24 jún 16, 05:40:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1852683 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1530 Dátum: 11 okt 03, 23:12:51 »

... Másrészt mivel itt a mágusok alapban hosszabb ideig élnek mint a normál emberek, ...

Valami bizonyíték erre? Mondjuk egy manga oldalszám?

Ezzel csak az a baj, hogy pont erre járt. Lehetett volna a világ másik felén is de ha azért volt itt tervszerűen, hogy elpusztítsa őket akkor már az elején lecsapott volna. Mivel a csata végén érkezett, így nyugodtan nevezem ösztönösnek ezt a támadást. ...

Az a nyomorhozó Hades a saját veresége előtt emberkedett a fekete mágiával. Zeref lehet pont ezért (is) fenyítette be az öreget: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/250/8

Éppen, hogy nem. Ha ezek vonzanák akkor már ott megjelent volna az Aetherion csatánál, de akár a Taluna sziget vagy az Édenkert tornya esetnél is megjelenhetett volna. ...

Ilyen helyszínek nem voltak. Az Aetherion és a Mennyország Tornya pedig egy helyen "történt", mivel az elsőt a másodikra lőtték ki.

Hálás lennék, ha alaposabban olvasnád a mangát, Rini67. Vagy ha nem, akkor ne légy ennyire állhatatos bizonyíték nélkül. Nem tudjuk, hogy Acnologia miért csak a Fairy Tail tagokat támadta. És azt sem tudjuk, miért ilyen agyhalott törés-zúzás keretében. Ezekre talán csak egy másik sárkánytól, vagy egy rongyosra rugdosott hátsójú Zereftől kapunk majd választ.

Acnologia talán tényleg Zeref (a Grimoire Heart mesterkedése miatt) felébredt erejét vette észre és eljött, hogy a felébredésért felelős bűnösöket lecsapja. És talán úgy tudta, hogy mivel Zeref a Tenrou szigeten van, így a bűnösöknek is ott kell lenniük. Hogy miért nem egyből Zeref nyakába ugrott? Jó kérdés. Talán a fekete mágus igazi, teljes ereje még egy sárkánynak is túl sok...?

De nem igazán értem ezt a "korszak véget ér" szöveget. Ha Acnologia csak annyira pusztítani akar, akkor miért pont azzal a tucat mágussal és a Tenrou szigettel kezdte? Lehet, hogy a "korszakokat" a sárkányölők "életciklusai" jelzik és az adott kor sárkányölőinek "halálával" mindig lezárul egy korszak? Mert ugye a Tenrou szigeten ott volt az általunk ismert valódi sárkányölők közül mind. És az "újjászületésükhöz" pontosan hét év kell...? kacsint (Lásd a sárkányölők kortalan mágiájáról szóló elméletet is.)
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 03, 23:13:45 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
kreonen
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11



« Válasz #1531 Dátum: 11 okt 04, 05:48:58 »

Eleg erdekes fejezet volt. En azert kivancsi vagyok mi maradt a tobbeik nelkul a cehbol.Kicsit elterve ettol az Acnologia tematol: Most olvastam ujra vegig a grimore heart saga-t mar ott elkezdte adagolni romeot egy boriton a senei ( http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/238/2) es meg valami: ugye a grimore heart Zereffel a magia forrasahoz akart eljutni es ugye Erza miutan legyozte Azumat volt koztuk egy kis beszelgetes es miutan ott Azuma megemlitette a vegso magia forrasat akkor a Tenrou fa elekzdett ujra novekedni es ezt egy kis fenysugarral ki is hangsulyozta az iro. Nem e lehetseges hogy ez a sziget a Fold magikus forrasa, es ha megis akkor akkor a sziget elpusztitasa utan mi tortenik a foldon. Vagy egy kis sajat elmelet: lehetseges h az a noi maga a sziget megtestesult magikus ereje Gondolkozik (lehet mar elhangzott sajnos nem sok idom van olvasni a forumot a munkaidom miatt ha valaki megis megemlitette akkor elnezest). Hja igen es a kep:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/238/6
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 04, 05:49:46 írta kreonen » Naplózva

