24 jún 16, 07:01:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 368 369 [370] 371 372 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1852905 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
pegazus20
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Válasz #5535 Dátum: 13 ápr 08, 19:28:40 »

Most már én is biztos vagyok benne, hogy j Rogue volt aki megszállta Raios (jelen Rogue), de még mindig remélem, hogy valaki más j R vagy megszállta őt is valami és úgy szállta meg a múltbéli énjét. Bár ha már az idő síkok szóba kerültek lehet ő egy olyan síkról jött amiben ő a rosszfiúk közé tartozik.... Na szal remélem nem lesz belőle negatív karakter. Én még reménykedem. Natsu meg ha elsüllyed az árnyékba legalább kitör és az éhes farkasok rendje kiszabadul akikkel karöltve harcolhatnak majd a sárkányok ellen. Bár elég klisés lenne, ha megint ez a modell lenne..

Stingnek Szentség mágiája van Roguenak árnyék, a szentség az én szememben mint már korábban is említettem erősítő támogató mágia, mint pl egy mágikus tárgy amit felszentelnek erőssebb lesz vagy plussz képességet kap, ha csak alapokban gondolkodtok pl szentelt víz + vámpírok (igen ez most elüt a mangától de szemléltetésnek jó) szal én nem értem már oltaná ki egymást a két mágia, attól, hogy fénnyel jár a szentség elem még erősítheti az árnyékot (itt mindig Shikamaru ugrik be a narutoból, még a régi harca Temari ellen mikor Ino mondja hogy míg van egy kis fény addig az árnyékban is lehet árnyék vagy valamai ilyesmi, innen nézve a fénnyel járó szentség elem pont erősítí az árnyékot)

Az erő elszedésről annyit, hogy egyetértek sdavid25-el sárkányölőknél van ilyen. Hisz még a manga elején modták (+ anime), hogy csak a sárkányölök képesek bizonyos dolgokra pl megenni a saját elemüket, vagy natsu esetében tüzet okádni... és Gazille is megerősítette azt, hogy nem csak a salyát elemüket tudját megenni mint ahogy anno natsu etherion, villám, isten tüze. Gazille is szépen felturbózta magát azzal, hogy evett árnyékot, és mivel képesek fejlődni a karakterek mért is ne tanulhatnák meg egy másik elemet úgy használni mint azt amire a sárkányuk tanította őket? Bár ehez szerintem sem kell megölni a másikat.

A személyiség kifordulásra visszatérve azt tudom elképzelni (ha jR télleg R) amit ti is írtatok már megviselte a jövő, illetve a fájdalmas emlékeket íígy próbálják meg elfedni. Vicelogia és Skyadrum esetében is ilyesmit képzeltem eddig, hogy nyom nélkül eltűntek fájt nekik, talán el is felejtették mi történt és az eltünésüket, elvesztésüket úgy dolgozták fel, hogy kitaláltak maguknak egy történetet, amit később el is hittek. Meg magyarázná a vissza emlékezésben mért nem kardoskodott Sting is az igaza mellet hisz ő sem volt bene biztos. Gyerekekre valló ez a fajta feldolgozási mód bár egy nagy trauma is előidézheti, pl hogy Sting meghal miközben megvédi és ezt is úgy dolgozza fel, hogyő ölte meg vagy mert hibáztatja magát, ... (kezdem túl magyarázni úgy hogy be is fejezem  smirksweat)  Vagy korábbi ötletek  kacsint

Sabaku én is csatlakozom a csillagmágiás ötletedhez Mosolyog
Toshin Raizen te sem mondasz hülyeséget (Lucy kulcsos elmélet) Bár a kapuba zárásról eszembe jutott, hogy mindig egy vulkánban ábrázolják Igneelt nekem valószínűbb hogy valahol egy hegybe van zárva nem a kapuba.

A sárkányok 777.7.7.-ei eltűnéséről új elmélet (vagy inkább régi csak nekm új) abban az évben elmentek egy közös találkára (az 5 sárkány), hogy megbeszéljenek egy esetleges felkelést a többi ember evő sárkány ellen akik rejtőztek ... de csapdát állítottak nekik és most elvannak zárva bizonyos helyekre vagy egy köztes dimenzióba, mint a Bleachben az emberek világa és Hocue Mondo közötti tér.

szerk http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/321/2 ti észrevettétek, hogy az első képen Gazille milyen fejet vág? ikszdé nekem most tűnt szembe  ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 08, 21:35:05 írta pegazus20 » Naplózva
Zapor
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 48


« Válasz #5536 Dátum: 13 ápr 08, 20:13:43 »

pegazus20, egy csomó jó és érdekes dolgot írtál, nagyon tetszik Mosolyog Akár úgy is elvehette Sting erejét, hogy Sting már haldoklott, és ő adta meg neki a kegyelemdöfést... és így nem is igazán hazudott. Az pedig, hogy gyerekekként így dolgozták fel és ezért hazudnak a sárkányaik haláláról, tényleg elég logikus és hihető, teljesen illene is rájuk (szerintem) Mosolyog
Örülök, hogy nem csak én gondolkodom így Nevet
Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #5537 Dátum: 13 ápr 08, 20:24:40 »

Nem csak az egyik ö volt a purgatoruim vezére , fölötte volt BlueNote meg a 2. mester.  Igazából még senki sem győzte le , Gray is csak úgy hogy hagyta magát miután rájött hogy minden amit csinált az rossz volt. Jó lenne neki is egy igazi csata.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #5538 Dátum: 13 ápr 08, 20:58:22 »

Azért Urtear csak azzal a kristálygömbbel is komoly ellenfél tud lenni. Hisz bármennyit tud csinálni belőle, ha eltörik, akkor helyrehozhatja és minden irányból képes támadni vele.

