:08 »

Hát nem tudom hogyan lehetne Makarov Ajeel szintjén...
vagy 2 arccal ezelőtt Hades mester elég könnyen beverte,akit később meg levertek a 2. eredet és a mostani 1 éves edzés előtti Natsuék..
Ezek szerint Hades meg elbirna 3-4 Pajzzsal is egyszerre ?
Makarovot én max a Tartaros arc előtti Natsu szintjére tenném max.

Gildartzot meg max 1 pajzs szintjére, de van olyan érzésem , hogy nem látjuk aztán ha vége mindennek ugyanugy 1 hiteli Natsut Nevet
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #11319 Dátum: 15 júl 29, 08:33:45 »

Igazából ez az erőviszonyok kérdés a mangaka illetve a manga felépítéséből következik. Az biztos, hogy a történet elejétől egyre komolyabb kihívásokat kell a főhősök útjába állítani, hogy ezen keresztül bemutatható legyen a fejlődésük. Ez szerintem a tervezési fázisnál keresendő vagy azért mert nem volt ennyire előre tervezve vagy éppen fordítva. Nem szerepelt a tervezési fázisban és gyorsan kellett alkotni valakit vagy valamit. Így igazából az erejét vagy képességét is nehéz belőni a korábbi szereplőkhöz képest. Egyébként szerintem Hades ezek közül a Springganok közül jó párat megevett volna reggelire ahogy Ajeel mondta. Ő lett volna Hades első reggelije szerintem.

A Gildartz eset pedig nem egyedül álló dolog. Rengeteg mangában van ilyen személy amelyet a mangaka egy bizonyos szerepre hoz létre. Egyfajta mentőöv vagy ütőkártya és akkor veszi elő amikor az adott főhősöknek nincs lehetőségük előre haladni valamilyen okból. Szóval Kuronak igaza van Gildartz esetében. Ő olyan szereplő aki túl erősre sikeredett a történet elején és ezt időszakosan behozza a mangaka, ha kell. Ráadásul példaképül is szolgál a számukra, mint amelyet el kell érni és le kell hagyni. Másrészt arról se feledkezzünk meg, hogy a főhősök is fejlődnek és így egyre kevésbé kell igénybe venni a szolgáltatásait. Sőt, idővel túl is növik azt és ő sem lesz más mint egy köztük.

Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #11320 Dátum: 15 júl 29, 13:20:27 »

FT Zer0/Zer.../ZerA manga

Tanulságos volt ez a kis "mellék"történet. Túlságosan sok új dolgot nem tudtunk meg, de azért csemege volt a FT manga kedvelőinek.
És jó tudni, hogy a FT alapítói pont a Sylph Labirint kincsvadász céhből valók. Illetve a Blue Skull mestere alapította a Phantom Lordot.
De a legérdekesebb dolgokat (pl. Mavis miért lett kristálylakó, és végül is, milyen viszonyban van Zereffel) csak a főtörténetből fogjuk megtudni. kacsint


FT manga 446. fejezet

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/446/2
Ez egy jó borító lett. Kicsit retrós, de nagyon adja. Végre Zerefnek is egy normális feje lett. Nem is a szende mosolya, de nem is az elborult feje. Mintha csak azt mondaná "na akkor gyertek csak!". Nevet Ha mind a 12 pajzs szerepelne rajta, akkor még kötetborítónak is jó lenne.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/446/7
Makarovnak sem esett le, hogy kis a nekomimi. Nevet

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/446/12
Az igen... o.O Nem igazán érdemes megérinteni a fickót, mert azonnali elporladás lehet belőle. ^^"

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/446/13
Dupla K.O. Nevet Plusz Natsu kezét még a kerék is bekapja, ha nem vigyáz. ikszdé

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/446/17
Akik hiányolták Gray "gonosz" fejét (http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/424/21), most örülhetnek. ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/446/18
Szerintem eddig ez a legjobb csillagruha. ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/446/20
Nem tudom, Mashima-sensei és társai szándékosan csinálják-e, de azért megfigyelhető, hogy az ember forma Charle-nak próbálnak hasonló arckifejezéseket rajzolni, mint az exceed formájának. ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/446/22
Ez aztán a fantázianév egy támadásnak... -.-" Ilyen névvel nem hiszem, hogy még egyszer lesz hozzá szerencsénk. Max fillerben...