[img alt=]http://hotlink.myspacecdn.com/images02/77/cabe877fd9c34330b29f102d298d8d6b/m.jpg[/img]

Minden ember azt tekinti helyesnek amit ismer és tud és ahhoz ragaszkodik. Ők ezt hívják \\\"valóságnak\\\". De a tudás és az ismeretek nagyon bizonytalan dolgok. Így lehet ,hogya valóságuk csak egy illúzió. Mindenki a saját
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #1532 Dátum: 11 okt 04, 15:32:57 »

Idézet
De nem igazán értem ezt a "korszak véget ér" szöveget. Ha Acnologia csak annyira pusztítani akar, akkor miért pont azzal a tucat mágussal és a Tenrou szigettel kezdte? Lehet, hogy a "korszakokat" a sárkányölők "életciklusai" jelzik és az adott kor sárkányölőinek "halálával" mindig lezárul egy korszak? Mert ugye a Tenrou szigeten ott volt az általunk ismert valódi sárkányölők közül mind. És az "újjászületésükhöz" pontosan hét év kell...? kacsint (Lásd a sárkányölők kortalan mágiájáról szóló elméletet is.)

A korszak vége dolog érdekes, hisz a FT az ország legerősebb céhe és a 7évre eltűnt mágusok nélkül nem hiszem, hogy tudják/tudták tartani a posztukat. Plusz ugye miért csak az az egyetlen gyerek nézi a tengert... hol a többi tag? Lehet, hogy a sötét céhek uralkodnak.

Idézet
Zereffel a magia forrasahoz akart eljutni es ugye Erza miutan legyozte Azumat volt koztuk egy kis beszelgetes es miutan ott Azuma megemlitette a vegso magia forrasat akkor a Tenrou fa elekzdett ujra novekedni es ezt egy kis fenysugarral ki is hangsulyozta az iro. Nem e lehetseges hogy ez a sziget a Fold magikus forrasa, es ha megis akkor akkor a sziget elpusztitasa utan mi tortenik a foldon.

Azuma mágiája egy ősrégi fa varázslat... és mivel ő vette el a sziget varázs erejét a halála után visszakapták a jófiúk. A fénysugár a sírját hangsúlyozza ki.
Sziget elpusztulása és az, hogy a  fa a világ mágikus forrása szerintem kiderül.
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Deathwing
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13

Draco Interitus Infernalis


« Válasz #1533 Dátum: 11 okt 04, 17:30:41 »

Mert ugye a Tenrou szigeten ott volt az általunk ismert valódi sárkányölők közül mind. És az "újjászületésükhöz" pontosan hét év kell...?
Nohát, ez felettébb érdekesen hangzik. Szóval szerinted mindenki meghalt a sárkányölőkön kívül, akik most ismét reinkarnálódni fognak? Ha a sárkányaik hordozzák a "lelküket", és ha lezárul egy korszak -kudarcot vallanak Zeref kicsinálásában, nem elég erősek még-, akkor vissza kerülnek hozzájuk Acnologia által és ők tovább edzik őket, vagy valami.
Nekem ez a teória tetszik és kicsit logikás. Acnologia valószínűleg meg nem gonosz (sőt, én még azt is elhinném, hogy ő a sárkánykirály) és igazából ezzel "segít" hogy mivel nem elég erősek Zeref kinyírásához Natsuék, ezért idejött és szétcsapott köztük, visszaküldte őket erősödni. Mégiscsak lehet valami ebben a "nem pusztító képesség" teóriában, amiről az amcsik írtak. Nem kell feltétlenül "világvége apokalipszis" sárkánynak lennie, elég ha beugrik hozzásegíteni a dolgokhoz. Ez is megmagyarázná a 7 évenkénti visszatéréseit. -> Valószínűleg Zeref is 7évente ébred fel.
Szereti a manga a hetest.

