24 szep 20, 22:30:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rikudou-sennin (a hat út bölcse) és az ő 6 útja  (Megtekintve 161177 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
dosreis
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 849


Kakarottttooooo


« Válasz #195 Dátum: 11 feb 10, 20:39:47 »

Már azért is félelmetes volt mert birtokolta a Rinnegant, a Tíz farkú hordozója volt , és a Yin-Yang elem mestere.
De most már a lélek lopás mestereként nézhetünk rá. Ilyen erejű embertől kezdek félni , és ha belegondolunk , hogy Madara is ilyenné akar válni , meglehet az 5 nagy kincs is egy út lesz bár lehet csak az ötödik fegyver de kitudja.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #196 Dátum: 11 feb 10, 20:44:39 »

Szerintem amúgy zeek a kellékek a Juubi lepecsételéséhez készülhettek, vagy ahhoz kelhettek eredetileg, és miután azt tudtuk, hogy megtete, igazából nem meglepő... de tényleg brutális.
Ha Kabuto tudott volna ezekről, szerintem elszedi azonnal a nemesfém testvérektől.
Naplózva
Ninken
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 11

doggy style squad


« Válasz #197 Dátum: 11 feb 10, 22:07:13 »

Igen, mondjuk ennek a miértjét nem is igazán értem. Mármint, hogy miért nem szedte el azonnal. Lehet nem akart emiatt konfrontálódni Madarával, de kb. egy olyan jelenetet tudnék elképzelni, amiben a Kin-Gin tesókat legyőzik és a csatatéren az elhullottak között járva Madara elveszi a porrá vált "tetemük" mellől a kincseket. Gondolom a cuccaik nem tűnnek el a tesókák lenyomásával ...

Viszont ugye mondták, hogy a fegyvereket közönséges halandó nem tudja használni, mert belehal ... vagyis A valami ilyet mondott, nem? Madara azért szerintem tudna velük mit kezdeni ...
Naplózva
SSS
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547


« Válasz #198 Dátum: 11 feb 11, 10:49:14 »

Az Uchihák nem közönséges shinobik. Egy fejlettebb evolúció a történetben, C erejük és mennyiségük a Jubi miatt ember feletti, így képesek lehetnek az ereklyék használatára.

Arról nincs szó hogy mikor készültek, de kétlem hogy a Jubi ellen bármit is értek volna.

Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #199 Dátum: 11 feb 11, 11:13:54 »

Nem értem. Miért is fejlettebb evolúció az Uchiha mint az összes többi?
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #200 Dátum: 11 feb 11, 13:27:03 »

SSS talán arra céloz, amit a Kilencfarkú mondott Sasukénak. Hogy a chakrája még a sajátjánál is baljósabb, pont mint Uchiha Madaráé. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #201 Dátum: 11 feb 11, 14:12:36 »

Az Uchihák nem közönséges shinobik. Egy fejlettebb evolúció a történetben, C erejük és mennyiségük a Jubi miatt ember feletti, így képesek lehetnek az ereklyék használatára.

Arról nincs szó hogy mikor készültek, de kétlem hogy a Jubi ellen bármit is értek volna.


Ne abból indulj ki, a két kölök hogy használja. Mint írták, ezek a hazsnáló chakrájából táplálkoznak, na, Rikodounak volt annyi, hogy összedobja a holdat, kicsit magasabb szinten tolhatta ezekkel is.
Jó, a szavas dolog, ha ott is megvolt, azért nem illik a képbe, de ki tudja Nevet
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #202 Dátum: 11 feb 11, 14:21:20 »

Ez így rendben is lenne de a chakrának mi köze az evolucuóhoz. Az evoluciónak olyannak kellene leni, hogy fejeltségi szinten mindenkinél előbbre kellene lenniük. Ennek ellenére talán ők vannak a legrosszabb helyzetbe ahelyett, hogy ők söpörnének le mindenkit. Nem szórakozásból kerültek tulajdonképp alárendelt viszonyba a Senjukhoz képest. Az, hogy baljóslatú vagy erős az általuk használt chakra nem gondolnám, hogy ezt jelenti. Ennyi erővel a Senjuk élet és fizikai erejük is evoluciónak számítanának a többiekhez képes.

 Emlékszem arra a jelenetre amikor a róka beszél Sasukénak Madaráról illetve a chakrájáról. Így utólag jól meg is mosolyogtam a dolgot, hogy a démon a saját chakráját is baljósnak nevezte, pedig abból áll az egész teste. Neki ennek kellene lenni a természetes chakrának és minden más chakra típusnak amely eltér az övétől kellene lenni a baljósnak. Nevet
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #203 Dátum: 11 feb 11, 15:41:08 »

Az, hogy valaki chakrailag fejlettebb, erősebb, különleges chakrája van, nem feltétlen jelenti azt, hogy a társadalmi ranglétrán is fentebb van.
A Senjukhoz képest alárendeltségbe nem az adottságaik, hanem Tobi mesterkedései miatt kerültek. Ha Ő nem játszadozik a rókával, akkor nem néztek volna ilyen ferde szemmel az Uchihákra.

Sasukénak nagyon jól tudjuk, hogy elég "szörnyű" chakrája van, Karint is kiverte a víz tőle a Danzous harc alatt.

Rikodou sennin leszármazottainak különleges a chakrájuk:
- Kushina esetében tudjuk, hogy pont azért került bele a Kilencfarkú. Plusz a láncos lekötözés.
- Naruto rengeteg chakrával rendelkezik. És mint jinchuuriki, feltételezhető, hogy az ő chakrája sem közönséges.
- Hashirama (és Yamato): fa elem, bijuu irányítás.
- Tobi azt állította magáról, hogy az Uchihák történelmében ő született a legerőteljesebb chakrával.
- Sasukét pedig fentebb már leírtam.

