24 szep 20, 16:14:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rikudou-sennin (a hat út bölcse) és az ő 6 útja  (Megtekintve 161039 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
csizi-kun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Válasz #420 Dátum: 12 márc 12, 12:13:29 »

Jogos. Visszatérve, hogy vajon mik lehetnek az utak szerintem nem minden út egy DNS. Mivel egyértelmüen van Narutoban is egy út a hatból és ennek szerintem a pecsét Jutsujához van valami köze. Hisz amikor végleg megszelidíti a rókát és magában lepecsételi akkor a róka kertece kap egy új külsőt és erre Kurama mondja hogy ez Rikudou... Szóval lehet hogy maga a pecsét is egy út. Vagy ha nem akkor a sennin hagyatéka.

Én még arra is gondoltam de ez csak feltételezés, hogy a hat út különböző kombinációiból különböző technikákat tudnakhasználni. Pl.: sharingan+senju DNS = Izanagi    de a sharingan+Rin'negan nem ezt a kombót adja. Simá elképzelem, hogy ha a pecsét nem egy út akkor két útnak a kombója. Mint az Izanagi.

De lehet csak tippelgetek és hatalmas marhaságokon agyalok. Technikai KO
Naplózva
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #421 Dátum: 12 márc 12, 13:21:23 »

Az egészben az a leg "idegesítőbb" hogy nagy valószínűséggel ismerjük és 1000 éve látjuk a maradék hármat is.
Csak épp nem látjuk a fától az erőd, akár szó szerint is értendő  ikszdé

Mert ugyebár a Sharingan és a fa elem is igen hamar meg lett mutatva nekünk. Nagato meg ahogy megjelent rögtön ment is az Utalás Ridokura, hogy állítólag csak ő rendelkezett ezekkel a szemekkel.

http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=3461.msg679537#msg679537 Itt én is írtam egy elméletet.
De már sokkal valószínűbbnek tartom, hogy a 6. út az nem a Jinchuuriki lét, de akkor jó kérdés, hogy mi lesz az Nevet
Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #422 Dátum: 12 márc 12, 13:46:58 »

Ha az a Juugos enzim út, akkor talán ezrt voltak RIkodounak szarvai. VAgy nem voltak, és az csak haj, mint Naarutonál.  VAgy a homlokvédője, mint Jiraiyánál. Gondolkozik
ÉN amúgy lzaán el tudom képzelni vele, kicsit változik a bőrszíne, kijönnek a szarvak (vagy éppen folymaatosan aktív volt a szervezetében az enzim, és nem is volt külső, látható hatása), és ennek köszönhetően sokkal teljesebb/nagyobb mértékben ki tudja használni az erejét, plusz regenerálódik is. Hashirama gyógyulós képesésgével együtt, már nem lehetett gyenge ez a képesség, ha megvolt.

A byakugan az, ami érdekes még, de szeritnem simán nem lezs köze az egészhez.
A sennin ód kétlem, hogy út lenne, azt elég problémás lenne begyűjteni. AZ meg kétlem, hogy Tobi megy majd tréningelni a békákhoz.
Az Uzumakiság viszont valószínű, hogy út lehet, Kushina chakra-láncai sem voltak oylan szokásos dolgok, és lehet, hogy nem véletlenül hasonlítanak a rinneganhoz tartozó láncokra.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 12, 13:59:35 írta STM » Naplózva
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #423 Dátum: 12 márc 12, 16:28:35 »

Ha már a rinnegannak is vannak láncai, akkor semmi szükség kushináéra. És az is az ő egyedi képessége volt, nem volt szokásos uzmaki képesség, csak úgy mint hashirama fa technikája. Juugo enzimje, meg h lehet rikudouban az összes vérvonal képesség benne volt(mert nemrég ilyt is olvastam igen) ezeknek semi alapja és teljesen valószínűtlen is

Ha rikudouban az összes kekkei genkai jelen lett volna, az azt jelentené, h mind belőle indult ki, ---> minden vérvonal képességű ember vagy család az ő leszármazottja ---> rikudou a korban élő összes nővel lefeküdt, és a képességei teljesen szétszóródtak
Ha juugo enzimje rikudou enzimje, akkor ő is a leszármazottja, nem erről van szó.
Neki 2 leszrmazottja van a 2 fia akik megalapították az uchiha iletve a senju családot, esetleg még azt tudnám elképzelni, h valahogy esetleg az uzumakik kötődnek ide vhogy, de kétlem h juugo.

