24 jún 16, 08:58:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 350 351 [352] 353 354 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1853196 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5265 Dátum: 13 márc 02, 02:06:20 »

Nagyon is igazak ezek a meglátások, csak sokan még mindig a realitásokat keresik ezekben a történetekben. Pedig ezekben a történetekben ilyen nincs, így felesleges rágódni is rajta. Mosolyog Aki pedig mindenáron a realitásokat akarja olvasni az térjen át a seinen mangákra. Ott szinte biztos, hogy 1000-szer leverik, becsapják és sok esetben a végét sem éri meg a főszereplő vagy csak nyomorékon, nyaktól lefele vagy felfele lebénulva.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 02, 02:09:49 írta rini67 » Naplózva
Mesti
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Válasz #5266 Dátum: 13 márc 02, 12:21:23 »

Ki számozza meg az embereket,hogy milyen erős ? Attól hogy Jura az 5.szent mágusnak van beállítva,még nem a világon az 5.legerősebb ember.Talán a  "szent" szóba van a kulcs.Nem tudom pl, csak jót tesz stb .Nevet
Gildartsnak sincs semmilyen rangja mégis erősebb mint Jura vagy Makarov. Az Ft meg úgyis meg lett alázva már az egész arc elején ,jó pár részen keresztül,hadd kapják vissza a régi fényüket.
Amúgy a Jura vs Laxus párharchoz még annyit,hogy pl ha bármi sportból veszünk hasonlatot,van mikor az egyik annyira felszívja magát,hogy megveri a jóval erősebbet. (na ez most hülyén hangzott de aki követi a focit pl amikor a Magyar válogatott 3-1 elverte az akkori világbajnok olaszokat Nevet)
Naplózva
Pein7
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 250



« Válasz #5267 Dátum: 13 márc 02, 12:22:40 »

Nos igen egyett értek azokkal,akinek nem jött be a fejezet,azonban Luxus gyözelme nekem tetszett csak picit több fejezetes is lehetet volna ^^
Minerva elején milyen bossként mutatákbe azt késöbb elég gyengére vették a figurát.Az lenne jó pont 2Fairy kiesne akkor jó lenne ez beletartozik Erza.
Gray and JuviavsLion and Sherria érdekes harc Lion nem szereti Juviát akkor réges régen kikapnának végülis nekik eza gyengéjük talán ezért kapnak ki^^
Azonban nagyon várom Sárkányokat és azta pillanatot Ignel Natsuval találkozon...Van olyan tippem,hogy Ignélt megfogja ölni Achnologia és Natsu bosszut fog állni....amivel érdekes menet lenne Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 02, 12:24:45 írta Pein7 » Naplózva
pegazus20
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Válasz #5268 Dátum: 13 márc 02, 13:45:21 »

Millianán megszökött Lector ikszdé ! A Gloria szerintem Stingre utal majd egy támadás vagy ilyesmi lehet. Most már télleg érdekes, hogy csinál-e valami hülyeséget vagy Lector megakadájozza. Szines borító, 36 oldal alig várom!  Nevet

A fejezet elég gagyi volt, a harcok nincsenek kidolgozva, sem vizuálisan, sem pedig oly módon, hogy átjöjjenek a karakterek érzelmei. Ráadásul mindegyik fejezetben megmutatni mindenki harcából egy kicsit, csak felesleges oldalpazarlás.
Egyértelmű (számomra), hogy ezt azért csinálják, hogy mikor az anime oda ér jobban kidolgozhassa, egy teljes részt tehessen ki. Az "mindenki harcából egy kicsit" pedig azért van mert érzékelteti, hogy nem sokára valami fontos történik. Mint mikor egyszerre ütötték ki a kivégző osztagot a pincében Natsuék.