Mashima-senei elfelejtette, hogyan kell Urteart rajzolni. Szomorú Az arca egy az egyben, mint Erza...
Tényleg szakasztott Erza lett belőle. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/326/16
De csak a szeme miatt. Csak most lett ennyire Erzás a szeme. Sokkal keskenyebb neki alapból a szeme:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/230/21
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/264/20

Mennyi annak az esélye, hogy a 10 000 sárkány közt ott van Igneel Metalicanaés Grandine ? Mikor még az egyik Arc végénél mutatták Igneelt és Grandine-t, akkor valamilyen vulkános helyen voltak és Zerefről beszélgettek. Ha Natsu találkozna vele, akkor az azzal érne fel, mintha Luffy megtalálná az One Piece-t, vagy Narutoból végre Hokage lenne. Hisz az Natsu álma, hogy találkozzon vele.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #5539 Dátum: 13 ápr 08, 21:12:07 »

Ezzel, hogy sötét barlangban tudna mágiát enni j-Rouge nem értek egyet. Persze csak akkor ha vak sötétség. Mert ugyebár az árnyék (ami ugye Rouge eleme) nem egyenlő a sötétséggel. Árnyék nincs fény nélkül.  Tehát ha a szent elemet fénynek vesszük akkor elég j-Roge ellen egy fény nélküli szoba és máris nincs mit ennie. Mivel egy vak sötét helyen nincs fény és ha nincs fény akkor nincs árnyék ergo nincs mit ennie. Persze hacsak nem gondol egyet és használja a Fehér Árnyéksárkány formát, és a mágia keltette fény árnyékát eszi meg. De anélkül is nagyon erős, és szerintem nem azért lépett le, mert berezelt volna Urteartól, csak adódott egy lehetőség, hogy Lucy után menjen.
Maradhatott volna. Szívesen megnéznék egy Urtear vs j-Rouge harcot. Főleg, hogy Urtear 7éve is rettentően erős volt és most ott van neki a 2. eredet is.

Ez a sárkányos eltűnés: én régen azt gondoltam, hogy a sárkányok lettek az Exceedek. Csak aztán minden meg lett magyarázva. Most amit a legvalószínűbbnek tartok, hogy eljött a sárkánykirály ünnepe (777.7.7.) és csapdába ejtették őket.

A másik dolog. Jön a 10.000 sárkány és mind gonosz lesz? Ha igen Igneel is az lesz? Esetleg köztük sem lesz? Rengeteg még az ezzel kapcsolatos kérdés. De egyelőre nem tehetünk semmit, csak várhatjuk az új részeket.

Amit legjobban várok az Zeref és Acnologia visszatérése. Mert szerintem több mint valószínű, hogy benne lesznek az arcban. Ha nem is együtt, de valamelyikük tuti.
Vagy 10 féle képpen tudom elképzelni a következményeket.

Szerkesztve: Tilon: Szerintem igen nagy az esély rá, mert a sárkányok nagyon ritkának számítanak és 10.000 szerintem nem éppen kevés példány.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 08, 21:15:00 írta Zeref » Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
sdavid25
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #5540 Dátum: 13 ápr 08, 21:18:26 »

Most hogy feljött ez a téma Ultear-el kapcsolatban... most már értem miért furcsálltam én is hogy hasonlít Erzára.
Viszont már régen is nagyon hasonlított amúgy rá csak akkor nem tűnt fel ennyire mert állandóan hülye fejeket vágott vagy ördögien gonoszt. Most hogy jó lett sokkal jobban ki jön ez a hasonlóság. Én az ilyeneken meg sem lepődök elvégre minden mangában van legalább 10-20 karakter aki tök ugyan olyan majdnem. Nevet Dragon Ball-ban is mindenki pasi és minden nő majdnem egy alapon feküdt. Bleachet meg sem említem. FT még így is a minimalisták közt van. Nevet
Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5541 Dátum: 13 ápr 08, 22:01:43 »

Hát a Fairy Tail-ben a standard arc a nagyszeműeké, pl Lucy, és onnan már csak az változik, hogy kisebb-e a szeme. Nevet Másban a karakterek tényleg nem térnek el szerintem.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5542 Dátum: 13 ápr 08, 22:11:32 »