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/446/29
Jól veszem ki, hogy a Caitshelter céhjel elpárolgásával mintha egy pecsét is lekerült volna ez erejükről? ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/446/30
A következő fejezet címe, "Menekülő csata", arra utalhat, hogy csak nem tudnak majd eredményese labdába rúgni Ajeel ellen, vagy érkezik még 1-2 pajzs, és többel már nem bírnak egyszerre.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #11321 Dátum: 15 júl 29, 15:07:33 »

Mondjuk nekem a borító képről a karakterek nagysága és elhelyezése sokat mondó. Ez alapján Ajeel nem sok vizet fog zavarni és August sem. Annál komolyabb lehet a szerepe Barandish, Imber és valószínűleg Serenának is.

A "Menekülő csata" elég megtévesztő cím véleményem szerint. Ha valóban csak Ajeel elöl el kell pucolniuk  akkor egy nagy baromságnak tartom majd azt ha később valaki egyedül leveri bármelyiket is. Azt már el tudom fogadni, hogy valaki vagy valakik még befutnak és akkor a következő manga végén pucolniuk kell. Egyébként sejtésem szerint ez fog történni, hogy Ajeelt jól megruházzák és mielőtt lezárulna a meccs akkor betoppan még valaki vagy valakik. Az utolsó oldalon meg megkezdődik a fejezet címében is megírt dolog. Egyébként ha ez történne akkor nem lennék ezután Ajeel helyében mert szinte biztos, hogy a többi Spriggan jól körberöhögi.
Naplózva
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #11322 Dátum: 15 júl 29, 15:13:45 »

Hát nem tudom, nekem a "Menekülő csata" cím alatt csak az jut eszembe amit ebben a fejezetben elkezdtek. Hmm? Elvégre mikor menekülni próbáltak, közben volt aki harccal megpróbálta visszatartani Ajeel-t.(Igazán fantáziadús a neve, így, hogy van egy Gajeel-unk. Nem tudom hogy írják, de a kiejtése szinte ugyanaz.) Szerintem ugyanezt folytatják mert semmiképpen nem maradhatnak a szigeten. Azt még el tudom képzelni, hogy még egy 12 Pajzs tag is csatlakozik, de ezen kívül mást nem.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 29, 15:14:54 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #11323 Dátum: 15 júl 29, 19:19:42 »

Hepburn átírás szerint Ajīru Ramuru a neve, szabad fordításban pedig Azeal Lamur. (Bár ez még nem Mashima hivatalos tájékoztatása csak a fordítók elképzelése)
Viszont így már mindjárt nem hasonlít annyira Gajeel-re  Pontosan
Azonban Yajeel miniszter neve tényleg csak egy betűvel tér el a Gajeel-től.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #11324 Dátum: 15 júl 30, 04:07:22 »

Ha én Zeref helyében lennék, akkor mindenfajta hadüzenet és figyelmeztetés nélkül indítanék háborút az ellenségeim ellen.
Ha feltételezzük, hogy Zerefnek is ez a célja, márpedig a Makarovval való tárgyalásán elhangzottakat figyelembe véve valószínű, hogy ez, akkor a Fairy Tail-es bandát a 12 pajzs nem igazán engedheti meglógni, mert akkor a tervnek ugye annyi.

Persze valószínű, hogy sikerül lelécelniük, de nyilván befut még egy-két pajzs a végére, mert Ajeel egyedül nem olyan erős, hogy az útjukat állja vagy elintézze őket, legalábbis szerintem eddig nem valami meggyőző a teljesítménye. Mosolyog
Naplózva

Oldalak: 1 ... 753 754 [755] 756 757 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!