24 szep 21, 05:31:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 37
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rikudou-sennin (a hat út bölcse) és az ő 6 útja  (Megtekintve 161303 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Gery0704
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 578



« Válasz #90 Dátum: 10 szep 06, 20:05:13 »

na most egy kicsit számolgatva de csak példákkal ha a 6 farku kyubi egy csapással kidönt 2 fát a 6 farok a 9 nek két harmada akkor a teljes narutoféle kyubi 3 fát na akkor a teljess kyubi tól azt irta  Mach h 10 szer erőseb a jubi és naruto "fél" kyubi ától 20 szor erőseb akk 20*3=60 vagyis amit naruto pein ellen használt 6 farku kyubi egy csapással ki tud 2 fát dönteni a jubi 60 at ilyen kis számogban is látszik az erő különbség ezt csak kizárólag azért irtam hogy szemléletessé tegyem az erő viszonyokat az itteni hsz ekre alapozva na és ha ekkora ereje van a jubi nak akkor szerintem elképzelhetetlenül sok ereje lehet rikodunak mivel rikodu legyőzte a jubit ugyhogy eléggé hatalmas ereje lehet  Nevet
Naplózva
hamilton
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 80


« Válasz #91 Dátum: 10 szep 07, 12:19:49 »

Nem feltétlen kellett Rikodu-nak nagyon erősnek lennie. Volt egy Rinnegan-ja és lehet a 10 farkú bár brutal táp, de ezzel pont nem tudott semmit kezdeni. Magába pescételte és már nem csak okos de erős is lett.....
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #92 Dátum: 10 szep 07, 15:24:28 »

Én sem értem, hogy miért gondoljátok azt, hogy olyan irtóztatóan erősnek kellett volna lennie. Miért kéne? Biztos nagyon erős volt. Ez nem is lehet vita kérdése. A kilencfarkú is sokkal erősebb volt mint a 4. mégis vesztett és egy pecsétben végezte. Szerintem az összes kyuubi egyforma erős de ha összeadódik az erejük, az nem biztos hogy azzal arányosan nő is az ereje. Tehát Rikoudo- nak sem kellett olyan erősnek lenni.
Naplózva
Mistich
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1550



« Válasz #93 Dátum: 10 szep 07, 16:02:46 »

A kyuubik biztos egyforma erősek mivel egyetlen egy van belőle.

Amúgy meg biztos táp lehetett ha már csinált  egy holdat,le tudott pecsételni egy tízfarkút,és létrehozta a ninjutstut.
Naplózva

SSS
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547


« Válasz #94 Dátum: 10 szep 07, 16:43:57 »

Volt egy erős pecsételő technikája. Kész. Ha annyira "übertáp" lett volna, akkor a Yuubi már nem élne, se egyben, se széthasítva. A holdat a halála elött, és a ninjutsut a jinchuurikivé válása után teremtette. Ezt mind a Yuubinak köszönhette.
Naplózva
Gery0704
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 578



« Válasz #95 Dátum: 10 szep 07, 16:48:15 »

ha a ninjutsut utána akk mivel győzte le?
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #96 Dátum: 10 szep 07, 17:25:08 »

Dojutsu? :O Deh am. kár ilyeneken rágni magunkat , mivel egyenlő a 0val az összehasonlítási alapjaink a Bölcs és a modern kor Shinobijai között.
Naplózva
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #97 Dátum: 10 szep 07, 17:28:42 »

sztem a jelenlegi naru után ő mondható a legnagyobb übertápnak SSS...
Ő egyedül használa a 7 pain minden technikáját. az nem semmi. Démona is volt az se semi, használhatott minden ninjutsut az se semmi.