És arra is lehet magyarázat, miért érezte a róka "baljósnak" Madara és Sasuke chakráját:
Rikodou sennin ugye magába pecsételte a Tízfarkút. Ez valamennyire a genetikájára is hatással lehetett, amit a fiainak is továbbadhatott. És az Uchihák talán pont örököltek néhány jellegzetességet a Juubi-tól. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #204 Dátum: 11 feb 11, 16:26:07 »

Chakra - Az egész beszélgetés abból indult ki, hogy azt írták, hogy az Uchihák evolúciós előnyben voltak a többi nemzettel vagy klánnal szemben. Ezért kérdeztem rá, hogy biztos, hogy evolúciót akartak írni és ezért mit értenek alatta? Én ezt az evolúciós előnyt egyértelműen elutasítom mert nem igaz. Másrészt Az Uchihákra ha nem történnek Tobi baromságai akkor is ferde szemmel néztek volna és örökké gyanakodnának is rájuk. Azért ők az egész idő alatt ellenségesek voltak egymással. Tulajdonképen tűz és víz ez a kettő. Az evolúciós előny azzal meg is dőlt tulajdonképp, hogy Hashirama legyőzte Madarát abban a harcban. Másrészt azzal, hogy egyesült bizonyos keretek között a két klán békét hozott a környezetükbe. Ezt kívánta mindkét klán érdeke különben kivéreztették volna egymást a harcok alatt.

Sasuke vagy akár madara chakráját tulajdon képen én Zeref sötét mágiájához hasonlítanám melyet a düh/bosszú táplál és színez olyanra amilyen. Nem lehet kizárni, hogy valamilyen szinten az a chakra hasonlít a tízfarkú eredeti chakrájához és az őrület/düh még inkább baljóslatúvá még számára is szennyezettnek tekinthető.

Ez valóban lehetséges, hogy örököltek de akkor nem zárhatjuk ki azt sem, hogy Narutoéknak is jutott belőle. Legalábbis Tobi beszélgetése Narutoval erre utal.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #205 Dátum: 11 feb 11, 16:38:32 »

Írtam, hogy szerintem SSS mire gondolt.

A másik kettőt meg én is pont ugyanazt írtam, te csak leírtad pepitában. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #206 Dátum: 11 feb 11, 17:59:04 »

Bocsánat! Azt hitten nekem írtad. bow
Naplózva
Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #207 Dátum: 11 feb 11, 21:50:05 »

Hát, én most nem merülök mindenhol a részletekbe, cask nagyvonalakba leírom:

1.: Rinnegan. Ugye ez Rikudou alap szeme.
2.: Sharingan.
3.: Mokuton.
4.: Uzumaki chakra. Egyértelmű, hisz a Senjuk és az Uzumakik távoli rokonok, valamint szerintem nem csak poénból zárták olyanokba a 9 farkút akiknek sokkal több a chakrájuk az átlagnál...
5.: Bijuuk. Szerintem ez inkább amolyan "utolsó simítás"

6.: Na, igen, itt jönnek a gondok. Szerintem nem lehet tárgy, mert akkor Tobcsi már réges rég átkutatta volna érte a földet. Bár lehet hogy csak nem villogott vele. Minden esetre, ha a 6. út mégis 1 tárgy (vagy tárgycsoport) akkor az vagy, Rikudou csili-vili botja, vagy a Gin-Kin tesók tárgyai. Esetleg ha a Gin-Kin tárgyak és a bot együtt az út, esetleg az is felmerülhet, hogy ezek összeolvasztásából lesz meg a bot. Viszont ugye van az a bizonyos 5. tárgy. Na, az mi? Ha, a tárgycsoportot vesszük, akkor a bot lehet az. Viszont ha az összeolvasztást, akkor eléggé sokminden kerül a képbe. Kusanagi? vagy Totsuka? Vagy esetleg mind a 2 csak egyről nem tudnak? Lehet, hogy a Totsukával kell egyesíteni azt a 4 tárgyat, úgy hogy még beléje dobjuk a Kusanagit is? Csak mert ugye az együtt 6 és Rikudou botján 6 kicsi bigyó csüng a karikán.

És ugye, ez bele is illik Shiro "Démoni birodalmába" mert amint láttuk, szerintem eléggé démoni, hogy egy lopótökkel meg egy ilyen karddal vagy mivel és egy kötéllel elátkoznak egy lelket.

Nos? Mit gondoltok a levezetésemről? Bár így hogy leírtam ezt a kis elemzést, lehet mégis inkább egy tárgy, vagy tárgycsoport lesz a 6. út. Szal lol! megtérítettem saját magam! ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 feb 11, 21:53:21 írta Zizi100 » Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
hirariko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



WWW
« Válasz #208 Dátum: 11 feb 11, 22:12:34 »

4.: Uzumaki chakra. Egyértelmű, hisz a Senjuk és az Uzumakik távoli rokonok, valamint szerintem nem csak poénból zárták olyanokba a 9 farkút akiknek sokkal több a chakrájuk az átlagnál...

Szerintem ez nem út mivel elvileg azért választották őket mert különlegesen hosszú ideig éltek és különleges volt a chakrájuk, rokonság annyiba kimerül hogy asszem az első hokage felesége volt uzumaki mito, szóval nem vér szerinti rokonságról van szó
« Utoljára szerkesztve: 11 feb 11, 22:13:52 írta hirariko » Naplózva

Az aláírás Chakra, a moderátor törölte, mert: Ez nem a reklám helye. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #209 Dátum: 11 feb 11, 22:13:31 »

Nos, mondanám, hoyg ez is elég leeht, ez a különösen erős chakra is, de ha Nagato tényleg Uzumaki volt, akkor borult a dolog.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!