24 szep 20, 18:32:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rikudou-sennin (a hat út bölcse) és az ő 6 útja  (Megtekintve 161104 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #465 Dátum: 12 márc 25, 12:21:55 »

Köszi ezt a kedves reagálást. Szerencsére annyira képben vagy, hogy 3 mondatodban finoman fogalmazva is elég rendesen oltasz, aztán az utolsó féllel megcáfolod az egészet.
Kb ezért nincs igazad: eddig minden úgy volt ahogy Tobi mondta. Például tényleg ő Madara vagy a Kyuubi Konoha elleni támadása is csak egyszerű természeti katasztrófa volt. Remélem érthető miért is kételkedem Tobi szavaiban.
Naplózva

szlaceka
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Válasz #466 Dátum: 12 márc 29, 13:45:25 »

Köszi ezt a kedves reagálást. Szerencsére annyira képben vagy, hogy 3 mondatodban finoman fogalmazva is elég rendesen oltasz, aztán az utolsó féllel megcáfolod az egészet.
Kb ezért nincs igazad: eddig minden úgy volt ahogy Tobi mondta. Például tényleg ő Madara vagy a Kyuubi Konoha elleni támadása is csak egyszerű természeti katasztrófa volt. Remélem érthető miért is kételkedem Tobi szavaiban.

Értem, hogy mire gondolsz, de mivel bizonyítékod nincs arra, hogy hazudott a 10farkú testét illetően, valamint ahogy Nagato használta a Gedo Mazou-t eléggé megcáfolja azt, hogy az lenne a 10 farkú teste. Ráadásul emellett azt is feltételezhető elég erősen, hogy a Rinnegan egyik technikája, a teste is leginkább kőszoborra hasonlít mint egy élőlényre. Ebből gondolom, hogy ez csak a 10farkú chakrájának a szétválasztására és az egyesítésére szolgál. Ha a 10farkú teste lenne az akkor hova tűnt a sharinganja? Miért van 9 szeme és nem 1?
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 29, 13:52:26 írta szlaceka » Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #467 Dátum: 12 márc 29, 15:49:31 »

Egy animében annyira nehéz lenne elképzelni, hogy hirtelen egy nagy szemből 9 lett és a (kő?)szobor eredetileg egy élő chakraszörny?
A tízfarkúnak egyébként egy egyelőre ismeretlen szeme volt, szerintem érdemes kerülni a "sharingan" megnevezést.
Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #468 Dátum: 12 márc 29, 21:04:13 »

Értem, hogy mire gondolsz, de mivel bizonyítékod nincs arra, hogy hazudott a 10farkú testét illetően, valamint ahogy Nagato használta a Gedo Mazou-t eléggé megcáfolja azt, hogy az lenne a 10 farkú teste. Ráadásul emellett azt is feltételezhető elég erősen, hogy a Rinnegan egyik technikája, a teste is leginkább kőszoborra hasonlít mint egy élőlényre. Ebből gondolom, hogy ez csak a 10farkú chakrájának a szétválasztására és az egyesítésére szolgál. Ha a 10farkú teste lenne az akkor hova tűnt a sharinganja? Miért van 9 szeme és nem 1?

Persze hogy használta Nagato a Gedou Mazou-t, hiszen a Rinnegan "külső" útja. Tobi is csak a Rinnegan miatt tudja megidézni. Tobi eddig szinte csak hazudott, ebből adódóan annyira tudom bizonyítani, hogy a GM a 10farkú teste, mint amennyire te, hogy nem az. Sőt, talán nekem több jó érvem van és ezzel az utolsó kérdésedre is válaszolnék egy hozzászólásom idézésével (korábban pont ebbe kötöttél bele):
Épp a Gedou Mazou szeme az (alakja mellett), ami miatt szinte biztos, hogy a szobor a Juubi teste. Nézd meg a szemeket:
 - 0 -> Nagato használta, még nem volt benne Bijuu: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/447/10
 - 9 -> ha az összes Bijuu benne lesz, jelenleg csak 7 van nyitva: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/536/17

Juubinak 1 szeme van, ez adódhat abból is, hogy a 9 Bijuu egyesül 1 nagy Bijuuvá: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/467/14

Loah hsz-ét egy kicsit továbbvinném:
"Egy animében annyira nehéz lenne elképzelni, hogy hirtelen egy nagy szemből 9 lett?"
Ha valaki azon fog felakadni, hogy lehet 1 nagy szemből 9, akkor mit fog tenni, ha megismeri a Bijuuk születését, amikor 1 nagy élőlényből 9 másik lett?  >.<# kacsint
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 29, 21:05:30 írta CsukiIce » Naplózva

naru-kun
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323



« Válasz #469 Dátum: 12 ápr 03, 19:14:12 »