A sennin forma se hinném h út, mivel ha ezt használod a szemed alatt furcsa sárg izé lesz, a szemed olyan lesz mint 1 békának, meg amúgy is ez a békákra meg a velük szövetséget kötő shinobikra jellemző, rikudounak nem nagyon volt szüksége ilyesmire.

Az én elméletem szerint azért sima rin'negan-nal ábrázolják a sennint mert egyszersem harc közben láttuk. Simán lehetséges hogy harc közben hívja elő a rinnegan+sharingan szemet amit a tízfarkúban is láttunk. Mert ha a rinneganban bennelenne a sharingan ereje is akkor a sharingan nem lenne a hat út egyike. De persze ez csak egy elmélet. Én már várom mifog még kiderülni.



Igen és nem is mondta senki, h a sharingan 1 út, ez még csak 1 feltételezés.
Mért hívná elő a sharingan rinnegant, mikor madara most is úgy harcolt h sharingan képességeket használ de rinnegan szeme van. Benne van, alsó két panel bizonyítja, rinnegan szem és susanoo http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/577/14

Az egészben az a leg "idegesítőbb" hogy nagy valószínűséggel ismerjük és 1000 éve látjuk a maradék hármat is.
Csak épp nem látjuk a fától az erőd, akár szó szerint is értendő  ikszdé

Mert ugyebár a Sharingan és a fa elem is igen hamar meg lett mutatva nekünk. Nagato meg ahogy megjelent rögtön ment is az Utalás Ridokura, hogy állítólag csak ő rendelkezett ezekkel a szemekkel.

http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=3461.msg679537#msg679537 Itt én is írtam egy elméletet.
De már sokkal valószínűbbnek tartom, hogy a 6. út az nem a Jinchuuriki lét, de akkor jó kérdés, hogy mi lesz az Nevet

Lehet h hamar megmutatták, de sem a sharinganról, de legfőképp a fa elemről nem tudjuk biztosan, h utak lennének. A sharingan esetleg, de legyen inkább uchiha és senju dns.
A rinnegant pedig azért nem mutatták meg olyan korán, ebből kiindulva még simán jelenhetnek meg újjak.
Csak azért gondolom h olyan sokszor nem láthattuk, mert én a maradék 3 útra is vi olyat remélek ami nagyot fog durranni, és ilyen nekem most nem jut eszembe, meg az úgy elég gagyi is lenne.
Jó kérdés de ink az, h mi a maradék 3 út, nem csak a 6. xxDDDD de nem hinném, h erre a válaszra mostanában megapnánk a választ, és kár is ezen gondolkodni, de néha olyanokat olvasok itt, ( mert olyat is olvastam korábban, h rikudou ha akarná ki tudná tépni a gerincét, mint a kaguya kllnán;lehet h kitudná csak nem biztos h jól járna vele, meg olyat is, haku jégtükör technikája) szóval ha ilyeneket látoka szemem Technikai KO xxDDDDDDDDDD
Sorry ha kioktatóra sikerült a végén am ez csak 1 poén, nem azér írtam Mosolyog))) hmm

EDIT: sorry akk nem két leszármazottja, hanem 2 fia ennyin fennakadni. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 14, 08:35:13 írta drszabi » Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #424 Dátum: 12 márc 12, 18:14:47 »

ALaptalan? EZek csak tippek.
AZ enzim meg nem roszs egy lehetőségnek. Ki is van fejte, mi utalHAT rá.