"Mégiscsak lehet valami ebben a "nem pusztító képesség" teóriában" (Saját magamat idézem)
Az is érdekesen hangozhat, hogy  Acnologia "összetévesztette" a Fairy Tail tagokat azokkal, akik bántani akarták a sárkányölőket(Grimoire Heart), ezért kezdett el dűteni-borítani közöttük. Több helyen sántít, de szerintem még ez is lehetséges, igaz már túlbonyolítás.

Szóval jah, rövidítve: Zerefet nem bírták megcsapkodni, ez a korszak végét jelentette és ezért Acnologia beugrott rátenyerelni a reset gombra(Nem világvége, csak újabb 7 év). Valószínűleg érdekesebb részek következnek most majd; Ezzel a 7 éves ugrással átugrotta a sárkányölők edzős 7 évét, de szerintem megint együtt fognak kikötni valahogy a Fairy Tailben.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 04, 17:40:52 írta Deathwing » Naplózva

     
                       You thought it was gone but the fire goes on
Putir
Vendég
« Válasz #1534 Dátum: 11 okt 04, 18:05:11 »

ezen már én is gondolkodtam hogy natsuék mindig újászülletnek és ezért nem tudtak kimenni a házből ami varázsképlettel volt körülvéve ami az volt hogy aki 80évnél idősebb vagy kőszobor
Naplózva
Horyx
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 27


« Válasz #1535 Dátum: 11 okt 04, 19:39:43 »

nemár hogy szerintetek jó lenne hogy a 3 sárkányölőn kívül mindenkit megölt! és ha ujjászületnek nem is biztos hogy eredeti alakjukban térnek vissza! gazilleból még pap is lehet erre gondoltok? ez igy nem poén! Szomorú őszintén szólva nem érdekel hogy csűri csavarja a szálakat a mangaka ha mindenki életben marad! Mosolyog
Naplózva

Fairy Tail nincs Natsuék nélkül!!
Putir
Vendég
« Válasz #1536 Dátum: 11 okt 04, 19:40:37 »

ha gazilleból pap lenne az még nem is lenne durva ,de ha mondjuk lány?Nevet
Naplózva
Deathwing
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13

Draco Interitus Infernalis


« Válasz #1537 Dátum: 11 okt 04, 21:17:38 »

Nem mondtam, hogy jó lenne, csak hogy egy lehetőség.
Ja és nem a tipikus tradicionális reinkarnációra gondoltam, hanem újjászületésre. Elvégre Natsu mindig is Natsu volt, ahogyan Wendy is Wendy stb. De persze nem feltétlen haltak meg/születtek újjá, mint mondtam, valószínűleg csak el lettek portálba valami dimenzióba vagy máshova.
Majd megoldja a Mangaka, csak győzzük már kivárni.
Naplózva

     
                       You thought it was gone but the fire goes on
XPetike
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 210


« Válasz #1538 Dátum: 11 okt 05, 17:08:37 »

Az időugrásról a véleményem annyi, hogy korai volt még szerintem, én még húztam volna még egy ideig, lettek volna még lehetőségek, de ez csak saját vélemény.
Meg valakinek meg kellett volna halnia a Fairy Tailesek közül ebben a GH arcban. De így is jó egy-két... sokadik átolvasásra ^^

A tengert bámuló fiú szerintem Romeo, a kinézett, a öltözet. Számomra ez nyilvánvaló, aztán lehet hogy tévedek. Mosolyog
A kiírásból szerintem, hogy egyedül bámulja a tengert abból arra következtetek, hogy egyedül maradt Fairy Tailes, de mondjuk azt az angolok írják ki, szóval nem tudom. Én úgy hiszem, hogy egyedül lesz.
A szigeten lévők kiírása a mangából túlzás lenne szerintem, főleg hogy róluk szól az egész történet.
Én Polyhuskában ( rosszul írom) látok lehetőségeket, hogy nála vannak elrejtve egy kis dobozba Nevet
Naplózva

E.D.I.
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Válasz #1539 Dátum: 11 okt 05, 19:16:59 »

Idézet
Éppen, hogy nem. Ha ezek vonzanák akkor már ott megjelent volna az Aetherion csatánál, de akár a Taluna sziget vagy az Édenkert tornya esetnél is megjelenhetett volna. Ebből pedig messze kiemelkedik erőben az Aetherion bevetése által használt erő. Mégsem volt jele a megjelenésnek.