Ugyebár Rikudou-sennin rendelkezett a 6 utal amit Tobiás annyira akar.
Én a 6 útból hármat ismerünk: Rinnegan
                                                 Sharingan
                                                 1 Hokage DNS-e
Rikudou-senninek született 2 gyereke és én úgy gondolom h mindketten 3-3 utat örököltek.
Az időseb akinek a szemei különlegesek voltak több részre vagy csökkent a képessége. Eböl jöttek létre:
Rinnegan,Sharingan, és talán a Byakugan de ha nem a Byakugan akkor 1 másig számunkra ismeretlen szem teknika.
A fiatalabb örökölte a testi adottságokat különleges cakrát.
1Hokage DNS-e és talán olyan képességeket amik a fizikai testhez kapcsolódnak.
Vagyis van 1 ismeretlen út ami a szemhez köthető és még 2 ami a testhez. (bár ez csak elmélet)
Így lehet h Tobi azért akarja Narutot mert Narutoban megtalálható az egyik ilyen út csak ö maga nem tud róla.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #470 Dátum: 12 ápr 07, 20:23:16 »

'1 Hokage DNS-e'
Tehát Minato DNS-e is jó? xD Ez igazábóla  senju dns, de még jó, hogy rendelkezett vele, mert tőle származnak a  senjuk. Inkább a senjuknak van Rikudou dns-e. Útnak meg csak Hashirama dns-e számít a mokuton miatt.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #471 Dátum: 12 ápr 07, 21:28:30 »

Elég a Senju DNS. Nem feltétlen kell Hashirama-é, de erősen ajánlott a fa elem és a hihetetlenül nagy chakra/fizikai erő miatt.

Én azt nem értem miért mondjátok még mindig útnak a Sharingant. Nem a Sharingan az út, hanem az Uchiha DNS: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/510/12
Ha a Sharingan lenne az út akkor a Rinnegan nem az vagy akkor az MS és az FMS is külön utak. A Rinnegan egy olyan lépcső az Uchiháknak mint mikor a 3 pontosból MS lesz. MS-sel tudja a 3 pontos Sharingan technikáit, mint ahogy a Rinnegannal az MS jutsukat. Példának ott van Madara. Már egyszer leírtam az eszmefuttatásom, de leírom mégegyszer:

Ha a Sharingan az út:
 - Madara Rinnegannal harcol így nem használ Sharingant, azaz 2 utat használ -> Senju DNS és Rinnegan
 - Madara FMS-sel harcol -> szintén két utat használ: Senju DNS és Sharingan

Ha az Uchiha DNS az út:
 - Madara Rinnegannal harcol, azaz 3 utat használ -> Senju DNS, Uchiha DNS és Rinnegan

Az Uchiha DNS-ben benne van a Sharingan is, de az hogy a Sharingan az út szerintem nem helytálló. Ha hülyeséget írtam volna akkor kérek javítást, de mentségemre legyen hogy utoljára 5 éve tanultam Biológiát Gimiben.
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #472 Dátum: 12 ápr 07, 21:43:43 »

A rinnegan is út és kész, a sharingan is az. Mindkettő szükséges, más kérdés, hogy az Uchiohákban meg vana  potenciál midnkettőre. Ehhez kéepst egy darab Uchiháról tudunk, akinél a rinnegan is előjött. Ezzel ő instant fejlesztett magának még egy utat. És éppen hazsnálja is a sharingant és a rinnegant is, csak rinnegan látszik a szemében. Nem véletlen, hogy Nagatotól nem láttunk Susanoot például.
« Utoljára szerkesztve: 12 ápr 07, 21:45:17 írta STM » Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #473 Dátum: 12 ápr 07, 22:07:48 »

Viszont az elég nevetséges, hogy szinte minden út vagy annak megszerzésének lehetősége az Ucihákhoz kötődik a Senju DNS kivételével. Így a szemek vagy a táblának elolvasásának lehetősége másoknak nem megadatott. A Rin'negan megszerzésének lehetősége csak az Uchiháknak megadatott. Röviden a két csoport között minden kedvezményt és lehetőséget az Uchihák kapták. Remélem, hogy felbukkan majd valami a másik oldalon is, sőt hiszem, hogy az fordulópont is lesz egyben.
Naplózva
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #474 Dátum: 12 ápr 07, 22:20:06 »

Hát ha úgy nézzük, rikudou senninnek a leszármazotjaiból mét család lett, amelyikből az egyik az uchiha, és eddig hozájuk kötődik 3 út. De a rinneganhoz senju dns is kell amúgy vagy nem? Mert ha igen, akkor az felesbe an, szóval 2.5 út ide, és gondolom a vége az lesz, hogy még 1 út a senjuknál is, szóval 2.5 oda is. Az utolsó meg sokminden lehet ikszdé
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #475 Dátum: 12 ápr 07, 22:31:50 »

