24 jún 12, 10:13:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 999
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga (Archívum 2012.08.29-ig)  (Megtekintve 2251458 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #1155 Dátum: 10 feb 05, 14:42:38 »

con! ha fordítva teszsük fel Kumori barátunk kérdését, a te válaszod még perverzebb lenne.

Komolyan véve a válaszom az. Sasuke egyszerű!

Szerintem rokonaid iránti szeretet egyenesen arányos azzal a gyülölettel amit azok iránt érzel, akik elveszik, megölik, bántják a szeretteidet. Legalábbis nálam ez így van.

És a bosszú a családom miatt, számomra elfogadhatóbb érv, mint az elveim és hitem miatt ölni. Lehet azért mert, számomra a hit , vallás, hatalom kevésbé erőteljes potenciál tartalmú érzelem, mint a család, és szerettek iránti érzelem.

Ha valaki nem abban hisz amiben én elfogadom. ha valaki mást gondol mint én elfogadom. Lehet nem értek egyett, de elfogadom hogy így gondolja. És nem fogom családjával együtt megöli. Mert számomra kevesebbet ér, ezen dolgok különbsége. Viszont a család, az az amit nem bánthat senki. Semmilyen okból. Legyen más a véleménye, hogy halnia kell az édesanyámnak, de én ezt nem fogom elfogadni. Inkább ő mint én.
Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #1156 Dátum: 10 feb 05, 14:43:25 »

Csibe san, a bosszu nem jogosit fel a harcra Mosolyog Vagyis lehet, de arra nem, h menj és támadd meg konohát, támadd meg a 8 farkut, támadd meg az 5 kagét, ölj meg egy rakás őrt, legyen még ide h öld meg a szövetségesedet, ha teherré vál... Oh sasuke, olyan aranyszived van, annyira szeretlek  Hmm... te vagy a megtestesült jóság.

Renningan san te kiforgatod a szavaimat, egyetérteni valaki cselekedeteivel és megérteni azokat nem ugyanaz, én egyáltalán nem találom helyesnek, amit tesz, de megértem és elég szomorúnak találom, hogy sokan pont azért ítélik el, mert pontosan azt teszi, amit egy valós, élő ember is tenne egy hasonló szélsőséges helyzetben, ha úgy vesszük enyhe képmutatás elítélni a történet legemberibb karakterét, de ez van, mindenkinek meggyőződése, hogy ő nem ezt tenné, de senkinek sem lehet még halovány fogalma sem, hogy milyen az ő helyében lenni...

Am Sasuke most megy előre és megöl vagy meg szándékozik ölni mindenkit, aki bármilyen módon felelőssé tehető a családjával történtekért, de még nem jött rá, hogy a bosszú nem fogja csillapítani a fájdalmát és nem teszi semmissé az elszenvedett veszteséget, ezt szerette volna Ita megértetni vele a saját halálán keresztül, de nem sikerült neki, de ezért teljesen elítélni őt legalább akkora képmutatás, mint letagadni, hogy ember vagyok. :/
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1157 Dátum: 10 feb 05, 14:45:56 »

Hát mert sasuke lehet hogy beteg,de pár jól kinéző chidori jutsu+mangekyou sharingan birtokosa.Danzou meg egy öreg,ráncos fószer,akinek ilyen csúnya,szemes karja van,sztem kb ennyi.  >.<#
És azért, mert Sasuke tetteit alapvetően a szeretet motiválja, minden lépése (ha túlzó is) de érthető, és alapvetően, sokan nem ítéljük el úgy azt, aki a szerettei halálát akarja megtorolni, mint egy Danzouhoz hasonló hataloméhes, gyáva, jellemtelen, álligazságok mögé rejtőző senkit. Nem tudom, ti miylen mangát olvastatok, d enekem nagyon nem jött le ebből a visszaemlékezésből, vayg a végső "ha meghalok titeket is viszlek" húsásból semmi, amitől úgy átértékeltem volna  a dolgokat. sztem kb. ennyi. >.<#
Egyébként pedig, Danzou értelmetlen céljaival mellett, belátom, nem is volt olyan karizmája, mint mondjuk egy Zabuzának, vagy egy Kisamének, akit annak ellenére, amit tudtunk róla, lehett bírni, a kezdetektől.

