24 jún 14, 09:57:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 691 692 [693] 694 695 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1846057 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
Ralite
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157



« Válasz #10380 Dátum: 15 márc 17, 21:17:10 »

Zeref személyét illetően lenne egy kérdésem: csak én gondolom úgy (a FT zero miatt is) hogy a csávó egyébként rendben van? Mert rajta van egy átok, ami miatt minden élő kihúny körülötte, és erősebb minél inkább értékeli az életet. Tehát valójában nagyon is jó ember, ezt bizonyítja még az is hogy még démonokat is teremtett önmaga megölésére.
Az előző arc végén sokan beharangozták a végjátékot, de leírtam akkor is és leírom most is: még vannak istenek és ami fontos, hogy mindenki Zereftől fél. De én mondjuk attól félnék aki képes volt egy ilyen átkot tenni rá. Szerintem ez a manga lazán hosszabb lesz a Narutonál Nyelvesít
Naplózva
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #10381 Dátum: 15 márc 17, 21:36:34 »

Egyébként azon tényleg érdemes elgondolkozni, hogy Zeref sötétsége sem csak úgy lett. Az eddigiek alapján (ahogy Ralite mondta) nekem sem tűnik gonosz embernek. Valami azzá kellett hogy tegye, és ez a valami gondolom az átok ami rajta ül.
Nekem nagyon tetszene, ha Mashi kigondolt egy titokzatos negyedik személyt Zeref, Acnologia és END mellé. Pirul

Istenekre fele-fele esély van. Már voltak istenölők meg angyalok is, de soha nem említett isteneket egyetlen szereplő sem. És ha jelenleg behozza Mashi az isteneket is, elég fura és teljességgel összemérhetetlen erőviszonyok alakulnának ki. Gondolkozik
Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10382 Dátum: 15 márc 17, 21:52:27 »

Anno én is mondtam mikor kezdődött a Zero manga hogy Zeref igazából nem rossz csak megátkozták de a többség leszavazott hogy ugyan már ki átkozta volna meg hisz senkiről nem tett még Zeref sem említést aki esetleg erősebb nála. De még ha nem átkozták meg akkor is ott van annak a lehetősége - és ebben látok inkább rációt -, hogy Zeref anno mikor mágiát tanult valahogy megismerte az Egyetlen Varázslat-ot amiről ugye Lucy révén már mi is hallottunk. Lehet hogy rosszul sült el a használata és ezért lett ilyen amilyen. Elvégre a neve alapján eléggé Ultimate Magic-nek hangzik. Meg ahogy láttuk Zeroban mindenkinek saját mágiája van illeszkedik a stílusához, egyéniségéhez. Lehet hogy mikor Zeref mágiát tanult egyszerűen ez jutott neki. Fene se tudja de sok potenciál van Zerefben az tuti. Nevet

Egyébként én nem hiszem hogy hosszabb lesz mint a Naruto azért egy 150 fejezet alatt le lehetne rendezni mindent kb. Még Zeref múltját és akár az Isteneket is. Szerintem több semmiképp sem lesz. DE ha nem romlik a minősége akkor tőlem lehet 1000 fejezetes is, fantasyban amúgy is sok a potenciál egy hosszú storyra. Nevet
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #10383 Dátum: 15 márc 17, 22:22:35 »

Hát, azt nem tudhatjuk biztosan, hogy ki pakolta Zerefre azt az átkot. Talán saját maga, amikor még gonosz volt, hiszen halhatatlan lett tőle. Csak annyi a biztos, hogy mióta megtanulta értékelni az emberi életet, azóta a Halálfaló kicsit szívatja... ^^"

Köszi a gyors fordítást. off: A 16.oldalon egy aprócska hiba: a szerettem 2 t. Bocs, nem kötözködni akarok, csak szóltam.
...

Köszi, javítva.


424. fejezet:

Már elég alaposan kitárgyaltuk.

Erre a képre térnék még vissza: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/424/17
Egyrészt, ahogy már írtátok, talán Frosch esete merült fel Natsuban. A mangában Jövő-Rogue semmi egyebet nem mond, csak hogy kb. egy év múlva hal meg Frosch. Csak az animében látjuk, hogy még utána is mozog a szája (persze nem halljuk), Natsunak pedig elkerekedik a szeme. De J-Rogue idejében, egy év múlva már valószínűleg a sárkányok uralkodtak.
Szerintem itt Natsunak inkább az ugrik be, hogy Gray mondta, elintézi E.N.D-et (és Zerefet). És attól tart, hogy Gray valami hülyeséget csinál, hogy közelebb juthasson hozzájuk. Viszont Natsu talán nem érez elég tűzerőt a saját oldalukon, ezért akar még néhány nagyágyút összelapátolni a Sabertooth-nál. Vagy egyszerűen csak tudja, hogy nulla támponttal úgyis hiába keresnék Gray-t, akkor már egyelőre érdemes lenne másokat összeszedni.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/424/21
Még az is eszembe jutott, hogy Gray talán Silvernek adja ki magát. Hiszen jég démonölő mágiája van, sebhely a homlokán van, és eléggé hasonlít is rá. Bár az oldal alján ott van, hogy "Gray Fullbuster", de persze azt nem tudhatjuk, hogy az Avatár milyen néven ismeri. De ez már nagyon elszállt elmélet.


