24 szep 20, 12:52:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rikudou-sennin (a hat út bölcse) és az ő 6 útja  (Megtekintve 160974 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Morause
Vendég
« Válasz #375 Dátum: 12 feb 07, 22:35:40 »

STM szerintem te félre értetted a hsz-om... nem azt állítom h nem volt kardja csak h a totsuka karddal nem egyenlő... mivel nem egyformák, és mivel ez is legendásan ismert penge akárcsak az 5 kincs valónak tartanám hogy akkor ha a sennin kezébe lévő kard a totsuka lenne akkor az 5 kincs helyet 6 db lenne. kacsint
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #376 Dátum: 12 feb 07, 22:52:53 »

Mért? Ki mondta, hogy minden cucca pont oda került, és azért volt öt kics, mert a senninnek ennyi bármit is érő földi tulajdna vot?  Nevet
 Meg biztos csak poénbl hadonászik a világra szabadult legnagyobb rettenet előtt ezzel mega botjával, tök sima tárgyak. AKár szóba kerül, akár nem, az a kard felért az öt kinccsel.  Mosolyog
AMúgy meg ha például a kusanagi az, akkor már nem is említhető egy lapon azzal a pár kacattal meg a köcsöggel? Mert az eszközök nagyrészénél (gy-egy eszköznél) például az a akrd is veszélyesebb, és bár kétlem, hogy ez fejtegetve lesz (jobb is így) az is kérdéses például, hogy került az a kard Orochimaruhoz, mert végülis ITachi ereje/örösége része volt a Totsuka, de ez egy hús-vér.. izé.. vas-vas fegyver, ami mellesleg TÉNYLEG LÉTEZIK, és a japánok szent, kivételes erejű kegytárgyként őrzik.
AZ, hogy az öt kincs öt kincs volt, nem jelent semmit.
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 07, 22:53:46 írta STM » Naplózva
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #377 Dátum: 12 feb 07, 22:58:50 »

Idézet
de ez egy hús-vér.. izé.. vas-vas fegyver

Linkelj, hol mondták hogy a kardja vasból van Faceg
(nesze neked trollcsászár Pojén)
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #378 Dátum: 12 feb 07, 23:06:23 »

Acélból van. Mint minden minőségi, misztiku,s vagy igazi katana. Az animés verzió ugyan egyenes, sőt, kétélű kard, de a mangás, az eredeti jól láthatóan katana. Plusz az igazi kusanagi is vasból van, logikus feltételezés, hogy ez is.
Jó, nem tlejesen biztos, de cogito ergo sum, más nem biztos mindenki számára bizonyíthatóan, meg ott a bizonytalansági elv is.. blbala.. acél, és kész. Faceg

Amúgy arra lennék kíváncsi, látjuk-e valaha rikodou sennin arcát. Egy kis darab már emgvolt belőle múlt héten, én erre sem számítottam... talán nem sokára belenéz a kamerába. 
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 07, 23:10:04 írta STM » Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #379 Dátum: 12 feb 08, 11:29:55 »

Ez a kérdés majdnem egyenrangú volt azzal h: Mikor látjuk már Tobi arcát?
Amúgy már rendesen fejtörtést okoz követni a gondolatmenetedet STM... most te akkor a kusanagi kardot vagy itachi totsuka kardját tekinted Rikodu bal kezében lévő kardjának.
Mert ebből én csak a totsuka kardot kifogásolom mivel rohadtul nem egy formák, mivel ahogy te is írtad a sennin kardja kézzel megfogható szilárd tárgy, míg a totsuka kard az 1 spirituális fegyver!
A kusanagi az meg egy másik kérdés, nem tudunk róla szinte semmit azon kívül hogy ororchimarué volt meg h vmi fű kardnak becézik! Kétlem h egy ilyen bovli amit egyből a sorozat elején sütöttek el, lenne a sennin bal kezében lévő kard!
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 08, 11:31:34 írta Morause » Naplózva
Utakata24
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 187


Tsuki no masutā


« Válasz #380 Dátum: 12 feb 08, 18:23:53 »

nos totsuka kardja egy lopótök-izéből szabadul elő, megfigyelésem szerint így kizárt hogy az legyen az. a kusanagi pedig elég silány az előző fegyverekhez képest"a legélesebb kard", jesszusom lehet hogy a senin ezzel szúrta ki a juubi szemét és így tudta befogni?
szerintem ez egy olyan rejtély ami egyenrangú a botjával.