Közben ketten beelőztek, de már nem módosítoma  hszt. Pirul
« Utoljára szerkesztve: 10 feb 05, 14:47:35 írta STM » Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1158 Dátum: 10 feb 05, 14:53:44 »

Nálad a pont Kumori Nevet

Mióta szaszke idegbeteg pszichopata lett én is a fanja vagyok Nevet

De Bububo te miről beszélsz? Én nem értem  Bébi

Mind2nek ugyanaz volt az elve.Csak egyik az egy személy a másik meg egy klán. Most miért fáj nekik h mással is szövetkezik az ország, még ha ellenség is (én ilyenre nem emlékszek, de ha már felhoztad érvnek, felhozom ellenérvnek  Ördögi)

Nem mondtam h unalom üzésből terveztek puccsot. Azért terveztek puccsot mert: "Hé te, ki is a hokage", -"Há valami vidéki öregember", - "Aham,  te minket képvisel valaki?", - "Öööööö, te most h kérded... nem. Fuu vazze, mi akik vérünket áldoztuk a földért, mi akik ezt azt még csináltak, mi rákot keresünk a gettóban? Nah köpött a maci visit a pizsama, megyünk lázadni" xDDD

Madara már az elején megmondta, h ebből nem lesz semmi. És igaza is lett. Teljesen természetes, h a konkurenciát, vagy ellenzéket megpróbáljuk eltenni láb alól. Két rivális ugyse fog osztozkodni a hatalmon, vagy egyik, vagy másik. Erős szövetséges sose jó.

Jó de én nem vagyok fangirl con Nevet Engem nem az érdekel h ki milyen szépen van megrajzolva xD

Csibe san! Nem vagyok ember xD Már mondták rám, h antiszociális vagyok, amit teljességel vissza utasitok Nevet Ugyanaz a helyzet, elitélem danzou müdszereit, de szomorunak tartom azt, ami anno vele történt. Milyen xar lehet már, h mindig második vagy, sose sikerül semmi. Képzelem mekkora pofon lehet az, h Sarutobi lett a hokage.

Én sose azért utáltam Sasuket, mert emberi karakter. Hanem azért mert irritáló személyiség. Egyszerüen az ő személye nem passzolt az enyémnek, és az elvakult fanság, h Deidara, Orochimaru és Itachi halálának is az okozója, no meg h 1mangáról a másikra lett agyon tápolva... ez nem tett jót a viszonyunknak. De már nem veszem a mangát se komolyan, és eléggé érdekes ésszórakoztató személyiség lett. Jah és nem érdekel az embersége Mosolyog

Jaj sensei, te is xD

Am nem mekkora királyság, h 1x nézek ide be, és mekkora vitát kavar az is Nevet nah van téma, és most legalább nem a zsidó csillagokról szól az eszmefuttatás xD

Am jó lenne átmenni a danzou topikba nem? Hisz itt ez már eléggé off.
« Utoljára szerkesztve: 10 feb 05, 15:04:23 írta Renningan » Naplózva







Zsoc
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 126


Kellemetlen...


« Válasz #1159 Dátum: 10 feb 05, 14:55:27 »

Kezdetben szimpatikus volt Sasuke karaktere, sőt még mikor lenyomta Itachit akkor is, hisz ez volt a célja, még talán most, hogy bosszút álljon a klánján és ezért kinyírta Danzout még érthető, na de hogy neki menjen az egész falunak?

Ez már egyszerű arrogancia, még pár fejezet a mangából és már világuralomra akar törni..  Lehánylak
Naplózva
ipirike
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 876


« Válasz #1160 Dátum: 10 feb 05, 15:23:23 »

Szubiektiv az egész ,mindeki máshogy látja a világot és a naruto világát.Jönnek mennek az emberek ,beirogatna ,értelmese vagy legtöbbször értelmetlen dologokat.Kishi mangája és én igazán élvezem ,hogy nem egy hamupipőke mese az egész ,hogy kicsavarja  történetet mégha nem is értek egyet azzal ami épp sasukével történik.Igazán jó volt látni Danzou visszaemlékezését ,igy már érthető volt a tettei.A szándéka ,hogy bizonyit majd ő is egy "savanyű emeberré" tette am Sarutobi nélkül csak egy elveszett "fiúcska" volt akit felemésztett a hatalom vágy.
Sasuke meg Sasuke...Legtöbben utálják még is erről csámcsognak Nevet világuralom? nevetséges vagy.
Naplózva

con
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029



« Válasz #1161 Dátum: 10 feb 05, 15:45:21 »