Leszármazottja pedig nem kettő volt, hanem minimum többezer. Ennek nagyrésze a mai (tegnapi) Uchiha és Senju klán minden valaha élt tagja, de onnan még ezerfelé szétmehetett út közben, és a két indiánról is kb. 100%-ra biztosan tudjuk, hogy tőle származnak, pedig se Uchihák, se Senjuk, se Uzumakik nem voltak.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #425 Dátum: 12 márc 12, 18:39:34 »

Amúgy azon gondolkoztam, hogy egy ilyen rikodou szintű karrier biztos rendelkezett olyan erővel ami átbírná ütni a susanoot szóval azt se tartom kizártnak, hogy ő magától megtanulta ezt a sennin módot vagy ő találta ki és így kis újjal pöckölgette a sziklákat. Meg lehet, hogy még olyan gyors is volt mint minato és ehhez hozzá társult ez a hatalmas erő meg rinnegan meg minden féle. Ez lehetséges? Csak mert rkodou ereje szerintem nem csak a hat út volt vagy hat útba akkor valamiféleképpen benne lehet a gyorsaság+erő kombó is hisz ez egy harcba nagyon sokat dob. Láthattuk, hogy minato gyorsasággal mit ért el tsunadet meg, hogy erővel amikor feloldotta a pecsétet. Lehet, hogy rikodou alapból ilyen erővel rendelkezett mint sennin mód meg ilyen gyorsasággal mint minato.
Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #426 Dátum: 12 márc 12, 18:58:16 »

Olvasgatom itt a sennin módos dolgokat és bevallom simán eltudom képzelni, hogy a vén jós varangyfőnök Rikudou-sennin idézése volt Nevet

Az utakkal kapcsolatban azt is lehetségesnek tartom ha Saske felébreszti a rinneganját kiderül, hogy a Namikaze klán is út birtokos volt... az Uzumakik is potenciálisan azok így kvittek lesznek.
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #427 Dátum: 12 márc 12, 19:51:57 »

drszabi: Az hogy a Sharingan és a fa elem út az nem fórum legenda.

Nem véletlen, hogy mindenkinek az első DNS-e kell ami tartalmazza a fa elemet és Danzou is a kész Sharingant ültettetett magába és nem infúzión nyomatták bele az Uchia DNS-t. Bár az igaz, hogy az Uchiák DNS-e tartalmazza a Sharingan "kódját" de azt nem tudjuk, hogy sebészi úton csak azt a részt-ki tudják-e nyerni a DNS-ből. (Nagy valószínűleg nem) és pont ezért csór mindenki már kész Sharingant magának.

Azt én írtam vállalom, hogy nem lennék meglepődve azon sem, hogy ha Ridoku Szennin ( Illetve az a személy aki mind a 6 utat birtokolja) képes bármilyen Kekkei Genkai-ra amit eddig láttunk.
Nem azt írtam, hogy képes rá, hanem, hogy nem lepne meg ha képes lenne rá. És nem is szeretném, hogy valaki ezt félre értse.

Mach5: Tökéletesen egyet értek veled, szerintem Ha Ridokuról beszélünk akkor semmi sem lehetetlen. Ördögi
Ha csak azt nézzük, hogy fellőtte azt a holdat az égre és közben épp haldoklott. Kúl És nagy valószínűséggel így volt  mert Tobi visszaemlékezésekor is az utolsó erejét említi. Meg elveszítette a Bijuját és tudjuk, hogy az mivel jár, és már nem is volt fiatal.
Bár az is lehet, hogy ez miatt közvetlenül nem haldoklott, de akkor is idős volt és érezte, hogy nem fog már sokáig élni.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 12, 19:57:59 írta Szalamandra-kun » Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #428 Dátum: 12 márc 13, 14:50:23 »

