24 júl 02, 08:27:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail duma téma (ami máshová nem fér)  (Megtekintve 84044 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #60 Dátum: 11 feb 19, 15:20:58 »

Én Bs Playert használok és eddig semmi gondom nem volt vele. Nevet + külön lehet benne a feliratot nagyítani, színezni szóval akármit.
Remélem, hogy Gazille szerepelni fog a következő évadban mert bírom amikor Natsuval hülyül.  ikszdé Például, amikor meg akarták hegeszteni a mágiájukkal a repedező kővé vált Erzát. Nevet

Köszönöm a sok segítséged. ^^ Én most a 32. résznél tartok, most derült ki, hogy Loki = Leo. O: Annyira szeretem ezt az animééét.  Nevet Amúgy azt is említették, hogy Leo Aries testvére. Ezt csak jelképesen mondták, vagy valóban igaz?
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #61 Dátum: 11 feb 19, 15:24:48 »

Nézd tovább az animet és gyorsan kiderül, hogy ez nem igaz, viszont más kapcsolat van közöttük, ami szintén kiderül, úgyhogy tényleg csak azt lehet mondani, hogy nézd tovább.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #62 Dátum: 11 feb 19, 20:29:00 »

Nézd tovább az animet és gyorsan kiderül, hogy ez nem igaz, viszont más kapcsolat van közöttük, ami szintén kiderül, úgyhogy tényleg csak azt lehet mondani, hogy nézd tovább.

Ez érdekesnek hangzik, nézni fogom mindenképp tovább ^^
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #63 Dátum: 11 feb 19, 20:36:45 »

Tisztelt Naruto-kun csapat!
Segítőszándékú levelemet azért írom, hogy a további munkátokat támogathassam. Régóta a ti honlapotokat használom a kedvenc animéim beszerzésére, és nagyon tetszik, amit csináltok, örülök, hogy egyre szélesedik a "munkakörötök".
A heti rendszerességgel megjelenő Fairy Tail animével kapcsolatban írok. Először mindig angolul nézem meg,  és csak később a ti fordításotokban, a kisöcsémmel, aki nem tud angolul, de szereti az animét. Nem tudom, hogy a japán beszéd alapján fordítjátok, vagy angol felirat után. Amennyiben az utóbbi eset áll fenn, kérlek, olvassátok el, amit írok.
Nem tudom, hogy melyik módszert követitek a fordítás során: a szöveghez hű fordítást, vagy engedtek az alkotói szabadságnak. Azonban már korábban is tapasztaltam, hogy a fordításban néhol nem magyaros, nem helyes kifejezések vannak. (Hogy csak a legfrissebbet idézzem: "nem van itt", azaz nincs itt.) Ha a szabad fordítást követitek, akkor megértem, hogy felelhet meg a "Power of feelings" angol cím "Az emlékek ereje" címnek magyarra átültetve. Azonban félrevezető is tud lenni, ha a karakterek stílusához igazítjátok a szöveget, de nem következetesen, minden alkalommal.
Viszont pozitívum, hogy nagyon kevés helyesírási hiba van, gyorsan végzitek a munkátokat, és örülök, hogy következetesek vagytok a neveket illetően. (A többféle névváltozatokra gondolok, például Jellal és Gérard. )
Köszönöm a figyelmet! További sikeres munkát kívánok!

Köszönjük a dicséretet. ^^
A 66. fejezet feliratában nincs "nem van itt" kifejezés. Valamit elnézhettél. ^^
Sok esetben eltérünk (vagyis eltérek, mivel én fordítom) az angol felirattól, mivel a japán hang alapján hallható, hogy nem azt, vagy nem úgy mondja. Plusz a japán sokkal közelebb áll a magyarhoz, mint az angol. ^^
Vagyis fordítás során leginkább a "hanghoz" hű fordítás elvét követem. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #64 Dátum: 11 feb 19, 21:15:49 »

Én ma néztem a Szellemkirály című (32.) részt és nagyon jóó volt. Ennek a résznek különösen szép volt a grafikája szerintem. Nagyon tetszett, hogy Lucy így kiállt Loki mellett, így meg is kapta az Oroszlán kulcsát. ^^ Egyébként a végén volt említés arról, hogy ha valamit tudna Erza, akkor nem mosolyogott volna. Akkor most lesznek olyan részek, amelyeből megismerhetjük (vagyis megismerhetem, mert ti már láttátok) Erzát?  Nevet
Ja, és Chakra, nekem nagyon tetszik a fordítás ^^
Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #65 Dátum: 11 feb 19, 21:41:15 »