Szerintem rokonaid iránti szeretet egyenesen arányos azzal a gyülölettel amit azok iránt érzel, akik elveszik, megölik, bántják a szeretteidet. Legalábbis nálam ez így van.

És a bosszú a családom miatt, számomra elfogadhatóbb érv, mint az elveim és hitem miatt ölni. Lehet azért mert, számomra a hit , vallás, hatalom kevésbé erőteljes potenciál tartalmú érzelem, mint a család, és szerettek iránti érzelem.

Ha valaki nem abban hisz amiben én elfogadom. ha valaki mást gondol mint én elfogadom. Lehet nem értek egyett, de elfogadom hogy így gondolja. És nem fogom családjával együtt megöli. Mert számomra kevesebbet ér, ezen dolgok különbsége. Viszont a család, az az amit nem bánthat senki. Semmilyen okból. Legyen más a véleménye, hogy halnia kell az édesanyámnak, de én ezt nem fogom elfogadni. Inkább ő mint én.
Hát mert sasuke lehet hogy beteg,de pár jól kinéző chidori jutsu+mangekyou sharingan birtokosa.Danzou meg egy öreg,ráncos fószer,akinek ilyen csúnya,szemes karja van,sztem kb ennyi.  >.<#
És azért, mert Sasuke tetteit alapvetően a szeretet motiválja, minden lépése (ha túlzó is) de érthető, és alapvetően, sokan nem ítéljük el úgy azt, aki a szerettei halálát akarja megtorolni, mint egy Danzouhoz hasonló hataloméhes, gyáva, jellemtelen, álligazságok mögé rejtőző senkit. Nem tudom, ti miylen mangát olvastatok, d enekem nagyon nem jött le ebből a visszaemlékezésből, vayg a végső "ha meghalok titeket is viszlek" húsásból semmi, amitől úgy átértékeltem volna  a dolgokat. sztem kb. ennyi. >.<#
Ó szóval hogy szeretet?
Hány évig is akart végezni nagy szeretetében dúlva itachival?

Itachi esetében beszélhetünk szeretetről,mivel az egész klánból csak sasut nem ölte meg,és élete utólsó percéig az ő útját egyengette,vagy naruto esetében,aki még mindig sasuke után caplat,pedig már mindenki ez ellen van.

Sasuke viszont gyilkolászik(még saját társai közül is),mert bemagyarázza magának hogy ez itachi miatti bosszú,de nagyon nem ,mert csak a maga kis elb****** élete miatt csinálja az egészet.
« Utoljára szerkesztve: 10 feb 05, 15:47:16 írta con » Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1162 Dátum: 10 feb 05, 17:26:08 »

Igen.  De, ha Bububo idézett hosszának első sorát elolvasod, egyértelmű, mire utaltam. Emiatt akart végezni Itachival, majd átértékelte a dolgokat, még jobban összemlottt, visszakapta bátyját, de ez csak annyit jelentett, hogy ő is csak az elvesztett szerettei közé került.
És elvesztette az addigi önigazolását. A tettei lényege az önigazolás, ebben igazad van,d e ez szint emindenkiről elmondható. És ez csak annyit jelent, hogy a bosszú, amivel kapcsolatban megint Bububo hsz-ára kell utalnom, az önigazolásává válik. A lényegén nem változik semmi. Minden, ami valakinek fontos, amit élete értelmének ítél, legyen az a szerelem, a hatalomvágy, vagy akár a sajtos pirítós, beépül az önigazolásába.
...
De Renningan-dononak igaza van, a Danzouval kapcsolatos dolgok most már inkább az ő topicjába, ez meg Sasukéjéba való, úgyhogy javaslom, mindegyik témával másszunk át a megfelelő helyre. A válaszokat oda várom.
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1163 Dátum: 10 feb 05, 18:49:16 »