Batian: A Gloria utalhat Sting "Szentségére" vagy arra, hogy jó útra tér...  (Én is erre gondoltam Mosolyog )
CrazyCat, felcsi88, oky  Pontosan

Még egyetlen embert nem vesztett a Fairy tail...
Ajánlom figyelmedbe Erza kislánykori visszaemlékezéseit, mikor az édentoronyban volt ott meghalt egy FT tag.

szerk1:marioV én speciel örülök, hogy ide írta medve91 a hírt mivel így én is olvastam, de egyébként sejthető volt, hogy nemsokára szünetel az anime mivel már nagyon beérte mint a bleach csak ők irdatlan mennyiségű fillerrel húzták a sztorit amitől a nézők/olvasók hülyét kaptak (én legalábbis)

szerk2: Toshin Raizen akkor én első kategória vagyok? xd am igen hajlamos vagyok túldicsérni, mert szeretem a mangát. Vannak hibái igen, de a hangulata, szereplői,  története nálam nagyon ritkán megy le annyira hogy ezt megkeljen említenem (nekem, szerintem). Vagy már mások leírták egy csomószor és én még 1x feleslegesnek érzem.

szerk3: he he Minervának május 2.-án van néznapja ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 02, 21:11:01 írta pegazus20 » Naplózva
medve91
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Válasz #5269 Dátum: 13 márc 02, 13:46:10 »

Sajnos rossz hírt kell közölnöm! A Fairy Tail anime 30.-án véget ér!!! helyette egy DriLand című anime lesz!!! Sajnálatos, de nem tudunk mit tenni:S
Naplózva
Lina Lisana
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1059

FTfan meg még sok más :D


« Válasz #5270 Dátum: 13 márc 02, 13:50:16 »

Ha megnézzük a sorozat elején lévő harcokat és azokat amik most mennek, nem csak hogy egészen más szintű erők csapnak össze, de technikailag is sokat fejlődtek és ez most a sárkányokkal csak mégjobban fokozódni fog. Már alig várom Nevet
Naplózva



 Család: Anyu~Hanii Apu~drszabi drága hugicám~Adri Nagyi~Ritli-sama Nagypapi~Hiei Én kicsi pokemonaim~Kirito&Hidetada
Mester~tia-sama bow
EnxTheOne
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 336

A világ leendő teljhatalmú ura.


WWW
« Válasz #5271 Dátum: 13 márc 02, 13:50:56 »

Látom Luxus is szereti a hoshi no samidare mangát (houtengeki) Nevet:D
Naplózva
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #5272 Dátum: 13 márc 02, 14:37:53 »

Sajnos rossz hírt kell közölnöm! A Fairy Tail anime 30.-án véget ér!!! helyette egy DriLand című anime lesz!!! Sajnálatos, de nem tudunk mit tenni:S

És (éssel nem kezdünk mondatot) ezt miért ide kell offolni a mangához , ezt az animéhez  kellett volna .

Jura vereségén én sem lepődtem meg , de egy kemény döntetlennel mégis jobban kijöttem volna . Erza szintén nem volt meglepődés ...
Örülnék neki , ha le lenne rendezve a Juvia & Gray vs Lyon & Sherria ,mert már kicsit unalmas számomra .
A palotai eseményeknél Arcadiosra vagyok kíváncsi .

Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
Toshin Raizen
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 289


Aki másnak vermet ás, az sírásó vagy földmunkás :D


« Válasz #5273 Dátum: 13 márc 02, 15:14:51 »

Köszi srácok, bírlak titeket! ikszdé
Itt már a fele bagázs jobban tudja a dolgokat, mint akik rajzolják. Vannak itt jövőbeli genetikusok, akik már tudják az öröklődés elméletét. Ez addig jó, amíg fel nem ismerjük azt a tényt, hogy amit nézünk az nem a valóság, hanem egy kitalált történet. Kérlek mélyen tisztel értelmiségek, magyarázzátok meg nekem, hogy Natsu hogy került egy sárkányhoz vagy, hogy miért nem tudott kilépni abból a "börtönből", amit 80 évnél idősebb embereknek állítottak.
Köszönöm!

