317. fejezet: Béka
Színes nyitóoldalakkal kezdünk. Az elsőn Laxus elég furán van megrajzolva, a többiek jók, bár semmi extra nincs rajtuk. Chea... Erzánál már borítékolni lehet a harc végeredményét a szövegből. A második kép tetszik, de azon sincs mit elemezni.
Jövő Lucyval és a Lucy mentőcsapattal indítunk. A csapatot sokkolja a 10000 sárkány. Natsu természetesen komolyan kezeli a helyzetet

Hisui továbbra is a Nagy Mágia Játékok eredményére vár. Még mindig nem értem mondjuk, hogy 10000 sárkány érkezése miként függ egy verseny eredményétől, de mindegy. Carla összerakja a látomását, amiben Lucy nem énekel, hanem sír és sikít. Kiderül, hogy a sárkányok érkezését a mentőcsapat nem éli túl, csak Lucy. Lucy felébred, kitudja hány nap után, megtalálja az Elsötétülés Kapuját és egy ötlettől vezérelve visszautazik a múltba x793 július 4-re. Mira megkérdezni, hogy nem tudott volna korábban érkezni, amire Lucy azt feleli, hogy az Elsötétülés Kapujának egy része darabokban volt, valószínűleg a sárkányos incidens miatt. Arcadios ekkor feleszmél, hogy Jövő Lucy volt a rejtélyes személy, aki tanácskozott a hercegnővel. Jövő Lucy szeretné, ha a többiek találkoznának Jellallal egy földalatti úton keresztül. Jellal már tud mindenről, ezért valószínű, hogy jelen pillanatban is egy stratégián dolgozik. Jövő Lucy elismeri, hogy stratégia nélkül jött vissza a jövőből, fogalma sincs hogyan lehetne a sárkányok pusztítását megakadályozni. Ekkor egy rövid Arcadios visszaemlékezés következett: Hisui elmondta Arcadiosnak, hogy Jövő Lucy szerint az Elsötétülést lehet még egy módon használni: Ez a Elsötétülés 2.
7 éven keresztül a Nagy Mágia Játékok álcája mögött gyűjtötték be a mágiát a Kapuhoz, ami most már egy Etherion mennyiségű mágiával bír. Arcadios rákérdez, hogy tényleg olyan erős ez, mint a Mágia Tanács által használt "Szent Fény", ami eltud pusztítani egy teljes országot. Hisui kijelenti, hogy ezt fogják használni a sárkányok ellen. Ez az Elsötétülés 2 terv. Ezután Arcadios érdekes dolgokat gondol Jövő Lucyra nézve: Te tájékoztattat a hercegnőt az Elsötétülés 2-ről. Az is hazugság, hogy negyedikén jöttél vissza. Miért hazudsz a barátaidnak?(A Mangastreames változat szerint miért hallgatod el ezeket az információkat a barátaid elől?) Ezt olvasva tényleg nem tudom már hova tenni ezt az egész Elsötétülés és Jövő Lucy mizériát.

Jövő Lucy ezután még egyszer elnézést kér a tehetetlensége miatt, amikor Natsu kijelenti, hogy valamit tesznek az ügy érdekében és 10000 fangirl ugrik a magasba a közös kép láttán.

Natsu megköszöni, hogy Jövő Lucy megvédi a jövőjüket. Natsu garantáltan megfogja azt változtatni.
Ugrunk Jellalékhoz. A Crime Sorciére szerint valami nem hangzik jól Jövő Lucy meséjében. Jellal felvet egy érdekes ötletet. Vagy az hamis, amit Jövő Lucy mondott, vagy maga Jövő Lucy egy hamisítvány? Ez igen.

Gyors meg kell számolnom ez hányadik Lucy lesz... Kisgyermek Lucy, Sima Lucy, Gemini Lucy, Edolas Lucy, Jövő Lucy, Hamis Jövő Lucy valamint Láthatatlan Lucy a fillerből. Remélem nem hagytam ki egyet sem.

Visszaugrunk legvégül Gajeel és Rogue "állítólagos" harcára. Rogue a földön, Gajeel pedig löki a "Na ki erősebb kinél" dumát. Rogue úgy érzi kezdi megérteni az okát annak, hogy Gajeel miért csatlakozott a Fairy Tailhez. Vajon mi lehet az? A: Barátok, B: Barátok, C: Szexi Csajok és D: Barátok. Szerintem a C lesz a helyes, de mindjárt kiderül. Rogue gyerekként csodálta a Phantom Lordot és ő is csatlakozni akart a céhhez, ha majd felnő. A céh, azonban feloszlott a Fairy Tail elleni vereség után, ráadásul Gajeel is csatlakozott a Fairy Tailhez. Rogue nem tudta elhinni, hogy hogyan csatlakozhatott Gajeel ahhoz a céhhez, ami elpusztította a Phantom Lordot. Biztos volt indoka Gajeelnak, hogy a Fairy Tailnél legyen és Rogue most már megértette az indokot. Ez az indok a Szexi... vagyis a Barátok természetesen nem igaz? 3 válasz is jó volt a műsor történetében először. Rogue ezután elemzi a Sabertoothot. A Sabertoothnak nincsen ilyesfajta elképzelése a barátokról. Ők a Mester serege, a parancsok ellentmondást nem tűrőek, a győzelem mindenek felett áll. Mi is egy céh? Mik a barátok? Miért harcol Rogue egyáltalán? Rogue most már érti, hogy miért olyan erős Gajeel és, hogy miért nem tudnak elleni nyerni, kivéve az eszelősen erős Minervát és a Lector miatt, felébredt erejű Stinget tartja esélyesnek. Gajeel ezután kérdőre vonja Roguet, hogy nem értett meg semmit. A Béka vagyis Frosch a barátja nem igaz? Rövid vita után Rogue elismeri, hogy Frosch a barátja, majd jön a fejezet csattanója. Egy hang közli Rogueval, hogy Rogue nem kihívás. A hang nem más, mint Rogue árnyéka, aki kölcsönadja az erejét Roguenak, hogy megölje Gajeel. Moria is back

Összegzés: Az Elsötétüléssel már torkig vagyok. Egyszerűen nem izgat és kész. Nagyon túl van már bonyolítva, még ha érdekes dolgok sülhetnek is ki belőle. A fejezet második része viszont tetszett. A Levy-féle jövőképben olvashattuk, hogy a szeretett valakije meghalt. Csak nem Gajeel lesz az? Mindenesetre az "állítólagos" harc, tényleg harccá fog emelkedni. Létezne, hogy Gajeel kap végre egy normális harcot és nem trollkodnak vele?
7.5/10 adok a fejezetre.
Jövő héten: Gajeel vs. Rogue
@pegazus20
Fincsi Makroökonómia volt.
