24 okt 06, 07:18:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 128
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach - Anime  (Megtekintve 389591 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #1290 Dátum: 11 ápr 27, 19:03:33 »

Mivel a köznevek a latinbetűs írásba angol nyelven, hallás után kerül be, így van több változat, és hivatalosan egyik sem helyes.
A Magyar Tudományos Akadémia szerint nekünk közvetítő nyelv nélkül kéne alkalmaznunk ezeket (pl.: Icsigó), de mi itt a Hepburn-féle közneveket használjuk: Ichigo
Nemrég beszéltünk erről a csapatnál, itt van is egy link (amit Chakra-samától kaptam):
http://naruto-kun-hu.blogspot.com/2010/08/hepburn-kontra-magyaros-atiras.html

Naplózva



 
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #1291 Dátum: 11 ápr 27, 19:33:27 »

És én örülök, hogy örülnek nekem. Nevet
A Toshirou/Toshiroval már én is találkoztam pont olyan mint a Narutoban Kankurou/Kankuro. De ezek annyira nem is nagy eltérések. Például a BleachWikin a Soifon-t Suì-Fēng-nek írják és ettől a falra tudok mászni. smirksweat A szinkronból egyértelműen hangzik, hogy Soifon akkor ne rakjanak nekem bele u-t meg e-t.
Én inkább a Hepburn verziót választanám, mert azt már megszoktam és úgy eredetibbnek érzem. Nevet Egy kis Japán kultúra nem árt.
Ezt a lélek kaszást most hallom először eddig mindenhol Death God-ot és lieutenant olvastam és azok jók a szememben.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1292 Dátum: 11 ápr 27, 20:08:55 »

Ha jól emlékszem akkor ebben a Soi dologban most nincs teljesen igazad. Az ok pedig az, hogy az eredeti neve Suì-Fēng. A történet elején, még mikor gyermek volt, ez volt a neve. Valamikor Yuruichi eltűnése után vált Soifoná. De ettől független elfogadható az eredeti neve is.

Amúgy valós személyt testesít meg. Az 1900-as évek elején egy profi kinai bérgyilkosról kapta ezt a nevet. Soha nem derült fény a valós kilétére, nem sikerült elkapni. Csak ezt a nevet és töménytelen gyilkosságot hagyott hátra az utókornak.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #1293 Dátum: 11 ápr 27, 20:36:15 »

Hát a mangában úgy van, hogy van a Fon család és ott csak sziplán Shaolin Fon hívták és megörökölte a Soifon nevet a nagyanyjától. http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach/159/10
Erről a Suì-Fēng-ről egy külföldi forumon azt olvastam, hogy ez a Soifon csak mandarin-kínaiul.
Viszont arról még nem hallottam, hogy valós személyről mintázta Kubo. Ez csak még menőbé teszi a szememben. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #1294 Dátum: 11 máj 03, 14:16:42 »

Bleach 320. rész felirattal a főoldalon!

Nekem tetszett, Konon kinyúltam (újra) ikszdé
Naplózva



 
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #1295 Dátum: 11 máj 03, 15:22:20 »

A piknik kommandó vissza tért Ichigo szobájába és már még többen vannak. Nevet Ishida komoly megsérted a Quincy keresztett. Kon milyen kemény volt már, ahogy harcolt plüsként. Nozomi meg kezd enyhülni. A következő részek címeiben jól láttam, hogy Rukia vs Rukia ?!! Az nagyon komoly lesz. Kúl Mayuri meg nagyon hülye két Rangiku kétszer kevesebbet dolgozik. ikszdé Az az évad nagyon jóóó. Még sokk ilyet kérünk, ja és köszi a fordítást
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #1296 Dátum: 11 máj 03, 16:46:29 »

Ez a rész gyengébb volt az előzőeknél, kevesebb esemény volt benne, de Kon kárpótolt érte. Amikor plüssként jár, van az cuppogó vagy milyen hang, az nagyon bejön  Nevet
A kövi részben Ikkaku vs Ikkaku, az is érdekes lesz.
Egy Hitsugaya-Soifon, Yachiru-Ikkaku, Komamura-Kenpachi harcot biztos megnéznék  Pontosan
Naplózva

....................................................................................................................
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #1297 Dátum: 11 máj 03, 16:55:20 »

Hát ebből 2 van az oppeningben szóval lehet, hogy lesz. Kúl De a főkapitánynak nem tűnik fel, hogy valami nem stimmel ? 2 Kenpachi kétszer annyi dolgot rombol le. Nevet
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #1298 Dátum: 11 máj 10, 18:40:00 »

Ez most az a tipikus megmutatjuk, hogy milyen erősek az ellenfelek. Nevet Kis ízelítő az elkövetkezendő csatákból. Remélem, hogy jól meg csinálják a kapitányok harcaikat és nem önmagukkal fognak harcolni állandóan. Yumichika nagyon hülye.^^
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Kiyonori
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 20


« Válasz #1299 Dátum: 11 máj 11, 18:59:02 »

Valaki le tudná Írni az alapsztorit? Pirul Mert érdekelne a sorozat csak elkéne döntenem magam és a történet sokat segítene! smirksweat
Naplózva

\"Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy ne kelljen adnia valamit cserébe, amit megszerzünk azzal valami egyenértékűt elveszítünk. Ez az egyenértékűség elve, az alkímia legfőbb alapszabálya!\"
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1300 Dátum: 11 máj 11, 19:16:03 »

Minek az alapsztoriját? A teljes történetét vagy csak a most futó filler részekét?
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #1301 Dátum: 11 máj 11, 19:45:10 »

Hát a főszereplő Kurosaki Ichigo középiskolás srác aki születése óta látja a szellemeket. Találkozik Kuchiki Rukiával egy halálistenel (shinigami) akinek az a feladata, hogy a jó szellemeket átküldje a lelkek világába a rosszakat (hollow) pedig megölje. Egy ilyen hollow megtámadja Ichigo családját és hogy megvédhesse őket neki is shinihamivá kell hogy válnia. Késöbb Ichigo barátjai is különleges képességeket fedeznek fel magukban. Eztán más Shinigamik jönnek és vissza viszik Rukiát a lelkek világába, hogy kivégezzék, mert át adta Ichigonak az erejét mert az tiltott dolog (hogy ő megvédhesse a családját). Ichigo és barátjai próbálják megmenteni Rukiát a lelkek világában. Ez az alap sztori. Nevet Persze ez csak bonyolódni fog. Az egész anime tele van jó poénokkal szerethető szereplőkel és szuper harcokkal. Kúl
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Katja-sama
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Válasz #1302 Dátum: 11 máj 17, 10:03:06 »

Hali!

Némi gondom akadt a letöltéssel... a 106.  és 108. rész konkrétan elvesztek az éterben. Aki tudja honnan tudnám megszerezni avi változatban, az ne habozzon írni!
Köszi!  bow
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 17, 10:04:25 írta Katja-sama » Naplózva
berlin35
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #1303 Dátum: 11 máj 18, 16:02:28 »

Király részek most a fillerek, de szerintem szánalmas dolog, hogy Rukia kikapott saját magától...
Naplózva
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #1304 Dátum: 11 máj 18, 16:04:27 »

Majdnem mindenki kikap saját magától. Mivel a reigai erősebb.

Nem dupla. Mod.
« Utoljára szerkesztve: 11 máj 19, 10:48:39 írta Hiei D. Legend » Naplózva



 
Oldalak: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 128
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!