(1)Vannak olyanok is, akik minden fejezethez szinte ugyan olyan szöveget írnak, mint hogy ez hű de jó volt, remélem ez fog történni. "Nézz másik magnát! Azért, mert..." Sok-sok ilyen, vagy ehhez hasonló szöveg keletkezik egy-egy fejezet kijöttével.
(2)A másik tábor, akik meg csak a rosszat keresik a mangában. "Ez de béna, az de gyökér, ez röhej" és egyéb rövid és egyszerű válaszokkal el is döntik, hogy bizony ez rossz volt.
Természetesen vannak olyanok is, akik megfontoltan, jól kidolgozott válasszal adják tudtunkra a hibákat. Őket szeretem, mert egyéniségek. Sajnos utána jön az első kategória és rákontrázik a második, ami csak felesleges vitákat eredményez, amire nincs, vagy nagyon nehéz a válasz.

Van egy olyan vékony réteg is, akik egyensúlyban tartják a pozitív és a negatív véleményeket is. Sajnos ezt kevesen teszik meg. Véleményem szerint nincs olyan fejezet, amiből csak jó, vagy csak rossz vélemény születhet(eddig mindig tudtam dicsérni a kidolgozottságát és az oldalak számát, amit most is megtettem ^^).
"Akinek nem inge ne vegye magára." De azért nézzünk magunkba mélyen. Beismerem bennem is vannak hibák, de mindig arra törekszem, hogy csak a jó oldalamat mutassam, de utaljak a hibáimra is.
Kérek szépen mindenkit, hogy tanuljon meg vesszőt, pontot és nagybetűt használni. Igaz én is vétek helyesírási hibákat, de mindig arra törekszem, hogy tisztán kifejtsem a mondanivalóm felesleges szavak használata nélkül.
Nem szégyen az, ha tudsz helyesen írni.

A fejezetről annyit, hogy egyáltalán nem bánom azt, hogy Luxus megnyerte a párharcát. A legelején úgy lett felkonferálva 3 egyén is, hogy a céh legerősebb varázslói(Erza, Luxus, Gerard/Mystogan). Akkoriban, még nem ezen a véleményen  voltatok, hogy minek ilyen erős ő, vagy ő, hanem a határaikat akartátok látni/megismerni.
Kicsit megerőltetve az agytekervényeink eszünkbe fog jutni az is, hogy a játékok kezdetén mindenki fel volt háborodva, hogy ők veszítenek egyfolytában(mondjuk én, akkor boldog voltam). Most ugyan ott vagyunk, csak a győzelmek miatt.

Erza harcát kevésbé élveztem. Akkor ütött szíven, amikor már újra mondta, hogy: "Életed legnagyobb tévedés az volt...  amikor felbosszantottad azt a céhet..." Na itt már tényleg túlzás volt. A második eredettel kapcsolatban pedig... Inkább semmi.

Gray és Juvia harca inkább a kapcsolatuk megerősítéséről fog szólni. Ez lesz az a pillanat, amikor kiderül, hogy Gray is szereti Juviát, csak nem merte elmondani. Legalábbis ezt tudom elképzelni.

Szóba lett hozva a másik nagy kedvencem a One Piece is. Arról annyit, hogy a Croco-boy elleni harcban Luffy nem egyszer jött vissza a halál szájából. Ha nincs Robin, akkor már halott lenne a főhős. Ott inkább egymásra támaszkodnak és nem magukra. Ha figyelmesen nézzük, akkor úgy lett beállítva már az East-Blue-n, hogy Őt az Istenek tartják életben.

Elnézést, ha valakit megsértettem, de én így látom a dolgokat.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 02, 17:04:44 írta Toshin Raizen » Naplózva

FRUILI BERENGAR itáliai király ombardiai követe a magyarokról 921-ben:
Gazdagságuk pazar és szembetűnő. Hatalmas sereget tudnak kiállítani! Kürtszóra indul fordul egész serege. Napokig lovagolnak váltó lovaikon. Ha megindulnak megmozdul ég és föld alattuk. Harciasságuk és bátorságuk egyedülálló. Nem félnek a haláltól! Mosolyogva halnak meg! Legyőzhetetlenek.