"A holdat a halála elött, és a ninjutsut a jinchuurikivé válása után teremtette. Ezt mind a Yuubinak köszönhette."

ez olyan mintha azt írnád, hogy az uchihák mindent a sharingannak, naruto mindent jirayanak és a rokának köszönhetett. benne volt a 10farkú? igen ő pecsételte magába? igen akkor nincs miröl vitázni.
Naplózva
Mach5
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Válasz #98 Dátum: 10 szep 07, 18:32:36 »

Az a baj, hogy nincs összehasonlítási alapunk ez mind igaz. Kéne olyan pár naruto rész ahol mutatnák a rikodout harcolni a tízfarkúval:) de a madara vs 1st hokaget is szívesen nézném:) De szerintem úgy, hogy nincs semmi viszonyitásunk még így is ki merem mondani, hogy a rikodou tuti pár kört ráverne a narutoba lévő über emberekre:)
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #99 Dátum: 10 szep 07, 19:09:56 »

Szerintem meg lehet Kakashi lenyomná Rikudot, mert, hiába volt übertáp, meg überbölcs, de talán nála nem is az volt, hogy xy jutsuval hogyan lehet valakit másvilágra küldeni, meg xy helyzetben mi a jó harci technika, lenne a nyerő.
inkább békésebb célok érdekében használt "ninjusut".  Mink tk a legendából is ismerjük, hogy azért tanította meg az embereknek a ninjutsut, hogy segítsen rajtuk, meg hogy békét hozzon. Szal kb olyasmiket taníthatott, hogy pl hogyan lehet tüzet gyújtani fa nélkül, vagy hogyan emeljék meg a folyóparton a talajszintet, ár elleni védelem céljából, vagy (ha van) akkor szélcsendes időben miként tudnak gyorsabban haladni egy vitorlással. A pecsételős jutsu kb olyan lehetett, hogy ha lepecsételed ezt a sok mindent, akkor elfér a tekercs a zsebedben és könnyen viheted, meg gondolom hasonló dolgokat taníthatott, az meg már más történet, hogy akikenek megtanította azeket, azok hajba kaptak, és ezer meg megannyi titkos jutsut kifejlesztettek egymás ellen.

Szal igen táp volt, de maguk a képességei szerintem nem harcászati céluak voltak.

Meg mint a mostani jincsurikiknek is, neki is alapból nagy csakrája lehetett, kb mint Kisame, vagy Ei (nem juncsurikik, de irdatlan sok van nekik)

A Juubi lepecsételése meg más történet, meg ne szorozhgassatok itten farkakkal, meg vonjatok hányadost, mert mint Narutonál is láttuk, nem arányos a farkak száma az erő arányával (de még bijuuk között sem.
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #100 Dátum: 10 szep 07, 20:51:23 »

hát kakashi nem verné be ridokut ezt bizton állíthatom. Ne kezdjünk vitát, max ki nyerne topicban, de ott kiröhögnének, ha ezt beírod. Nem valószínű hogy a 10 farkú azért költözött bele, mert megtanította őt is csónakázni Nevet
Biztos hogy nagy erővel rendelkezett, többel mint pein. és ha mengás vagy még többet lehet tudni róla, ami még magasabb szintre emeli.
Naplózva
biyakingan
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 206


« Válasz #101 Dátum: 10 szep 21, 19:11:07 »

Az új epizódot olvasva megjött az ihlet.
Abból amit "Tobi"mondott arra lehet következtetni hogy a vérvonal képességek egy egy ösvény.
Csak egy mögé gondolás de a japán írókat ismerve itt nem lesz vége.


(De ehhez kellene egy kis segítség mert nem tudom az összes jutsut smirksweat.)

Az az "ötletem" hogy a klánok mind a jutsuk egy egy ágát képviselik és így lesznek ösvények lsd. Uchiha - genjutsu, Senju - Ninjutsu, Uzumaki - Senjutsu (ebből csak az uchihát gondoltam komolyan).

Az általam ismert jutsuk pedig ezek: Ninjutsu, senjutsu, genjutsu, Taijutsu, (a doug jutsut meg nem arom ki mert az egy mutáció de lehet hogy maga a rinengan ezt képezi szal ez 4[+1].)
De elvileg hat van.