Most hogy feljött ez a téma Ultear-el kapcsolatban... most már értem miért furcsálltam én is hogy hasonlít Erzára.
Viszont már régen is nagyon hasonlított amúgy rá csak akkor nem tűnt fel ennyire mert állandóan hülye fejeket vágott vagy ördögien gonoszt. Most hogy jó lett sokkal jobban ki jön ez a hasonlóság. Én az ilyeneken meg sem lepődök elvégre minden mangában van legalább 10-20 karakter aki tök ugyan olyan majdnem. Nevet Dragon Ball-ban is mindenki pasi és minden nő majdnem egy alapon feküdt. Bleachet meg sem említem. FT még így is a minimalisták közt van. Nevet

A Bleach talán pont a legváltozatosabb rajzolású a felsoroltak között Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
sdavid25
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #5543 Dátum: 13 ápr 08, 22:29:32 »

A Bleach talán pont a legváltozatosabb rajzolású a felsoroltak között Nevet

Inkább nem OFF-olnék ha nem baj?! De szerintem nézd meg jobban azt a bizonyos manga rajzolást. Meg a karaktereket.
Végülis Ichi anyja sem kiköpött Hime. Ishida apjának anyja meg tiszta Ichi főnük asszonya. Bocs neveket már nem tom Nevet nem ragad meg bennem manapság a Bleach mert csak átlapozom. NA de off vége.
Bár lehet hogy csak ironizáltál. Nevet

Ami FT-t illeti azért jóval több a különbség a karakterek közt mint egyszerű szemek eltérése. Nevet
Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5544 Dátum: 13 ápr 08, 22:37:32 »

A Bleach tényleg változatos rajzolású.

Amúgy, akkor mondj eltéréseket. Mert ha vennél egy alapvető női sablont (17 év körüli, jó nagy mellek, formás test, jellemzően nagy Fairy Tail-es szemek) onnantól kezdve szinte bármelyik szereplőt ábrázolhatnád. Sokuknál egyszerűen csak a hajat kell megváltoztatni, és kész. A legnagyobb egyediséget Visca mutat csak, mert neki az ajkait is megrajzolják, de ennyi volt.
A fiúknál valahogy sokkal jobban meg tudta oldani Mashima, hogy különbözőek legyenek.
Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #5545 Dátum: 13 ápr 08, 22:56:25 »

Szerintem megegyezhetünk abban, hogy a mangákban (képregénysorozatokban) általában elég sablonos az ábrázolás (természetesen rajzolótól függően eltér). Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne ugyanakkor sokszínű, és a célnak tökéletesen megfelelő. Értsd: a karakterek megkülönböztethetők, kinézetük viszonylag nagy skálán mozoghat.
Az emberi arc az, amit a legtöbbet vizsgálunk meg figyelmesen életünkben*, kitalálni egyet (hát még sokat) elég nehéz, szembetűnő különbségeket belerajzolni néhány tollvonással pedig még nehezebb. (Én rajzolgatni és festeni próbáló emberként nagyon tisztelem is ezért a rajzolókat. bow)

*Például az nem lenne baj, ha minden tehén feje ugyanolyan lenne, mert az embereknek a valóságban is nagyon hasonlóan néznek ki. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 08, 22:57:25 írta dtatar » Naplózva
Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #5546 Dátum: 13 ápr 08, 23:46:05 »

Erről:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/242/14

most az jutott eszembe, hogy valószínű egy korábbi időkavarásnak és sárkányeltűnéseknek, Layla bezárta a kaput, a következménye az, hogy Zeref a Tenrou szigetre került.
Naplózva

sdavid25
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #5547 Dátum: 13 ápr 09, 00:25:15 »

Erről:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/242/14

most az jutott eszembe, hogy valószínű egy korábbi időkavarásnak és sárkányeltűnéseknek, Layla bezárta a kaput, a következménye az, hogy Zeref a Tenrou szigetre került.

Ennek még értelme is lenne főleg hogy legalább lenne alapja annak is miért mindig Lucy a boxzsák. Nevet Meg ugye Layla is csillag mágus volt szóval összeáll a kép. Hát remélem a héten kiderül azért valami végre a kapuval kapcsolatban. Cím alapján nagyon Lucy-s fejezet lesz.
Naplózva

Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #5548 Dátum: 13 ápr 09, 09:17:27 »

Eredetileg arra akarták használni az elsötétülést, hogy megöljék Zerefet igaz? Ha jól tudom Ő volt az 1. mágus. Tehát valószínű, hogy ha megölik nem lesz mágia.
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #5549 Dátum: 13 ápr 09, 10:08:53 »

Ha jól emlékszem, akkor Zeref nem az első mágus, hanem a legerősebb sötét mágus, pont mint Voldemort. Ha mondjuk a következő fejezetben Lucy úgy döntene, hogy vissza kell menni az időben és mondjuk megölné Zerefet, akkor az történne, amit az elöző hozzászolásomban kifejtettem. Szóval, szerintem Zeref megölése nem járható út.

Viszont az érdekes gondolat, hogy mi lenne ha Zeref nem lett volna. Az biztos, hogy akkor nem lett volna Mennyország tornya és Erza  talán soha nem csatlakozott volna a  céhhez. Ur még mindig élne és talán Szent mágus lenne. Puherito nem vált volna gonosszá, így a Grimmore Hearth se alakult volna meg.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Oldalak: 1 ... 368 369 [370] 371 372 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!