24 jún 01, 09:13:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rikudou-sennin (a hat út bölcse) és az ő 6 útja  (Megtekintve 153112 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Uchiha_Obito
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 65



« Válasz #405 Dátum: 12 márc 11, 01:31:49 »

" tökéletes izanagi, ehez szükséges a sharingan is nyilván,"


Rikudounak nem hiszem, hogy eleve Sharingan ja volt és az fejlődött, hiszen Kakashi említi a manga elején, hogy a a Byakuganból  alakult valahogy ki a Sharingan..
Szerintem vagy alapból rinneganja volt vagy pedig azt a Juubitól szerezte..

Ezt másik topicban már tárgyaljuk( Naruto történelem) nézzétek meg mert segíthetnétek egyesíteni és logikát vinni az elméletetekbe

A tökéletes Izanagihoz szerintem nem fontos maga a Sharingan inkább az egyesített vér szükséges és a másik 4 út.. Ha meg van mind a 6 utad akkor tárgyakat teremthetsz és abba életet lehelhetsz. ehhez a Yin és Yang felett kell uralkodnod, hogy érezhesd a tökéletes egyensúlyt és úgy teremthess dolgokat, hogy nem borítod fel a természet rendjét..

Ehhez szükséges a 6 út ha a Te logikádat visszük tovább drszabi
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #406 Dátum: 12 márc 11, 01:40:23 »

Hát, a Juubi szemében az eléggé sharinganra hajazott... akár Rikodou genjutsuja miatt volt ott, akár onann jött, akár az volt a sharingan őse, a rinnegan meg meg volt Rikoduban, de a tökéeltes Izanagihozz akkor is keleltt a sharingan ereje is.
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #407 Dátum: 12 márc 11, 08:26:57 »

a rinegan a sharingan legmagasabb szintje , ergo valszeg az alacsonyabb szinteket is tudja haás használni.az már más h nagato nem tudta használni.Jah most ugrott le a tantusz.Madara rinneganját adták valszeg oda nagatonak annok.Eléggé kezd bennem ösze állni a kép a dolgokról.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #408 Dátum: 12 márc 11, 09:13:12 »

Ööm... Ha a sharingan nem út, akkor Tobi miért csak az egyik szemét cserélte le Rinneganra?
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #409 Dátum: 12 márc 11, 09:15:01 »

Szerintem is út a sharingan ,de ha nem az lenne akkor szerintem azért mert nem tudja a rinnegant olyan szinten használni hogy a sharingan képességeit is használja(reflex,gyorsaság) vagy mert a teleportációs képessége a sharinganhoz kötődik.
Naplózva
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #410 Dátum: 12 márc 11, 09:29:46 »

Mert sokkal viccesebben néz ki 1 Shari és 1 Rin mint 2 rin.  ikszdé

Na jó viccet félretéve Tobi a legnagyobb rejtély. Annyit tud a Ridoku erejéről ami már szinte túlzás is. Úgy ismeri ezeket a képességeket mintha 1000 éve már használná őket.
(Bár Danzou elleni harcnál igen sokáig tartott mire rájött, hogy mit is használ, ami furcsa. Már az első halála után kellet volna tudnia, hogy mit használ és mondani olyat, hogy " ez a technika... ÁÁÁ de erre nem lehet képes")

De a jelenlegi teste és ahogy dobálja bele a különböző utakat ( mint egy bevásárló kocsiba, a  cuccokat) az vicc. Egyértelmű, hogy jelenleg nem képes kihasználni a benne lévő utak teljes erejét, számomra rejtély hogy miért.
Sőt még minimális szinten se mutatott belőle semmit sem. Azért lehetünk biztosak abban, hogy rendelkezik az első DNS-ével mert használta az izanagi-t, de semmi más nem utalt eddig még erre sem.
Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #411 Dátum: 12 márc 11, 09:53:39 »

Nem hiszem, hogy Kishi ezt az DNS témát nagyon tudományosan közelítené meg, így Tobi és Danzou esetében a Sharingan jelenti, jelentette az Uchiha DNS-t. Kicsit off: Ha Tobi Uchiha, akkor nem kellene a Sharingan, de azért más indokok is vannak:
 - Putir is írta, hogy a teleportációs jutsuja miatt -> ha eredetileg övé lenne a Rinnegan, akkor ezzel a szemmel is tudná ezt a jutsut, de ugye nem tudja
 - a Sharingan mindig jól jön a bajban -> bármikor ha veszélybe kerül felhasználhatja egy Izanagira

Szerintem azért nem út a Sharingan, mert most Madara ha FMS-sel harcol, akkor 2 utat használ (Sharingan + Senju DNS), ha Rinnegannal harcol, akkor ugyancsak 2 útról beszélhetünk (Rinnegan + Senju DNS). Ha az Uchiha DNS számít útnak, akkor Madara 3-at használ: Uchiha DNS + Senju DNS + Rinnegan.