Fairy Tail Zero 9. fejezet

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail_Zero/009/6 (jobb alsó sarok kép)
Kezdek nagyon kíváncsi lenni, hogy mi is lett Zeirával. Mert bár sokan Kanával teszik hasonlatossá, de ne feledjük, hogy Kana valószínűleg az anyjára hasonlít, róla pedig nem tudjuk, hogy köze lett volna a Fairy Tailhez. Sőt, pont a sok céhes melója miatt hagyta el őt Gildarts (http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/251/15).

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail_Zero/009/9
A poén az lenne, ha ez a(z elméletileg kék) csontváz pont a villámsárkányé lenne. ^^" Így passzolna hozzá Yuriy villámmágiája, és Luxussal is kapcsolatba lehetne hozni.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail_Zero/009/14
Ahogy a csonti óriás-Yuriy a házak között / házakon át szaladgál és Mavis a háztetőkön futkosva beszélni próbál hozzá, a Shingeki no Kyojin azon jelenetét juttatja eszembe, ahol a Trost körzet falán tátongó lyuk betömése érdekében Eren titánná változik, de megvadul és Mikasa próbál a lelkére beszélni.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail_Zero/009/16
Ez a csontkupac tüzet fúj? Mert nem egészen olyan, mint mikor Natsu produkál hasonlót.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail_Zero/009/18
El sem tudom képzelni, Purehitóból/Precht-ből hogy a francba lesz Hades mester...? o.O A FT Zero eddigi fejezeti alapján ő az, aki legjobban megbízik Mavisban, és Mavis is vele folytatja általában a legnormálisabb, legmélyenszántóbb beszélgetéseket. És a három fickó közül ő tűnik a leghiggadtabbnak és a legmegbízhatóbbnak is. Persze lehet, hogy többet fogunk tudni, jobban belelátunk majd a dolgokba, ha megtudjuk, hogy lett Mavisból a Lumen Historie "beépített" loli-ja.

Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
DNACore
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 34



« Válasz #10384 Dátum: 15 márc 18, 00:16:38 »

Emlékeim szerint Mard mondja (nem tudom, hogy hívják pontosan a démont), hogy Zeref saját magát tette halhatatlanná...vagy rosszul emlékszem?Halhatatlansága összefügg a rajta ülő átokkal...mert ez sem tudjuk plusz itt : http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/410/14 azt mondják ,hogy END találta ki az átkokat...de END Zeref után született...szóval elötte már valaki használt átkot...vagy ez csak egy kis alkotói ballépés? (Sajnos nem találom azt amikor Zerefről beszélnek és a rajta ülő átokról / halhatatlanságról aki megtalálja linkelje kérem)
Naplózva
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #10385 Dátum: 15 márc 18, 00:31:19 »

Lehet szeref is átkot használ vagy mást , hiszen, ha sima mágia lenne akkor neki is elment volna az ereje amikor feltámad End.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #10386 Dátum: 15 márc 18, 00:38:34 »

DNACore:

Erre gondoltál? http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/407/12
Mard Geer itt beszél a Zerefen ülő átokról, de konkrétumot nem említ, csak, hogy van rajta egy átok.

Szerintem az átkok nem összekeverendőek az Átkokkal. Nevet Valszeg a mágiákon belül is van egy átkok kategória, és van egy külön, a mágiával azonos szinten lévő Átok kategória, ami a mágiától teljesen függetlenül működik (ezért is nem oltotta volna ki az "Arc"). Ezt találhatta kis E.N.D.
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 18, 00:40:33 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #10387 Dátum: 15 márc 18, 00:41:58 »