Igaz magyarnak lenni akkora teher, hogy aki sokat viseli, megerősödik. Wass Albert
vaniliaspudinglover
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Válasz #5274 Dátum: 13 márc 02, 20:37:25 »

én nem értem azokat az embereket, akik azt mondják, hogy rossz volt ez a rész. hogy miért? mert ez a rész is ugyan olyan volt, mint nagyátlagban a többi: olyan fairy tailes
nem mondom, hogy rossz ez a manga, mert akkor nem olvasnám.
De: történet szenpontjából messze a leggyengébb az összes shounen között
   -röviden összecsapott arcok: pl oracion seis arc, ahol a címadó társulat úgy volt beállítva mint vmi szupererős szövetség. erre az összesett 1-től 1-ig leverik... és még csak nem is okozott nagy problémát nekik, mert pl a one pieceben a cp9-osokat is leverik, de az azért lényegesen komplexebb sztori.
   -kidolgozatlan szereplők: a múltja mindegyik főszereplőnek homályos ugyan, de azért az alapokat tudjuk. és egyik szereplőnek sincs olyan hűde kidolgozott háttere, még azt is megkozkáztatom, hogy gyerekes színvonalú. a karakterek maguk is nagyon hasonlóak mind kinézetben és mind személyiségben és nemigazán tudnak meglepni.
   -technikák: a főszereplő technikájáról a véleményem: oks. miért? mert tűz képességet minden egyes shounenbe beraknak, ez alap, de olyannyira, hogy a tűzember az amcsi filmekben is ilyen alap karakter (pl: fantasztikus 4-es). Ezzel nem azt mondom, hogy baj, hogy tűz a képessége, csak 1 főszereplőnek pont ilyen alap, sablon képességet berakni szerintem kár. emellett ugye van:jég, villám,... tehát szimpla természeti erők. ezek szinten mind alapok. szóval kevés érdekes képesség van és azok között is a legtöbb gyerekes és kidolgozatlan pl: lucy... Na! de hogy dícsérjek is, erza képessége tetszik, ötletes ÉS a karaktere talán a legkidolgozottabb, meglepőbb az egész műsorban. az egyik legjobban eltalált harcosnő a shounenvilágban.
 
de még mindig azt mondom, hogy olvasható, szerethető manga, amolyan tudjuk mikor mi fog történni, ki fog győzni, hogyan fog győzni... tehát ezért nem értem azokat, akik azt mondják, hogy: hűűű régen mekkora nagy szám volt ez a manga, mostanra meg nem az.
Naplózva
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #5275 Dátum: 13 márc 03, 00:30:29 »

@vaniliaspudinglover

Ja, én se fogom keresni a hibáit, mert gyakorlatilag nincsenek is neki, elvégre ez már csak Fairy Tail. Mosolyog

Amiről szólnia kell, az tökéletesen meg van oldva, csak a sok negatív kommenttől az emberre rájön ez a "húezténisészrevettemmegegycsomómindenmáshibátis" érzés. Szomorú

Szóval ja, én innentől elolvasom a kommentjeiket, de nem reagálok semmit, a véleményem megtartom magamnak (bár amúgy sem kíváncsi senki rá), de a tieitek érdekelni fognak. Mosolyog Szóval jó szórakozást nektek srácok!
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 03, 00:40:52 írta olcha94 » Naplózva
mics
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Válasz #5276 Dátum: 13 márc 03, 15:53:27 »

Hype-olásokról azért annyit, hogy aki hype-olja az adott szereplőt, az a legtöbb esetben a csapatának a tagja vagy céhtag. Szerintem ez egy természetes reakció tőlük, hiszen mindenki a legjobb embereit küldte versenyezni.
FT-sek meg túl táposak, 7 éve is azok voltak.
Naplózva
chibifox
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 10



« Válasz #5277 Dátum: 13 márc 03, 16:50:59 »