[Ez csak egy megfogalmazás nélküli alap gondolat]


Valamint ha az igaz hogy Nagato Uzumaki volt, akkor elvileg Narutó is felébresztheti magában a rinengant?
(És ha ez azért lesz mert Sasuke meghal és így éri el a Sennin szintjét akkor meg megölöm kishit. Ördögi Ördögi Ördögi)
« Utoljára szerkesztve: 10 szep 21, 19:22:40 írta biyakingan » Naplózva

Csak az vágyik békére aki megjárta a háborút.
Spyro-sama
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 119



« Válasz #102 Dátum: 10 szep 22, 16:50:54 »

Ez egy érdekes elmélet. De mielőtt nekiállnánk kideríteni, először összegezzük, hogy mink van! (Ha valamit rosszul tudok, szóljatok!):

Rikudou-Sennin:
- Alap: Birtokolta a Rin'nengan-t
- Ebbők következik: A Rin'nengan segítségével befoghatta a Yuubi-t (10 farkú démont)
- Használt egy ősi, lehet általa kifejlesztett pecsételő technikát, melyet MOST Naruto alkalmazott, és melyet a Kyuubi felismert. Ezt abból gondolom, hogy mikor Naruto használja a Kyuubi charka-ját, akkor hasonló nyakláncmotívum van rajta mint a Senninen, + a Kyuubi mondata.
- A Yuubi chakra-jával volt elég ereje, hogy a Rin'nengan képességével feltolja a Holdat az égbe.
- Halála után szétbontotta a Yuubi erejét, és így jöttek létre a Bijuu-k.
- Két fia volt, akik birtokolták bizonyos képességeit.
Később:
- Bár a Sharingan motívuma jelen volt a Yuubi-n, szerinte később a Byakuganból fejlődött ki. De mint minden képesség Rikudou-Sennin-hez vezethető vissza! Így a Byakugan, és ezzel a Sharingan is.
- A két fiú leszármazottai: Az első Hokage és Uchiha Madara. Biztos h nem tiszta vérvonal által, hanem a történelem megismétli önmagát.

Uchiha Madara:
- Birtokolja a Sharingan-t
- Birtoklja a Senju-k erejét (a harc által)
- 6 útat akarja beteljesíteni

6 út:
Noss, szerintem a 6 út az előkészítése, az ördögi tervének. Ahhoz, hogy az irányítása alá vonja az egész világot szüksége van Rikudou-Sennin erejéhez. És ezt a szintet, és erőt a 6 útból tudja összeszedni.
Pl.:
- Sharingan - pipa
- Senju - pipa
- Rin'nengan - pipa
Kell még:
- Byakugan
- Bijuuk >>> Yuubi belőlük
És tudja a bánat...

[Csak feltételezés!]
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #103 Dátum: 10 szep 22, 17:44:50 »

Mivel ahogyan te is írtad a nagy része feltételezés így nem kötök bele mindenbe, de az, hogy a sharingan a byakuganból fejlődött ki bődületes nagy marhaság.
Javaslom, hogy nézd újra a part1-be a chunin vizsga azon részét ami a halál erdejében lévő arénában játszódó részeket tartalmazza, mert Kakashi ott elmondja mi is pontosan az igazság.
Mégpedig, ha minden igaz akkor a kettő hasonlít abban, hogy látja a chakrát és ezzel ki is fújt, ám a chakrapontokat, csak a byakugan látja.