Most sikerült elolvasnom a mangát. A visszaemlékezős részen kívül semmi jót nem találtam benne. Kishimoto szokás szerint jött elő ezzel a "gonosz vagyok és alattomos, de szörnyű életem volt, sajnáljatok mert valójában jó vagyok" dolgával, ami a manga Zabuzás részénél volt ehető, és Gaaránál. Itachinál meg sejthető volt hogy nem is annyira gonosz valójában. De Painnél és Danzounál szerintem már szánalmas. Ezerszer ellövi ugyanazt, ezzel az én szememben tönkretéve ezeket a karaktereket (na nem mintha kedveltem volna az utóbbi kettőt bármikor is). Okés hogy szerinte minden gonosznak már gyerekkorában megjelennek ezen vonásai, de mint képzeletbeli történet, ezt a vonalat erőltetni állandóan szerintem felesleges.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #1164 Dátum: 10 feb 05, 19:46:04 »

Hát szerintem már az elején is erőltetett volt ez a szomorú gyerekkor dolog, még a két főszereplőnél oké, mert úgy-ahogy összeköti őket. Viszont nekem már akkor kicsit erőltetettnek tűnt, amikor tényleg szinte mindenki, akiknek megismertük a gyerekkorát, kiderült, hogy valami okból fájdalmas múltja volt.  Naruto, Sasuke, Choji, Sakura, Iruka, Kakashi,  Anko, Neji, Hinata...és még lehetne sorolni majdnem a végtelenségig.
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1165 Dátum: 10 feb 05, 19:57:06 »

De ennek mi köze Danzouhoz? Az ő tragédiája kb. annyi, hogy nem ő volt a legjobb, és nem választották meg Hokagénak. Ennyi erővel az egész shinobi világ sírhatna, eddig öt ninja kivételével... smirksweat
Naplózva
Zafyr
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


-


« Válasz #1166 Dátum: 10 feb 05, 20:10:25 »

Én úgy vagyok vele, hogy gonosz nélkül mégse lenne manga. Vagyis valakinek kel rossznak is leni, mert igy van értelme az egésznek, és így van cselekmény. Ha valaki gonosz az is csak nézőpont kérdése, hogy kinek a szemszögéből gonosz. Mindegyik karakternek megvolt az oka, hogy miért is lett az. És ezzel a "szörnyű életem volt" dologgal magyarázza meg, hogy mi az az indíték ami erre az útra vezérelte. Amúgy a való életben is sokkal több rossz dolog van mint jó, és szerintem nem olyan kirívóak, h csak nekik alakult rosszul a sorsuk. Sokkal életszerűbbek lettek így a karakterek.
Naplózva
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #1167 Dátum: 10 feb 05, 20:16:47 »

STM, nem pont te mondtad, hogy a Danzou-val kapcsolatos dolgokat, az ő topic-jába kéne már írni most már? Akkor mért várod el, hogy róla beszéljek? Nevet
Én rondar mondataira reagálta, és csak arra gondoltam, hogy amint azt te is mondtad, sírhatna szinte mindenki, és igazából sír is. Kishi valamiért úgy gondolja, hogy szinte minden karakter mögé, be kell tennie valami gyerekkori rossz érzést. Viszont sok karakter története nem olyan tragikus, mint ahogy a tettekből kikövetkeztetné az ember, pl. Danzou élete se volt azért olyan siralmas, csak nem a legfényesebb, én kétlem, hogy emiatt lett volna az az ember, aki volt. Choji se lett egy sorozatgyilkos, csak mert sokan kiközösítették a testsúlya miatt.
Naplózva

Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #1168 Dátum: 10 feb 05, 21:31:00 »

Renningan!
Nem konoháról beszéltem. Hanzouról, és Danzouról. Danzou Konoha ellen szövetkezett. vagy legalábbis annak ellenségével. Hogy segítse őt a hatalomra jutásban. kacsint Nagato visszaemlékezés.
Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1169 Dátum: 10 feb 05, 21:40:38 »

Jah... Azért mert én ilyenre nem emlékeztem xD Félre érthetően fogalmaztál xD
Naplózva







Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 999
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!