Hát a következő évadban Erza múltjára fény derül. Azok jó kis részek. Kúl
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #66 Dátum: 11 feb 21, 20:27:00 »

Na most tartok ott (anime), hogy Erzának elmondta Shimon, hogy ő a nyolc év alatt mindig is bízott benne. Olyan jóó pillanat volt ^^
Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #67 Dátum: 11 feb 21, 21:11:13 »

Jaj de jó neked, csak hogy ott tartasz Nevet Még van egy csomó király részed, nekünk meg ki kell bírnunk heti egy résszel és már a hét közepén, olyan elvonási tüneteink vannak hogy, ihaj csuhaj ikszdé De mondok valamit. Kezd el a mangát is olvasni miután megnézted az animét de csak addig amíg az animéig nézted mert így egy csomó érdekes dolgot láthatsz ami az animében nincs. Például:Karakter bemutatók 1 oldalasak  Pontosan nincs cenzúra (itt a vére és a sérülésekre kell gondolni) Pl Gray a Leon elleni csatája után nem azt látni, hogy egy kis horzsolást fagyaszt be..,ja és Leon azt egy jégkardal csinálta. Kúl Ki hagyott viccek és még egy csomó minden. Nevet És mivel csak addig nézed ameddig az anime tart így spoiler mentes. Pontosan Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #68 Dátum: 11 feb 21, 21:23:51 »

Jaj de jó neked, csak hogy ott tartasz Nevet Még van egy csomó király részed, nekünk meg ki kell bírnunk heti egy résszel és már a hét közepén, olyan elvonási tüneteink vannak hogy, ihaj csuhaj ikszdé De mondok valamit. Kezd el a mangát is olvasni miután megnézted az animét de csak addig amíg az animéig nézted mert így egy csomó érdekes dolgot láthatsz ami az animében nincs. Például:Karakter bemutatók 1 oldalasak  Pontosan nincs cenzúra (itt a vére és a sérülésekre kell gondolni) Pl Gray a Leon elleni csatája után nem azt látni, hogy egy kis horzsolást fagyaszt be..,ja és Leon azt egy jégkardal csinálta. Kúl Ki hagyott viccek és még egy csomó minden. Nevet És mivel csak addig nézed ameddig az anime tart így spoiler mentes. Pontosan Nevet

Rendben, köszönöm a tipped, majd el is fogom kezdeni, ha beérem az animét. ^^ Jelenleg csinálok is egy oldalt, ami az animéről fog szólni (még nem tudom mikor nyitom meg, de majd ha nembaj, akkor itt meg szeretném mutatni nektek  Pirul), de ha majd neki kezdek a mangának, akkor arról is fog szólni.  Nevet
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #69 Dátum: 11 feb 21, 23:32:03 »

Hát... Előre szólok, hogy itt annak az oldalnak a linkje reklámnak fog számítani és bizony minimum pár nap kitiltás jár érte (lásd fórumszabályzat). ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #70 Dátum: 11 feb 22, 14:44:53 »

Hát... Előre szólok, hogy itt annak az oldalnak a linkje reklámnak fog számítani és bizony minimum pár nap kitiltás jár érte (lásd fórumszabályzat). ^^

Akkor inkább nem. Köszi, hogy szóltál.  Nevet
Naplózva

BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #71 Dátum: 11 feb 26, 16:16:17 »

Öhmm.. 41. résznél a 11. perc után hirtelen megáll a kép és a hang.. a felirat viszont megy tovább. Mit lehetne tenni? (A két kodek csomag le van töltve és BS Playerrel is nézem.. :/)
Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #72 Dátum: 11 feb 26, 16:22:28 »

Hát ha csak az a rész rossz akkor az nem a lejátszó baja. Szerintem töltsd le  újra azt a részt.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
BrownOsment
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 313



« Válasz #73 Dátum: 11 feb 27, 10:46:46 »

Hát ha csak az a rész rossz akkor az nem a lejátszó baja. Szerintem töltsd le  újra azt a részt.

Igen, letöltöttem és jó lett, köszönöm ^^
Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #74 Dátum: 11 márc 06, 15:58:20 »

Egy kérdésem lenne: Az Oracion Seis arc előtti epizódok is felkerülnek majd HD minőségben? ^^ Mert azt valahogy a lejátszó jobban szereti, mint a 720p-t és a 480p-t, meg ugye a minősége is sokkalta szebb, jobban szeretném HD-ban eltárolni az epizódokat, mint olyanban, ahol gyakorta pixeles (aviban pixeles, mkv-ban nem, ám mkv-ból meg nem lehet AMV-t készíteni se Nevet Fail xD)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!