A többi hozzászólással kapcsolatban pedig egy pár dolog ami megfogalmazódott bennem:
-A ninjutsuról beszélni rokudou nélkül olyan, mintha a világegyetemről beszélnénk a nagy bumm nélkül.
Mivel a ninjutsu nem létezhet nélküle, tekintve hogy ő alkotta meg ugyanúgy ahogyan nem beszélhetünk arról, hogy mi volt a nagy bumm előtt tekintve, hogy (bár csak elméletileg) nem  volt előtte semmi.
A semmi  márpedig semmi és nem valami.
-Tekintve, hogy a bijuuk chakrából állnak nem lehet őket megölni mivel a chakra nem élő dolog.
Viszont kitörlődhetnek a létsíkból, ha felhasználják azt az adott mennyiségű chakrát ami őket magukat alkotja.
-Rokudounak nem kellett über tápnak lennie tekintve, hogy a pecsételő jutsuk nem nagy mennyiségű chakrát igényelnek hanem nagy fokú koncentrációt, gondolom ebből nem volt híján tekintve, hogy ő volt az első ember (már ha az volt) aki fel tudta ébreszteni magában a chakrát aminek van valamilyen természete és puszta energiából anyaggá manifesztálódik.
Mivel ő volt az első akinek ez sikerült nem véletlen, hogy mindegyik típust tudta használni.
-Azt, hogy az ő szemei milyen erőket birtokoltak nem tudhatjuk tekintve, hogy Nagato volt eddig az egyetlen aki rinnengant használt (persze ez sem biztos, legalábbis ez jön le abból amit Tobi mondott, hiszen ha ő adta neki ki tudja, hogy mi lehet az) és még ha tényleg ő is volt a reinkarnáció akkor is felvetődik a kérdés, hogy nem mutálódott-e valamicskét ez a képesség is.
-Azt, hogy a bijuukat tényleg ő teremtette-e a yuubiból nem tudható biztosra hiszen ezt is csak Tobi mondta.
-Én kételkedem ebben a holdas sztoriban is, hogy ő hozta létre a chibaku tensei segítségével hiszen gondoljunk csak bele még is mekkora lakatlan terület kell ahhoz, hogy egy hold méretű darabkát úgy kiszakítsunk ki a földből, hogy rajtunk kívül senki se haljon bele.
-Az utolsó kettőt persze a halálának szinte közvetlen megelőzésével hajtotta végre ami nem csak, hogy ember feletti, de még inkább hihetetlen, még a Naruto világában is.
-A yuubi elviekben sohasem jöhetne létre újból legalább is nem úgy ahogyan előtte létezett hiszen a róka chakrájának "felét" elvitte a shinigami (Ezt mondjuk sosem értettem, hiszen ha valami végtelen esetünkben a róka chakrája, akkor annak a fele is végtelen sőt valójában nem is osztható, szóval ez enyhén furcsa volt, főleg mikor a róka összement.)
-A yuubit irányítani nem lehetett nehéz a rinnengan használatával, de ha csak azt nézzük, hogy a shodaime is tudta irányítani a bijuukat csak a chakrája segítségével így minden valószínűség szerint ugyanez a bölcsnek is ment tekintve, hogy (ugyan ismét csak tobira támaszkodva) ő a leszármazottja volt.

Na és, hogy a történetnek legyen vidámabb oldal ez még csak a kezdet hiszen gyakorlatilag a leírtakból semmi sem biztos hiszen az információk jelentős részét egy olyan "embertől" (Tobi) tudjuk aki köztudottan az igazmondás és a megbízhatóság bálványa.
És, hogy jöjjön még valami extra az igazi történet még csak most az 500-k fejezet után következik, hiszen az összes főbb karakter csak most ért el a megfelelő jellemfejlődési szintre.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #104 Dátum: 10 szep 22, 19:50:33 »

Én szerintem nem kell az utak közt keresgélni a Sharingant meg a Byakugant. Rikudou-sennin a hat út bölcse egyikkel se rendelkezett... A sharingan az egyik fiának a hagyatéka így az a Rinnengan pótlék az Izanaginál.

A másik dolog pedíg ami bennem kétségeket kelt a 6útos dologban az a Rinnengan... Nagato birtokolta mind az 5elemet és ezt a ying-yang dolgot is valószínűleg. Akkor miért kellet Harasima meg a többi 3-4 út ami szerintem lefedi Nagato erejét hisz ő a Rikudou reinkarnációja?!!
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 37
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!