Ha Madara beszédét nézzük akkor a Rin'negan felébresztéséhez nem kell a Senju DNS. Segíteni lehet, hogy segít de nem szükséges. Ahogy Muu is mondta illetve sejtette, hogy a Rin'negan a Sharingan magasabb foka. Madarának csak azért kellett Hashirama DNS-e mert irigyelte annak erejét és hatalmát. Egyszerűen nem tudott mit tenni ellene, így megpróbálta magáévá tenni. Sikerrel. Ha így nézzük akkor eddig minden út az Uchihákhoz kötődik a Senju DNS kivételével. Ráadásul a másik oldal esélyt sem kapott, mivel a tábla is és ezzel az információk az Uchihák által olvashatóak csak.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #476 Dátum: 12 ápr 07, 22:39:09 »

Biztos befigyel, ki volt a kedvenc még gyerekként ikszdé
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #477 Dátum: 12 ápr 07, 22:47:58 »

Lehet ikszdé Azért nem mennék el az mellett amit Tobi mondott Narutonak. "Vannak olyan dolgok amik nálad vannak". Mivel többesszámot használt így valószínű, hogy nem csak a róka kell neki hanem valami más is Narutoból. Ez pedig szerintem egy út lesz, amit valahogy az Uzumakikhoz és azon belük Narutohoz kapcsolódik. Más Uzumaki nemigen jöhet szoba mert ő Narutótól kéri ezt számon. Ha más is szóba jöhetne akkor könnyen találhatott volna ennyi idő alatt másik Uzumakit is. Tehát valószínű, hogy Naruto is rendelkezik legalább egy úttal, csak nem tudjuk mi az.
Naplózva
Fr33man
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262



« Válasz #478 Dátum: 12 ápr 08, 09:55:27 »

Szerintem a pecsétre gondolhatott itt, hisz mondta h a mai napig tovább adták ...
Minddazonáltal én is hajlok az felé h egy úttal minimum bitos rendelkezik Naruto vagy akár két - három útra is lehet gondolni.
Naruto szél elem használó s ezzel nem is mondtam semmi újat. Sokat beszéltünk már arról is h a fa elem kompatibilis lehet. Amennyiben ez egy szunnyadó erő benne s idő kell amíg kellően megerősödik vagy a a képpeségei kellően kihasználja ..., vagyis ha eljutunk arra a szintre mikor használni is tudni fogja akkor a már a föld és víz elemet is használnia kellene tudnia.
Ez már három elem.
Úgy vélem az Uzumaki oldalról lenne a föld s a víz elem (fa elem) érzékenység/képesség s Minatonak köszönhetően a szél elem.
Azt is tudjuk hogy az Uzumakiknál a vörös haj a jellemző s amin Minato génjei felülkerekedtek.
Ebből az elméletből levezetve gondolom h bár ott volt a képesség még a másik két elemre csak a szél volt a domináns.
Illetve valami különleges feltételhez volt kötve.

A pecséthez visszatérve s ahhoz a "mai napig továbbadták"-hoz mi van ha egyszerűen magukba pecsételték s kekkei genkai módon továbbadták.

Naruto édesanyját még gyermek korában hozták a faluba, később mégis mondta h sok pecsételős jutsut tanított Minatonak, most vagy kisgyerekre rögtön olyan szintű titkokat bíztak mint az Uchiha kőtábla szinten van (legalább is az Uzumaki klán szemszögéből nézve) vagy bele voltak pecsételve s fokozatosan fért hozzá bizonyos tudáshoz.
A tudás ilyen szintű továbbadása nem lehetetlen hisz ott van Itachi is aki tudjuk mit csinált halála pillanatában.
Vagy ahogy narutoba volt pecsételva Kushina és Minato is.
Akár Kushinába is bele lehetett pecsételve egy kevés chakra a szüleiből s haláluk után férhetett hozzá pl a tudásukhoz vagy utánna taníthatták meg neki mint ahogy Naruto beszélt a szüleivel.
Meg ott van Minato technikája is amit tudomásom szerint Narutonak nem volt mikor s kitől elsajátítani.
Ezt a tudást is csak úgy kaphatta.

Véleményem szerint Naruto két úttal + a pecséttel rendelkezik + rókica
Ez már tényleg indokoltá tenné Tobi szemszögéből a többeszám használatát.

« Utoljára szerkesztve: 12 ápr 08, 10:23:02 írta Fr33man » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #479 Dátum: 12 ápr 08, 14:11:09 »

... Ha így nézzük akkor eddig minden út az Uchihákhoz kötődik a Senju DNS kivételével. ...

A hatból kettő. A többi négy meg nem. Ebből ugye egy a Senju DNS, meg még három, amik eléggé valószínű, hogy nem szemhez köthető dolgok lesznek. Vagyis nincs itt semmi aránytalanság (eddigi infók alapján).
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!