Emlékeim szerint Mard mondja (nem tudom, hogy hívják pontosan a démont), hogy Zeref saját magát tette halhatatlanná...vagy rosszul emlékszem?Halhatatlansága összefügg a rajta ülő átokkal...mert ez sem tudjuk plusz itt : http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/410/14 azt mondják ,hogy END találta ki az átkokat...de END Zeref után született...szóval elötte már valaki használt átkot...vagy ez csak egy kis alkotói ballépés? (Sajnos nem találom azt amikor Zerefről beszélnek és a rajta ülő átokról / halhatatlanságról aki megtalálja linkelje kérem)
Szerintem Zeref csak szimplán létre akart hozni egy nagyon erős mágiát amivel segíthet az embereken. Pl. feltámaszthatja a holtakat, ha már egyszer fekete mágia Csak kicsit túl erősre sikeredett és még ő sem tudja irányítani. Nekem tetszene ez a verzió.
Viszont abból a szövegből ítélve, hogy "egy nap megtanultam milyen értékes az emberi élet" valószínűbb, hogy eredetileg mégis csak gonosz volt és később gondolta meg magát  smirksweat
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
chakone
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Válasz #10388 Dátum: 15 márc 18, 08:31:40 »

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail_Zero/007/12

Itt azert viszonylag sok szó esik Zeref átkárol..csodalkozom h eddig nem linkeltétek be Mosolyog

Egyebként én valahogy ugy tudnám ezt elképzelni h a sok halál láttán a belőle kitörő mágiá magába szivta a sok halált amit utana ha nem szeretne akaratlanul is áraszt magabol..ha meg 'gyilkos vágya' van kontrolálni is tud (gyakorlatilag a becsuli /nem becsuli az életet ellentét)
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 18, 08:37:16 írta chakone » Naplózva
DNACore
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 34



« Válasz #10389 Dátum: 15 márc 18, 08:57:36 »

Igen erre gondoltam plusz a fent linkelt dolog is érdekes Mosolyog Ancselam fekete mágiája ( ő vajon ki lehet akkor) utánna pedig említik , hogy régi fajta átok. Ebben az esetben akkor Chakrának lesz igaza a két különböző átokkal kapcsolatban.
Az egyik mágia alapú a másik pedig az ami END hozott létre. Én szerintem Zeref régen gonosz volt és aztán megváltozott a kérdés az, hogy most vajon jó vagy rossz? Mert mikor meg ölte a második mestert akkor a csicskási közel voltak hozzá de túlélték és mondja is h elfelejtette az emberi élet fontosságát...ez azóta változott vagy sem? Megint sok a kérdésem...ejjejj
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #10390 Dátum: 15 márc 18, 14:48:49 »

Elvileg azóta az angol verzióban javították a fordítást és az valójában ankhseram fekete mágiája. Bár sokat így se mond. Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ez mondjuk Zeref szülővárosának a neve vagy valami ilyesmi.  Esetleg Zeref egy másik neve. Aki évszázadokon keresztül él arra az emberek többféle nevet is ráaggathatnak.
Gondolom ezt a mágiát alapvetően azért hívják átoknak, mert a használatával Zeref saját magának is ártott, meg ugye alapvetően gyilkolásra lett kifejlesztve és ezért kapott egy ilyen negatív jelzőt. Viszont a démonok által létrehozott átkok a mágia egy újfajta típusa, amit feltehetőleg csak démonok tudnak használni.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Zsu Ko
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #10391 Dátum: 15 márc 19, 15:39:52 »

Arra senki nem gondolt, hogy lehet  hogy Zeira = Seira?  Ohh My God de lehet csak a nevük hasonlít..  smirksweat
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #10392 Dátum: 15 márc 19, 15:44:33 »

Ööö... Ki is az a "Seira"? Most így hirtelen nem ugrik be... ^^"
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
sasukeuchiha17
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


Gman pártfogoltja vagyok


« Válasz #10393 Dátum: 15 márc 19, 15:59:32 »

Az a démon a Tartarosból, aki Elfmant "megátkozta", hogy robbantsa a céhet. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/357/4
Naplózva

iiHALA MADRID!!
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10394 Dátum: 15 márc 19, 16:59:35 »

Arra senki nem gondolt, hogy lehet  hogy Zeira = Seira?  Ohh My God de lehet csak a nevük hasonlít..  smirksweat

Merész ötlet és meglepő is lenne csak hogy egyáltalán nem hasonlít rá.
Ő inkább Kanára hasonlít de ha megnézzük a képességét ami ugye valamilyen tűzmágia akkor kitalálhatjuk hogy a FT-ben két tűmágus van csak az egyik azért mert sárkányölő. A másik meg ugye Macao, jó akkor három mert a fia is az már. Nevet
Szóval vagy Kana vagy Macao rokona. Ráadásul a Démonokat Zeref teremtette és és igaz hogy nem tudunk túl sokat a születéséről de amit eddig tudunk az az hogy volt egy apja aki nem démon. És nem úgy tűnt hogy a fószerrel bármilyen démon nő kavarhatott volna. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 márc 19, 17:02:24 írta Kuro25 » Naplózva

Oldalak: 1 ... 691 692 [693] 694 695 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!