és egy kis magyarázat: kusa=fű, a nagi meg asszem kígyót is jelent de erre nem fogadnék.
Naplózva

"A hülyeség nem pók, de mégis behálózza a világot"
Andi

"Óvakodj az olyan dolgoktól, aminek nyele van, mert azokkal dolgozni kell!!!!!"
Dávid

"Egy teve 2 hétig tud dolgozni anélkül, hogy inna; én 2 hétig tudok úgy inni, hogy közbe nem dolgozom"
Tomi

E-szerint élek:
"Jézus ott áll előtted, ha szomszédodat lelőtted.
Máriától kapsz egy pofont, ha a boltba lopsz egy kotont.
Kertedbe nő a vadkender, érted jő a pókember"
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #381 Dátum: 12 feb 08, 20:44:07 »

Bocs de ez "a senin ezzel szúrta ki a juubi szemét,, eléggé slampít. Mert ha csak egy mezei kardja volt, akkor azzal sem ért volna el semmit. A kusanagi igen is erős fegyver, azonban számomra is elképzelhetetlen hogy ez lenne az a kard.  ha belegondolsz a hosszát is lehet változtatni, és amellett, hogy nem tud kicsorbulni, ez hihetetlen erőt ad.

A senninből kiindulva ( az eddigi hagyatéka főleg pecsételésre volt jó) lehet hogy a bot és a kard is valami hasonlóra jó (bár ez nem biztos, mert a legyező is inkább fizikai támadást okozott), vagy éppen az, hogy már volt neki elég pecsételéshez használt fegyvere, valami védelemre és támadásra kellet.

A kard és a totsuka kard közti kapcsolat sem kizárt. Mint Itachi fajta susano-nál is a lopótök volt a központi mozgatórugó. Abba zárta, pecsételte el az ellenségeit. Na ha a senin is ilyen kardal rendelkezett, és így pecsételte bele a tökbe az ellenfeleit ( a kötélen kívül) ?  A senninről bármit ki tudnék nézni. Még az is, hogy a kardot manifesztálta ebben a világban, és halála után vált csak spirituálissá.

Bocs, nem akartam nagyon beleszólni, csak meg akartam említeni pár dolgot.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #382 Dátum: 12 feb 09, 00:29:21 »

És ha a Kusanagi a Totsuka fizikai része, és az Iatchinál látott öröklödő erő, az.. ezoterikus(abb)?
A kettőt ötvözve már egész jól lehetne tolni. ikszdé

Amúgy igen, a tök-pecséelő kard kombináció sem rossz, ez azért hasznosabb is lehet sokszor, mint a kötél.

Amúgy bármelyik lehetne a kard, de szerintem igazából egyik sem lesz ikszdé
Naplózva
Psanyi
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 169



« Válasz #383 Dátum: 12 feb 09, 11:39:21 »

amikor a hokage orochimaru ellen harcolt mondta is hogy fűkard vagy hosszúfűkard nem emlékszek már pontosan
Naplózva


Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok!
Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok!
Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok!
Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok.
Uchiha_Obito
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 65



« Válasz #384 Dátum: 12 márc 08, 20:52:36 »

Valaki el tudja nekem magyarázni a hivatalos infókból, hogy pontosan mi is lenne a hat út ereje?
Mert vannak felvetéseim, de szeretnék bizonyosságot is legalább egy két apró részletre.

Tehát a Senjuk és az Uchiák ereje ötvözve képes Izanagit létrehozni.. ami a hat út ereje.. Konan ezt mondja..
Nekem még mindig nem igazán tiszta ez a dolog..

És A Rinnegan 6 útja is képes erre? (izanagi féle illúzió és valóság csere)
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 08, 23:08:03 írta Uchiha_Obito » Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #385 Dátum: 12 márc 08, 20:55:01 »

Ez így nem igaz.Ez első út a mangekyou sharingan aszem, a második a senju dns, a harmadik a rinnegan. aszem eddig enyit ismerünk.a rinnegan 6 útja, az kb olyan mint az fms tudja a tsyukomit, amaterasut, sussanot. dojutsu tenchinkák inkább.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #386 Dátum: 12 márc 08, 20:55:11 »

Csak 3 utat ismerünk eddig: Sharingan, Rinnegan, és a Sneju DNS szal gondolom a fa elem. Másik 3 ismeretlen.
ui: batai megelőzött
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 08, 20:55:53 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Putir
Vendég
« Válasz #387 Dátum: 12 márc 08, 20:56:47 »

A rinnegan 6 útja nagató és a Rinnegan által kifejlesztett teknika.
Batai15 a MS nem út csak a sima sharingan.
Naplózva
Uchiha_Obito
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 65



« Válasz #388 Dátum: 12 márc 08, 23:10:00 »

De ennek ellenére akkor is azt mondja Konan, hogy ez a hat út ereje, mikor Tobi elmondja neki, hogy a senju dns is a birtokában van...
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #389 Dátum: 12 márc 09, 06:20:36 »

Szerintem vagy félre fértelmezed, vagy pedig a rinnegan technikái, rikudo sennin 6 útjának aspektusát szimbolizálják, akár a bleachben az espadak a halál külömböző formáit szimbolizálják.De az biztos hogy a rinnagan csak az egyik út, talán még az naruto pecsétje is lehet az, bár az egy megtanulható technika.Csak mert érdekes módon lámpa és biju módba kiserértetiesen hasonlít rikudora.Vagy a kyubii miatt, vagy a pecsét miatt.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Oldalak: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!