Ezeket az utakat szerintem érdemes az adott vérvonal legerősebbjeitől beszerezni, ezért is ültetik be Hashirama DNS-ét.

Azért lehetünk biztosak abban, hogy rendelkezik az első DNS-ével mert használta az izanagi-t, de semmi más nem utalt eddig még erre sem.
Azért a végtagok cserélgetése eléggé árulkodó.
Naplózva

Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #412 Dátum: 12 márc 11, 10:13:24 »

Hát az igazság az, hogy ez egy Anime lehet, hogy nem is kéne "biológiai" szempontból ennyire alaposan vizsgálni az egészet. smirksweat

Amúgy az Uchiák és Senjuk és az ő örökségük esetében az Szerintem a legfontosabb, hogy a két erő egy testben legye.

Aztán, hogy ezt hogy érjük el az már nem annyira lényeges.

Szerintem Lehet a Sharingant is 1 útnak számítani nyugodtan. Hisz Madara jelenleg Rinnegann aktív használata mellet Susano-zik szóval hiába nem, "aktív" a Sharingan a képességei akkor is működnek.
Persze nagy valószínűleg ez azért lehet mert az ő esetében a  Sharingaból született a Rin'negan.  De a Rin'negan  szintben is tudásban is bőven felette áll, de kellet valami ami az alapját képezte.

Lehet, hogy Ridoku azért csak Rin'negan-t használ mert ez a legjobb és tudja azt amit a Shari és akkor mikor használná azt ha itt van neki ez? 

Viszont a hiánya Nagato esetében jól látszik. Mert neki tényleg csak Rin'negan ja volt és soha a büdös életbe nem lett volna képes Susano vagy egyéb aranyos Sharingan technikára. Amik egyébként igen hasznosak tudnak lenni.

Szerk: Amúgy szerintem ( bár semmi nem támasztja alá) ha a 6 út egy testben van akkor sokkal több mindenre képes mintha csak külön külön lennének. Mondhatni felerősítik egymást.

Bár azt sem tartom lehetetlennek, hogy egy 6 utas test bármilyen eddig látott ninjutsura képes lehet, csak a használójának meg kell tanulnia azt a technikát.
Persze Tobi nem fog Bogarakat ültetni a testébe és a gerincoszlopát sem fogja kirántani soha, de szerintem ha akarná akkor meg tudná csinálni. Igen tudom ez Kekkei Genkai, de szerintem Ridoku testében olyan Kekkei Genkai volt ami az összeset magába foglalta. (Kicsit olyan Gyűrűk Urás 1 erő mind felett ikszdé)
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 11, 10:23:06 írta Szalamandra-kun » Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #413 Dátum: 12 márc 11, 10:21:50 »

Tobi valszeg nem uchiha, és ezért nem tudja használni rendesen sem a sharingan, sem a rinegant.
Egyébként ha a rnnegan felső foka a sharigannak, akkor tudnia kellene használni rinegannal a sharingan képességeit is nem?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #414 Dátum: 12 márc 11, 10:36:38 »

Elvileg igen, de Nagato mégsem volt rá képes. És pont ez miatt biztos, hogy a Saringan is egy út.

Bár ez hülye érvelés mert a byakugan-ra nem képes egyik sem és mégsem a 6 út része.smirksweat(mármint eddig nem mondták róla, bár én már semmire sem mondom azt, hogy lehetetlen, max kevés a valószínűsége)

Ebből a szempontból meg CsukiIce-nek van igaza mert Uchia DNS + Rinnegan páros képes "mindenre"

De ekkor meg az a vicces, hogy a DNS Dönti el, hogy milyen szemünk,  hajszínünk és egyéb tulajdonságaink lesznek.

Szóval az eddigiek alapján Ridoku DNS-e "tökéletes" volt, mármint elviekben.  smirksweat
Ezt úgy tudnám elképzelni mint az 5. elemben a csaj DNS-ét, hogy hasonló mint az emberé, csak sokkal összetettebb és több infót tartalmaz. (Na jó ez csak egy hirtelen ötlet volt.)

« Utoljára szerkesztve: 12 márc 11, 11:02:55 írta Szalamandra-kun » Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #415 Dátum: 12 márc 11, 10:51:00 »


Végülis van benne logika, mert Nagato csak a Rinnegant tudta használni és Tobi sem tudja az FMS képességeket. A logika szerintem az, hogy FMS-t csakis az a személy használhatja aki az eredeti tulaj, hiszen testvérek közötti 2 szempár összeolvadásából jön létre, ezzel szemben a Rinneganhoz kell egy kis külső segítség (Senju DNS). Például ott van Sasuke is. Tegyük fel, hogy megkapja a Senju DNS-t és előhívja a Rinnegant. Ha az ő szemeit beültetnék valakinek, mondjuk Narutonak, akkor ő nem tudná használni az FMS-t, csak a Rinnegant, de az sem biztos.