Sziasztok! Én csak annyit szeretnék mondani, h szerintem nagyon sokan tévesen ítélték meg az FT mangát legalább is Youtube szinten elég sok szidást kap. Most először éreztem azt, h jogosan. Miért? Egyszerűen azért mert az írónk ("Trollshima"), nem gondol az idősebb korosztályra inkább 12 év körüliekre. Ezért nem hagyja veszíteni a karaktereket fontos sorsdöntő menetekben, csak amikor még úgymond behozható a hátrány. Amit azért tartok gondnak mert itt ahol, a menekülés úgymond nem megoldható mint a one piecben vagy a bleach-ban, de fenn áll a döntetlen lehetősége, akkor ő még is csak győzelemre viszi a karaktert, arról nem is beszélve h milyen hitvány (9 oldalban!!!) teszi meg, ráadásul a szokásos sablont bevetve amit már kimondani sem kéne Mosolyog . Így sosem lesz  meg az a katarzis amit én személy szerint várok. Mindezt azért mert hát a kisgyerekek nyerni szeretnek és ha veszít valaki - akiért rajonganak- az érzékenyen érinti a lelküket. Értem, h mi a terve a kedves mangakának, de ennek van jobb módja is szerintem, olyan módja amivel egyik félnek sem "árt". Remélem azért észhez térsz Mashima és újra olyan fejezeteket adsz ki amiért megszerettem ezt a mangát/anime-t.  bye bye
Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #5278 Dátum: 13 márc 04, 21:44:20 »

1. A címből eredően a Fairy Tail szemszögéből látjuk a történéseket, ha Jura és a céhe lenne a történet alapja, akkor nem Fairy Tailnak, hanem Lamia Scalének hívnák a mangát. Az anime első részének openingjéből:
"Egy bizonyos városban van egy bizonyos céh. Egy céh, ahonnan sok legenda ered. Vagy inkább még a jövőben is fognak születni legendák."
Láthatjuk, hogy csodákat művelnek a fairy tailesek, azért ők a legjobbak.
2. Jura vs. Laxus harcot 2 számban láttuk, összesen 23 oldalon (összehasonlításképp: Gray vs. Rufus 21 oldal volt, holott Gray inkább főszereplők közé sorolandó), tehát megvan egy egész megjelenésnyi harc!
3. A harcot megszakító nézőpontváltások (más harcok mutatása) után, mikor visszatérünk a Laxus és Jura harcához, látszik, hogy megváltoztak a testhelyzetek, tehát telt az idő, amíg a többi helyszínt mutatták.
4. Sok animében (mangában, pl. Pokémon - Pikachu, Naruto, Avatar, Rave Master - Siegheart [de amúgy számos mitológiában - ld.: Zeusz]) találkozunk a villámhasználattal, és általában az a legerősebb (vagy annak van beállítva).
5. Jura védekező típusú, jól helyben is hagyta azonban néhány támadásával Laxust, aki nem hátrált meg, talán több volt a motivációja: bosszút akart állni a céhe megalázásért, büszkeségének és a céh hírnevének helyreállításáért küzdött (ami tudjuk, mennyire fontos neki). Jura nem biztos, hogy ezért küzdött.
6. Laxus a villám sebességével halad. Jura nehézkes szikláit könnyedén kikerüli, gyanítom ezt ő maga is felismerte és ezért is akarta minél előbb kiütni a két villámost - de csak az egyiket sikerült.
7. Az ellenfelek hype-olásáról és legyőzéséről már leírtam régebben a véleményem.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 07, 18:51:55 írta Senais » Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
syren007
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4


« Válasz #5279 Dátum: 13 márc 04, 22:40:04 »

Üdv Mindenkinek! Én nem olyan régen akadtam össze ezzel a szériával, de nagyon bejött, mind a manga és az anime is...Mosolyog Szórakoztató, izgalmas, vicces, szeretnivaló karakterekkel... Nevet Kicsit furcsálom, hogy ez "gyerekeknek" készül, elég kemény bunyók vannak benne, nem is beszélve a nyelvezetéről egyes helyeken...Persze az angolra gondolok....Persze ha nagyon elemezgetni akarnám, természetesen vannak dolgok, amit máshol kicsit másképpen láthattunk már, de engem ez nem zavar...Tök jó és szórakoztat...Remélem egyik kedvenc karimat Gajeel-t békén hagyja a mangaka, elég nagy húzó karakter és komoly jellemfejlődésen ment már át, de nemcsak ő...Mosolyog Kíváncsian várom a jövőbeli fejleményeket...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 350 351 [352] 353 354 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!