Azt azért ne felejtsük el, hogy a mangaka, nem egy kész történetet ír le szóról szóra. Nem lehet mindent megtervezni előre. Amit most kész tényként kezelünk, az 100 fejezettel ezelőtt, lehet hogy még csak egy kósza gondolat volt, vagy akkor még fel sem merült az ötlet a mangakában. Persze biztosan arra törekszik, hogy minél jobban összhangban legyenek a régi és az új események. De ezt azért nem olyan egyszerű megoldani. Folyamatosan jönnek az új ötletek, és előfordulhat, hogy néhány új esemény nem teljesen passzol a régebbi eseményekhez.

Szóval csak azt akartam mondani, hogy amikor a felsorolt csaták zajlottak, még lehet hogy fel se merült a mangakában az Acnologia gondolata,  vagy éppen még csak néhány ötlete volt róla. Persze a nagy fordulatokat jó előre kitalálta már valószínűleg, de minden egyes mozzanatot nem tud megtervezni 200 fejezettel előre.

Idézet
Ezzel csak az a baj, hogy pont erre járt. Lehetett volna a világ másik felén is de ha azért volt itt tervszerűen, hogy elpusztítsa őket akkor már az elején lecsapott volna. Mivel a csata végén érkezett, így nyugodtan nevezem ösztönösnek ezt a támadást.

De lehet hogy pont azért jött csak a csata végén, mert éppen a világ másik felén volt. Időbe telt neki megtenni az utat. Nevet

De igazából nem derül ki pontosan, hogy miért is támadta őket meg az Acnologia. Lehetett a véletlen műve, lehet hogy konkrétan a sziget ellen ment, de az is lehet, hogy csak a FT-esekre szállt rá. Talán majd később erre is választ kapunk.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 05, 19:24:45 írta E.D.I. » Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #1540 Dátum: 11 okt 05, 19:29:08 »

E.D.I. az igaz hogy nem tudja a mangaka se hogy mit fog írni 100 fejezet után ,de mondjuk szerintem azért azt hogy mi lesz a sárkányölőkel már tudta a 50. fejezetnél
Naplózva
E.D.I.
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Válasz #1541 Dátum: 11 okt 05, 21:50:42 »

Persze, ez egyértelmű, szóval ezt nem is vitatom. Írtam is, hogy nagy fordulatokat jó előre kitalálta már valószínűleg.
Én inkább arra céloztam, hogy a mostani új fejezeteket figyelembevéve, néhány dolognak lehet máshogy kellett volna történni-e a régebbi fejezetekben, mert úgy volna logikus a friss infók tudatában. De 100 fejezettel ezelőtt még a mangaka sem tudhatott előre mindent, ezért előfordulhatnak olyan dolgok, amik így utólag nem tűnnek logikusnak.
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #1542 Dátum: 11 okt 07, 12:40:54 »

Valami bizonyíték erre? Mondjuk egy manga oldalszám?
hát már csak az is bizonyiték hogy nagypapi több mint 80 és még a mestere is él és milyen életerősek is
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1543 Dátum: 11 okt 08, 15:58:36 »

csak 1 észrevétel itt még  december van http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/251/20
itt meg már január http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/253/18

A 253. fejezetben is átírtam decemberre. A 251. fejezet RAW-jában biztos, hogy december van. Majd ha lesz RAW a 253. fejezetből is, akkor véglegesítjük. Addig december.
...

Megnéztem a 253. fejezet RAW-ját is, ott is december, vagyis 12. hónap van.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Vhaearon
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


One piece the Best!


« Válasz #1544 Dátum: 11 okt 08, 17:41:10 »

OFF: örülök hogy a december 16 maradt mert akkor vana  születésnapom :DD

ON: Nem hiszem hogy 1-2 manga erejéig látni fogjuk Natsuékat :/ Erre eléggé erős célzás van itt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/253/19  DE kívánom hogy ne legyen igazam mert én is Natsuékat szeretném viszont látni Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!