A dolog lényege, hogy eddig csak Madara rendelkezett Rinnegannal és még Sasuke az akinek van rá esélye (szerintem nem lesz neki). Az ő esetükben most ezek a "lépcsők" vannak: sima Sharingan -> FMS Sharingan -> Rinnegan. A sima MS-t nem tudják előhívni, de az ő esetükben ez felesleges is. Ha valaki másnak ültetnek be egy Sharingant, lásd Kakashi vagy Danzou, akkor az MS-t elő tudja hívni, de az FMS lehetetlen. És itt jön a bibi. Hiába kapja meg valaki Madara vagy Sasuke szemét, MS-t nem tud előhívni, mert már nincs meg ez a lépcső, csak az FMS.

Nem tudom mennyire érthető és helytálló amivel próbálkozom, de várom az észrevételeket.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 11, 10:52:39 írta CsukiIce » Naplózva

batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #416 Dátum: 12 márc 11, 11:04:17 »

Én értem:) ezért is nem tudják kikapcsolni a sharinganjukat... kakashi .v danzou.mert sima szem-sharingan-ms. Most ha sima formában kapják meg a szemeket, lehet be sem tudják kapcsolni.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #417 Dátum: 12 márc 11, 11:05:39 »

Bár az sem lehetetlen, hogy Rin'negan alól azért tudja használni a Sharingant mert magasabb szintű.
Pl: ha a byakugan is az utak része lenne és ezt tekintenék a leggyengébbnek akkor Sharingan használata közben lennének byakugan képességek is. Rin'negan közben pedig mind a kettő működne.
Persze fordítva már nem, szóval Byakugan használatakor nem lenne  Susano, Shinra /Chibaku Tensei.

És akkor már meg is fejtettük, hogy Ridokut miért csak Rin'negan al ábrázolják.
Nem azért mert nem képes Sharingant használni, hanem mert Rin'negan használata közben eléri a Sharingan képességeket is.  Nevet  Pontosan
Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
csizi-kun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Válasz #418 Dátum: 12 márc 12, 10:32:56 »

Az én elméletem szerint azért sima rin'negan-nal ábrázolják a sennint mert egyszersem harc közben láttuk. Simán lehetséges hogy harc közben hívja elő a rinnegan+sharingan szemet amit a tízfarkúban is láttunk. Mert ha a rinneganban bennelenne a sharingan ereje is akkor a sharingan nem lenne a hat út egyike. De persze ez csak egy elmélet. Én már várom mifog még kiderülni.


Ráadásul Tobi terve sem tökéletes. Ugyanis ha a Juubi a célja akkor ahoz kéne a teste is ami ugyebár maga a hold és azt hogy akarja leszedni? Köteletkötrá és lehúzza ikszdé . Ráadásul kéne mind a 6 út a juubi irányításához és neki csak 3 van meg.
Naplózva
Szalamandra-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 433



« Válasz #419 Dátum: 12 márc 12, 11:01:22 »

csizi-kun  Érdekes ötlet, és nem is rosz hogy lehet csak csatakor használ Rin'negan+Sharingan -t.

Az már kiderült, hogy Rin'negannal csak akkor tud Sharingan képességet használni ha birtokolja azt is.
Pl: Nagato ő nem birtokolt Sahringant és nem is láttuk tőle 1 másodpercre sem.

Ilyet csak Madarától láttunk eddig és ő meg Sharingannal "született".

Tobi terve elviekben "tökéletes" mert előbb akarja beszerezni a 6 utat és csak utána egyesítené a bijuukat.
A 10farkú testére sincs különösebben szüksége mert magába akarja pecsételni szegénykét. De ha mégis kellene a teste akkor egy 6 utas Izanagival már biztos létre tudná hozni.

A gondok ott kezdődnek, hogy Naruto és Bee meg nem akar meghalni, és az egész világ meg nem akar illúzióban szunnyadni. Így elég sok ellensége van, ráadásul 3 út is hiányzik még a listáról.
Amit remélem minél hamarabb megismerünk.
És ez alapján még Narutó is hordoz min 1 utat (mármint elviekben Nevet) http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/570/9
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 12, 11:02:06 írta Szalamandra-kun » Naplózva

Vannak emberek, akik szeretnek egyedül lenni.   De senki sincs, aki a magányt el tudná viselni.  by Makarov mester (Fairy Tail)
Oldalak: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!