Gondolkoztam azon, hogy rikodou sennin kb. mikor élhetett és arra jutottam, hogy kb. 300ével ezelőtt élhetett. Hogy miből gondolom? Kis matematika az egész ami megadja, hogy kb. mikor élhetett persze nem pontos, de kb.ra lehet saccolni és hogyan jött ki ez? Tudjuk, hogy volt két fia (uchiha,senju ősök) és mind ketten elszakadtak egymástól és tegyük fel 25évente az ember nemz gyereket (ő gyerekei 25évesen gyereket nemzenek akik szintúgy 25évesen gyereket és így megy tovább) ez csak sac/kb. Eleinte 2ágról indult ez az egész és tudjuk azt is, hogy 80ezer shinobi él(manga alapján) amiből tegyük fel 5ezer volt uchiha+senju+uzumaki (uzumaki+senju távoli rokonok így senju ősből szét nyílik egy ág ahol uzumakik is lesznek) na szóval eredetileg uchiha és senju ősből indul ki ez az egész és ők éltek rikodou idejébe. 2hatványaként fogok végig menni (mivel uchha+senju ős 2ember és külön váltak és pl. 25évesen nemzettek gyerekeket fejenként kettőt és ő gyerekeik is 25évesen nemzettek kettőt és így tovább) szóval ha veszük pl. hogy 2 a 12.ediken (11x25év mivel 2 a 0.on az egy szóval az nem leeht mert uchiha+senju ős az két ember) 2a12.en pedig 4096 ami megközelítőleg 5ezer ember (szóval 11x25év alatt uchiha ősből meg senju ősből lett kb. 4096 uchiha+senju+uzumaki) 11x25év pedig 275év. 275év alatt pedig nagyából 4100uchiha+senju+uzumakit nemzettek (annál nem hinném, hogy többen voltak az uchiha mészárlás előtt senjuból+uzumakikból+uchihákból) Szóval azt jelenti, hogy rikodou sennin kb. 275-300évvel ezelőtt élhetett. Most pedig jön az, hogy, de hisz lehet, hogy egyik ágból az egyik gyerek nem is nemzett később utódot vagy, hogy lehet nem kettőt hanem többet nemzettek, de én ezt azzal kerülöm ki, hogy ennek a 4096 uchiha+senju+uzumakinak is voltak szülei akik lehet még éltek vagy nagyszülők de őket nem számoltam bele ezekbe a számokba. Ha valaki elolvassa és érti is ahogyan levezettem és tud is rá reagálni akkor reagáljon:) Persze ez mind csak az én átgondolásom kis józan paraszti ésszel meg kis matematikával amivel megkapom h kb. 275-300évvel ezelőtt élhetett rikodou sennin szóval bele leeht ezekbe kötni, de én még mindig maradok annál, hogy kb. 300évvel ezelőtt élhetett rikodou sennin nem pedig 150 vagy ezer éve. 300év azért is tűnik jónak hisz eleinte a bijuuk még jinchuriki nélkül voltak és kb. 80évve amikor már kb. hashirama meg madara rivalizáltak akkor kerültek testbe. Ráadásul még akkor dúltak nagy háborúk meg 1.nagy shinobi háború. Na mindegy,valaki remélem végig olvassa és érti is:)
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #429 Dátum: 12 márc 13, 14:58:43 »

A halálozást figyelmen kívül hagyod. Ezek shinobik voltak, ősidőktől összevissza gyilkolták egymást. Még a különösen erős klánok létszáma is stagnálhatott (és nem csak ezért) akár évszázadokon, évezredeken át... de ja, amúgy élhetett háromszáz éve is, de akkor szerintem nem lett volna elég távol, hogy legendává halványuljon az emléke.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #430 Dátum: 12 márc 13, 15:02:58 »

Tudom, hogy figyelmen kívűl hagytam a halálozásokat mert azt nem bírtam volna sehogyan levezetni mivel fogalmunk sincs,s hogy mikor hány embert gyilkoltak, de azt is figyelembe vettem, hogy ezeknek az uchiháknak,senjuknak,uzmakiknak akiket írtam, hogy 4096 azoknak akár a nagyszülei is élhettek vagy a szülei így meg kb. csak a felét negyedét kapjuk meg ami szerintem kiegészül azzal, hogy gyilkolászták egymást és még a nagy clanoknál is meghaltak mint senju,uzumaki,uchiha.

Idézet
de ja, amúgy élhetett háromszáz éve is, de akkor szerintem nem lett volna elég távol, hogy legendává halványuljon az emléke.

Hashirama kb. 80évvel ezelőtt élhetett mégis a mostani kagek akik kb. fele idősek csak néznek amikor madara mondja, hogy milyen ereje volt hashiramának és, hogy mikre volt képes. Szóval nem tartom kizártnak, hogy 300év alatt rikodou legendává váljon hisz már maga hashirama+madaráról alig tudnak valamit az emberek pedig ők kb. 70-80évvel ezelőtt még éltek. Ráadásul ha 300ével ezelőtt élt rikodou akkor még maga hashirama+madara nagyapjának a nagyapja se látta rikodout szóval ha hashirama+madaráról ilyen keveset tudnak ezek a nagy kagek akik fele olyan idősek akkor egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy 300év alatt rikodou legendává váljon főleg, hogy ilyen hatalmas ereje volt amit még akkoriba is nehezen hittek el szerintem aki találkozott vele.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 13, 15:07:03 írta Mach5 » Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #431 Dátum: 12 márc 13, 15:28:52 »

Bőven lenne bene ráció hogy a rég múlt időket bemutassa kishimoto egy új naruto chapterben.. ha lesz folytatás, nem valami elcseszett csak muszály  folytatást csinálni.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #432 Dátum: 12 márc 14, 08:39:12 »

Ha ő küldte fel valóban a holdta, és ez nem csak mese, akkor nem hiszem h 300 éve élt, a kettő közül valamelyik nem igaz. Amúgy is kevésnek tűnik ez a 300 év, de ha a holdat ő küldte fel, akkor biztos, h az nagyon régen volt.
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
IndianA
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 520


Ami nem öl meg az erősebbé tesz!


« Válasz #433 Dátum: 12 márc 14, 19:36:31 »

Nos, itt sokan mondják utaknak juugóhoz hasonló enzimeket, sennin-forma, stb.
Én ezeket a lehetőségeket teljes mértékben elvetem. Hogy miért?
Minden út gyakorlatilag rengeteg további képességet tartalmaz. Pl.: ott van az uchiha klán, akiknek a sharinganja képes lemásolni a ninjutsut, tai-és genjutsut, ezenkívül előre megjósolja a mozgást. És persze ott van az örök mankegyou sharingan, amit anno megállíthatatlan erőnek bélyegeztek, és ez még mindig egyetlen egy út. ott van a rin'negan aminek 6 afféle ,,mellékútja" van, és a tulajdonos használja mind az 5 elemet. Vagy tt van hashirama, tőle csak annyit tudunk hogy fa elemet használ és jó a regenerációs képessége, de ennél nyílván sokkal erősebbnek, több rétűnek kellett lennie hogy legyőzze Madarát és Kuramát egyszerre, és az ereje mesébe illő és hihetlen legyen. Akárhonnan nézzük, ezeknek az utaknak rengeteg, megszámlálhatatlan képességük van.

Vagyis véleményem szerint a maradék 3 út teljesen ismeretlen, rejtélyes klánokat foglal magába.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #434 Dátum: 12 márc 14, 19:42:21 »

Az átokpecsétből pon marha sok doltgot ki lehet hozni, pedig csak Juugotól láttuk komoylabban használni, meg Kimimarotól, de neki ott volt a vérvonala is. Szerintem az még mindig nem rossz tipp, annyira van változatos, mint a "faelem", meg a hozá járó cuccos.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!